2019-06-26   10:15:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sydkystens Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangs Cup    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  08:21   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 marts 2018         
 
 
 
Løb 1, 200m Medley Herrer  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
366  Philip Kriwat Petersen  2007  0723AH  TUNE    25m   
69  Christoffer Bo Andersen  2007  0797AC  ROSKILDE    25m   
370  Simon Hasting Toft  2006  0613AD  TUNE    25m   
364  Tristan Hovedskov Nielsen  2007  0741AH  TUNE    25m   
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
185  Emil Espinoza  2006  0623AL  KVIK    25m   
343  Frederik Luca Lamprecht  2006  0689AF  ISHØJ    25m   
240  Marcus Skov Zacho  2006  0641AK  KVIK    25m   
177  Otto Cairo  2007  0769AE  KVIK    25m   
253  Jakob Nikolai Haldan  2006  0609AC  LYNGBY    25m   
179  Philip Schou Christiansen  2006  0689AJ  KVIK    25m   
347  Mark Dimon  2006  0667AJ  GREVE    25m   
11  Daniel Bastholm  2005  0569AF  GREVE    25m   

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
84  Daniel Skyt  2006  0691AF  ROSKILDE    25m   
191  Simon Dines Hansen  2006  0621AK  KVIK    25m   
353  Emil Szipli Pedersen  2006  0627AF  GREVE    25m   
344  Victor Bjørneborg  2007  0729AD  GREVE    25m  3:50.78 
174  Alexander Brink  2005  0505AK  KVIK    25m   
202  Viktor Sønder Koch  2006  0699AL  KVIK    25m   
209  Tobias Melhede  2006  0653AA  KVIK    25m   
358  Alex Leander Dabelsteen  2006  0699AG  TUNE    25m   

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
28  Mathias W. Rasmussen  2005  0519AE  TUNE    25m  3:34.29 
231  Carl S. Sørensen  2006  0651AF  KVIK    25m  3:30.74 
357  Oliver Holst Bøgeskov  2006  0637AI  TUNE    25m  3:25.97 
408  Valdemar Møller-Ern  2008  0821AA  VI39    25m  3:22.00 
406  Marinus Leisvig  2007  0773AD  VI39    25m  3:22.61 
Marius Mains  2005  0551AF  ISHØJ    25m  3:27.23 
342  Frederik William Holm  2007  0727AE  ISHØJ    25m  3:33.74 
348  Nicolai Østergaard Hansen  2007  0763AC  GREVE    25m  3:49.93 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
200  Frederik Knakkergaard  2005  0509AJ  KVIK    25m  3:20.07 
230  Martin Munch Svendson  2005  0571AJ  KVIK    25m  3:16.60 
22  Vincent Borup Schärer  2006  0675AB  GREVE    25m  3:05.91 
229  Lucas Svej  2005  0595AN  KVIK    25m  3:04.84 
267  Jonathan Piontek  2005  0525AG  LYNGBY    25m  3:05.05 
211  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  0577AJ  KVIK    25m  3:11.58 
71  Nicolas Christiansen  2007  0743AA  ROSKILDE    25m  3:19.35 
82  Jonathan Nyegaard  2007  0765AA  ROSKILDE    25m  3:21.00 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
151  Frederik Rasmussen  2005  0531AF  VATCPH-STT    25m  3:01.07 
195  Alexander Hillhouse  2004  0461AL  KVIK    25m  3:00.87 
303  Matthias Slot  2005  0517AB  HOVEDSTAD    25m  2:57.20 
319  Villads Brasch Jensen  2004  0419AK  GREVE    25m  2:55.25 
212  Nicolas Mønsted-Martin  2004  0437AK  KVIK    25m  2:55.72 
171  Frederik Grove Ankerdal  2005  0539AF  KVIK    25m  3:00.32 
65  Noah Tranum  2004  0449AG  A6    25m  3:01.00 
93  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  0595AE  ROSKILDE    25m  3:04.10 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
389  Samuel Risager  2003  0305AN  GSK    25m  2:53.48 
26  Magnus Ulrik Larsen  2005  0513AF  TUNE    25m  2:51.24 
279  Magnus Steen Andersen  2006  0679AA  HOVEDSTAD    25m  2:49.91 
92  Emil Isaksen  2005  0573AI  ROSKILDE    25m  2:48.64 
391  Lauritz Johansen  2004  0411AG  GSK    25m  2:49.43 
176  Carlo-Viggo Cairo  2005  0515AB  KVIK    25m  2:50.62 
278  Gustav Steen Andersen  2006  0689AA  HOVEDSTAD    25m  2:51.35 
155  Sune Vergmann  2005  0595AH  VATCPH-STT    25m  2:54.59 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
248  Andreas Hammer Dohn  2006  0659AC  LYNGBY    25m  2:47.88 
89  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    25m  2:46.36 
280  Mikkel Andersen  2005  0531AC  HOVEDSTAD    25m  2:45.49 
203  David Kristensen  2003  0359AP  KVIK    25m  2:45.20 
88  Pelle Colmorten  2004  0443AL  ROSKILDE    25m  2:45.38 
410  Sean Petersen  2006  0625AA  VI39    25m  2:45.90 
233  Andreas Eriksen Tankmar  2004  0471AE  KVIK    25m  2:47.66 
412  Sebastian Rendlev  2005  0547AB  VI39    25m  2:48.18 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
217  Viggo Prehn  2004  0493AE  KVIK    25m  2:43.63 
134  Esben Rasmussen  2004  0413AJ  VEST    25m  2:42.70 
54  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  0359AN  A6    25m  2:42.58 
314  Nicolai Schuster Gath  2003  0365AK  ISHØJ    25m  2:39.32 
326  Kristoffer H. Jensen  2003  0351AG  TUNE    25m  2:39.74 
274  Kasper Thorn  2004  0401AH  LYNGBY    25m  2:42.67 
15  Mads Mørkhøj Hartington  2006  0645AA  GREVE    25m  2:43.59 
387  Anton Skov Grell  2004  0469AE  GSK    25m  2:44.11 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
135  Daniel Bornhøft Nielsen  2004  0471AD  VEST    25m  2:39.05 
64  Victor Toftehøj  2003  0309AG  A6    25m  2:38.66 
260  Valdemar Ditlev Kragh  2003  0337AD  LYNGBY    25m  2:37.52 
317  Nicolai D. B. Hansen  2004  0423AG  GREVE    25m  2:35.52 
329  Nicklas Plank  2004  0463AN  TUNE    25m  2:37.51 
399  Anders Gaard  2006  0683AB  VI39    25m  2:37.84 
53  Frederik Lund Hirsbak  2004  0481AB  A6    25m  2:38.77 
252  Michael Halck  2004  0495AD  LYNGBY    25m  2:39.11 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
318  Esben Brasch Jensen  2003  0367AC  GREVE    25m  2:33.87 
59  Rasmus Skarby Madsen  2003  0363AB  A6    25m  2:32.28 
227  Carl Heyn Stage  2003  0331AD  KVIK    25m  2:29.01 
251  Christoffer W Frederiksen  2003  0363AG  LYNGBY    25m  2:23.01 
199  Mikkel Jørgensen  2003  0365AE  KVIK    25m  2:28.19 
239  Rasmus Warberg  2004  0477AA  KVIK    25m  2:30.73 
264  Phillip Niemann Madsen  2004  0447AH  LYNGBY    25m  2:32.85 
56  Anders K. Kortegaard  2004  0471AB  A6    25m  2:34.01 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  08:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark