2019-06-26   10:13:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sydkystens Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangs Cup    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  08:21   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
 
Løb 2, 200m Medley Damer  Finaler (14) 
Heat 1 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
265  Nina Katrine N. Nissen  2006  0656AJ  LYNGBY    25m   
187  Isabella Fam  2006  0622AN  KVIK    25m   
29  Marie Skole Sørensen  2006  0636AI  TUNE    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
13  Malene Dithmar  2006  0634AN  GREVE    25m   
367  Louise Popp-Madsen  2007  0758AJ  TUNE    25m   
350  Isabella Høj Johansen  2008  0894AH  GREVE    25m   
220  Ingeborg Fleron Qvant  2007  0756AN  KVIK    25m   
224  Vigga Skou  2008  0812AF  KVIK    25m   
208  Mollie Kaustrup Lindemose  2007  0798AI  KVIK    25m   
345  Julie Bruun  2008  0802AF  GREVE    25m   
               

 
Heat 3 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
346  Fiona Lei Byrne  2007  0776AI  GREVE    25m   
218  Flora Rebecca Profeta  2008  0836AA  KVIK    25m   
359  Annika Frederiksen  2007  0766AI  TUNE    25m   
361  Rebekka Gjørup Kristensen  2007  0722AI  TUNE    25m   
356  Jasmin Freja Hansen Ünal  2007  0774AH  GREVE    25m   
167  Amanda Aidinian  2007  0792AJ  KVIK    25m   
237  Leonora Wahl-Brink  2007  0782AJ  KVIK    25m   
352  Emily Kampmann Nielsen  2007  0784AP  GREVE    25m   

 
Heat 4 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
355  Mathilde Bremer Sørensen  2006  0688AN  GREVE    25m   
354  Sarah Cecilie Rasmussen  2008  0842AH  GREVE    25m  4:32.14 
360  Freja Monrad Kirkegaard  2008  0878AE  TUNE    25m  4:19.89 
365  Signe C. H. Naaby  2007  0712AI  TUNE    25m  3:58.44 
147  Rosa Cornelia Barrisøe  2006  0686AL  VATCPH-STT    25m  4:07.83 
153  Signe Schnabelrauch  2006  0606AP  VATCPH-STT    25m  4:23.21 
398  Maja Andersen  2007  0748AP  VI39    25m   
198  Laura Jørgensen  2007  0754AJ  KVIK    25m   

 
Heat 5 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
351  Amalie Lykke Madsen  2008  0866AC  GREVE    25m  3:53.23 
188  Sophie Harborg Fuchs  2007  0762AJ  KVIK    25m  3:40.93 
148  Emma Haagen  2006  0676AH  VATCPH-STT    25m  3:32.26 
150  Rebecca Ella Madsen  2006  0628AB  VATCPH-STT    25m  3:29.80 
12  Lærke Marie Clausen  2005  0504AE  GREVE    25m  3:31.53 
152  Hanna Rørbech  2006  0672AG  VATCPH-STT    25m  3:37.69 
149  Maja Hansen  2006  0652AE  VATCPH-STT    25m  3:41.31 
363  Naja O. K. Neergaard  2007  0704AI  TUNE    25m  3:57.91 

 
Heat 6 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
144  Mathilde U. Thorborg  2005  0596AU  VEST    25m  3:28.00 
19  Sarah Ankjær Pedersen  2006  0686AJ  GREVE    25m  3:27.16 
23  Mathilde Willumsen  2006  0634AI  GREVE    25m  3:25.70 
16  Frida Caroline Knudsen  2007  0754AG  GREVE    25m  3:22.41 
216  Katja Poulsen  2006  0624AJ  KVIK    25m  3:22.51 
21  Sophie Amalie Rasmussen  2006  0692AJ  GREVE    25m  3:27.14 
24  Mille Giolbas  2006  0604AL  TUNE    25m  3:27.94 
269  Laura Cecilie Salling  2006  0678AE  LYNGBY    25m  3:28.28 

 
Heat 7 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
396  Line Pedersen  2005  0562AO  GSK    25m  3:21.83 
225  Lara Smerdal  2006  0628AI  KVIK    25m  3:19.72 
299  Karla Hebeltoft Olesen  2007  0712AG  HOVEDSTAD    25m  3:16.13 
405  Sofie Larsen  2006  0632AQ  VI39    25m  3:14.84 
10  Nicole Damhøj Andersen  2006  0674AN  GREVE    25m  3:15.28 
90  Frederikke Meisner From  2004  0418AM  ROSKILDE    25m  3:18.44 
25  Alberte Crone Larsen  2006  0682AK  TUNE    25m  3:20.06 
291  Vigga Jacoby  2007  0782AE  HOVEDSTAD    25m  3:22.30 

 
Heat 8 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
234  Julie Eriksen Tankmar  2006  0678AI  KVIK    25m  3:13.25 
20  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  0626AJ  GREVE    25m  3:10.15 
290  Astrid Høyer  2007  0792AB  HOVEDSTAD    25m  3:08.46 
222  Siv Reimer  2006  0688AI  KVIK    25m  3:08.19 
276  Sofia Yuwei Zhang  2006  0658AA  LYNGBY    25m  3:08.20 
418  Patricia Petersen  2005  0526AA  LYNGBY    25m  3:08.89 
256  Asta Højberg  2005  0546AB  LYNGBY    25m  3:10.79 
250  Marie Elster  2006  0614AE  LYNGBY    25m  3:14.18 

 
Heat 9 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
236  Clara Thomsen  2006  0692AM  KVIK    25m  3:08.05 
268  Emily Reuter  2006  0688AE  LYNGBY    25m  3:07.53 
143  Ida Jacobsen  2005  0528AD  VEST    25m  3:05.19 
213  Molly Namensen  2006  0684AJ  KVIK    25m  3:03.95 
262  Kaisa Falkenberg Lending  2005  0504AM  LYNGBY    25m  3:04.99 
97  Asta Palmund  2005  0582AC  ROSKILDE    25m  3:07.00 
96  Ulrika Paaske  2004  0482AL  ROSKILDE    25m  3:07.53 
275  Victoria Wiingaard  2006  0662AC  LYNGBY    25m  3:08.11 

 
Heat 10 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
386  Julie Dahl  2004  0418AN  GSK    25m  2:59.70 
281  Sara Kaarup Andersen  2006  0636AL  HOVEDSTAD    25m  2:59.44 
146  Natascha Packert-Frandsen  2005  0588AJ  VEST    25m  2:57.92 
330  Nomi I. K. Schau  2004  0408AI  TUNE    25m  2:57.83 
300  Isabella Pedersen  2007  0706AD  HOVEDSTAD    25m  2:57.89 
189  Emma Karoline Guldberg  2005  0578AK  KVIK    25m  2:58.04 
261  Kathrine E. Larsen  2005  0584AM  LYNGBY    25m  2:59.45 
295  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  0638AB  HOVEDSTAD    25m  3:01.69 

 
Heat 11 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
14  Elisabeth Augusta Englev  2006  0604AE  GREVE    25m  2:57.15 
141  Lykke Gøttrup Jensen  2004  0418AQ  VEST    25m  2:57.00 
323  Mathilde Svendsen  2004  0472AQ  GREVE    25m  2:56.17 
266  Alma Olivarius  2005  0532AF  LYNGBY    25m  2:54.86 
401  Emilie Hartvig-Olsen  2006  0634AH  VI39    25m  2:55.83 
313  Frida Høj Andersen  2005  0504AL  ISHØJ    25m  2:56.79 
394  Freya Ry Nielsen  2005  0544AJ  GSK    25m  2:57.02 
249  Frederikke Elster  2004  0404AY  LYNGBY    25m  2:57.22 

 
Heat 12 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
228  Victoria W. Stahl  2005  0566AJ  KVIK    25m  2:54.40 
407  Alma Møller-Ern  2006  0662AB  VI39    25m  2:53.78 
180  Martine Damborg  2007  0742AF  KVIK    25m  2:52.70 
98  Sofie Lykke Petersen  2005  0512AI  ROSKILDE    25m  2:52.00 
298  Matilde Maagøe  2007  0706AA  HOVEDSTAD    25m  2:52.06 
226  Alma Heyn Stage  2004  0462AC  KVIK    25m  2:53.01 
140  Anne Sofie Devantier  2004  0406AG  VEST    25m  2:54.21 
99  Cille Winskov Rasmussen  2006  0624AA  ROSKILDE    25m  2:54.43 

 
Heat 13 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
397  Anna Andersen  2007  0732AK  VI39    25m  2:51.12 
258  Isabella Ravn Jensen  2004  0404AM  LYNGBY    25m  2:48.99 
263  Emily Maack  2004  0446AB  LYNGBY    25m  2:47.80 
138  Emma Vega Thorsen  2004  0402AH  VEST    25m  2:46.43 
271  Anastasia Smirnov  2004  0458AE  LYNGBY    25m  2:46.84 
58  Isabel Lillebæk  2004  0466AT  A6    25m  2:47.95 
331  Clara Schmedes  2004  0478AI  TUNE    25m  2:49.23 
221  Lise Refsgaard  2005  0552AC  KVIK    25m  2:51.99 

 
Heat 14 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
324  Nicoline H. Baadsgaard  2004  0464AK  TUNE    25m  2:44.47 
254  Lærke Vinneck Hansen  2004  0458AB  LYNGBY    25m  2:43.90 
17  Julie Liv Madsen  2006  0682AB  GREVE    25m  2:40.00 
257  Laura Borre Jacobsen  2004  0488AD  LYNGBY    25m  2:37.41 
255  Fiona Andrea Have  2004  0402AG  LYNGBY    25m  2:37.41 
270  Mathilde Severs  2006  0648AE  LYNGBY    25m  2:40.34 
51  Emma Ekman  2004  0494AG  A6    25m  2:44.35 
87  Juliane Bo Andersen  2005  0564AL  ROSKILDE    25m  2:46.36 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  08:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark