2019-09-17   23:16:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sydkystens Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 15
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangs Cup    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  08:21   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
 
Løb 15, 50m Butterfly Herrer  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
385  Semih Güven Karaibrahim  2009    GREVE    25m   
84  Daniel Skyt  2006  0691AF  ROSKILDE    25m   
72  Cornelis Colmorten  2006  0695AI  ROSKILDE    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
402  William Hvid  2007  0737AH  VI39    25m  52.35 
75  Valdemar Granic  2006  0695AE  ROSKILDE    25m  50.26 
409  Nikolaj Nielsen  2007  0793AG  VI39    25m  48.97 
200  Frederik Knakkergaard  2005  0509AJ  KVIK    25m  49.14 
69  Christoffer Bo Andersen  2007  0797AC  ROSKILDE    25m  51.68 
364  Tristan Hovedskov Nielsen  2007  0741AH  TUNE    25m  1:04.05 
               

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
76  Frederik Isaksen  2007  0759AA  ROSKILDE    25m  45.50 
22  Vincent Borup Schärer  2006  0675AB  GREVE    25m  42.38 
230  Martin Munch Svendson  2005  0571AJ  KVIK    25m  41.55 
82  Jonathan Nyegaard  2007  0765AA  ROSKILDE    25m  39.68 
408  Valdemar Møller-Ern  2008  0821AA  VI39    25m  40.97 
81  Sebastian Møller-Munkøe  2005  0541AI  ROSKILDE    25m  42.26 
267  Jonathan Piontek  2005  0525AG  LYNGBY    50m  45.14 
196  Jacob Riiber Hvid  2007  0703AC  KVIK    25m  45.85 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
229  Lucas Svej  2005  0595AN  KVIK    25m  38.40 
27  Cilas Madsen  2005  0557AB  TUNE    25m  36.70 
151  Frederik Rasmussen  2005  0531AF  VATCPH-STT    25m  36.02 
65  Noah Tranum  2004  0449AG  A6    25m  35.17 
89  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    25m  35.84 
293  Halfdan Dahl Jespersen  2006  0623AB  HOVEDSTAD    25m  36.10 
277  Gustav Abildgaard  2005  0553AD  HOVEDSTAD    25m  37.16 
253  Jakob Nikolai Haldan  2006  0609AC  LYNGBY    25m  39.13 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
248  Andreas Hammer Dohn  2006  0659AC  LYNGBY    25m  34.49 
278  Gustav Steen Andersen  2006  0689AA  HOVEDSTAD    25m  33.86 
205  Oscar Kroos  2004  0459AF  KVIK    50m  33.56 
314  Nicolai Schuster Gath  2003  0365AK  ISHØJ    25m  32.97 
64  Victor Toftehøj  2003  0309AG  A6    50m  33.55 
95  Bertram Nyegaard  2004  0471AJ  ROSKILDE    25m  33.58 
414  Oscar Vinge-Maigaard  2007  0751AA  VI39    25m  34.35 
217  Viggo Prehn  2004  0493AE  KVIK    25m  34.81 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
412  Sebastian Rendlev  2005  0547AB  VI39    25m  32.72 
182  Niklas Wiese Dobel  2004  0433AB  KVIK    25m  32.35 
274  Kasper Thorn  2004  0401AH  LYNGBY    25m  32.14 
61  Julius Svarrer  2005  0507AH  A6    25m  31.95 
260  Valdemar Ditlev Kragh  2003  0337AD  LYNGBY    25m  32.02 
94  Malte Hagbarth Jørgensen  2005  0515AE  ROSKILDE    25m  32.34 
251  Christoffer W Frederiksen  2003  0363AG  LYNGBY    25m  32.57 
170  Sejer Andersen  2005  0517AN  KVIK    25m  32.77 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
134  Esben Rasmussen  2004  0413AJ  VEST    25m  31.80 
264  Phillip Niemann Madsen  2004  0447AH  LYNGBY    25m  31.26 
59  Rasmus Skarby Madsen  2003  0363AB  A6    25m  30.66 
88  Pelle Colmorten  2004  0443AL  ROSKILDE    25m  30.09 
321  Marco Knudsen  2003  0399AF  GREVE    25m  30.26 
325  Oscar Isberg  2004  0433AC  TUNE    25m  31.00 
317  Nicolai D. B. Hansen  2004  0423AG  GREVE    25m  31.38 
252  Michael Halck  2004  0495AD  LYNGBY    25m  31.82 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
54  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  0359AN  A6    25m  29.99 
315  Alexander Marcus Englev  2004  0481AI  GREVE    25m  29.70 
227  Carl Heyn Stage  2003  0331AD  KVIK    25m  28.65 
329  Nicklas Plank  2004  0463AN  TUNE    25m  28.41 
334  Nickolas Kofoed Thestrup  2003  0345AC  TUNE    25m  28.53 
239  Rasmus Warberg  2004  0477AA  KVIK    25m  29.36 
259  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  0393AH  LYNGBY    25m  29.72 
219  Casper Puggaard  2005  0593AA  KVIK    25m  30.09 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  08:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark