Program för UGP 3 (50m) 2017-2018, Eskilstuna
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 32
|
Tävling |
UGP 3 (50m) 2017-2018 Eskilstu |
|
Utskriftsdatum |
09 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
18:13 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 mars 2018 |
|
|
|
|
Gren 32, 50m Frisim Herrar |
Finaler (8) |
Sponsor: ICA MAXI Sprint Cup |
|
Beräknad start 13:22 |
Heat 1 (8) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
211 |
0 |
Sergej Basov |
2003 |
BA8103 |
NKK |
|
50m |
|
222 |
1 |
Rasmus Landin |
2005 |
AS3305 |
NKK |
|
25m |
45.49 |
90 |
2 |
Olle Thorsén |
2006 |
AA6706 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
41.24 |
265 |
3 |
Viam Assadi |
2005 |
AM4305 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
37.94 |
335 |
4 |
Adam Lidholm |
2006 |
AM4306 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
35.79 |
304 |
5 |
Rasmus Falk |
2004 |
AW3704 |
ÖSA |
|
25m |
36.28 |
310 |
6 |
Gustav Larsson |
2005 |
AQ0105 |
ÖSA |
|
25m |
38.21 |
289 |
7 |
Algot Rådman |
2006 |
AO5506 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
44.81 |
8 |
8 |
Albin Slanjankic |
2004 |
AG7304 |
AVESTA SS |
|
25m |
47.54 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
102 |
0 |
Noel Spelling |
2006 |
AJ4106 |
FILIPSTAD |
|
25m |
35.46 |
280 |
1 |
Gustav Löfqvist |
2005 |
AS4505 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
35.13 |
88 |
2 |
Gustav Thorsén |
2004 |
AI4104 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
34.96 |
97 |
3 |
Eric Åhlén |
2006 |
AA1506 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
33.99 |
318 |
4 |
Anton Svennberg |
2002 |
AV3702 |
ÖSA |
|
25m |
33.39 |
40 |
5 |
Johannes Eriksson |
2002 |
AM4902 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
33.42 |
241 |
6 |
Milton Dalin |
2005 |
AO3905 |
SALA SS |
|
25m |
34.43 |
268 |
7 |
Helmer Brobacke |
2004 |
AI1304 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
35.01 |
350 |
8 |
William Österberg |
2003 |
AS7103 |
FAGERSTA |
|
25m |
35.17 |
144 |
9 |
Linus Åkesson |
2005 |
AK1105 |
KARLSKO SF |
|
25m |
35.65 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
140 |
0 |
Gabriel Raicu |
2003 |
AW8103 |
KARLSKO SF |
|
25m |
33.12 |
42 |
1 |
Gustav Forslund |
2003 |
AZ8903 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
32.93 |
161 |
2 |
Amadeus Ahlman |
2003 |
AW4703 |
KATRINEHOL |
|
25m |
32.61 |
210 |
3 |
Erik Andersson |
2005 |
AC8105 |
NKK |
|
25m |
32.04 |
118 |
4 |
Hugo Swanson |
2006 |
AA6106 |
GÄVLE SS |
|
25m |
31.16 |
76 |
5 |
Samuel Norström |
2003 |
AY2703 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
31.26 |
294 |
6 |
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
AT4103 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
32.14 |
15 |
7 |
Marcus Ardanius |
2003 |
AD6303 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
32.93 |
129 |
8 |
Lukas Franz |
2005 |
AJ5905 |
KARLSKO SF |
|
25m |
32.99 |
215 |
9 |
Oliver Edoff |
2003 |
AL4703 |
NKK |
|
25m |
33.15 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
305 |
0 |
William Forsström |
2002 |
AM0902 |
ÖSA |
|
25m |
30.54 |
126 |
1 |
Oscar Björstam |
2003 |
AH2703 |
KARLSKO SF |
|
25m |
30.47 |
166 |
2 |
Anders Malmberg |
2002 |
AS4902 |
KATRINEHOL |
|
25m |
30.01 |
218 |
3 |
Hemming Gong |
2001 |
AP2701 |
NKK |
|
25m |
29.84 |
115 |
4 |
Samuel Sjökvist |
2005 |
AQ0705 |
GÄVLE SS |
|
25m |
29.71 |
285 |
5 |
Isak Rehnman |
2004 |
AI5304 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
29.79 |
50 |
6 |
Maximilian Holm |
2005 |
AD7305 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
29.90 |
146 |
7 |
Marcus Bülund |
2004 |
AE4304 |
KARLSTAD |
|
25m |
30.36 |
121 |
8 |
Albin Östlund |
2004 |
AC1304 |
GÄVLE SS |
|
25m |
30.50 |
133 |
9 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
AV0502 |
KARLSKO SF |
|
25m |
30.90 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
296 |
0 |
Gustaf Walldén |
2003 |
AE8503 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
29.63 |
82 |
1 |
Carl Roos |
2004 |
AB8104 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
29.37 |
229 |
2 |
Nikola Petrovic |
2004 |
AF5704 |
NKK |
|
25m |
28.97 |
271 |
3 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
AH5703 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
28.84 |
167 |
4 |
Olle Pettersson |
2004 |
AJ1304 |
KATRINEHOL |
|
25m |
28.60 |
122 |
5 |
Viggo Reit |
2003 |
AK5703 |
HUDIKSVALL |
|
25m |
28.60 |
262 |
6 |
Erik Mulikov |
2005 |
AA5105 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
28.86 |
91 |
7 |
Henrik Tran |
2004 |
AC0704 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
29.11 |
132 |
8 |
Oskar Högqvist |
2003 |
AN1703 |
KARLSKO SF |
|
25m |
29.63 |
58 |
9 |
Fredrik Karlsson |
2004 |
AB7104 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
29.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
119 |
0 |
Olle Wikholm |
2004 |
AO9904 |
GÄVLE SS |
|
25m |
28.52 |
168 |
1 |
Axel Andersson |
2004 |
AQ0304 |
LINDESBERG |
|
50m |
28.26 |
314 |
2 |
Parsa Najafi |
1999 |
AY6399 |
ÖSA |
|
25m |
28.15 |
14 |
3 |
Daniel Ruijs |
2004 |
AE5504 |
BORLÄNGE |
|
25m |
27.96 |
243 |
4 |
Jakob Hanson |
2002 |
AJ4902 |
SALA SS |
|
25m |
27.75 |
70 |
5 |
Alex Ly |
2003 |
AE6103 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
27.75 |
154 |
6 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
AD7903 |
KARLSTAD |
|
25m |
28.02 |
232 |
7 |
Joakim Sühl |
2000 |
AH0500 |
NKK |
|
50m |
28.25 |
123 |
8 |
Gustaf Sandström |
2003 |
AP4703 |
HUDIKSVALL |
|
25m |
28.47 |
345 |
9 |
David Ullstrand |
2005 |
AB2505 |
NKK |
|
50m |
28.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
343 |
0 |
Philip Löfbom |
2003 |
AC0903 |
KARLSKO SF |
|
50m |
27.21 |
273 |
1 |
Per Granlund |
2002 |
AH9502 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
27.17 |
85 |
2 |
Sam Thai |
1999 |
AU9999 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
27.08 |
107 |
3 |
Carl Hansson |
2003 |
AE9703 |
GÄVLE SS |
|
25m |
26.97 |
113 |
4 |
Andreas Persson |
2000 |
AT8100 |
GÄVLE SS |
|
25m |
26.61 |
292 |
5 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
26.80 |
303 |
6 |
Adrijan Danqi |
2002 |
AS2502 |
ÖSA |
|
25m |
27.06 |
266 |
7 |
Linus Björk |
2002 |
AB6902 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
27.16 |
253 |
8 |
Julius Grell |
2003 |
AS9903 |
SANDVIKEN |
|
25m |
27.18 |
108 |
9 |
Oliver Hjalmarsson Sarlind |
2003 |
AN7503 |
GÄVLE SS |
|
25m |
27.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
260 |
0 |
Daniel Lithner |
2001 |
AJ9701 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
25.98 |
111 |
1 |
Jakob Källquist |
2001 |
AC0901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
25.65 |
120 |
2 |
Marcus Ålenius |
2001 |
AQ6901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
25.42 |
221 |
3 |
Emil Kernen |
2002 |
AC7702 |
NKK |
|
25m |
25.01 |
35 |
4 |
William Brand |
1998 |
AN2198 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
24.48 |
242 |
5 |
Jonathan Douib |
2000 |
AS8100 |
SALA SS |
|
25m |
24.69 |
127 |
6 |
Igor Blagojevic |
2000 |
AG5700 |
KARLSKO SF |
|
25m |
25.23 |
164 |
7 |
Kevin Grahn |
2003 |
AH9103 |
KATRINEHOL |
|
25m |
25.63 |
321 |
8 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
AM3902 |
ÖSA |
|
25m |
25.89 |
96 |
9 |
Axel Witt |
2000 |
AE5100 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
26.06 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
09 mars 2018 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
18:13 |
|