2019-09-17   23:09:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sydkystens Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangs Cup    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  08:21   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
380  Valdemar Rudolf Tvedskov  2008  0821AE  TUNE    25m   
366  Philip Kriwat Petersen  2007  0723AH  TUNE    25m  1:03.63 
383  Mingus Pold Thomsen  2009    TUNE    25m   
371  Mathias Ankjær Pedersen  2009  0963AB  GREVE    25m   
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
368  William Zuk Rasmussen  2008  0801AE  TUNE    25m  51.44 
409  Nikolaj Nielsen  2007  0793AG  VI39    25m  47.79 
179  Philip Schou Christiansen  2006  0689AJ  KVIK    25m  47.07 
229  Lucas Svej  2005  0595AN  KVIK    25m  46.16 
174  Alexander Brink  2005  0505AK  KVIK    25m  46.60 
408  Valdemar Møller-Ern  2008  0821AA  VI39    25m  47.64 
72  Cornelis Colmorten  2006  0695AI  ROSKILDE    25m  48.84 
79  Viktor Lange  2007  0723AK  ROSKILDE    25m  53.87 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
75  Valdemar Granic  2006  0695AE  ROSKILDE    25m  46.04 
202  Viktor Sønder Koch  2006  0699AL  KVIK    25m  42.62 
181  Andreas Wiese Dobel  2006  0645AE  KVIK    25m  41.71 
194  Louie Hermansen  2004  0419AE  KVIK    25m  41.43 
274  Kasper Thorn  2004  0401AH  LYNGBY    25m  41.67 
177  Otto Cairo  2007  0769AE  KVIK    25m  42.32 
191  Simon Dines Hansen  2006  0621AK  KVIK    25m  44.73 
402  William Hvid  2007  0737AH  VI39    25m  46.14 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
267  Jonathan Piontek  2005  0525AG  LYNGBY    25m  40.89 
93  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  0595AE  ROSKILDE    25m  38.91 
282  Karl Korfix Barlebo  2006  0641AC  HOVEDSTAD    25m  38.59 
248  Andreas Hammer Dohn  2006  0659AC  LYNGBY    25m  37.99 
253  Jakob Nikolai Haldan  2006  0609AC  LYNGBY    25m  38.37 
65  Noah Tranum  2004  0449AG  A6    25m  38.59 
414  Oscar Vinge-Maigaard  2007  0751AA  VI39    25m  40.60 
71  Nicolas Christiansen  2007  0743AA  ROSKILDE    25m  40.93 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
11  Daniel Bastholm  2005  0569AF  GREVE    25m  37.22 
252  Michael Halck  2004  0495AD  LYNGBY    50m  36.12 
318  Esben Brasch Jensen  2003  0367AC  GREVE    25m  35.23 
88  Pelle Colmorten  2004  0443AL  ROSKILDE    25m  35.05 
264  Phillip Niemann Madsen  2004  0447AH  LYNGBY    25m  35.07 
94  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  0515AE  ROSKILDE    25m  35.59 
212  Nicolas Mønsted-Martin  2004  0437AK  KVIK    25m  37.12 
209  Tobias Melhede  2006  0653AA  KVIK    25m  37.80 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
315  Alexander Marcus Englev  2004  0481AI  GREVE    25m  34.08 
259  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  0393AH  LYNGBY    25m  33.24 
317  Nicolai D. B. Hansen  2004  0423AG  GREVE    25m  32.18 
332  Emil Søby  2004  0443AF  TUNE    25m  30.78 
321  Marco Knudsen  2003  0399AF  GREVE    25m  31.56 
329  Nicklas Plank  2004  0463AN  TUNE    25m  32.72 
251  Christoffer W Frederiksen  2003  0363AG  LYNGBY    25m  33.95 
260  Valdemar Ditlev Kragh  2003  0337AD  LYNGBY    25m  34.47 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  08:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark