Program för Svenska Öppna Masters SM 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag 23/3 Klockan 16.00 (Insim kl. 14.00)
Heatlista Gren 1
|
Tävling |
Öppna Masters-SM (25m) 2018 |
|
Utskriftsdatum |
23 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
13:31 |
|
|
Arrangör |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
23 mars 2018 |
|
|
|
|
Gren 1, 200m Medley Damer |
Finaler (5) |
Beräknad start 16:00 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
113 |
3 |
Kristina Fundberg |
1969 |
45-49 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
4:07.28 |
446 |
4 |
Carina Andersson |
1961 |
55-59 |
SK SYDSIM |
|
50m |
3:42.78 |
549 |
5 |
Harriet Bure |
1946 |
70-74 |
ÖSA |
|
25m |
3:43.21 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
451 |
1 |
Åsa Johansson |
1971 |
45-49 |
SK SYDSIM |
|
50m |
3:30.61 |
315 |
2 |
Petra Mellbrand |
1977 |
40-44 |
MKK |
|
25m |
3:18.06 |
424 |
3 |
Eva Fjällid-Blomster |
1961 |
55-59 |
SUNDSVALL |
|
25m |
3:10.27 |
554 |
4 |
Karin Lobenius |
1972 |
45-49 |
ÖSA |
|
25m |
3:10.17 |
684 |
5 |
Marie Holmberg |
1969 |
45-49 |
SK NEPTUN |
|
25m |
3:10.22 |
430 |
6 |
Pernilla Nilsson |
1974 |
40-44 |
SUNDSVALL |
|
25m |
3:15.32 |
132 |
7 |
Margareta Rainer |
1949 |
65-69 |
GÄVLE SS |
|
25m |
3:19.43 |
8 |
8 |
Berit Marx Pedersen |
1950 |
65-69 |
VATCPH-STT |
|
25m |
3:41.57 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
512 |
1 |
Madeleine Lundqvist |
1969 |
45-49 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
3:08.58 |
461 |
2 |
Sofia Dahlälv |
1972 |
45-49 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
3:05.87 |
540 |
3 |
Linda Wörndle |
1982 |
35-39 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
3:01.54 |
157 |
4 |
Anna Olsson |
1978 |
40-44 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:55.55 |
363 |
5 |
Olga Kosovskaya |
1982 |
35-39 |
NKK |
|
25m |
2:56.55 |
426 |
6 |
Anne Mannela |
1963 |
55-59 |
SUNDSVALL |
|
50m |
3:04.52 |
497 |
7 |
Lena Brunnberg |
1965 |
50-54 |
UPSALA S |
|
25m |
3:06.77 |
158 |
8 |
Sara Persson |
1983 |
35-39 |
GÖTEBORG |
|
25m |
3:09.11 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
68 |
1 |
Karin Axelsson |
1970 |
45-49 |
SS04 |
|
25m |
2:54.01 |
230 |
2 |
Anna Lohmann |
1975 |
40-44 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:52.16 |
149 |
3 |
Anna Jensen |
1974 |
40-44 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:49.95 |
631 |
4 |
Jenny Johnsson |
1987 |
30-34 |
SPIF SF |
|
50m |
2:47.70 |
118 |
5 |
Erika Meeker |
1975 |
40-44 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:48.46 |
69 |
6 |
Agnes Larsson |
1991 |
25-29 |
SS04 |
|
25m |
2:49.95 |
428 |
7 |
Hannah Newsham |
1979 |
35-39 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:53.77 |
283 |
8 |
Helena Gällerdal Högfeldt |
1975 |
40-44 |
LASS |
|
25m |
2:55.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Grupp |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
720 |
1 |
Marie Therese Öberg |
1986 |
30-34 |
ÖSMO SS |
|
50m |
2:43.51 |
525 |
2 |
Hanna Wengrud |
1984 |
30-34 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:40.11 |
308 |
3 |
Annelie Jönsson |
1983 |
35-39 |
MKK |
|
50m |
2:33.28 |
6 |
4 |
Anna Hammar |
1968 |
50-54 |
SALTSJÖB |
|
25m |
2:27.02 |
568 |
5 |
Ebba Rosenquist |
1989 |
25-29 |
SK ÄGIR |
|
50m |
2:30.97 |
467 |
6 |
Cecilia Sjöholm |
1988 |
30-34 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:36.07 |
490 |
7 |
Camilla Johansson-Sponseller |
1974 |
40-44 |
UMEÅ SS |
|
50m |
2:40.23 |
202 |
8 |
Anette Fröberg |
1977 |
40-44 |
HS |
|
25m |
2:44.99 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
23 mars 2018 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
13:31 |
|