Program för Kringelsim 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 31
|
Tävling |
Kringelsim 2018 |
|
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
08:42 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
17 februari 2018 |
|
|
|
|
Gren 31, 100m Frisim Damer |
Finaler (8) |
Beräknad start 11:43 |
Heat 1 (8) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
3 |
Zoe Carderos |
2008 |
AT2408 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
|
|
8 |
4 |
Ellen Lundgren |
2007 |
AM8207 |
ARVIKA SS |
|
25m |
1:51.36 |
|
268 |
5 |
Noa Ek |
2008 |
AA8108 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
|
|
222 |
6 |
Lova Wahlstedt |
2010 |
AC0610 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
213 |
1 |
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
CB4403 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:27.42 |
S8 |
253 |
2 |
Angelica Ljungcrantz |
1993 |
BJ5893 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:25.50 |
|
142 |
3 |
Cecilia Adielsson |
2006 |
BC6406 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:24.15 |
|
156 |
4 |
Josefine Busk |
1997 |
BS1897 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:23.55 |
S14 |
100 |
5 |
Emelie Bilands |
2006 |
AN4206 |
SKK |
|
25m |
1:23.67 |
|
271 |
6 |
Emma Danielsson |
2002 |
AT4202 |
NACKA HI |
|
25m |
1:24.29 |
S9 |
226 |
7 |
Jenny Yelda Bibo |
2004 |
BS7604 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:26.19 |
|
155 |
8 |
Ellen Broddvall |
2006 |
BC5406 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:44.21 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
197 |
1 |
Melissa Klintengren |
2007 |
AH0807 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:22.08 |
|
266 |
2 |
Agnes Öhman |
2006 |
AG2406 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:21.96 |
|
199 |
3 |
Wilma Landegren |
2004 |
AL1404 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:18.20 |
|
133 |
4 |
Klara Svenheim |
2005 |
AT9205 |
SKK |
|
25m |
1:16.66 |
|
24 |
5 |
Felicia Klintemar |
2005 |
BM6605 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:17.60 |
|
216 |
6 |
Emilia Teglöf |
2005 |
AQ3205 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:18.59 |
|
145 |
7 |
Sara Andersson |
2005 |
BQ2405 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:21.98 |
|
172 |
8 |
Clara Teljstedt |
2006 |
AL7806 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:22.29 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
262 |
1 |
Sandra Pasanen |
2001 |
BV8401 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:16.44 |
|
12 |
2 |
Elsa Axvik Reutergårdh |
2004 |
BA5404 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:14.94 |
|
148 |
3 |
Frida Bengtsson |
2003 |
AY2803 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:13.34 |
|
264 |
4 |
Meja Thunvall |
2006 |
AG9206 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:13.02 |
|
73 |
5 |
Ellen Lovinge |
2004 |
AC6204 |
NKK |
|
25m |
1:13.20 |
|
215 |
6 |
Ella Sörensen |
2004 |
BO6604 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:14.39 |
|
164 |
7 |
Alice Englund |
2005 |
AS4205 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:16.29 |
|
170 |
8 |
Marit Seeliger |
2005 |
AP7205 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:16.50 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
96 |
1 |
Lina Ahlström |
2005 |
AS6805 |
SKK |
|
25m |
1:12.56 |
|
123 |
2 |
Maya Levin |
2004 |
AN3204 |
SKK |
|
25m |
1:11.64 |
|
122 |
3 |
Sara Kärvestedt |
2003 |
AO0403 |
SKK |
|
25m |
1:11.39 |
|
1 |
4 |
Sanna Axelsson |
2004 |
AI4204 |
ARVIKA SS |
|
25m |
1:11.32 |
|
208 |
5 |
Evelina Porling |
2002 |
BH9202 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:11.38 |
|
57 |
6 |
Ylva Andersson |
2005 |
AQ3405 |
NKK |
|
25m |
1:11.46 |
|
265 |
7 |
Freja Vesterlund |
2006 |
AA7606 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:12.46 |
|
31 |
8 |
Ida Nygren |
2004 |
BL2404 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:12.80 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
152 |
1 |
Angelica Blomberg |
2002 |
AD8802 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:10.24 |
|
30 |
2 |
Lollobelle Nordström-Renlund |
2005 |
AZ4205 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:09.55 |
|
252 |
3 |
Emelie Lindholm |
2003 |
AL6403 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:08.71 |
|
203 |
4 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
BM3602 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:08.45 |
|
239 |
5 |
Paulina Back |
2000 |
AR4800 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:08.58 |
|
4 |
6 |
Matilda Kristiansson |
2001 |
AP4401 |
ARVIKA SS |
|
25m |
1:08.94 |
|
60 |
7 |
Hilma Broden |
2003 |
AS8203 |
NKK |
|
25m |
1:09.70 |
|
20 |
8 |
Pernilla Hemmälin |
2001 |
AO3801 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:10.72 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
243 |
1 |
Emma Parsons |
2002 |
BF8802 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:06.50 |
|
121 |
2 |
Elsa Kärvestedt |
2005 |
AG9605 |
SKK |
|
25m |
1:06.18 |
|
221 |
3 |
Sofia Tossavainen |
2005 |
AJ2805 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:05.70 |
|
51 |
4 |
Michaela Mattsson |
1999 |
AL4899 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:05.02 |
|
218 |
5 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
AZ6203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:05.11 |
|
2 |
6 |
Clara Hedling |
2001 |
AP9201 |
ARVIKA SS |
|
25m |
1:06.18 |
|
101 |
7 |
Ella Bolmstrand |
2004 |
BR5804 |
SKK |
|
25m |
1:06.43 |
|
244 |
8 |
Matilda Ringbom |
2003 |
AX6803 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:06.53 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
240 |
1 |
Sofia Björkman |
2002 |
AL8802 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:04.91 |
|
238 |
2 |
Tea Angerfelt |
2004 |
AJ7404 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:03.23 |
|
193 |
3 |
Tina Huslid |
2000 |
AF0600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:00.53 |
|
214 |
4 |
Emma Sundstrand |
2001 |
AJ3201 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
56.91 |
|
125 |
5 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
AQ0801 |
SKK |
|
25m |
58.72 |
|
131 |
6 |
Nora Segerström |
2002 |
BM0802 |
SKK |
|
25m |
1:01.91 |
|
245 |
7 |
Vera Sköld |
2001 |
AT2401 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:04.28 |
|
249 |
8 |
Ella Törnqvist |
2003 |
AQ1603 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:05.00 |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
18 februari 2018 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
08:42 |
|