2018-11-16   04:32:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Dronning Dorothea Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

02/03-2018 afsnit 1

10_S
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2002 
36  Rasmussen Chris Lund  2001  VIBORG  0177AO  25 m  24.24   
358  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  25 m  24.53   
373  Toft Mads  2001  HOLBÆK  0175AL  25 m  24.87   
339  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  25 m  25.21   
359  Ottosen Niels  1998  HOLBÆK  9801AF  25 m  25.21   
169  Jensen Jacob Schelde  2001  KOLDING  0125AJ  25 m  25.24   
142  Nissen Johan Bendixen  2002  SKANDERBOR  0211AQ  25 m  25.45   
199  Bugge August Hertz  2000  VAT CPH-MK  0089AU  25 m  26.33   
340  Bøjsen Silas  2002  HOLBÆK  0223AF  25 m  26.49   
10  377  Grinderslev Lucas  2001  ERRITSØ  0101AR  25 m  26.60   
11  58  Vingborg Jakob  1998  VIBORG  9899AJ  25 m  26.72   
12  414  Strandlyst Patrick  1997  OPNØR  9777AP  25 m  26.74   
13  375  Dumstrei Frederik  2002  ERRITSØ  0285AP  25 m  27.28   
14  134  Christensen Nicklas B.  2002  SKANDERBOR  0205AR  25 m  27.75   
15  160  Dannevang Joshua  2002  KOLDING  0223AN  25 m  27.76   
16  137  Iversen Mads  2002  SKANDERBOR  0203AN  25 m  27.79   
17  198  Bergendorff Simon  2002  VAT CPH-MK  0285AR  25 m  27.92   
18  400  Jensen William  2002  OPNØR  0263AS  25 m  28.01   
19  369  Bonde Sebastian  2002  HOLBÆK  0271AE  25 m  28.33   
20  202  Elliks Michael  2002  VAT CPH-MK  0207AP  25 m  28.56   
21  161  Frederiksen Lasse Skyt  2002  KOLDING  0249AL  25 m  28.85   
22  410  Piessenberger Casper  1999  OPNØR  9993AR  25 m  29.28   
23  153  Carstensen Jacob Eske  2002  KOLDING  0271AM  25 m  29.54   
24  382  Jørgensen Mathias  2002  ERRITSØ  0239AS  25 m  30.20   
25  135  Finch Simon  2002  SKANDERBOR  0259AR  25 m  32.02   
26  413  Schmidt Thomas  2002  OPNØR  0209AJ  25 m  32.09   
27  416  Sørensen Jon  2002  OPNØR  0267AN  25 m  36.79   
28  341  Daugelis Alens  2002  HOLBÆK  0275AJ  25 m     
Årg. 2003-2004 
350  Lystlund Oliver  2003  HOLBÆK  0363AA  25 m  27.00   
59  Østerballe Daniel  2003  VIBORG  0363AN  25 m  27.41   
10  Elsborg Anders  2003  VIBORG  0361AQ  25 m  27.57   
384  Lorey Christian  2003  ERRITSØ  0367AQ  25 m  28.46   
145  Øe Sophus Lund  2003  SKANDERBOR  0349AL  25 m  28.48   
16  Hedegaard Lukas  2004  VIBORG  0483AM  25 m  28.54   
285  Bruhn Mathias Bartholin  2004  GLADSAXE  0425AP  25 m  29.12   
391  Sigaard Laurits  2003  ERRITSØ  0325AS  25 m  29.76   
189  Pihl Jonas  2003  KOLDING    25 m  30.20   
10  210  Maidens Alex Baes  2004  VAT CPH-MK  0495AH  25 m  30.27   
11  249  Hansen Nichlas Nordlund  2004  KOLDING  0441AI  25 m  30.71   
12  248  Thulstrup Lasse  2004  KOLDING  0489AB  25 m  30.78   
13  247  Nielsen Christopher V.  2004  KOLDING  0469AP  25 m  30.96   
14  20  Jacobsen Christoffer E.  2004  VIBORG  0435AD  25 m  32.11   
15  24  Kallesøe Andreas Weis  2004  VIBORG  0491AM  25 m  32.18   
16  219  Selivanov Grigory  2004  VAT CPH-MK  0499AO  25 m  32.35   
17  208  Krak Bertram  2004  VAT CPH-MK  0473AN  25 m  32.67   
18  176  Kjeldsen Alexander  2004  KOLDING  0423AN  25 m  32.86   
19  173  Kabel Rasmus  2004  KOLDING  0455AO  25 m  33.84   
20  144  Stoltenborg Sebastian  2004  SKANDERBOR  0499AP  25 m  35.33   
21  412  Schick Johannes  2003  OPNØR  0345AQ  25 m  36.14   
22  399  Jensen Andreas  2003  OPNØR  0317AS  25 m  36.19   
23  409  Nielsen Jens  2003  OPNØR  0377AP  25 m  40.18   
24  411  Puck Frederik  2004  OPNØR  0479AQ  25 m  40.50   
Årg. 2005-2006 
304  Pedersen Robert E Falborg  2005  GLADSAXE  0525AC  25 m  28.49   
15  Hansen Magne Christian  2006  VIBORG  0615AK  25 m  29.99   
389  Poulsen Peter Rom  2005  ERRITSØ  0593AJ  25 m  30.09   
220  Simson Nicholas  2005  VAT CPH-MK  0527AB  25 m  30.28   
368  Guler Furkan  2005  HOLBÆK  0565AO  25 m  31.47   
46  Svenstrup Kristian  2005  VIBORG  0533AN  25 m  31.63   
113  Olsen Nikolai Uekermann  2006  VEJLE  0655AF  25 m  31.63   
328  Moefelt Christian  2006  GLADSAXE  0697AF  25 m  31.79   
363  Rasmussen Gustav Mørk  2005  HOLBÆK  0563AJ  25 m  32.31   
10  213  Olsen Toke  2006  VAT CPH-MK  0685AF  25 m  32.41   
11  325  Krogh Tore  2006  GLADSAXE  0679AF  25 m  33.19   
12  263  Kristensen Jakob  2006  DELTA  0613AI  25 m  33.57   
13  403  Johannsen Eskild N.  2006  OPNØR  0655AL  25 m  34.49   
14  356  Norlander Oscar  2006  HOLBÆK  0647AL  25 m  34.92   
15  321  Hermansen Jens Krogh  2006  GLADSAXE  0675AG  25 m  34.99   
16  306  Ritnagel Victor Henrik  2005  GLADSAXE  0545AC  25 m  35.52   
17  140  Mitaine Elliott  2006  SKANDERBOR  0625AJ  25 m  35.59   
18  155  Christensen Christian N.  2006  KOLDING  0621AH  25 m  35.61   
19  50  Sørensen Emil Ulrich  2005  VIBORG  0575AM  25 m  36.01   
20  184  Myrvig Simon  2005  KOLDING    25 m  36.09   
21  95  Kristensen Benjamin Dahl  2005  VEJLE  0599AK  25 m  36.11   
22  77  Hansen Anders Bank  2006  VEJLE  0657AG  25 m  36.95   
23  147  Batz Casper  2006  KOLDING  0647AI  25 m  37.25   
24  194  Thomsen Axel Kenneth  2005  KOLDING  0541AJ  25 m  37.68   
25  117  Rasmussen Lasse Kjær  2006  VEJLE  0613AJ  25 m  38.12   
26  163  Hansen Andreas Agger  2005  KOLDING    25 m  38.58   
27  19  Heuer Oliver  2006  VIBORG  0625AL  25 m  40.24   
28  243  Toustrup-Jensen Anders  2006  DELFINEN    25 m  40.78   
29  88  Jensen Victor Qvist  2006  VEJLE  0631AG  25 m  42.41   
30  Aggerholm Asbjørn  2006  VIBORG    25 m  45.61   
Årg. 2007-2008 
74  Elkjær Marius Toustrup  2007  VEJLE  0701AB  25 m  33.70   
329  Pedersen Walter N Falborg  2007  GLADSAXE  0751AB  25 m  34.08   
80  Hartmann Moritz  2007  VEJLE  0763AA  25 m  34.10   
319  Hansen Victor Juhl  2007  GLADSAXE  0719AE  25 m  34.59   
56  Varming Jacob  2007  VIBORG  0771AF  25 m  35.92   
338  Buck Victor  2007  HOLBÆK  0711AF  25 m  37.30   
98  Lassen Andreas Lang  2007  VEJLE  0779AB  25 m  37.85   
120  Schwartz Mads Emil  2008  VEJLE  0891AA  25 m  38.78   
346  Krog Frej Matias  2007  HOLBÆK  0737AG  25 m  38.91   
10  402  Johannsen Bertram  2008  OPNØR  0893AF  25 m  39.71   
11  264  Kristensen Joakim  2008  DELTA  0813AB  25 m  43.55   
12  67  Bjerre Tristan  2007  VEJLE  0765AE  25 m  43.66   
13  193  Stilling Magnus  2007  KOLDING    25 m  43.82   
14  90  Jørgensen Frederik  2008  VEJLE    25 m  45.09   
15  190  Poulsen Kasper Nørby  2007  KOLDING    25 m  45.45   
16  68  Breinholt Alexander  2008  VEJLE  0843AB  25 m  45.78   
17  92  Klinkby Frederik  2007  VEJLE  0789AI  25 m  47.52   
18  164  Hansen Mathias Nordlund  2007  KOLDING    25 m  48.05   
19  70  Christensen Mikkel Bro  2007  VEJLE  0799AI  25 m  48.59   
20  178  Kornum-Svensson Willum  2008  KOLDING    25 m  49.01   
21  129  Thomsen Mikkel Kallestrup  2007  VEJLE  0779AI  25 m  51.54   
22  79  Hansen Gustav  2008  VEJLE  0877AE  25 m  52.22   
23  64  Bakman Odin  2008  VEJLE  0897AE  25 m  53.07   
24  66  Bjerre Hektor  2008  VEJLE  0887AE  25 m  55.87   
25  127  Sørensen Benjamin Kolding  2008  VEJLE  0857AE  25 m  58.40   
26  131  Vangsgaard Gustav  2007  VEJLE  0705AH  25 m  1:00.47   
27  257  Høirup Tobias  2007  DELTA  0793AK  25 m  1:00.85   
28  63  Attermann Carl-Emil  2008  VEJLE    25 m     
29  81  Henriksen Gustav Dalmose  2008  VEJLE  0891AG  25 m     
30  223  Weltström Storm Emil  2007  KOLDING    25 m     
31  271  Pedersen Asger Saxild  2008  DELTA    25 m     
Årg. 2009-2018 
244  Toustrup-Jensen Jacob  2009  DELFINEN    25 m  48.29   
71  Christensen Simon  2009  VEJLE  0901AB  25 m  52.88   
124  Stelman Benjamin  2009  VEJLE  0929AB  25 m  56.38   
255  Hansen Ingvar Skau  2009  DELTA  0953AC  25 m  57.74   
278  Søe Oliver  2009  DELTA    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 marts 2018 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  17:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark