2018-11-14   12:20:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Dronning Dorothea Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

02/03-2018 afsnit 1

Seedede heat Løb 11
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Dronning Dorothea Cup 2018    Udskriftsdato  01 marts 2018   
  Stævne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  17:36   
  Arrangør  Kolding Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 marts 2018         
 
 
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer  Indledende (16) 
Heat 1 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
13  Alberthe Skovborg Hansen  2004  0482AT  VIBORG    25m   
61  Alberte Andersen  2008    VEJLE    25m   
175  Sofie Kann  2007    KOLDING    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
43  Emma Stabel  2006  0602AT  VIBORG    25m   
96  Simone Dahl Kristensen  2008  0838AH  VEJLE    25m   
102  Anna Sofie Lillelund  2007    VEJLE    25m   
97  Signe Enggaard Kyndesen  2010    VEJLE    25m   
109  Lea Neermann  2008  0864AD  VEJLE    25m   
103  Mia Lindtofte  2005  0508AZ  VEJLE    25m   
126  Olivia Bækkegård Svendsen  2009  0946AD  VEJLE    25m   
418  Agnes Wissing  2007    KOLDING    25m   

 
Heat 3 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
123  Anne Stæhr  2008  0862AK  VEJLE    25m   
232  Smilla Lerche  2008    DELFINEN    25m  1:19.65 
31  Olivia Sehested Mogensen  2006  0688AS  VIBORG    25m  1:16.57 
87  Isabel Qvist Jensen  2009  0996AC  VEJLE    25m  1:09.55 
115  Asta-Marie Rasmussen  2009  0964AA  VEJLE    25m  1:10.62 
132  Ann-Maria Malou Windfeld  2009  0976AC  VEJLE    25m  1:17.09 
395  Alma Bernsdorf  2008    DELFINEN    25m  1:19.76 
125  Karen Glejbjerg Strunge  2008    VEJLE    25m   

 
Heat 4 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
108  Meiko Nakatani  2010  1052AB  VEJLE    25m  1:07.86 
86  Karla Jæger  2008  0828AH  VEJLE    25m  1:05.56 
104  Sigrid Drachmann Lorenzen  2008  0844AG  VEJLE    25m  1:04.08 
83  Olivia Holmberg  2009  0986AC  VEJLE    25m  1:01.57 
78  Astrid Hansen  2006  0678AU  VEJLE    25m  1:03.14 
76  Idun Kjeldsmark Gregersen  2009  0924AB  VEJLE    25m  1:04.64 
72  Augusta Dalsgaard  2007  0768AP  VEJLE    25m  1:06.42 
Klara Brinch Dyrløv  2006    VIBORG    25m  1:08.69 

 
Heat 5 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
112  Ida Kjær Nordstrøm  2008  0894AC  VEJLE    25m  1:00.17 
323  Liva Ladefoged Jepsen  2008  0828AA  GLADSAXE    25m  59.73 
397  Katrine Døssing  2007  0712AM  OPNØR    25m  57.73 
42  Emma Sloth  2006  0652AU  VIBORG    25m  56.48 
99  Asta Sofia Lauridsen  2008  0818AE  VEJLE    25m  57.56 
62  Emilia Daa Andersen  2008  0886AE  VEJLE    25m  59.14 
93  Victoria Klinkby  2004  0436BB  VEJLE    25m  59.87 
111  Sofie Karlov Nielsen  2007  0704AN  VEJLE    25m  1:01.57 

 
Heat 6 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
401  Maja Jessen  2005  0526AW  OPNØR    25m  56.10 
73  Alma Ehrenreich-Birn  2008  0818AC  VEJLE    25m  55.46 
106  Ea Gram Møller  2006  0674AM  VEJLE    25m  54.17 
118  Karla Nøhr Rixen  2008  0844AC  VEJLE    25m  53.57 
85  Andrea Højbjerg  2007  0784AE  VEJLE    25m  54.16 
406  Mie Kildegaard  2004  0426BA  OPNØR    25m  54.72 
157  Signe Christensen  2008  0882AB  KOLDING    25m  55.61 
119  Freja Rønsholt  2008  0896AH  VEJLE    25m  56.12 

 
Heat 7 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
128  Ida Thomsen  2006  0646AI  VEJLE    25m  52.30 
192  Emilia Spangsberg  2007  0778AK  KOLDING    25m  52.15 
334  Lise H. V. Waarst  2007  0732AD  GLADSAXE    25m  51.27 
49  Anne U. Struntze Sørensen  2006  0678AS  VIBORG    25m  50.94 
203  Luna Hein  2005  0518AO  VAT CPH-MK    25m  51.05 
316  Anna Dicte Bøgeskov  2007  0748AC  GLADSAXE    25m  51.97 
253  Ditte Hansen  2003  0398BE  DELTA    25m  52.19 
415  Ida Marie Sørensen  2004  0434AZ  OPNØR    25m  53.22 

 
Heat 8 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
317  Silje Nygaard Engedal  2007  0768AE  GLADSAXE    25m  50.80 
116  Eline Sofie K. Rasmussen  2007  0784AD  VEJLE    25m  50.12 
168  Nanna Højstrøm  2007  0758AK  KOLDING    25m  48.65 
276  Thilde Dyrbjerg Strøager  2003  0394BB  DELTA    25m  48.44 
222  Maja Zastrojevic  2006  0646AE  VAT CPH-MK    25m  48.64 
236  Victoria Meyer  2004    DELFINEN    25m  48.91 
269  Mathilde Linnet Nørgaard  2005  0542AQ  DELTA    25m  50.19 
165  Sarah Hansen  2005  0538AQ  KOLDING    25m  50.85 

 
Heat 9 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
336  Nana Andersen  2006  0634AA  HOLBÆK    25m  47.40 
396  Maria Crisan  2005  0532AZ  OPNØR    25m  46.59 
261  Signe Jochumsen  2004  0484AZ  DELTA    25m  46.25 
154  Ane Christensen  2006  0618AA  KOLDING    25m  45.69 
330  Ida Villemoes Poulsen  2007  0758AA  GLADSAXE    25m  45.94 
40  Helene Siegenthaler  2006  0664AQ  VIBORG    25m  46.52 
82  Mille Holmberg  2006  0654AH  VEJLE    25m  47.13 
326  Sofie Emilie Lange  2007  0702AB  GLADSAXE    25m  47.87 

 
Heat 10 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
206  Nora Kejser  2004  0476AO  VAT CPH-MK    25m  45.25 
101  Sarah Laursen  2007  0798AD  VEJLE    25m  44.54 
45  Louise Sunesen  2005  0598AC  VIBORG    25m  44.28 
41  Selma Skipper  2004  0452AS  VIBORG    25m  44.10 
231  Zophia Henriks  2004    DELFINEN    25m  44.12 
272  Frederikke Riber  2005  0598AP  DELTA    25m  44.54 
386  Marie Mortensen  2004  0492AW  ERRITSØ    25m  45.18 
180  Alberte Kirk Langschwager  2007  0788AA  KOLDING    25m  45.34 

 
Heat 11 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
27  Josephine Larsen  2004  0476AQ  VIBORG    25m  43.98 
209  Luna Luminari  2005  0534AO  VAT CPH-MK    25m  43.55 
282  Maja Damkjær Bartels  2006  0656AL  GLADSAXE    25m  42.85 
54  Malena Pind Therkildsen  2004  0488AR  VIBORG    25m  42.31 
383  Emma Karlsson  2003  0378AY  ERRITSØ    25m  42.77 
229  Amalie Frikke-Salling  2002    DELFINEN    25m  43.52 
215  Johanna Rasmussen  2006  0632AG  VAT CPH-MK    25m  43.73 
291  Maria Claudia S. Hansen  2006  0662AE  GLADSAXE    25m  44.03 

 
Heat 12 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
146  Laura Arentsen  2003  0338AT  KOLDING    25m  42.24 
Maria Aakmann Andersen  2004  0444AV  VIBORG    25m  41.70 
308  Henriette Roos  2006  0602AB  GLADSAXE    25m  41.56 
167  Johanne Heilmann  2005  0558AI  KOLDING    25m  41.34 
408  Iben Mønsted  2003  0388BE  OPNØR    25m  41.52 
143  Stine Bendixen Nissen  2004  0406AS  SKANDERBOR    25m  41.64 
216  Isabella Rosenberg  2003  0366AC  VAT CPH-MK    25m  42.01 
345  Anna Mundt Karup  2005  0594AC  HOLBÆK    25m  42.29 

 
Heat 13 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
12  Majken Haarup  2004  0466AW  VIBORG    25m  40.99 
52  Rikke Struntze Sørensen  2003  0344AY  VIBORG    25m  40.67 
337  Maja Buck  2004  0456AP  HOLBÆK    25m  40.33 
26  Lea Kjær Kristensen  2004  0466AS  VIBORG    25m  40.32 
398  Anne Marie S. Hansen  2002  0284AM  OPNØR    25m  40.33 
141  Sofie S. Aaby Nielsen  2003  0342AX  SKANDERBOR    25m  40.46 
388  Luna Holm Møller  2004  0464AS  ERRITSØ    25m  40.88 
211  Thippe de Neergaard  2003  0368AL  VAT CPH-MK    25m  41.15 

 
Heat 14 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
393  Sofie Sjøgren  2002  0292BB  ERRITSØ    25m  39.07 
207  Cille Kirketerp  2005  0526AK  VAT CPH-MK    25m  38.04 
290  Emma Hansen  2004  0434AM  GLADSAXE    25m  35.99 
364  Kirstine Mørk Rasmussen  2003  0352AQ  HOLBÆK    25m  34.05 
29  Louise D. Liboriussen  2002  0242AV  VIBORG    25m  35.21 
138  Ida Kjærdgaard  2003  0368BB  SKANDERBOR    25m  37.71 
212  Emilia C. R. Olsen  2004  0424AO  VAT CPH-MK    25m  38.59 
311  Josefine Staudt  2005  0538AE  GLADSAXE    25m  40.24 

 
Heat 15 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
385  Clara Lynggaard  2002  0272AY  ERRITSØ    25m  38.89 
286  Luna Christensen  2005  0566AC  GLADSAXE    25m  38.03 
162  Elma Gabela  2004  0472AE  KOLDING    25m  35.83 
283  Sara Damkjær Bartels  2004  0478AC  GLADSAXE    25m  33.46 
196  Lærke Toftgaard  2001  0136AJ  KOLDING    25m  34.92 
200  Nønne Christensen  2004  0486AM  VAT CPH-MK    25m  37.07 
53  Celeste Pind Therkildsen  2002  0274AU  VIBORG    25m  38.44 
230  Nadja Skov Haffejee  1998    DELFINEN    25m  39.49 

 
Heat 16 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
392  Rose Pernille Simon  2004  0414AS  ERRITSØ    25m  38.67 
214  Hannah B. Pedersen  2005  0574AD  VAT CPH-MK    25m  37.98 
21  Rebecca E. Jakobsen  2003  0318AO  VIBORG    25m  35.22 
344  Pernille Jensen  1998  9858AZ  HOLBÆK    25m  33.06 
148  Cecilie Batz  2003  0386AT  KOLDING    25m  34.80 
374  Mathilde Thy Asmussen  2004  0426AT  ERRITSØ    25m  36.74 
295  Amalie Brammer Kærgaard  2004  0418AH  GLADSAXE    25m  38.31 
221  Liva Søby  2004  0402AD  VAT CPH-MK    25m  39.39 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 marts 2018 
Licens til Kolding SK  Udskriftstidspunkt  17:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark