2019-09-15   14:20:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sydkystens Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 14
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangs Cup    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  08:21   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
 
Løb 14, 200m Frisvømning Damer  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
262  Kaisa Falkenberg Lending  2005  0504AM  LYNGBY    25m   
210  Josephine Michelsen  2007  0704AJ  KVIK    25m   
372  Mathilde Dithmar  2009  0902AC  GREVE    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
153  Signe Schnabelrauch  2006  0606AP  VATCPH-STT    25m   
186  Ronja Skriver Fabricius  2006  0642AP  KVIK    25m   
175  Mie Bysand  2007  0706AJ  KVIK    25m   
218  Flora Rebecca Profeta  2008  0836AA  KVIK    25m  3:42.81 
360  Freja Monrad Kirkegaard  2008  0878AE  TUNE    25m  3:46.55 
270  Mathilde Severs  2006  0648AE  LYNGBY    25m   
268  Emily Reuter  2006  0688AE  LYNGBY    25m   
183  Ingrid Ellehøj  2007  0752AJ  KVIK    25m   

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
188  Sophie Harborg Fuchs  2007  0762AJ  KVIK    25m  3:27.24 
85  Silje Sørensen  2007  0754AB  ROSKILDE    25m  3:20.53 
351  Amalie Lykke Madsen  2008  0866AC  GREVE    25m  3:20.28 
265  Nina Katrine N. Nissen  2006  0656AJ  LYNGBY    50m  3:13.92 
83  Tilde Schyth  2006  0622AG  ROSKILDE    25m  3:19.29 
346  Fiona Lei Byrne  2007  0776AI  GREVE    25m  3:20.53 
197  Freja Fyller Jacobsen  2007  0774AJ  KVIK    25m  3:22.44 
168  Emma Andersen  2007  0768AM  KVIK    25m  3:35.11 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
250  Marie Elster  2006  0614AE  LYNGBY    25m  3:08.74 
276  Sofia Yuwei Zhang  2006  0658AA  LYNGBY    25m  3:05.83 
359  Annika Frederiksen  2007  0766AI  TUNE    25m  3:02.83 
290  Astrid Høyer  2007  0792AB  HOVEDSTAD    25m  3:00.98 
77  Klara Frida Johansen  2005  0586AQ  ROSKILDE    25m  3:01.60 
275  Victoria Wiingaard  2006  0662AC  LYNGBY    25m  3:03.91 
208  Mollie Kaustrup Lindemose  2007  0798AI  KVIK    25m  3:07.74 
192  Smilla Hauge  2007  0798AM  KVIK    25m  3:10.66 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
214  Laura Pedersen  2007  0776AD  KVIK    25m  2:54.73 
261  Kathrine E. Larsen  2005  0584AM  LYNGBY    50m  2:54.04 
418  Patricia Petersen  2005  0526AA  LYNGBY    25m  2:51.82 
225  Lara Smerdal  2006  0628AI  KVIK    25m  2:50.35 
266  Alma Olivarius  2005  0532AF  LYNGBY    50m  2:50.65 
90  Frederikke Meisner From  2004  0418AM  ROSKILDE    25m  2:51.84 
328  Ida Mørk  2004  0492AJ  TUNE    25m  2:54.27 
12  Lærke Marie Clausen  2005  0504AE  GREVE    25m  2:57.40 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
301  Julie Philip  2007  0742AC  HOVEDSTAD    25m  2:46.36 
235  Signe Astrup Taul  2004  0402AQ  KVIK    25m  2:43.72 
96  Ulrika Paaske  2004  0482AL  ROSKILDE    25m  2:41.79 
386  Julie Dahl  2004  0418AN  GSK    25m  2:41.10 
180  Martine Damborg  2007  0742AF  KVIK    25m  2:41.53 
258  Isabella Ravn Jensen  2004  0404AM  LYNGBY    25m  2:43.41 
269  Laura Cecilie Salling  2006  0678AE  LYNGBY    25m  2:45.37 
238  Filippa Walløe  2005  0502AC  KVIK    25m  2:47.67 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
249  Frederikke Elster  2004  0404AY  LYNGBY    25m  2:36.73 
330  Nomi I. K. Schau  2004  0408AI  TUNE    25m  2:35.83 
323  Mathilde Svendsen  2004  0472AQ  GREVE    25m  2:33.92 
254  Lærke Vinneck Hansen  2004  0458AB  LYNGBY    25m  2:32.04 
417  Sarah Gudme  2007  0738AE  VI39    25m  2:32.17 
87  Juliane Bo Andersen  2005  0564AL  ROSKILDE    25m  2:33.94 
193  Sofie Ravn Herche  2007  0766AE  KVIK    25m  2:36.65 
395  Thea Mikkelsen  2005  0576AG  GSK    25m  2:40.64 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
50  Silja Brage  2005  0544AL  A6    25m  2:31.90 
60  Freja Møller  2004  0442AF  A6    25m  2:31.10 
256  Asta Højberg  2005  0546AB  LYNGBY    25m  2:28.98 
263  Emily Maack  2004  0446AB  LYNGBY    25m  2:28.53 
324  Nicoline H. Baadsgaard  2004  0464AK  TUNE    25m  2:28.54 
51  Emma Ekman  2004  0494AG  A6    25m  2:29.89 
397  Anna Andersen  2007  0732AK  VI39    25m  2:31.87 
98  Sofie Lykke Petersen  2005  0512AI  ROSKILDE    25m  2:31.91 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
99  Cille Winskov Rasmussen  2006  0624AA  ROSKILDE    25m  2:27.66 
62  Maya Hauerberg Terp  2005  0564AA  A6    25m  2:25.78 
257  Laura Borre Jacobsen  2004  0488AD  LYNGBY    25m  2:20.07 
287  Coco Li Fuhrmann  2006  0678AC  HOVEDSTAD    25m  2:15.66 
255  Fiona Andrea Have  2004  0402AG  LYNGBY    25m  2:17.84 
226  Alma Heyn Stage  2004  0462AC  KVIK    25m  2:23.71 
271  Anastasia Smirnov  2004  0458AE  LYNGBY    25m  2:27.47 
305  Falka Tind  2006  0648AI  HOVEDSTAD    25m  2:27.77 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  08:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark