Program för UGP 3 (50m) 2017-2018, Eskilstuna
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag den 10/3 Klockan 15.30 (Insim kl. 14.30)
Heatlista Gren 9
|
Tävling |
UGP 3 (50m) 2017-2018 Eskilstu |
|
Utskriftsdatum |
10 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
13:55 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 mars 2018 |
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar |
Finaler (6) |
Sponsor: UGP 3 |
|
Beräknad start 15:37 |
Heat 1 (6) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
310 |
3 |
Gustav Larsson |
2005 |
AQ0105 |
ÖSA |
|
25m |
3:27.09 |
88 |
4 |
Gustav Thorsén |
2004 |
AI4104 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
3:08.28 |
155 |
5 |
Erik Pellfolk |
2005 |
AG7305 |
KARLSTAD |
|
25m |
3:08.76 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
15 |
0 |
Marcus Ardanius |
2003 |
AD6303 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
3:05.58 |
76 |
1 |
Samuel Norström |
2003 |
AY2703 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:59.39 |
210 |
2 |
Erik Andersson |
2005 |
AC8105 |
NKK |
|
25m |
2:54.94 |
82 |
3 |
Carl Roos |
2004 |
AB8104 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:49.26 |
239 |
4 |
Max Antonsson |
2004 |
AG6304 |
SALA SS |
|
25m |
2:47.47 |
50 |
5 |
Maximilian Holm |
2005 |
AD7305 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:48.02 |
150 |
6 |
Filip Hedin |
2003 |
AS1503 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:50.13 |
256 |
7 |
Jesper Andersson |
2004 |
AD5504 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
2:55.60 |
140 |
8 |
Gabriel Raicu |
2003 |
AW8103 |
KARLSKO SF |
|
25m |
3:01.29 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
166 |
0 |
Anders Malmberg |
2002 |
AS4902 |
KATRINEHOL |
|
25m |
2:44.60 |
53 |
1 |
Eskil Jonsson |
2003 |
AA5303 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:43.66 |
285 |
2 |
Isak Rehnman |
2004 |
AI5304 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:42.61 |
248 |
3 |
Olle Nilsson |
2004 |
AL3104 |
SALA SS |
|
25m |
2:40.17 |
177 |
4 |
Ferdinand Bang |
2005 |
AF1305 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:39.21 |
54 |
5 |
Evert Jonsson |
2003 |
AA0303 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:39.37 |
146 |
6 |
Marcus Bülund |
2004 |
AE4304 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:41.49 |
247 |
7 |
Felix Mårvad |
2003 |
AS2303 |
SALA SS |
|
25m |
2:43.66 |
294 |
8 |
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
AT4103 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:43.80 |
183 |
9 |
Gustav Edman |
2005 |
AG3505 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:47.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
157 |
0 |
Axel Rönnquist |
2001 |
AR2101 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:38.53 |
133 |
1 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
AV0502 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:38.09 |
167 |
2 |
Olle Pettersson |
2004 |
AJ1304 |
KATRINEHOL |
|
25m |
2:37.98 |
271 |
3 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
AH5703 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:37.83 |
126 |
4 |
Oscar Björstam |
2003 |
AH2703 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:37.39 |
78 |
5 |
Elias Paulson |
2000 |
AS0900 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:37.76 |
215 |
6 |
Oliver Edoff |
2003 |
AL4703 |
NKK |
|
25m |
2:37.97 |
119 |
7 |
Olle Wikholm |
2004 |
AO9904 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:38.08 |
58 |
8 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
AB7104 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:38.18 |
87 |
9 |
Axel Thorsén |
2003 |
AH6503 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:39.12 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
229 |
0 |
Nikola Petrovic |
2004 |
AF5704 |
NKK |
|
25m |
2:35.96 |
108 |
1 |
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
AN7503 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:34.46 |
296 |
2 |
Gustaf Walldén |
2003 |
AE8503 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:32.53 |
198 |
3 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
AR8104 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:31.13 |
70 |
4 |
Alex Ly |
2003 |
AE6103 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:29.39 |
182 |
5 |
Theo Djuphammar |
2005 |
AC6105 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:30.32 |
303 |
6 |
Adrijan Danqi |
2002 |
AS2502 |
ÖSA |
|
25m |
2:31.43 |
79 |
7 |
Samuel Paulson |
2004 |
AG3504 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:34.04 |
176 |
8 |
Oliver Albinzon |
2005 |
AC3105 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:34.51 |
262 |
9 |
Erik Mulikov |
2005 |
AA5105 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
2:37.11 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
320 |
0 |
Anton Wallin |
2000 |
AM7700 |
ÖSA |
|
25m |
2:29.08 |
154 |
1 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
AD7903 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:27.66 |
293 |
2 |
Gellert Szabo |
2001 |
AM6901 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:25.29 |
120 |
3 |
Marcus Ålenius |
2001 |
AQ6901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:21.23 |
96 |
4 |
Axel Witt |
2000 |
AE5100 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:15.02 |
221 |
5 |
Emil Kernen |
2002 |
AC7702 |
NKK |
|
25m |
2:18.37 |
139 |
6 |
Alexander Nylén |
2000 |
AD4300 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:21.48 |
292 |
7 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:25.45 |
107 |
8 |
Carl Hansson |
2003 |
AE9703 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:28.21 |
273 |
9 |
Per Granlund |
2002 |
AH9502 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:29.37 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
10 mars 2018 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
13:55 |
|