2019-09-15   14:23:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sydkystens Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 8
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangs Cup    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  08:21   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer  Finaler (12) 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
384  Caroline Damhøj Andersen  2008  0824AG  GREVE    25m   
379  Jasmin Algünerhan Didriksen  2009    TUNE    25m   
374  Anna Eirfeldt  2009    GREVE    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
261  Kathrine E. Larsen  2005  0584AM  LYNGBY    25m   
250  Marie Elster  2006  0614AE  LYNGBY    25m   
262  Kaisa Falkenberg Lending  2005  0504AM  LYNGBY    25m   
382  Maja Maria Rasmussen  2008    TUNE    25m   
276  Sofia Yuwei Zhang  2006  0658AA  LYNGBY    25m   
275  Victoria Wiingaard  2006  0662AC  LYNGBY    25m   
               

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
345  Julie Bruun  2008  0802AF  GREVE    25m  1:01.08 
356  Jasmin Freja Hansen Ünal  2007  0774AH  GREVE    25m  56.98 
352  Emily Kampmann Nielsen  2007  0784AP  GREVE    25m  55.72 
210  Josephine Michelsen  2007  0704AJ  KVIK    25m  52.46 
355  Mathilde Bremer Sørensen  2006  0688AN  GREVE    25m  52.79 
369  Sally M. Dalfoss Siggaard  2008  0816AG  TUNE    25m  55.72 
349  Caroline Hedetoft-Winther  2008  0874AG  GREVE    25m  58.78 
350  Isabella Høj Johansen  2008  0894AH  GREVE    25m  1:02.81 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
354  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  0842AH  GREVE    25m  51.15 
398  Maja Andersen  2007  0748AP  VI39    25m  49.82 
218  Flora Rebecca Profeta  2008  0836AA  KVIK    25m  48.84 
237  Leonora Wahl-Brink  2007  0782AJ  KVIK    25m  47.77 
197  Freja Fyller Jacobsen  2007  0774AJ  KVIK    25m  48.27 
224  Vigga Skou  2008  0812AF  KVIK    25m  48.92 
183  Ingrid Ellehøj  2007  0752AJ  KVIK    25m  50.55 
80  Eva de Maeyer  2009  0918AB  ROSKILDE    25m  51.56 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
85  Silje Sørensen  2007  0754AB  ROSKILDE    25m  46.53 
265  Nina Katrine N. Nissen  2006  0656AJ  LYNGBY    50m  45.77 
192  Smilla Hauge  2007  0798AM  KVIK    25m  44.85 
150  Rebecca Ella Madsen  2006  0628AB  VATCPH-STT    50m  44.80 
198  Laura Jørgensen  2007  0754AJ  KVIK    25m  44.82 
147  Rosa Cornelia Barrisøe  2006  0686AL  VATCPH-STT    25m  45.16 
153  Signe Schnabelrauch  2006  0606AP  VATCPH-STT    25m  45.90 
188  Sophie Harborg Fuchs  2007  0762AJ  KVIK    25m  46.86 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
19  Sarah Ankjær Pedersen  2006  0686AJ  GREVE    25m  43.43 
249  Frederikke Elster  2004  0404AY  LYNGBY    25m  42.81 
152  Hanna Rørbech  2006  0672AG  VATCPH-STT    25m  42.56 
20  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  0626AJ  GREVE    25m  42.26 
291  Vigga Jacoby  2007  0782AE  HOVEDSTAD    25m  42.34 
Emilia Gotfredsen  2005  0562AE  ISHØJ    25m  42.79 
186  Ronja Skriver Fabricius  2006  0642AP  KVIK    25m  43.28 
29  Marie Skole Sørensen  2006  0636AI  TUNE    25m  44.61 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
12  Lærke Marie Clausen  2005  0504AE  GREVE    25m  42.16 
215  Mathilde Pihl  2005  0522AK  KVIK    25m  41.92 
77  Klara Frida Johansen  2005  0586AQ  ROSKILDE    25m  41.39 
418  Patricia Petersen  2005  0526AA  LYNGBY    25m  41.17 
23  Mathilde Willumsen  2006  0634AI  GREVE    25m  41.21 
214  Laura Pedersen  2007  0776AD  KVIK    25m  41.42 
90  Frederikke Meisner From  2004  0418AM  ROSKILDE    25m  42.00 
10  Nicole Damhøj Andersen  2006  0674AN  GREVE    25m  42.25 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
299  Karla Hebeltoft Olesen  2007  0712AG  HOVEDSTAD    25m  40.73 
269  Laura Cecilie Salling  2006  0678AE  LYNGBY    25m  40.16 
213  Molly Namensen  2006  0684AJ  KVIK    25m  40.05 
258  Isabella Ravn Jensen  2004  0404AM  LYNGBY    25m  39.48 
397  Anna Andersen  2007  0732AK  VI39    25m  39.59 
297  Mathilde Møller  2007  0746AB  HOVEDSTAD    25m  40.06 
50  Silja Brage  2005  0544AL  A6    25m  40.70 
272  Laura Møller Sørensen  2004  0466AI  LYNGBY    50m  40.95 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
25  Alberte Crone Larsen  2006  0682AK  TUNE    25m  39.20 
190  Emma Hansen  2007  0742AB  KVIK    25m  38.94 
330  Nomi I. K. Schau  2004  0408AI  TUNE    25m  38.56 
268  Emily Reuter  2006  0688AE  LYNGBY    25m  38.30 
143  Ida Jacobsen  2005  0528AD  VEST    25m  38.53 
99  Cille Winskov Rasmussen  2006  0624AA  ROSKILDE    25m  38.65 
328  Ida Mørk  2004  0492AJ  TUNE    25m  39.17 
295  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  0638AB  HOVEDSTAD    25m  39.33 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
255  Fiona Andrea Have  2004  0402AG  LYNGBY    25m  37.99 
323  Mathilde Svendsen  2004  0472AQ  GREVE    25m  37.53 
300  Isabella Pedersen  2007  0706AD  HOVEDSTAD    25m  37.46 
96  Ulrika Paaske  2004  0482AL  ROSKILDE    25m  37.30 
304  Mikkeline Steen Stokkebro  2007  0726AB  HOVEDSTAD    25m  37.37 
98  Sofie Lykke Petersen  2005  0512AI  ROSKILDE    25m  37.52 
256  Asta Højberg  2005  0546AB  LYNGBY    25m  37.74 
60  Freja Møller  2004  0442AF  A6    25m  38.25 

 
Heat 11 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
145  Ella Gohr Metz  2005  0542AS  VEST    25m  37.04 
180  Martine Damborg  2007  0742AF  KVIK    25m  35.45 
266  Alma Olivarius  2005  0532AF  LYNGBY    25m  35.32 
305  Falka Tind  2006  0648AI  HOVEDSTAD    25m  35.13 
87  Juliane Bo Andersen  2005  0564AL  ROSKILDE    25m  35.20 
55  Mathilda Hyldal Jung  2004  0414AM  A6    25m  35.45 
263  Emily Maack  2004  0446AB  LYNGBY    25m  35.70 
270  Mathilde Severs  2006  0648AE  LYNGBY    25m  37.18 

 
Heat 12 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
287  Coco Li Fuhrmann  2006  0678AC  HOVEDSTAD    25m  34.67 
333  Josefine Arbo Sørensen  2004  0446AD  TUNE    25m  34.06 
254  Lærke Vinneck Hansen  2004  0458AB  LYNGBY    25m  32.80 
226  Alma Heyn Stage  2004  0462AC  KVIK    25m  31.66 
257  Laura Borre Jacobsen  2004  0488AD  LYNGBY    25m  32.07 
324  Nicoline H. Baadsgaard  2004  0464AK  TUNE    25m  34.03 
316  Sidse M. Ø. Engsbro  2004  0482AK  GREVE    25m  34.14 
271  Anastasia Smirnov  2004  0458AE  LYNGBY    50m  35.04 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  08:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark