2019-09-15   14:21:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sydkystens Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangs Cup    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  08:21   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
375  Mikkel Olsen  2009    TUNE    25m   
366  Philip Kriwat Petersen  2007  0723AH  TUNE    25m  2:19.50 
79  Viktor Lange  2007  0723AK  ROSKILDE    25m   
332  Emil Søby  2004  0443AF  TUNE    25m   
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
179  Philip Schou Christiansen  2006  0689AJ  KVIK    25m  2:10.48 
348  Nicolai Østergaard Hansen  2007  0763AC  GREVE    25m  2:01.44 
253  Jakob Nikolai Haldan  2006  0609AC  LYNGBY    50m  1:57.85 
191  Simon Dines Hansen  2006  0621AK  KVIK    25m  1:54.79 
402  William Hvid  2007  0737AH  VI39    25m  1:55.10 
343  Frederik Luca Lamprecht  2006  0689AF  ISHØJ    25m  2:00.59 
231  Carl S. Sørensen  2006  0651AF  KVIK    25m  2:03.43 
358  Alex Leander Dabelsteen  2006  0699AG  TUNE    25m  2:19.48 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
342  Frederik William Holm  2007  0727AE  ISHØJ    25m  1:54.14 
240  Marcus Skov Zacho  2006  0641AK  KVIK    25m  1:47.07 
347  Mark Dimon  2006  0667AJ  GREVE    25m  1:46.55 
185  Emil Espinoza  2006  0623AL  KVIK    25m  1:44.48 
92  Emil Isaksen  2005  0573AI  ROSKILDE    25m  1:45.00 
267  Jonathan Piontek  2005  0525AG  LYNGBY    25m  1:46.85 
75  Valdemar Granic  2006  0695AE  ROSKILDE    25m  1:51.36 
344  Victor Bjørneborg  2007  0729AD  GREVE    25m  1:54.34 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
76  Frederik Isaksen  2007  0759AA  ROSKILDE    25m  1:40.14 
248  Andreas Hammer Dohn  2006  0659AC  LYNGBY    50m  1:39.65 
155  Sune Vergmann  2005  0595AH  VATCPH-STT    25m  1:37.32 
277  Gustav Abildgaard  2005  0553AD  HOVEDSTAD    25m  1:36.14 
81  Sebastian Møller-Munkøe  2005  0541AI  ROSKILDE    25m  1:36.60 
151  Frederik Rasmussen  2005  0531AF  VATCPH-STT    25m  1:37.70 
200  Frederik Knakkergaard  2005  0509AJ  KVIK    25m  1:39.65 
Marius Mains  2005  0551AF  ISHØJ    25m  1:43.37 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
94  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  0515AE  ROSKILDE    25m  1:30.71 
280  Mikkel Andersen  2005  0531AC  HOVEDSTAD    25m  1:28.88 
252  Michael Halck  2004  0495AD  LYNGBY    25m  1:23.17 
260  Valdemar Ditlev Kragh  2003  0337AD  LYNGBY    25m  1:21.94 
321  Marco Knudsen  2003  0399AF  GREVE    25m  1:22.18 
194  Louie Hermansen  2004  0419AE  KVIK    25m  1:26.66 
414  Oscar Vinge-Maigaard  2007  0751AA  VI39    25m  1:30.66 
274  Kasper Thorn  2004  0401AH  LYNGBY    50m  1:33.47 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
296  Mads Møller  2005  0585AC  HOVEDSTAD    25m  1:21.40 
334  Nickolas Kofoed Thestrup  2003  0345AC  TUNE    25m  1:18.77 
63  Nicolai Therkelsen  2003  0337AG  A6    25m  1:16.28 
390  Asger Johansen  2003  0395AE  GSK    25m  1:10.10 
251  Christoffer W Frederiksen  2003  0363AG  LYNGBY    25m  1:11.96 
264  Phillip Niemann Madsen  2004  0447AH  LYNGBY    25m  1:17.60 
15  Mads Mørkhøj Hartington  2006  0645AA  GREVE    25m  1:20.34 
134  Esben Rasmussen  2004  0413AJ  VEST    25m  1:21.72 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  08:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark