2019-06-26   10:36:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sydkystens Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 12
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangs Cup    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  08:21   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
367  Louise Popp-Madsen  2007  0758AJ  TUNE    25m   
21  Sophie Amalie Rasmussen  2006  0692AJ  GREVE    25m   
350  Isabella Høj Johansen  2008  0894AH  GREVE    25m   
352  Emily Kampmann Nielsen  2007  0784AP  GREVE    25m   
356  Jasmin Freja Hansen Ünal  2007  0774AH  GREVE    25m   
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
80  Eva de Maeyer  2009  0918AB  ROSKILDE    25m  1:52.76 
175  Mie Bysand  2007  0706AJ  KVIK    25m  1:49.49 
220  Ingeborg Fleron Qvant  2007  0756AN  KVIK    25m  1:42.23 
29  Marie Skole Sørensen  2006  0636AI  TUNE    25m  1:40.94 
167  Amanda Aidinian  2007  0792AJ  KVIK    25m  1:42.10 
363  Naja O. K. Neergaard  2007  0704AI  TUNE    25m  1:42.72 
13  Malene Dithmar  2006  0634AN  GREVE    25m  1:51.75 
349  Caroline Hedetoft-Winther  2008  0874AG  GREVE    25m  2:07.02 

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
216  Katja Poulsen  2006  0624AJ  KVIK    25m  1:40.47 
187  Isabella Fam  2006  0622AN  KVIK    25m  1:39.96 
16  Frida Caroline Knudsen  2007  0754AG  GREVE    25m  1:33.83 
365  Signe C. H. Naaby  2007  0712AI  TUNE    25m  1:32.75 
250  Marie Elster  2006  0614AE  LYNGBY    25m  1:33.43 
147  Rosa Cornelia Barrisøe  2006  0686AL  VATCPH-STT    25m  1:37.92 
90  Frederikke Meisner From  2004  0418AM  ROSKILDE    25m  1:40.00 
208  Mollie Kaustrup Lindemose  2007  0798AI  KVIK    25m  1:40.91 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
152  Hanna Rørbech  2006  0672AG  VATCPH-STT    25m  1:30.76 
265  Nina Katrine N. Nissen  2006  0656AJ  LYNGBY    25m  1:30.32 
276  Sofia Yuwei Zhang  2006  0658AA  LYNGBY    25m  1:29.17 
302  Maria Kjer Rasmussen  2007  0728AA  HOVEDSTAD    25m  1:28.05 
215  Mathilde Pihl  2005  0522AK  KVIK    25m  1:28.23 
236  Clara Thomsen  2006  0692AM  KVIK    25m  1:29.74 
405  Sofie Larsen  2006  0632AQ  VI39    25m  1:30.66 
299  Karla Hebeltoft Olesen  2007  0712AG  HOVEDSTAD    25m  1:31.79 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
258  Isabella Ravn Jensen  2004  0404AM  LYNGBY    25m  1:26.37 
418  Patricia Petersen  2005  0526AA  LYNGBY    25m  1:26.21 
272  Laura Møller Sørensen  2004  0466AI  LYNGBY    25m  1:25.85 
269  Laura Cecilie Salling  2006  0678AE  LYNGBY    50m  1:25.69 
275  Victoria Wiingaard  2006  0662AC  LYNGBY    25m  1:25.84 
262  Kaisa Falkenberg Lending  2005  0504AM  LYNGBY    25m  1:26.12 
14  Elisabeth Augusta Englev  2006  0604AE  GREVE    25m  1:26.31 
213  Molly Namensen  2006  0684AJ  KVIK    25m  1:27.29 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
306  Zoe Overby Traberg  2006  0646AB  HOVEDSTAD    25m  1:24.76 
270  Mathilde Severs  2006  0648AE  LYNGBY    25m  1:23.59 
268  Emily Reuter  2006  0688AE  LYNGBY    25m  1:23.22 
304  Mikkeline Steen Stokkebro  2007  0726AB  HOVEDSTAD    25m  1:23.01 
106  Antoinette Zafra  2005  0518AA  ROSKILDE    50m  1:23.11 
261  Kathrine E. Larsen  2005  0584AM  LYNGBY    25m  1:23.46 
249  Frederikke Elster  2004  0404AY  LYNGBY    25m  1:23.94 
190  Emma Hansen  2007  0742AB  KVIK    25m  1:24.94 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
222  Siv Reimer  2006  0688AI  KVIK    25m  1:21.74 
298  Matilde Maagøe  2007  0706AA  HOVEDSTAD    25m  1:20.88 
256  Asta Højberg  2005  0546AB  LYNGBY    25m  1:19.74 
193  Sofie Ravn Herche  2007  0766AE  KVIK    25m  1:19.54 
417  Sarah Gudme  2007  0738AE  VI39    25m  1:19.72 
401  Emilie Hartvig-Olsen  2006  0634AH  VI39    25m  1:20.68 
201  Caroline Koch  2005  0536AC  KVIK    25m  1:21.04 
297  Mathilde Møller  2007  0746AB  HOVEDSTAD    25m  1:22.75 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
140  Anne Sofie Devantier  2004  0406AG  VEST    25m  1:18.67 
331  Clara Schmedes  2004  0478AI  TUNE    25m  1:18.21 
228  Victoria W. Stahl  2005  0566AJ  KVIK    25m  1:15.26 
393  Laura L. Hørning  2004  0456AC  GSK    25m  1:13.65 
173  Mille Maxwell Berthou  2005  0534AA  KVIK    25m  1:14.88 
266  Alma Olivarius  2005  0532AF  LYNGBY    25m  1:16.17 
255  Fiona Andrea Have  2004  0402AG  LYNGBY    25m  1:18.45 
223  Elisabeth Roskær  2004  0464AC  KVIK    25m  1:19.47 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
285  Malu Melody Christensen  2006  0636AF  HOVEDSTAD    25m  1:12.92 
271  Anastasia Smirnov  2004  0458AE  LYNGBY    25m  1:11.81 
257  Laura Borre Jacobsen  2004  0488AD  LYNGBY    25m  1:11.15 
139  Caroline Wiuff Jensen  2004  0492AD  VEST    25m  1:10.20 
254  Lærke Vinneck Hansen  2004  0458AB  LYNGBY    25m  1:10.34 
138  Emma Vega Thorsen  2004  0402AH  VEST    25m  1:11.68 
221  Lise Refsgaard  2005  0552AC  KVIK    25m  1:12.80 
263  Emily Maack  2004  0446AB  LYNGBY    25m  1:13.13 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  08:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark