2019-06-26   10:13:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sydkystens Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 11
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangs Cup    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  08:21   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
185  Emil Espinoza  2006  0623AL  KVIK    25m   
371  Mathias Ankjær Pedersen  2009  0963AB  GREVE    25m   
15  Mads Mørkhøj Hartington  2006  0645AA  GREVE    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Marius Mains  2005  0551AF  ISHØJ    25m   
383  Mingus Pold Thomsen  2009    TUNE    25m   
368  William Zuk Rasmussen  2008  0801AE  TUNE    25m  1:57.82 
344  Victor Bjørneborg  2007  0729AD  GREVE    25m  1:47.77 
358  Alex Leander Dabelsteen  2006  0699AG  TUNE    25m  1:56.30 
364  Tristan Hovedskov Nielsen  2007  0741AH  TUNE    25m  2:09.20 
79  Viktor Lange  2007  0723AK  ROSKILDE    25m   
380  Valdemar Rudolf Tvedskov  2008  0821AE  TUNE    25m   

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
81  Sebastian Møller-Munkøe  2005  0541AI  ROSKILDE    25m  1:44.86 
370  Simon Hasting Toft  2006  0613AD  TUNE    25m  1:39.80 
231  Carl S. Sørensen  2006  0651AF  KVIK    25m  1:37.37 
69  Christoffer Bo Andersen  2007  0797AC  ROSKILDE    25m  1:35.45 
27  Cilas Madsen  2005  0557AB  TUNE    25m  1:35.53 
174  Alexander Brink  2005  0505AK  KVIK    25m  1:38.65 
72  Cornelis Colmorten  2006  0695AI  ROSKILDE    25m  1:42.25 
353  Emil Szipli Pedersen  2006  0627AF  GREVE    25m  1:46.09 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
196  Jacob Riiber Hvid  2007  0703AC  KVIK    25m  1:32.52 
230  Martin Munch Svendson  2005  0571AJ  KVIK    25m  1:32.49 
76  Frederik Isaksen  2007  0759AA  ROSKILDE    25m  1:30.56 
171  Frederik Grove Ankerdal  2005  0539AF  KVIK    25m  1:30.27 
319  Villads Brasch Jensen  2004  0419AK  GREVE    25m  1:30.46 
357  Oliver Holst Bøgeskov  2006  0637AI  TUNE    25m  1:31.01 
202  Viktor Sønder Koch  2006  0699AL  KVIK    25m  1:32.51 
84  Daniel Skyt  2006  0691AF  ROSKILDE    25m  1:33.17 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
406  Marinus Leisvig  2007  0773AD  VI39    25m  1:28.18 
22  Vincent Borup Schärer  2006  0675AB  GREVE    25m  1:24.35 
252  Michael Halck  2004  0495AD  LYNGBY    25m  1:23.17 
293  Halfdan Dahl Jespersen  2006  0623AB  HOVEDSTAD    25m  1:21.95 
282  Karl Korfix Barlebo  2006  0641AC  HOVEDSTAD    25m  1:22.92 
82  Jonathan Nyegaard  2007  0765AA  ROSKILDE    25m  1:23.24 
28  Mathias W. Rasmussen  2005  0519AE  TUNE    25m  1:27.54 
181  Andreas Wiese Dobel  2006  0645AE  KVIK    25m  1:29.99 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
274  Kasper Thorn  2004  0401AH  LYNGBY    25m  1:21.81 
303  Matthias Slot  2005  0517AB  HOVEDSTAD    25m  1:21.57 
267  Jonathan Piontek  2005  0525AG  LYNGBY    25m  1:21.24 
203  David Kristensen  2003  0359AP  KVIK    25m  1:19.70 
26  Magnus Ulrik Larsen  2005  0513AF  TUNE    25m  1:20.66 
89  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    25m  1:21.29 
253  Jakob Nikolai Haldan  2006  0609AC  LYNGBY    25m  1:21.80 
11  Daniel Bastholm  2005  0569AF  GREVE    25m  1:21.88 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
387  Anton Skov Grell  2004  0469AE  GSK    25m  1:17.75 
182  Niklas Wiese Dobel  2004  0433AB  KVIK    25m  1:15.98 
264  Phillip Niemann Madsen  2004  0447AH  LYNGBY    25m  1:15.53 
135  Daniel Bornhøft Nielsen  2004  0471AD  VEST    25m  1:13.09 
260  Valdemar Ditlev Kragh  2003  0337AD  LYNGBY    25m  1:14.92 
248  Andreas Hammer Dohn  2006  0659AC  LYNGBY    25m  1:15.67 
389  Samuel Risager  2003  0305AN  GSK    25m  1:17.37 
314  Nicolai Schuster Gath  2003  0365AK  ISHØJ    25m  1:18.25 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
251  Christoffer W Frederiksen  2003  0363AG  LYNGBY    25m  1:12.18 
325  Oscar Isberg  2004  0433AC  TUNE    25m  1:07.12 
59  Rasmus Skarby Madsen  2003  0363AB  A6    25m  1:06.16 
227  Carl Heyn Stage  2003  0331AD  KVIK    25m  1:01.94 
259  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  0393AH  LYNGBY    25m  1:05.62 
170  Sejer Andersen  2005  0517AN  KVIK    25m  1:06.84 
199  Mikkel Jørgensen  2003  0365AE  KVIK    25m  1:08.02 
410  Sean Petersen  2006  0625AA  VI39    25m  1:12.23 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  08:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark