2018-11-19   14:59:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Dronning Dorothea Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

02/03-2018 afsnit 1

2_S
Løb 2, 50m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2002 
359  Ottosen Niels  1998  HOLBÆK  9801AF  25 m  26.27   
182  Larsen Rune Solgaard  2000  KOLDING  0039AU  25 m  26.32   
365  Schmidt Jakob  1999  HOLBÆK  9913AO  25 m  27.40   
373  Toft Mads  2001  HOLBÆK  0175AL  25 m  27.51   
372  Toft Emil  1998  HOLBÆK  9807AI  25 m  27.84   
358  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  25 m  27.89   
199  Bugge August Hertz  2000  VAT CPH-MK  0089AU  25 m  27.90   
142  Nissen Johan Bendixen  2002  SKANDERBOR  0211AQ  25 m  28.63   
58  Vingborg Jakob  1998  VIBORG  9899AJ  25 m  28.67   
10  369  Bonde Sebastian  2002  HOLBÆK  0271AE  25 m  29.09   
11  407  Thomsen Hans Christian L.  2001  OPNØR  0133AN  25 m  29.38   
12  414  Strandlyst Patrick  1997  OPNØR  9777AP  25 m  29.63   
13  137  Iversen Mads  2002  SKANDERBOR  0203AN  25 m  29.77   
14  36  Rasmussen Chris Lund  2001  VIBORG  0177AO  25 m  30.11   
15  340  Bøjsen Silas  2002  HOLBÆK  0223AF  25 m  30.48   
16  198  Bergendorff Simon  2002  VAT CPH-MK  0285AR  25 m  30.50   
17  400  Jensen William  2002  OPNØR  0263AS  25 m  31.60   
18  161  Frederiksen Lasse Skyt  2002  KOLDING  0249AL  25 m  31.62   
19  160  Dannevang Joshua  2002  KOLDING  0223AN  25 m  31.67   
20  375  Dumstrei Frederik  2002  ERRITSØ  0285AP  25 m  32.13   
21  134  Christensen Nicklas B.  2002  SKANDERBOR  0205AR  25 m  32.19   
22  390  Rasmussen Jeppe Søgaard  2002  ERRITSØ  0269AO  25 m  32.64   
23  187  Ohrt William  2002  KOLDING  0271AC  25 m  34.30   
24  153  Carstensen Jacob Eske  2002  KOLDING  0271AM  25 m  35.68   
25  413  Schmidt Thomas  2002  OPNØR  0209AJ  25 m  43.89   
26  416  Sørensen Jon  2002  OPNØR  0267AN  25 m  45.37   
27  339  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  25 m     
28  341  Daugelis Alens  2002  HOLBÆK  0275AJ  25 m     
Årg. 2003-2004 
14  Hansen Mads Peter  2004  VIBORG  0453AM  25 m  28.71   
284  Bred Noah  2003  GLADSAXE  0399AE  25 m  29.10   
391  Sigaard Laurits  2003  ERRITSØ  0325AS  25 m  30.01   
59  Østerballe Daniel  2003  VIBORG  0363AN  25 m  30.97   
176  Kjeldsen Alexander  2004  KOLDING  0423AN  25 m  31.59   
24  Kallesøe Andreas Weis  2004  VIBORG  0491AM  25 m  31.71   
350  Lystlund Oliver  2003  HOLBÆK  0363AA  25 m  32.06   
293  Heldgaard Carl Krabbe  2004  GLADSAXE  0431AI  25 m  32.82   
16  Hedegaard Lukas  2004  VIBORG  0483AM  25 m  32.92   
10  145  Øe Sophus Lund  2003  SKANDERBOR  0349AL  25 m  33.25   
11  17  Henriksen Kasper  2004  VIBORG  0441AM  25 m  33.50   
12  288  Fessel Silas  2004  GLADSAXE  0467AD  25 m  34.30   
13  210  Maidens Alex Baes  2004  VAT CPH-MK  0495AH  25 m  35.85   
14  189  Pihl Jonas  2003  KOLDING    25 m  36.05   
15  219  Selivanov Grigory  2004  VAT CPH-MK  0499AO  25 m  36.54   
16  28  Liboriussen Frederik D.  2004  VIBORG  0415AO  25 m  38.95   
17  300  Maarbjerg Vilhelm Thieden  2004  GLADSAXE  0407AE  25 m  40.24   
18  173  Kabel Rasmus  2004  KOLDING  0455AO  25 m  40.30   
19  170  Jonasen Johannes  2004  KOLDING  0417AQ  25 m  42.82   
20  412  Schick Johannes  2003  OPNØR  0345AQ  25 m  44.09   
21  409  Nielsen Jens  2003  OPNØR  0377AP  25 m  54.73   
22  355  Nielsen Mikkel  2004  HOLBÆK  0403AC  25 m     
Årg. 2005-2006 
309  Schmidt William Bendix  2005  GLADSAXE  0587AE  25 m  32.49   
281  Andersen William Bogø  2005  GLADSAXE  0559AF  25 m  32.51   
213  Olsen Toke  2006  VAT CPH-MK  0685AF  25 m  34.76   
301  Matras Vincent  2005  GLADSAXE  0591AF  25 m  35.65   
220  Simson Nicholas  2005  VAT CPH-MK  0527AB  25 m  35.73   
151  Busk Daniel  2005  KOLDING  0583AK  25 m  35.91   
363  Rasmussen Gustav Mørk  2005  HOLBÆK  0563AJ  25 m  36.40   
368  Guler Furkan  2005  HOLBÆK  0565AO  25 m  36.61   
268  Madsen Mikkel Holme  2005  DELTA  0539AK  25 m  36.82   
10  328  Moefelt Christian  2006  GLADSAXE  0697AF  25 m  36.82   
11  46  Svenstrup Kristian  2005  VIBORG  0533AN  25 m  36.83   
12  113  Olsen Nikolai Uekermann  2006  VEJLE  0655AF  25 m  37.52   
13  256  Hansen Kresten Skau  2005  DELTA  0595AF  25 m  38.91   
14  310  Schou Andreas Kelstrup  2005  GLADSAXE  0539AE  25 m  39.12   
15  22  Jakobsen Tobias  2005  VIBORG  0573AM  25 m  39.70   
16  19  Heuer Oliver  2006  VIBORG  0625AL  25 m  40.48   
17  15  Hansen Magne Christian  2006  VIBORG  0615AK  25 m  40.51   
18  279  Thomsen Christian Damborg  2005  DELTA  0503AG  25 m  40.51   
19  318  Frederiksen Sven Ole H.  2006  GLADSAXE  0637AG  25 m  40.86   
20  320  Heldgaard Gustav Krabbe  2006  GLADSAXE  0655AG  25 m  41.34   
21  250  Christensen Johan Erdmann  2005  DELTA  0553AH  25 m  41.47   
22  23  Jensen August Sand  2005  VIBORG  0587AN  25 m  42.12   
23  403  Johannsen Eskild N.  2006  OPNØR  0655AL  25 m  42.30   
24  194  Thomsen Axel Kenneth  2005  KOLDING  0541AJ  25 m  42.41   
25  306  Ritnagel Victor Henrik  2005  GLADSAXE  0545AC  25 m  43.06   
26  69  Christensen Martin  2006  VEJLE  0601AH  25 m  43.41   
27  155  Christensen Christian N.  2006  KOLDING  0621AH  25 m  43.50   
28  140  Mitaine Elliott  2006  SKANDERBOR  0625AJ  25 m  46.51   
29  263  Kristensen Jakob  2006  DELTA  0613AI  25 m  46.65   
30  302  Nielsen Mattias Sand  2005  GLADSAXE  0541AB  25 m  47.13   
31  88  Jensen Victor Qvist  2006  VEJLE  0631AG  25 m  48.44   
32  184  Myrvig Simon  2005  KOLDING    25 m  49.33   
33  356  Norlander Oscar  2006  HOLBÆK  0647AL  25 m  51.65   
34  158  Dahl Andreas Wilki  2006  KOLDING  0671AM  25 m  55.24   
35  51  Sørensen Jonathan N.  2006  VIBORG  0659AM  25 m     
36  84  Hülsen Simon  2005  VEJLE  0535AI  25 m     
Årg. 2007-2008 
319  Hansen Victor Juhl  2007  GLADSAXE  0719AE  25 m  37.47   
80  Hartmann Moritz  2007  VEJLE  0763AA  25 m  37.75   
332  Stender-Petersen Nikolai  2007  GLADSAXE  0723AB  25 m  38.93   
338  Buck Victor  2007  HOLBÆK  0711AF  25 m  41.18   
329  Pedersen Walter N Falborg  2007  GLADSAXE  0751AB  25 m  41.90   
56  Varming Jacob  2007  VIBORG  0771AF  25 m  45.26   
37  Rasmussen Lucas Lund  2007  VIBORG  0797AG  25 m  46.90   
98  Lassen Andreas Lang  2007  VEJLE  0779AB  25 m  48.58   
90  Jørgensen Frederik  2008  VEJLE    25 m  48.97   
10  120  Schwartz Mads Emil  2008  VEJLE  0891AA  25 m  53.02   
11  68  Breinholt Alexander  2008  VEJLE  0843AB  25 m  53.87   
12  224  Ballisager Oliver Oxholm  2007  DELFINEN    25 m  58.78   
13  193  Stilling Magnus  2007  KOLDING    25 m  1:05.94   
14  127  Sørensen Benjamin Kolding  2008  VEJLE  0857AE  25 m     
15  131  Vangsgaard Gustav  2007  VEJLE  0705AH  25 m     
16  190  Poulsen Kasper Nørby  2007  KOLDING    25 m     
Årg. 2009-2018 
244  Toustrup-Jensen Jacob  2009  DELFINEN    25 m  56.12   
124  Stelman Benjamin  2009  VEJLE  0929AB  25 m  1:10.82   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 marts 2018 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  17:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark