2019-06-26   10:14:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Sydkystens Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

1_S
Løb 1, 200m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
251  Frederiksen Christoffer W  2003  LYNGBY  0363AG  25 m  2:23.01   
199  Jørgensen Mikkel  2003  KVIK  0365AE  25 m  2:28.19   
227  Stage Carl Heyn  2003  KVIK  0331AD  25 m  2:29.01   
239  Warberg Rasmus  2004  KVIK  0477AA  25 m  2:30.73   
59  Madsen Rasmus Skarby  2003  A6  0363AB  25 m  2:32.28   
169  Andersen Lukas Majvig  2003  KVIK  0309AC  25 m  2:32.47   
264  Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  25 m  2:32.85   
318  Jensen Esben Brasch  2003  GREVE  0367AC  25 m  2:33.87   
56  Kortegaard Anders K.  2004  A6  0471AB  25 m  2:34.01   
10  133  Davidsen Tobias  2003  VEST  0329AD  25 m  2:35.29   
11  317  Hansen Nicolai D. B.  2004  GREVE  0423AG  25 m  2:35.52   
12  329  Plank Nicklas  2004  TUNE  0463AN  25 m  2:37.51   
13  260  Kragh Valdemar Ditlev  2003  LYNGBY  0337AD  25 m  2:37.52   
14  399  Gaard Anders  2006  VI39  0683AB  25 m  2:37.84   
15  64  Toftehøj Victor  2003  A6  0309AG  25 m  2:38.66   
16  53  Hirsbak Frederik Lund  2004  A6  0481AB  25 m  2:38.77   
17  135  Nielsen Daniel Bornhøft  2004  VEST  0471AD  25 m  2:39.05   
18  252  Halck Michael  2004  LYNGBY  0495AD  25 m  2:39.11   
19  314  Gath Nicolai Schuster  2003  ISHØJ  0365AK  25 m  2:39.32   
20  326  Jensen Kristoffer H.  2003  TUNE  0351AG  25 m  2:39.74   
21  54  Jensen Mikkel Bjellekjær  2003  A6  0359AN  25 m  2:42.58   
22  274  Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  25 m  2:42.67   
23  134  Rasmussen Esben  2004  VEST  0413AJ  25 m  2:42.70   
24  15  Hartington Mads Mørkhøj  2006  GREVE  0645AA  25 m  2:43.59   
25  217  Prehn Viggo  2004  KVIK  0493AE  25 m  2:43.63   
26  387  Grell Anton Skov  2004  GSK  0469AE  25 m  2:44.11   
27  203  Kristensen David  2003  KVIK  0359AP  25 m  2:45.20   
28  88  Colmorten Pelle  2004  ROSKILDE  0443AL  25 m  2:45.38   
29  280  Andersen Mikkel  2005  HOVEDSTAD  0531AC  25 m  2:45.49   
30  410  Petersen Sean  2006  VI39  0625AA  25 m  2:45.90   
31  89  Echardt Carl-Emil  2005  ROSKILDE  0541AD  25 m  2:46.36   
32  233  Tankmar Andreas Eriksen  2004  KVIK  0471AE  25 m  2:47.66   
33  248  Dohn Andreas Hammer  2006  LYNGBY  0659AC  25 m  2:47.88   
34  412  Rendlev Sebastian  2005  VI39  0547AB  25 m  2:48.18   
35  92  Isaksen Emil  2005  ROSKILDE  0573AI  25 m  2:48.64   
36  391  Johansen Lauritz  2004  GSK  0411AG  25 m  2:49.43   
37  52  Hansen Emil Witzner  2004  A6  0475AD  25 m  2:49.54   
38  279  Andersen Magnus Steen  2006  HOVEDSTAD  0679AA  25 m  2:49.91   
39  176  Cairo Carlo-Viggo  2005  KVIK  0515AB  25 m  2:50.62   
40  26  Larsen Magnus Ulrik  2005  TUNE  0513AF  25 m  2:51.24   
41  278  Andersen Gustav Steen  2006  HOVEDSTAD  0689AA  25 m  2:51.35   
42  389  Risager Samuel  2003  GSK  0305AN  25 m  2:53.48   
43  155  Vergmann Sune  2005  VATCPH-STT  0595AH  25 m  2:54.59   
44  319  Jensen Villads Brasch  2004  GREVE  0419AK  25 m  2:55.25   
45  283  Berg Felix Holkenfeldt Be  2007  HOVEDSTAD  0727AA  25 m  2:55.55   
46  212  Mønsted-Martin Nicolas  2004  KVIK  0437AK  25 m  2:55.72   
47  303  Slot Matthias  2005  HOVEDSTAD  0517AB  25 m  2:57.20   
48  171  Ankerdal Frederik Grove  2005  KVIK  0539AF  25 m  3:00.32   
49  195  Hillhouse Alexander  2004  KVIK  0461AL  25 m  3:00.87   
50  65  Tranum Noah  2004  A6  0449AG  25 m  3:01.00   
51  151  Rasmussen Frederik  2005  VATCPH-STT  0531AF  25 m  3:01.07   
52  18  Olsen Mathias  2005  GREVE  0521AF  25 m  3:02.89   
53  93  Jørgense Jonatan Hagbarth  2005  ROSKILDE  0595AE  25 m  3:04.10   
54  229  Svej Lucas  2005  KVIK  0595AN  25 m  3:04.84   
55  267  Piontek Jonathan  2005  LYNGBY  0525AG  25 m  3:05.05   
56  22  Schärer Vincent Borup  2006  GREVE  0675AB  25 m  3:05.91   
57  211  Mikkelsen Gustav Majkjær  2005  KVIK  0577AJ  25 m  3:11.58   
58  230  Svendson Martin Munch  2005  KVIK  0571AJ  25 m  3:16.60   
59  71  Christiansen Nicolas  2007  ROSKILDE  0743AA  25 m  3:19.35   
60  200  Knakkergaard Frederik  2005  KVIK  0509AJ  25 m  3:20.07   
61  82  Nyegaard Jonathan  2007  ROSKILDE  0765AA  25 m  3:21.00   
62  408  Møller-Ern Valdemar  2008  VI39  0821AA  25 m  3:22.00   
63  406  Leisvig Marinus  2007  VI39  0773AD  25 m  3:22.61   
64  357  Bøgeskov Oliver Holst  2006  TUNE  0637AI  25 m  3:25.97   
65  Mains Marius  2005  ISHØJ  0551AF  25 m  3:27.23   
66  231  Sørensen Carl S.  2006  KVIK  0651AF  25 m  3:30.74   
67  342  Holm Frederik William  2007  ISHØJ  0727AE  25 m  3:33.74   
68  28  Rasmussen Mathias W.  2005  TUNE  0519AE  25 m  3:34.29   
69  348  Hansen Nicolai Østergaard  2007  GREVE  0763AC  25 m  3:49.93   
70  344  Bjørneborg Victor  2007  GREVE  0729AD  25 m  3:50.78   
71  11  Bastholm Daniel  2005  GREVE  0569AF  25 m     
72  69  Andersen Christoffer Bo  2007  ROSKILDE  0797AC  25 m     
73  84  Skyt Daniel  2006  ROSKILDE  0691AF  25 m     
74  174  Brink Alexander  2005  KVIK  0505AK  25 m     
75  177  Cairo Otto  2007  KVIK  0769AE  25 m     
76  179  Christiansen Philip Schou  2006  KVIK  0689AJ  25 m     
77  185  Espinoza Emil  2006  KVIK  0623AL  25 m     
78  191  Hansen Simon Dines  2006  KVIK  0621AK  25 m     
79  202  Koch Viktor Sønder  2006  KVIK  0699AL  25 m     
80  209  Melhede Tobias  2006  KVIK  0653AA  25 m     
81  240  Zacho Marcus Skov  2006  KVIK  0641AK  25 m     
82  253  Haldan Jakob Nikolai  2006  LYNGBY  0609AC  25 m     
83  343  Lamprecht Frederik Luca  2006  ISHØJ  0689AF  25 m     
84  347  Dimon Mark  2006  GREVE  0667AJ  25 m     
85  353  Pedersen Emil Szipli  2006  GREVE  0627AF  25 m     
86  358  Dabelsteen Alex Leander  2006  TUNE  0699AG  25 m     
87  364  Nielsen Tristan Hovedskov  2007  TUNE  0741AH  25 m     
88  366  Petersen Philip Kriwat  2007  TUNE  0723AH  25 m     
89  370  Toft Simon Hasting  2006  TUNE  0613AD  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
2_S
Løb 2, 200m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
255  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  25 m  2:37.41   
257  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  25 m  2:37.41   
17  Madsen Julie Liv  2006  GREVE  0682AB  25 m  2:40.00   
270  Severs Mathilde  2006  LYNGBY  0648AE  25 m  2:40.34   
254  Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  25 m  2:43.90   
51  Ekman Emma  2004  A6  0494AG  25 m  2:44.35   
324  Baadsgaard Nicoline H.  2004  TUNE  0464AK  25 m  2:44.47   
87  Andersen Juliane Bo  2005  ROSKILDE  0564AL  25 m  2:46.36   
138  Thorsen Emma Vega  2004  VEST  0402AH  25 m  2:46.43   
10  271  Smirnov Anastasia  2004  LYNGBY  0458AE  25 m  2:46.84   
11  263  Maack Emily  2004  LYNGBY  0446AB  25 m  2:47.80   
12  58  Lillebæk Isabel  2004  A6  0466AT  25 m  2:47.95   
13  258  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  25 m  2:48.99   
14  331  Schmedes Clara  2004  TUNE  0478AI  25 m  2:49.23   
15  397  Andersen Anna  2007  VI39  0732AK  25 m  2:51.12   
16  221  Refsgaard Lise  2005  KVIK  0552AC  25 m  2:51.99   
17  98  Petersen Sofie Lykke  2005  ROSKILDE  0512AI  25 m  2:52.00   
18  298  Maagøe Matilde  2007  HOVEDSTAD  0706AA  25 m  2:52.06   
19  180  Damborg Martine  2007  KVIK  0742AF  25 m  2:52.70   
20  226  Stage Alma Heyn  2004  KVIK  0462AC  25 m  2:53.01   
21  407  Møller-Ern Alma  2006  VI39  0662AB  25 m  2:53.78   
22  140  Devantier Anne Sofie  2004  VEST  0406AG  25 m  2:54.21   
23  228  Stahl Victoria W.  2005  KVIK  0566AJ  25 m  2:54.40   
24  99  Rasmussen Cille Winskov  2006  ROSKILDE  0624AA  25 m  2:54.43   
25  266  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  25 m  2:54.86   
26  401  Hartvig-Olsen Emilie  2006  VI39  0634AH  25 m  2:55.83   
27  323  Svendsen Mathilde  2004  GREVE  0472AQ  25 m  2:56.17   
28  313  Andersen Frida Høj  2005  ISHØJ  0504AL  25 m  2:56.79   
29  141  Jensen Lykke Gøttrup  2004  VEST  0418AQ  25 m  2:57.00   
30  394  Nielsen Freya Ry  2005  GSK  0544AJ  25 m  2:57.02   
31  14  Englev Elisabeth Augusta  2006  GREVE  0604AE  25 m  2:57.15   
32  249  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  25 m  2:57.22   
33  330  Schau Nomi I. K.  2004  TUNE  0408AI  25 m  2:57.83   
34  300  Pedersen Isabella  2007  HOVEDSTAD  0706AD  25 m  2:57.89   
35  146  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  25 m  2:57.92   
36  189  Guldberg Emma Karoline  2005  KVIK  0578AK  25 m  2:58.04   
37  281  Andersen Sara Kaarup  2006  HOVEDSTAD  0636AL  25 m  2:59.44   
38  261  Larsen Kathrine E.  2005  LYNGBY  0584AM  25 m  2:59.45   
39  386  Dahl Julie  2004  GSK  0418AN  25 m  2:59.70   
40  295  Lundsgaard Juliane Sarauw  2006  HOVEDSTAD  0638AB  25 m  3:01.69   
41  213  Namensen Molly  2006  KVIK  0684AJ  25 m  3:03.95   
42  262  Lending Kaisa Falkenberg  2005  LYNGBY  0504AM  25 m  3:04.99   
43  143  Jacobsen Ida  2005  VEST  0528AD  25 m  3:05.19   
44  97  Palmund Asta  2005  ROSKILDE  0582AC  25 m  3:07.00   
45  96  Paaske Ulrika  2004  ROSKILDE  0482AL  25 m  3:07.53   
46  268  Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  25 m  3:07.53   
47  236  Thomsen Clara  2006  KVIK  0692AM  25 m  3:08.05   
48  275  Wiingaard Victoria  2006  LYNGBY  0662AC  25 m  3:08.11   
49  222  Reimer Siv  2006  KVIK  0688AI  25 m  3:08.19   
50  276  Zhang Sofia Yuwei  2006  LYNGBY  0658AA  25 m  3:08.20   
51  290  Høyer Astrid  2007  HOVEDSTAD  0792AB  25 m  3:08.46   
52  418  Petersen Patricia  2005  LYNGBY  0526AA  25 m  3:08.89   
53  20  Pejø Sabrina Meldgaard  2006  GREVE  0626AJ  25 m  3:10.15   
54  256  Højberg Asta  2005  LYNGBY  0546AB  25 m  3:10.79   
55  234  Tankmar Julie Eriksen  2006  KVIK  0678AI  25 m  3:13.25   
56  250  Elster Marie  2006  LYNGBY  0614AE  25 m  3:14.18   
57  405  Larsen Sofie  2006  VI39  0632AQ  25 m  3:14.84   
58  10  Andersen Nicole Damhøj  2006  GREVE  0674AN  25 m  3:15.28   
59  299  Olesen Karla Hebeltoft  2007  HOVEDSTAD  0712AG  25 m  3:16.13   
60  90  From Frederikke Meisner  2004  ROSKILDE  0418AM  25 m  3:18.44   
61  225  Smerdal Lara  2006  KVIK  0628AI  25 m  3:19.72   
62  25  Larsen Alberte Crone  2006  TUNE  0682AK  25 m  3:20.06   
63  396  Pedersen Line  2005  GSK  0562AO  25 m  3:21.83   
64  291  Jacoby Vigga  2007  HOVEDSTAD  0782AE  25 m  3:22.30   
65  16  Knudsen Frida Caroline  2007  GREVE  0754AG  25 m  3:22.41   
66  216  Poulsen Katja  2006  KVIK  0624AJ  25 m  3:22.51   
67  23  Willumsen Mathilde  2006  GREVE  0634AI  25 m  3:25.70   
68  21  Rasmussen Sophie Amalie  2006  GREVE  0692AJ  25 m  3:27.14   
69  19  Pedersen Sarah Ankjær  2006  GREVE  0686AJ  25 m  3:27.16   
70  24  Giolbas Mille  2006  TUNE  0604AL  25 m  3:27.94   
71  144  Thorborg Mathilde U.  2005  VEST  0596AU  25 m  3:28.00   
72  269  Salling Laura Cecilie  2006  LYNGBY  0678AE  25 m  3:28.28   
73  150  Madsen Rebecca Ella  2006  VATCPH-STT  0628AB  25 m  3:29.80   
74  12  Clausen Lærke Marie  2005  GREVE  0504AE  25 m  3:31.53   
75  148  Haagen Emma  2006  VATCPH-STT  0676AH  25 m  3:32.26   
76  152  Rørbech Hanna  2006  VATCPH-STT  0672AG  25 m  3:37.69   
77  188  Fuchs Sophie Harborg  2007  KVIK  0762AJ  25 m  3:40.93   
78  149  Hansen Maja  2006  VATCPH-STT  0652AE  25 m  3:41.31   
79  351  Madsen Amalie Lykke  2008  GREVE  0866AC  25 m  3:53.23   
80  363  Neergaard Naja O. K.  2007  TUNE  0704AI  25 m  3:57.91   
81  365  Naaby Signe C. H.  2007  TUNE  0712AI  25 m  3:58.44   
82  147  Barrisøe Rosa Cornelia  2006  VATCPH-STT  0686AL  25 m  4:07.83   
83  360  Kirkegaard Freja Monrad  2008  TUNE  0878AE  25 m  4:19.89   
84  153  Schnabelrauch Signe  2006  VATCPH-STT  0606AP  25 m  4:23.21   
85  354  Rasmussen Sarah Cecilie  2008  GREVE  0842AH  25 m  4:32.14   
86  13  Dithmar Malene  2006  GREVE  0634AN  25 m     
87  29  Sørensen Marie Skole  2006  TUNE  0636AI  25 m     
88  167  Aidinian Amanda  2007  KVIK  0792AJ  25 m     
89  187  Fam Isabella  2006  KVIK  0622AN  25 m     
90  198  Jørgensen Laura  2007  KVIK  0754AJ  25 m     
91  208  Lindemose Mollie Kaustrup  2007  KVIK  0798AI  25 m     
92  218  Profeta Flora Rebecca  2008  KVIK  0836AA  25 m     
93  220  Qvant Ingeborg Fleron  2007  KVIK  0756AN  25 m     
94  224  Skou Vigga  2008  KVIK  0812AF  25 m     
95  237  Wahl-Brink Leonora  2007  KVIK  0782AJ  25 m     
96  265  Nissen Nina Katrine N.  2006  LYNGBY  0656AJ  25 m     
97  345  Bruun Julie  2008  GREVE  0802AF  25 m     
98  346  Byrne Fiona Lei  2007  GREVE  0776AI  25 m     
99  350  Johansen Isabella Høj  2008  GREVE  0894AH  25 m     
100  352  Nielsen Emily Kampmann  2007  GREVE  0784AP  25 m     
101  355  Sørensen Mathilde Bremer  2006  GREVE  0688AN  25 m     
102  356  Ünal Jasmin Freja Hansen  2007  GREVE  0774AH  25 m     
103  359  Frederiksen Annika  2007  TUNE  0766AI  25 m     
104  361  Kristensen Rebekka Gjørup  2007  TUNE  0722AI  25 m     
105  367  Popp-Madsen Louise  2007  TUNE  0758AJ  25 m     
106  398  Andersen Maja  2007  VI39  0748AP  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
3_S
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
390  Johansen Asger  2003  GSK  0395AE  25 m  1:10.10   
251  Frederiksen Christoffer W  2003  LYNGBY  0363AG  25 m  1:11.96   
63  Therkelsen Nicolai  2003  A6  0337AG  25 m  1:16.28   
264  Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  25 m  1:17.60   
334  Thestrup Nickolas Kofoed  2003  TUNE  0345AC  25 m  1:18.77   
15  Hartington Mads Mørkhøj  2006  GREVE  0645AA  25 m  1:20.34   
296  Møller Mads  2005  HOVEDSTAD  0585AC  25 m  1:21.40   
134  Rasmussen Esben  2004  VEST  0413AJ  25 m  1:21.72   
260  Kragh Valdemar Ditlev  2003  LYNGBY  0337AD  25 m  1:21.94   
10  321  Knudsen Marco  2003  GREVE  0399AF  25 m  1:22.18   
11  252  Halck Michael  2004  LYNGBY  0495AD  25 m  1:23.17   
12  194  Hermansen Louie  2004  KVIK  0419AE  25 m  1:26.66   
13  280  Andersen Mikkel  2005  HOVEDSTAD  0531AC  25 m  1:28.88   
14  414  Vinge-Maigaard Oscar  2007  VI39  0751AA  25 m  1:30.66   
15  94  Jørgensen Malte Hagbarth  2005  ROSKILDE  0515AE  25 m  1:30.71   
16  169  Andersen Lukas Majvig  2003  KVIK  0309AC  25 m  1:32.81   
17  274  Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  50 m  1:33.47   
18  283  Berg Felix Holkenfeldt Be  2007  HOVEDSTAD  0727AA  25 m  1:33.56   
19  277  Abildgaard Gustav  2005  HOVEDSTAD  0553AD  25 m  1:36.14   
20  81  Møller-Munkøe Sebastian  2005  ROSKILDE  0541AI  25 m  1:36.60   
21  155  Vergmann Sune  2005  VATCPH-STT  0595AH  25 m  1:37.32   
22  151  Rasmussen Frederik  2005  VATCPH-STT  0531AF  25 m  1:37.70   
23  200  Knakkergaard Frederik  2005  KVIK  0509AJ  25 m  1:39.65   
24  248  Dohn Andreas Hammer  2006  LYNGBY  0659AC  50 m  1:39.65   
25  76  Isaksen Frederik  2007  ROSKILDE  0759AA  25 m  1:40.14   
26  241  Øster Sebastian Højer  2006  KVIK  0679AE  25 m  1:42.61   
27  Mains Marius  2005  ISHØJ  0551AF  25 m  1:43.37   
28  185  Espinoza Emil  2006  KVIK  0623AL  25 m  1:44.48   
29  92  Isaksen Emil  2005  ROSKILDE  0573AI  25 m  1:45.00   
30  347  Dimon Mark  2006  GREVE  0667AJ  25 m  1:46.55   
31  267  Piontek Jonathan  2005  LYNGBY  0525AG  25 m  1:46.85   
32  240  Zacho Marcus Skov  2006  KVIK  0641AK  25 m  1:47.07   
33  75  Granic Valdemar  2006  ROSKILDE  0695AE  25 m  1:51.36   
34  342  Holm Frederik William  2007  ISHØJ  0727AE  25 m  1:54.14   
35  344  Bjørneborg Victor  2007  GREVE  0729AD  25 m  1:54.34   
36  191  Hansen Simon Dines  2006  KVIK  0621AK  25 m  1:54.79   
37  402  Hvid William  2007  VI39  0737AH  25 m  1:55.10   
38  253  Haldan Jakob Nikolai  2006  LYNGBY  0609AC  50 m  1:57.85   
39  343  Lamprecht Frederik Luca  2006  ISHØJ  0689AF  25 m  2:00.59   
40  348  Hansen Nicolai Østergaard  2007  GREVE  0763AC  25 m  2:01.44   
41  231  Sørensen Carl S.  2006  KVIK  0651AF  25 m  2:03.43   
42  179  Christiansen Philip Schou  2006  KVIK  0689AJ  25 m  2:10.48   
43  358  Dabelsteen Alex Leander  2006  TUNE  0699AG  25 m  2:19.48   
44  366  Petersen Philip Kriwat  2007  TUNE  0723AH  25 m  2:19.50   
45  79  Lange Viktor  2007  ROSKILDE  0723AK  25 m     
46  332  Søby Emil  2004  TUNE  0443AF  25 m     
47  375  Olsen Mikkel  2009  TUNE    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
4_S
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
139  Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  25 m  1:17.21   
55  Jung Mathilda Hyldal  2004  A6  0414AM  25 m  1:17.55   
270  Severs Mathilde  2006  LYNGBY  0648AE  25 m  1:19.50   
258  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  25 m  1:20.50   
50  Brage Silja  2005  A6  0544AL  25 m  1:22.55   
263  Maack Emily  2004  LYNGBY  0446AB  25 m  1:22.99   
401  Hartvig-Olsen Emilie  2006  VI39  0634AH  25 m  1:23.29   
394  Nielsen Freya Ry  2005  GSK  0544AJ  25 m  1:23.89   
257  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  25 m  1:24.97   
10  316  Engsbro Sidse M. Ø.  2004  GREVE  0482AK  25 m  1:25.79   
11  255  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  25 m  1:26.57   
12  146  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  25 m  1:26.66   
13  256  Højberg Asta  2005  LYNGBY  0546AB  25 m  1:26.77   
14  254  Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  25 m  1:27.55   
15  268  Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  25 m  1:27.70   
16  144  Thorborg Mathilde U.  2005  VEST  0596AU  25 m  1:28.31   
17  193  Herche Sofie Ravn  2007  KVIK  0766AE  25 m  1:28.45   
18  306  Traberg Zoe Overby  2006  HOVEDSTAD  0646AB  25 m  1:28.59   
19  238  Walløe Filippa  2005  KVIK  0502AC  25 m  1:29.44   
20  328  Mørk Ida  2004  TUNE  0492AJ  25 m  1:30.37   
21  333  Sørensen Josefine Arbo  2004  TUNE  0446AD  25 m  1:30.53   
22  235  Taul Signe Astrup  2004  KVIK  0402AQ  25 m  1:30.56   
23  395  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  25 m  1:30.79   
24  294  Krag Sofie Amalie  2006  HOVEDSTAD  0678AD  25 m  1:31.07   
25  266  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  25 m  1:31.68   
26  301  Philip Julie  2007  HOVEDSTAD  0742AC  25 m  1:32.15   
27  418  Petersen Patricia  2005  LYNGBY  0526AA  25 m  1:32.21   
28  249  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  25 m  1:32.33   
29  304  Stokkebro Mikkeline Steen  2007  HOVEDSTAD  0726AB  25 m  1:32.60   
30  145  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  25 m  1:34.19   
31  106  Zafra Antoinette  2005  ROSKILDE  0518AA  25 m  1:34.58   
32  400  Ghizzaui Lara  2007  VI39  0702AF  25 m  1:34.59   
33  57  Larsen Julie Merl  2005  A6  0584AB  25 m  1:34.83   
34  327  Larsen Annika Britt  2005  TUNE  0586AD  25 m  1:34.91   
35  305  Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  25 m  1:35.09   
36  297  Møller Mathilde  2007  HOVEDSTAD  0746AB  25 m  1:35.81   
37  262  Lending Kaisa Falkenberg  2005  LYNGBY  0504AM  25 m  1:37.28   
38  276  Zhang Sofia Yuwei  2006  LYNGBY  0658AA  25 m  1:37.75   
39  265  Nissen Nina Katrine N.  2006  LYNGBY  0656AJ  50 m  1:39.03   
40  148  Haagen Emma  2006  VATCPH-STT  0676AH  25 m  1:39.36   
41  359  Frederiksen Annika  2007  TUNE  0766AI  25 m  1:42.25   
42  77  Johansen Klara Frida  2005  ROSKILDE  0586AQ  25 m  1:43.88   
43  302  Rasmussen Maria Kjer  2007  HOVEDSTAD  0728AA  25 m  1:45.29   
44  83  Schyth Tilde  2006  ROSKILDE  0622AG  25 m  1:47.86   
45  24  Giolbas Mille  2006  TUNE  0604AL  25 m  1:48.45   
46  250  Elster Marie  2006  LYNGBY  0614AE  25 m  1:49.32   
47  269  Salling Laura Cecilie  2006  LYNGBY  0678AE  50 m  1:50.57   
48  21  Rasmussen Sophie Amalie  2006  GREVE  0692AJ  25 m  1:53.19   
49  187  Fam Isabella  2006  KVIK  0622AN  25 m  1:53.68   
50  184  Englund Zenia  2008  KVIK  0868AE  25 m  1:55.57   
51  149  Hansen Maja  2006  VATCPH-STT  0652AE  25 m  1:57.61   
52  363  Neergaard Naja O. K.  2007  TUNE  0704AI  25 m  1:58.97   
53  346  Byrne Fiona Lei  2007  GREVE  0776AI  25 m  1:59.22   
54  224  Skou Vigga  2008  KVIK  0812AF  25 m  2:01.56   
55  360  Kirkegaard Freja Monrad  2008  TUNE  0878AE  25 m  2:07.55   
56  168  Andersen Emma  2007  KVIK  0768AM  25 m  2:08.73   
57  183  Ellehøj Ingrid  2007  KVIK  0752AJ  25 m  2:11.80   
58  354  Rasmussen Sarah Cecilie  2008  GREVE  0842AH  25 m  2:13.15   
59  365  Naaby Signe C. H.  2007  TUNE  0712AI  25 m  2:14.12   
60  345  Bruun Julie  2008  GREVE  0802AF  25 m  2:14.19   
61  351  Madsen Amalie Lykke  2008  GREVE  0866AC  25 m  2:14.44   
62  349  Hedetoft-Winther Caroline  2008  GREVE  0874AG  25 m  2:16.93   
63  80  Maeyer Eva de  2009  ROSKILDE  0918AB  25 m     
64  198  Jørgensen Laura  2007  KVIK  0754AJ  25 m     
65  261  Larsen Kathrine E.  2005  LYNGBY  0584AM  25 m     
66  271  Smirnov Anastasia  2004  LYNGBY  0458AE  25 m     
67  275  Wiingaard Victoria  2006  LYNGBY  0662AC  25 m     
68  355  Sørensen Mathilde Bremer  2006  GREVE  0688AN  25 m     
69  361  Kristensen Rebekka Gjørup  2007  TUNE  0722AI  25 m     
70  372  Dithmar Mathilde  2009  GREVE  0902AC  25 m     
71  377  Jarner Olivia  2009  GREVE    25 m    EFT 
72  379  Didriksen Jasmin Algünerhan  2009  TUNE    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
5_S
Løb 5, 1500m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
207  Køhn Joakim  2003  KVIK  0375AE  25 m  16:40.50   
178  Christensen Mathias  2004  KVIK  0489AE  25 m  17:30.00   
182  Dobel Niklas Wiese  2004  KVIK  0433AB  25 m  17:30.00   
390  Johansen Asger  2003  GSK  0395AE  25 m  18:28.45   
133  Davidsen Tobias  2003  VEST  0329AD  25 m  18:30.50   
325  Isberg Oscar  2004  TUNE  0433AC  25 m  18:46.38   
61  Svarrer Julius  2005  A6  0507AH  25 m  18:58.77   
52  Hansen Emil Witzner  2004  A6  0475AD  25 m  19:02.33   
95  Nyegaard Bertram  2004  ROSKILDE  0471AJ  25 m  20:55.12   
10  18  Olsen Mathias  2005  GREVE  0521AF  25 m     
11  251  Frederiksen Christoffer W  2003  LYNGBY  0363AG  25 m     
12  260  Kragh Valdemar Ditlev  2003  LYNGBY  0337AD  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
6_S
Løb 6, 800m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
393  Hørning Laura L.  2004  GSK  0456AC  25 m  10:10.13   
223  Roskær Elisabeth  2004  KVIK  0464AC  25 m  10:10.50   
62  Terp Maya Hauerberg  2005  A6  0564AA  25 m  10:13.45   
173  Berthou Mille Maxwell  2005  KVIK  0534AA  25 m  10:30.00   
201  Koch Caroline  2005  KVIK  0536AC  25 m  10:30.00   
313  Andersen Frida Høj  2005  ISHØJ  0504AL  25 m  11:18.81   
97  Palmund Asta  2005  ROSKILDE  0582AC  25 m  11:53.95   
255  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
7_S
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
332  Søby Emil  2004  TUNE  0443AF  25 m  30.78   
321  Knudsen Marco  2003  GREVE  0399AF  25 m  31.56   
317  Hansen Nicolai D. B.  2004  GREVE  0423AG  25 m  32.18   
329  Plank Nicklas  2004  TUNE  0463AN  25 m  32.72   
259  Jeppesen Kasper Aagaard  2003  LYNGBY  0393AH  25 m  33.24   
251  Frederiksen Christoffer W  2003  LYNGBY  0363AG  25 m  33.95   
315  Englev Alexander Marcus  2004  GREVE  0481AI  25 m  34.08   
260  Kragh Valdemar Ditlev  2003  LYNGBY  0337AD  25 m  34.47   
88  Colmorten Pelle  2004  ROSKILDE  0443AL  25 m  35.05   
10  264  Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  25 m  35.07   
11  318  Jensen Esben Brasch  2003  GREVE  0367AC  25 m  35.23   
12  94  Jørgensen Malte Hagbarth  2005  ROSKILDE  0515AE  25 m  35.59   
13  252  Halck Michael  2004  LYNGBY  0495AD  50 m  36.12   
14  212  Mønsted-Martin Nicolas  2004  KVIK  0437AK  25 m  37.12   
15  11  Bastholm Daniel  2005  GREVE  0569AF  25 m  37.22   
16  209  Melhede Tobias  2006  KVIK  0653AA  25 m  37.80   
17  248  Dohn Andreas Hammer  2006  LYNGBY  0659AC  25 m  37.99   
18  253  Haldan Jakob Nikolai  2006  LYNGBY  0609AC  25 m  38.37   
19  65  Tranum Noah  2004  A6  0449AG  25 m  38.59   
20  282  Barlebo Karl Korfix  2006  HOVEDSTAD  0641AC  25 m  38.59   
21  93  Jørgense Jonatan Hagbarth  2005  ROSKILDE  0595AE  25 m  38.91   
22  414  Vinge-Maigaard Oscar  2007  VI39  0751AA  25 m  40.60   
23  267  Piontek Jonathan  2005  LYNGBY  0525AG  25 m  40.89   
24  71  Christiansen Nicolas  2007  ROSKILDE  0743AA  25 m  40.93   
25  194  Hermansen Louie  2004  KVIK  0419AE  25 m  41.43   
26  274  Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  25 m  41.67   
27  181  Dobel Andreas Wiese  2006  KVIK  0645AE  25 m  41.71   
28  177  Cairo Otto  2007  KVIK  0769AE  25 m  42.32   
29  202  Koch Viktor Sønder  2006  KVIK  0699AL  25 m  42.62   
30  241  Øster Sebastian Højer  2006  KVIK  0679AE  25 m  43.55   
31  191  Hansen Simon Dines  2006  KVIK  0621AK  25 m  44.73   
32  411  Rasmussen Jonathan  2006  VI39  0617AD  25 m  45.64   
33  75  Granic Valdemar  2006  ROSKILDE  0695AE  25 m  46.04   
34  402  Hvid William  2007  VI39  0737AH  25 m  46.14   
35  229  Svej Lucas  2005  KVIK  0595AN  25 m  46.16   
36  174  Brink Alexander  2005  KVIK  0505AK  25 m  46.60   
37  179  Christiansen Philip Schou  2006  KVIK  0689AJ  25 m  47.07   
38  408  Møller-Ern Valdemar  2008  VI39  0821AA  25 m  47.64   
39  409  Nielsen Nikolaj  2007  VI39  0793AG  25 m  47.79   
40  72  Colmorten Cornelis  2006  ROSKILDE  0695AI  25 m  48.84   
41  368  Rasmussen William Zuk  2008  TUNE  0801AE  25 m  51.44   
42  362  Larsen Sebastian Crone  2008  TUNE  0859AD  25 m  53.02   
43  79  Lange Viktor  2007  ROSKILDE  0723AK  25 m  53.87   
44  366  Petersen Philip Kriwat  2007  TUNE  0723AH  25 m  1:03.63   
45  371  Pedersen Mathias Ankjær  2009  GREVE  0963AB  25 m     
46  380  Tvedskov Valdemar Rudolf  2008  TUNE  0821AE  25 m     
47  383  Thomsen Mingus Pold  2009  TUNE    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
8_S
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
226  Stage Alma Heyn  2004  KVIK  0462AC  25 m  31.66   
257  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  25 m  32.07   
254  Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  25 m  32.80   
324  Baadsgaard Nicoline H.  2004  TUNE  0464AK  25 m  34.03   
333  Sørensen Josefine Arbo  2004  TUNE  0446AD  25 m  34.06   
316  Engsbro Sidse M. Ø.  2004  GREVE  0482AK  25 m  34.14   
287  Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  25 m  34.67   
271  Smirnov Anastasia  2004  LYNGBY  0458AE  50 m  35.04   
305  Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  25 m  35.13   
10  327  Larsen Annika Britt  2005  TUNE  0586AD  25 m  35.15   
11  87  Andersen Juliane Bo  2005  ROSKILDE  0564AL  25 m  35.20   
12  266  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  25 m  35.32   
13  55  Jung Mathilda Hyldal  2004  A6  0414AM  25 m  35.45   
14  180  Damborg Martine  2007  KVIK  0742AF  25 m  35.45   
15  263  Maack Emily  2004  LYNGBY  0446AB  25 m  35.70   
16  145  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  25 m  37.04   
17  270  Severs Mathilde  2006  LYNGBY  0648AE  25 m  37.18   
18  96  Paaske Ulrika  2004  ROSKILDE  0482AL  25 m  37.30   
19  304  Stokkebro Mikkeline Steen  2007  HOVEDSTAD  0726AB  25 m  37.37   
20  300  Pedersen Isabella  2007  HOVEDSTAD  0706AD  25 m  37.46   
21  98  Petersen Sofie Lykke  2005  ROSKILDE  0512AI  25 m  37.52   
22  323  Svendsen Mathilde  2004  GREVE  0472AQ  25 m  37.53   
23  256  Højberg Asta  2005  LYNGBY  0546AB  25 m  37.74   
24  255  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  25 m  37.99   
25  60  Møller Freja  2004  A6  0442AF  25 m  38.25   
26  268  Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  25 m  38.30   
27  143  Jacobsen Ida  2005  VEST  0528AD  25 m  38.53   
28  330  Schau Nomi I. K.  2004  TUNE  0408AI  25 m  38.56   
29  99  Rasmussen Cille Winskov  2006  ROSKILDE  0624AA  25 m  38.65   
30  190  Hansen Emma  2007  KVIK  0742AB  25 m  38.94   
31  328  Mørk Ida  2004  TUNE  0492AJ  25 m  39.17   
32  25  Larsen Alberte Crone  2006  TUNE  0682AK  25 m  39.20   
33  295  Lundsgaard Juliane Sarauw  2006  HOVEDSTAD  0638AB  25 m  39.33   
34  258  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  25 m  39.48   
35  397  Andersen Anna  2007  VI39  0732AK  25 m  39.59   
36  213  Namensen Molly  2006  KVIK  0684AJ  25 m  40.05   
37  297  Møller Mathilde  2007  HOVEDSTAD  0746AB  25 m  40.06   
38  269  Salling Laura Cecilie  2006  LYNGBY  0678AE  25 m  40.16   
39  50  Brage Silja  2005  A6  0544AL  25 m  40.70   
40  299  Olesen Karla Hebeltoft  2007  HOVEDSTAD  0712AG  25 m  40.73   
41  272  Sørensen Laura Møller  2004  LYNGBY  0466AI  50 m  40.95   
42  418  Petersen Patricia  2005  LYNGBY  0526AA  25 m  41.17   
43  23  Willumsen Mathilde  2006  GREVE  0634AI  25 m  41.21   
44  77  Johansen Klara Frida  2005  ROSKILDE  0586AQ  25 m  41.39   
45  214  Pedersen Laura  2007  KVIK  0776AD  25 m  41.42   
46  215  Pihl Mathilde  2005  KVIK  0522AK  25 m  41.92   
47  90  From Frederikke Meisner  2004  ROSKILDE  0418AM  25 m  42.00   
48  12  Clausen Lærke Marie  2005  GREVE  0504AE  25 m  42.16   
49  10  Andersen Nicole Damhøj  2006  GREVE  0674AN  25 m  42.25   
50  20  Pejø Sabrina Meldgaard  2006  GREVE  0626AJ  25 m  42.26   
51  291  Jacoby Vigga  2007  HOVEDSTAD  0782AE  25 m  42.34   
52  152  Rørbech Hanna  2006  VATCPH-STT  0672AG  25 m  42.56   
53  Gotfredsen Emilia  2005  ISHØJ  0562AE  25 m  42.79   
54  249  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  25 m  42.81   
55  186  Fabricius Ronja Skriver  2006  KVIK  0642AP  25 m  43.28   
56  19  Pedersen Sarah Ankjær  2006  GREVE  0686AJ  25 m  43.43   
57  29  Sørensen Marie Skole  2006  TUNE  0636AI  25 m  44.61   
58  400  Ghizzaui Lara  2007  VI39  0702AF  25 m  44.78   
59  150  Madsen Rebecca Ella  2006  VATCPH-STT  0628AB  50 m  44.80   
60  198  Jørgensen Laura  2007  KVIK  0754AJ  25 m  44.82   
61  192  Hauge Smilla  2007  KVIK  0798AM  25 m  44.85   
62  147  Barrisøe Rosa Cornelia  2006  VATCPH-STT  0686AL  25 m  45.16   
63  265  Nissen Nina Katrine N.  2006  LYNGBY  0656AJ  50 m  45.77   
64  153  Schnabelrauch Signe  2006  VATCPH-STT  0606AP  25 m  45.90   
65  85  Sørensen Silje  2007  ROSKILDE  0754AB  25 m  46.53   
66  188  Fuchs Sophie Harborg  2007  KVIK  0762AJ  25 m  46.86   
67  237  Wahl-Brink Leonora  2007  KVIK  0782AJ  25 m  47.77   
68  197  Jacobsen Freja Fyller  2007  KVIK  0774AJ  25 m  48.27   
69  218  Profeta Flora Rebecca  2008  KVIK  0836AA  25 m  48.84   
70  224  Skou Vigga  2008  KVIK  0812AF  25 m  48.92   
71  398  Andersen Maja  2007  VI39  0748AP  25 m  49.82   
72  183  Ellehøj Ingrid  2007  KVIK  0752AJ  25 m  50.55   
73  354  Rasmussen Sarah Cecilie  2008  GREVE  0842AH  25 m  51.15   
74  80  Maeyer Eva de  2009  ROSKILDE  0918AB  25 m  51.56   
75  210  Michelsen Josephine  2007  KVIK  0704AJ  25 m  52.46   
76  355  Sørensen Mathilde Bremer  2006  GREVE  0688AN  25 m  52.79   
77  352  Nielsen Emily Kampmann  2007  GREVE  0784AP  25 m  55.72   
78  369  Siggaard Sally M. Dalfoss  2008  TUNE  0816AG  25 m  55.72   
79  356  Ünal Jasmin Freja Hansen  2007  GREVE  0774AH  25 m  56.98   
80  349  Hedetoft-Winther Caroline  2008  GREVE  0874AG  25 m  58.78   
81  345  Bruun Julie  2008  GREVE  0802AF  25 m  1:01.08   
82  350  Johansen Isabella Høj  2008  GREVE  0894AH  25 m  1:02.81   
83  250  Elster Marie  2006  LYNGBY  0614AE  25 m     
84  261  Larsen Kathrine E.  2005  LYNGBY  0584AM  25 m     
85  262  Lending Kaisa Falkenberg  2005  LYNGBY  0504AM  25 m     
86  275  Wiingaard Victoria  2006  LYNGBY  0662AC  25 m     
87  276  Zhang Sofia Yuwei  2006  LYNGBY  0658AA  25 m     
88  374  Eirfeldt Anna  2009  GREVE    25 m    EFT 
89  379  Didriksen Jasmin Algünerhan  2009  TUNE    25 m     
90  382  Rasmussen Maja Maria  2008  TUNE    25 m     
91  384  Andersen Caroline Damhøj  2008  GREVE  0824AG  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
9_S
Løb 9, 200m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
412  Rendlev Sebastian  2005  VI39  0547AB  25 m  2:42.22   
296  Møller Mads  2005  HOVEDSTAD  0585AC  25 m  2:43.00   
326  Jensen Kristoffer H.  2003  TUNE  0351AG  25 m  2:46.03   
410  Petersen Sean  2006  VI39  0625AA  25 m  2:50.85   
178  Christensen Mathias  2004  KVIK  0489AE  25 m  2:51.52   
169  Andersen Lukas Majvig  2003  KVIK  0309AC  25 m  2:53.44   
280  Andersen Mikkel  2005  HOVEDSTAD  0531AC  25 m  2:56.33   
274  Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  25 m  2:59.67   
293  Jespersen Halfdan Dahl  2006  HOVEDSTAD  0623AB  25 m  3:13.09   
10  389  Risager Samuel  2003  GSK  0305AN  25 m  3:13.98   
11  279  Andersen Magnus Steen  2006  HOVEDSTAD  0679AA  25 m  3:20.00   
12  303  Slot Matthias  2005  HOVEDSTAD  0517AB  25 m  3:20.00   
13  277  Abildgaard Gustav  2005  HOVEDSTAD  0553AD  25 m  3:25.00   
14  283  Berg Felix Holkenfeldt Be  2007  HOVEDSTAD  0727AA  25 m  3:30.00   
15  253  Haldan Jakob Nikolai  2006  LYNGBY  0609AC  50 m  3:50.69   
16  282  Barlebo Karl Korfix  2006  HOVEDSTAD  0641AC  25 m  4:00.00   
17  27  Madsen Cilas  2005  TUNE  0557AB  25 m     
18  135  Nielsen Daniel Bornhøft  2004  VEST  0471AD  25 m     
19  195  Hillhouse Alexander  2004  KVIK  0461AL  25 m     
20  205  Kroos Oscar  2004  KVIK  0459AF  25 m     
21  207  Køhn Joakim  2003  KVIK  0375AE  25 m     
22  211  Mikkelsen Gustav Majkjær  2005  KVIK  0577AJ  25 m     
23  219  Puggaard Casper  2005  KVIK  0593AA  25 m     
24  239  Warberg Rasmus  2004  KVIK  0477AA  25 m     
25  248  Dohn Andreas Hammer  2006  LYNGBY  0659AC  25 m     
26  252  Halck Michael  2004  LYNGBY  0495AD  25 m     
27  264  Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  25 m     
28  267  Piontek Jonathan  2005  LYNGBY  0525AG  25 m     
29  315  Englev Alexander Marcus  2004  GREVE  0481AI  25 m     
30  334  Thestrup Nickolas Kofoed  2003  TUNE  0345AC  25 m     
31  387  Grell Anton Skov  2004  GSK  0469AE  25 m     
32  390  Johansen Asger  2003  GSK  0395AE  25 m     
33  391  Johansen Lauritz  2004  GSK  0411AG  25 m     
34  399  Gaard Anders  2006  VI39  0683AB  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
10_S
Løb 10, 200m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
316  Engsbro Sidse M. Ø.  2004  GREVE  0482AK  25 m  2:38.99   
285  Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  25 m  2:47.61   
407  Møller-Ern Alma  2006  VI39  0662AB  25 m  2:58.47   
254  Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  25 m  2:59.27   
257  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  25 m  3:01.12   
141  Jensen Lykke Gøttrup  2004  VEST  0418AQ  25 m  3:04.13   
395  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  25 m  3:05.38   
258  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  25 m  3:06.66   
138  Thorsen Emma Vega  2004  VEST  0402AH  25 m  3:13.07   
10  294  Krag Sofie Amalie  2006  HOVEDSTAD  0678AD  25 m  3:15.56   
11  281  Andersen Sara Kaarup  2006  HOVEDSTAD  0636AL  25 m  3:16.91   
12  263  Maack Emily  2004  LYNGBY  0446AB  25 m  3:34.14   
13  302  Rasmussen Maria Kjer  2007  HOVEDSTAD  0728AA  25 m  3:35.00   
14  17  Madsen Julie Liv  2006  GREVE  0682AB  25 m     
15  143  Jacobsen Ida  2005  VEST  0528AD  25 m     
16  145  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  25 m     
17  146  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  25 m     
18  189  Guldberg Emma Karoline  2005  KVIK  0578AK  25 m     
19  234  Tankmar Julie Eriksen  2006  KVIK  0678AI  25 m     
20  249  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  25 m     
21  250  Elster Marie  2006  LYNGBY  0614AE  25 m     
22  256  Højberg Asta  2005  LYNGBY  0546AB  25 m     
23  261  Larsen Kathrine E.  2005  LYNGBY  0584AM  25 m     
24  262  Lending Kaisa Falkenberg  2005  LYNGBY  0504AM  25 m     
25  265  Nissen Nina Katrine N.  2006  LYNGBY  0656AJ  25 m     
26  266  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  25 m     
27  268  Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  25 m     
28  269  Salling Laura Cecilie  2006  LYNGBY  0678AE  25 m     
29  270  Severs Mathilde  2006  LYNGBY  0648AE  25 m     
30  271  Smirnov Anastasia  2004  LYNGBY  0458AE  25 m     
31  275  Wiingaard Victoria  2006  LYNGBY  0662AC  25 m     
32  276  Zhang Sofia Yuwei  2006  LYNGBY  0658AA  25 m     
33  386  Dahl Julie  2004  GSK  0418AN  25 m     
34  393  Hørning Laura L.  2004  GSK  0456AC  25 m     
35  394  Nielsen Freya Ry  2005  GSK  0544AJ  25 m     
36  396  Pedersen Line  2005  GSK  0562AO  25 m     
37  418  Petersen Patricia  2005  LYNGBY  0526AA  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
11_S
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
227  Stage Carl Heyn  2003  KVIK  0331AD  25 m  1:01.94   
259  Jeppesen Kasper Aagaard  2003  LYNGBY  0393AH  25 m  1:05.62   
59  Madsen Rasmus Skarby  2003  A6  0363AB  25 m  1:06.16   
170  Andersen Sejer  2005  KVIK  0517AN  25 m  1:06.84   
325  Isberg Oscar  2004  TUNE  0433AC  25 m  1:07.12   
199  Jørgensen Mikkel  2003  KVIK  0365AE  25 m  1:08.02   
251  Frederiksen Christoffer W  2003  LYNGBY  0363AG  25 m  1:12.18   
410  Petersen Sean  2006  VI39  0625AA  25 m  1:12.23   
135  Nielsen Daniel Bornhøft  2004  VEST  0471AD  25 m  1:13.09   
10  260  Kragh Valdemar Ditlev  2003  LYNGBY  0337AD  25 m  1:14.92   
11  264  Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  25 m  1:15.53   
12  248  Dohn Andreas Hammer  2006  LYNGBY  0659AC  25 m  1:15.67   
13  182  Dobel Niklas Wiese  2004  KVIK  0433AB  25 m  1:15.98   
14  389  Risager Samuel  2003  GSK  0305AN  25 m  1:17.37   
15  387  Grell Anton Skov  2004  GSK  0469AE  25 m  1:17.75   
16  314  Gath Nicolai Schuster  2003  ISHØJ  0365AK  25 m  1:18.25   
17  203  Kristensen David  2003  KVIK  0359AP  25 m  1:19.70   
18  26  Larsen Magnus Ulrik  2005  TUNE  0513AF  25 m  1:20.66   
19  267  Piontek Jonathan  2005  LYNGBY  0525AG  25 m  1:21.24   
20  89  Echardt Carl-Emil  2005  ROSKILDE  0541AD  25 m  1:21.29   
21  303  Slot Matthias  2005  HOVEDSTAD  0517AB  25 m  1:21.57   
22  253  Haldan Jakob Nikolai  2006  LYNGBY  0609AC  25 m  1:21.80   
23  274  Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  25 m  1:21.81   
24  11  Bastholm Daniel  2005  GREVE  0569AF  25 m  1:21.88   
25  293  Jespersen Halfdan Dahl  2006  HOVEDSTAD  0623AB  25 m  1:21.95   
26  282  Barlebo Karl Korfix  2006  HOVEDSTAD  0641AC  25 m  1:22.92   
27  252  Halck Michael  2004  LYNGBY  0495AD  25 m  1:23.17   
28  82  Nyegaard Jonathan  2007  ROSKILDE  0765AA  25 m  1:23.24   
29  22  Schärer Vincent Borup  2006  GREVE  0675AB  25 m  1:24.35   
30  28  Rasmussen Mathias W.  2005  TUNE  0519AE  25 m  1:27.54   
31  406  Leisvig Marinus  2007  VI39  0773AD  25 m  1:28.18   
32  181  Dobel Andreas Wiese  2006  KVIK  0645AE  25 m  1:29.99   
33  171  Ankerdal Frederik Grove  2005  KVIK  0539AF  25 m  1:30.27   
34  319  Jensen Villads Brasch  2004  GREVE  0419AK  25 m  1:30.46   
35  76  Isaksen Frederik  2007  ROSKILDE  0759AA  25 m  1:30.56   
36  357  Bøgeskov Oliver Holst  2006  TUNE  0637AI  25 m  1:31.01   
37  230  Svendson Martin Munch  2005  KVIK  0571AJ  25 m  1:32.49   
38  202  Koch Viktor Sønder  2006  KVIK  0699AL  25 m  1:32.51   
39  196  Hvid Jacob Riiber  2007  KVIK  0703AC  25 m  1:32.52   
40  84  Skyt Daniel  2006  ROSKILDE  0691AF  25 m  1:33.17   
41  69  Andersen Christoffer Bo  2007  ROSKILDE  0797AC  25 m  1:35.45   
42  27  Madsen Cilas  2005  TUNE  0557AB  25 m  1:35.53   
43  411  Rasmussen Jonathan  2006  VI39  0617AD  25 m  1:35.53   
44  231  Sørensen Carl S.  2006  KVIK  0651AF  25 m  1:37.37   
45  174  Brink Alexander  2005  KVIK  0505AK  25 m  1:38.65   
46  370  Toft Simon Hasting  2006  TUNE  0613AD  25 m  1:39.80   
47  72  Colmorten Cornelis  2006  ROSKILDE  0695AI  25 m  1:42.25   
48  81  Møller-Munkøe Sebastian  2005  ROSKILDE  0541AI  25 m  1:44.86   
49  353  Pedersen Emil Szipli  2006  GREVE  0627AF  25 m  1:46.09   
50  344  Bjørneborg Victor  2007  GREVE  0729AD  25 m  1:47.77   
51  362  Larsen Sebastian Crone  2008  TUNE  0859AD  25 m  1:56.29   
52  358  Dabelsteen Alex Leander  2006  TUNE  0699AG  25 m  1:56.30   
53  368  Rasmussen William Zuk  2008  TUNE  0801AE  25 m  1:57.82   
54  364  Nielsen Tristan Hovedskov  2007  TUNE  0741AH  25 m  2:09.20   
55  Mains Marius  2005  ISHØJ  0551AF  25 m     
56  15  Hartington Mads Mørkhøj  2006  GREVE  0645AA  25 m     
57  79  Lange Viktor  2007  ROSKILDE  0723AK  25 m     
58  185  Espinoza Emil  2006  KVIK  0623AL  25 m     
59  371  Pedersen Mathias Ankjær  2009  GREVE  0963AB  25 m     
60  380  Tvedskov Valdemar Rudolf  2008  TUNE  0821AE  25 m     
61  383  Thomsen Mingus Pold  2009  TUNE    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
12_S
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
139  Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  25 m  1:10.20   
254  Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  25 m  1:10.34   
257  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  25 m  1:11.15   
138  Thorsen Emma Vega  2004  VEST  0402AH  25 m  1:11.68   
271  Smirnov Anastasia  2004  LYNGBY  0458AE  25 m  1:11.81   
221  Refsgaard Lise  2005  KVIK  0552AC  25 m  1:12.80   
285  Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  25 m  1:12.92   
263  Maack Emily  2004  LYNGBY  0446AB  25 m  1:13.13   
393  Hørning Laura L.  2004  GSK  0456AC  25 m  1:13.65   
10  173  Berthou Mille Maxwell  2005  KVIK  0534AA  25 m  1:14.88   
11  228  Stahl Victoria W.  2005  KVIK  0566AJ  25 m  1:15.26   
12  266  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  25 m  1:16.17   
13  331  Schmedes Clara  2004  TUNE  0478AI  25 m  1:18.21   
14  255  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  25 m  1:18.45   
15  140  Devantier Anne Sofie  2004  VEST  0406AG  25 m  1:18.67   
16  223  Roskær Elisabeth  2004  KVIK  0464AC  25 m  1:19.47   
17  193  Herche Sofie Ravn  2007  KVIK  0766AE  25 m  1:19.54   
18  417  Gudme Sarah  2007  VI39  0738AE  25 m  1:19.72   
19  256  Højberg Asta  2005  LYNGBY  0546AB  25 m  1:19.74   
20  401  Hartvig-Olsen Emilie  2006  VI39  0634AH  25 m  1:20.68   
21  298  Maagøe Matilde  2007  HOVEDSTAD  0706AA  25 m  1:20.88   
22  201  Koch Caroline  2005  KVIK  0536AC  25 m  1:21.04   
23  222  Reimer Siv  2006  KVIK  0688AI  25 m  1:21.74   
24  297  Møller Mathilde  2007  HOVEDSTAD  0746AB  25 m  1:22.75   
25  304  Stokkebro Mikkeline Steen  2007  HOVEDSTAD  0726AB  25 m  1:23.01   
26  106  Zafra Antoinette  2005  ROSKILDE  0518AA  50 m  1:23.11   
27  268  Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  25 m  1:23.22   
28  261  Larsen Kathrine E.  2005  LYNGBY  0584AM  25 m  1:23.46   
29  270  Severs Mathilde  2006  LYNGBY  0648AE  25 m  1:23.59   
30  249  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  25 m  1:23.94   
31  306  Traberg Zoe Overby  2006  HOVEDSTAD  0646AB  25 m  1:24.76   
32  190  Hansen Emma  2007  KVIK  0742AB  25 m  1:24.94   
33  269  Salling Laura Cecilie  2006  LYNGBY  0678AE  50 m  1:25.69   
34  275  Wiingaard Victoria  2006  LYNGBY  0662AC  25 m  1:25.84   
35  272  Sørensen Laura Møller  2004  LYNGBY  0466AI  25 m  1:25.85   
36  262  Lending Kaisa Falkenberg  2005  LYNGBY  0504AM  25 m  1:26.12   
37  418  Petersen Patricia  2005  LYNGBY  0526AA  25 m  1:26.21   
38  14  Englev Elisabeth Augusta  2006  GREVE  0604AE  25 m  1:26.31   
39  258  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  25 m  1:26.37   
40  213  Namensen Molly  2006  KVIK  0684AJ  25 m  1:27.29   
41  302  Rasmussen Maria Kjer  2007  HOVEDSTAD  0728AA  25 m  1:28.05   
42  215  Pihl Mathilde  2005  KVIK  0522AK  25 m  1:28.23   
43  276  Zhang Sofia Yuwei  2006  LYNGBY  0658AA  25 m  1:29.17   
44  236  Thomsen Clara  2006  KVIK  0692AM  25 m  1:29.74   
45  265  Nissen Nina Katrine N.  2006  LYNGBY  0656AJ  25 m  1:30.32   
46  405  Larsen Sofie  2006  VI39  0632AQ  25 m  1:30.66   
47  152  Rørbech Hanna  2006  VATCPH-STT  0672AG  25 m  1:30.76   
48  299  Olesen Karla Hebeltoft  2007  HOVEDSTAD  0712AG  25 m  1:31.79   
49  365  Naaby Signe C. H.  2007  TUNE  0712AI  25 m  1:32.75   
50  250  Elster Marie  2006  LYNGBY  0614AE  25 m  1:33.43   
51  16  Knudsen Frida Caroline  2007  GREVE  0754AG  25 m  1:33.83   
52  147  Barrisøe Rosa Cornelia  2006  VATCPH-STT  0686AL  25 m  1:37.92   
53  187  Fam Isabella  2006  KVIK  0622AN  25 m  1:39.96   
54  90  From Frederikke Meisner  2004  ROSKILDE  0418AM  25 m  1:40.00   
55  216  Poulsen Katja  2006  KVIK  0624AJ  25 m  1:40.47   
56  208  Lindemose Mollie Kaustrup  2007  KVIK  0798AI  25 m  1:40.91   
57  29  Sørensen Marie Skole  2006  TUNE  0636AI  25 m  1:40.94   
58  167  Aidinian Amanda  2007  KVIK  0792AJ  25 m  1:42.10   
59  220  Qvant Ingeborg Fleron  2007  KVIK  0756AN  25 m  1:42.23   
60  363  Neergaard Naja O. K.  2007  TUNE  0704AI  25 m  1:42.72   
61  175  Bysand Mie  2007  KVIK  0706AJ  25 m  1:49.49   
62  13  Dithmar Malene  2006  GREVE  0634AN  25 m  1:51.75   
63  80  Maeyer Eva de  2009  ROSKILDE  0918AB  25 m  1:52.76   
64  349  Hedetoft-Winther Caroline  2008  GREVE  0874AG  25 m  2:07.02   
65  21  Rasmussen Sophie Amalie  2006  GREVE  0692AJ  25 m     
66  350  Johansen Isabella Høj  2008  GREVE  0894AH  25 m     
67  352  Nielsen Emily Kampmann  2007  GREVE  0784AP  25 m     
68  356  Ünal Jasmin Freja Hansen  2007  GREVE  0774AH  25 m     
69  367  Popp-Madsen Louise  2007  TUNE  0758AJ  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
13_S
Løb 13, 200m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
63  Therkelsen Nicolai  2003  A6  0337AG  25 m  2:11.33   
199  Jørgensen Mikkel  2003  KVIK  0365AE  25 m  2:12.48   
260  Kragh Valdemar Ditlev  2003  LYNGBY  0337AD  25 m  2:12.68   
133  Davidsen Tobias  2003  VEST  0329AD  25 m  2:12.81   
251  Frederiksen Christoffer W  2003  LYNGBY  0363AG  25 m  2:13.20   
259  Jeppesen Kasper Aagaard  2003  LYNGBY  0393AH  25 m  2:13.53   
205  Kroos Oscar  2004  KVIK  0459AF  25 m  2:18.15   
194  Hermansen Louie  2004  KVIK  0419AE  25 m  2:19.23   
326  Jensen Kristoffer H.  2003  TUNE  0351AG  25 m  2:19.33   
10  279  Andersen Magnus Steen  2006  HOVEDSTAD  0679AA  25 m  2:20.62   
11  296  Møller Mads  2005  HOVEDSTAD  0585AC  25 m  2:20.67   
12  278  Andersen Gustav Steen  2006  HOVEDSTAD  0689AA  25 m  2:20.70   
13  53  Hirsbak Frederik Lund  2004  A6  0481AB  25 m  2:21.34   
14  252  Halck Michael  2004  LYNGBY  0495AD  25 m  2:22.01   
15  233  Tankmar Andreas Eriksen  2004  KVIK  0471AE  25 m  2:22.28   
16  332  Søby Emil  2004  TUNE  0443AF  50 m  2:22.37   
17  203  Kristensen David  2003  KVIK  0359AP  25 m  2:23.13   
18  56  Kortegaard Anders K.  2004  A6  0471AB  25 m  2:27.12   
19  399  Gaard Anders  2006  VI39  0683AB  25 m  2:29.91   
20  274  Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  25 m  2:30.12   
21  26  Larsen Magnus Ulrik  2005  TUNE  0513AF  25 m  2:30.36   
22  212  Mønsted-Martin Nicolas  2004  KVIK  0437AK  25 m  2:31.67   
23  264  Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  50 m  2:31.75   
24  88  Colmorten Pelle  2004  ROSKILDE  0443AL  25 m  2:31.97   
25  92  Isaksen Emil  2005  ROSKILDE  0573AI  25 m  2:32.43   
26  155  Vergmann Sune  2005  VATCPH-STT  0595AH  25 m  2:32.70   
27  64  Toftehøj Victor  2003  A6  0309AG  25 m  2:33.52   
28  176  Cairo Carlo-Viggo  2005  KVIK  0515AB  25 m  2:35.10   
29  391  Johansen Lauritz  2004  GSK  0411AG  25 m  2:37.20   
30  319  Jensen Villads Brasch  2004  GREVE  0419AK  25 m  2:37.46   
31  248  Dohn Andreas Hammer  2006  LYNGBY  0659AC  50 m  2:37.52   
32  93  Jørgense Jonatan Hagbarth  2005  ROSKILDE  0595AE  25 m  2:37.82   
33  181  Dobel Andreas Wiese  2006  KVIK  0645AE  25 m  2:38.89   
34  171  Ankerdal Frederik Grove  2005  KVIK  0539AF  25 m  2:39.47   
35  71  Christiansen Nicolas  2007  ROSKILDE  0743AA  25 m  2:43.88   
36  209  Melhede Tobias  2006  KVIK  0653AA  25 m  2:46.37   
37  240  Zacho Marcus Skov  2006  KVIK  0641AK  25 m  2:49.68   
38  28  Rasmussen Mathias W.  2005  TUNE  0519AE  25 m  2:50.12   
39  357  Bøgeskov Oliver Holst  2006  TUNE  0637AI  25 m  2:53.64   
40  267  Piontek Jonathan  2005  LYNGBY  0525AG  50 m  2:58.77   
41  241  Øster Sebastian Højer  2006  KVIK  0679AE  25 m  3:01.31   
42  409  Nielsen Nikolaj  2007  VI39  0793AG  25 m  3:03.12   
43  347  Dimon Mark  2006  GREVE  0667AJ  25 m  3:06.19   
44  348  Hansen Nicolai Østergaard  2007  GREVE  0763AC  25 m  3:06.41   
45  75  Granic Valdemar  2006  ROSKILDE  0695AE  25 m  3:07.46   
46  343  Lamprecht Frederik Luca  2006  ISHØJ  0689AF  25 m  3:08.56   
47  196  Hvid Jacob Riiber  2007  KVIK  0703AC  25 m  3:11.50   
48  353  Pedersen Emil Szipli  2006  GREVE  0627AF  25 m  3:25.65   
49  362  Larsen Sebastian Crone  2008  TUNE  0859AD  25 m  3:32.17   
50  370  Toft Simon Hasting  2006  TUNE  0613AD  25 m  3:33.39   
51  368  Rasmussen William Zuk  2008  TUNE  0801AE  25 m  3:52.03   
52  177  Cairo Otto  2007  KVIK  0769AE  25 m     
53  253  Haldan Jakob Nikolai  2006  LYNGBY  0609AC  25 m     
54  318  Jensen Esben Brasch  2003  GREVE  0367AC  25 m     
55  342  Holm Frederik William  2007  ISHØJ  0727AE  25 m     
56  376  Thomsen Pelle Mølholm Lent  2009  GREVE    25 m     
57  406  Leisvig Marinus  2007  VI39  0773AD  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
14_S
Løb 14, 200m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
287  Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  25 m  2:15.66   
255  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  25 m  2:17.84   
257  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  25 m  2:20.07   
226  Stage Alma Heyn  2004  KVIK  0462AC  25 m  2:23.71   
62  Terp Maya Hauerberg  2005  A6  0564AA  25 m  2:25.78   
271  Smirnov Anastasia  2004  LYNGBY  0458AE  25 m  2:27.47   
99  Rasmussen Cille Winskov  2006  ROSKILDE  0624AA  25 m  2:27.66   
305  Tind Falka  2006  HOVEDSTAD  0648AI  25 m  2:27.77   
263  Maack Emily  2004  LYNGBY  0446AB  25 m  2:28.53   
10  324  Baadsgaard Nicoline H.  2004  TUNE  0464AK  25 m  2:28.54   
11  256  Højberg Asta  2005  LYNGBY  0546AB  25 m  2:28.98   
12  51  Ekman Emma  2004  A6  0494AG  25 m  2:29.89   
13  327  Larsen Annika Britt  2005  TUNE  0586AD  25 m  2:30.72   
14  60  Møller Freja  2004  A6  0442AF  25 m  2:31.10   
15  397  Andersen Anna  2007  VI39  0732AK  25 m  2:31.87   
16  50  Brage Silja  2005  A6  0544AL  25 m  2:31.90   
17  98  Petersen Sofie Lykke  2005  ROSKILDE  0512AI  25 m  2:31.91   
18  254  Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  25 m  2:32.04   
19  417  Gudme Sarah  2007  VI39  0738AE  25 m  2:32.17   
20  323  Svendsen Mathilde  2004  GREVE  0472AQ  25 m  2:33.92   
21  87  Andersen Juliane Bo  2005  ROSKILDE  0564AL  25 m  2:33.94   
22  330  Schau Nomi I. K.  2004  TUNE  0408AI  25 m  2:35.83   
23  193  Herche Sofie Ravn  2007  KVIK  0766AE  25 m  2:36.65   
24  249  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  25 m  2:36.73   
25  395  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  25 m  2:40.64   
26  386  Dahl Julie  2004  GSK  0418AN  25 m  2:41.10   
27  180  Damborg Martine  2007  KVIK  0742AF  25 m  2:41.53   
28  96  Paaske Ulrika  2004  ROSKILDE  0482AL  25 m  2:41.79   
29  57  Larsen Julie Merl  2005  A6  0584AB  25 m  2:42.54   
30  258  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  25 m  2:43.41   
31  235  Taul Signe Astrup  2004  KVIK  0402AQ  25 m  2:43.72   
32  269  Salling Laura Cecilie  2006  LYNGBY  0678AE  25 m  2:45.37   
33  301  Philip Julie  2007  HOVEDSTAD  0742AC  25 m  2:46.36   
34  238  Walløe Filippa  2005  KVIK  0502AC  25 m  2:47.67   
35  225  Smerdal Lara  2006  KVIK  0628AI  25 m  2:50.35   
36  266  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  50 m  2:50.65   
37  418  Petersen Patricia  2005  LYNGBY  0526AA  25 m  2:51.82   
38  90  From Frederikke Meisner  2004  ROSKILDE  0418AM  25 m  2:51.84   
39  261  Larsen Kathrine E.  2005  LYNGBY  0584AM  50 m  2:54.04   
40  328  Mørk Ida  2004  TUNE  0492AJ  25 m  2:54.27   
41  214  Pedersen Laura  2007  KVIK  0776AD  25 m  2:54.73   
42  12  Clausen Lærke Marie  2005  GREVE  0504AE  25 m  2:57.40   
43  290  Høyer Astrid  2007  HOVEDSTAD  0792AB  25 m  3:00.98   
44  77  Johansen Klara Frida  2005  ROSKILDE  0586AQ  25 m  3:01.60   
45  359  Frederiksen Annika  2007  TUNE  0766AI  25 m  3:02.83   
46  275  Wiingaard Victoria  2006  LYNGBY  0662AC  25 m  3:03.91   
47  276  Zhang Sofia Yuwei  2006  LYNGBY  0658AA  25 m  3:05.83   
48  208  Lindemose Mollie Kaustrup  2007  KVIK  0798AI  25 m  3:07.74   
49  250  Elster Marie  2006  LYNGBY  0614AE  25 m  3:08.74   
50  192  Hauge Smilla  2007  KVIK  0798AM  25 m  3:10.66   
51  184  Englund Zenia  2008  KVIK  0868AE  25 m  3:13.29   
52  265  Nissen Nina Katrine N.  2006  LYNGBY  0656AJ  50 m  3:13.92   
53  83  Schyth Tilde  2006  ROSKILDE  0622AG  25 m  3:19.29   
54  351  Madsen Amalie Lykke  2008  GREVE  0866AC  25 m  3:20.28   
55  85  Sørensen Silje  2007  ROSKILDE  0754AB  25 m  3:20.53   
56  346  Byrne Fiona Lei  2007  GREVE  0776AI  25 m  3:20.53   
57  197  Jacobsen Freja Fyller  2007  KVIK  0774AJ  25 m  3:22.44   
58  188  Fuchs Sophie Harborg  2007  KVIK  0762AJ  25 m  3:27.24   
59  168  Andersen Emma  2007  KVIK  0768AM  25 m  3:35.11   
60  218  Profeta Flora Rebecca  2008  KVIK  0836AA  25 m  3:42.81   
61  360  Kirkegaard Freja Monrad  2008  TUNE  0878AE  25 m  3:46.55   
62  153  Schnabelrauch Signe  2006  VATCPH-STT  0606AP  25 m     
63  175  Bysand Mie  2007  KVIK  0706AJ  25 m     
64  183  Ellehøj Ingrid  2007  KVIK  0752AJ  25 m     
65  186  Fabricius Ronja Skriver  2006  KVIK  0642AP  25 m     
66  210  Michelsen Josephine  2007  KVIK  0704AJ  25 m     
67  262  Lending Kaisa Falkenberg  2005  LYNGBY  0504AM  25 m     
68  268  Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  25 m     
69  270  Severs Mathilde  2006  LYNGBY  0648AE  25 m     
70  372  Dithmar Mathilde  2009  GREVE  0902AC  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
15_S
Løb 15, 50m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
329  Plank Nicklas  2004  TUNE  0463AN  25 m  28.41   
334  Thestrup Nickolas Kofoed  2003  TUNE  0345AC  25 m  28.53   
227  Stage Carl Heyn  2003  KVIK  0331AD  25 m  28.65   
239  Warberg Rasmus  2004  KVIK  0477AA  25 m  29.36   
315  Englev Alexander Marcus  2004  GREVE  0481AI  25 m  29.70   
259  Jeppesen Kasper Aagaard  2003  LYNGBY  0393AH  25 m  29.72   
54  Jensen Mikkel Bjellekjær  2003  A6  0359AN  25 m  29.99   
88  Colmorten Pelle  2004  ROSKILDE  0443AL  25 m  30.09   
219  Puggaard Casper  2005  KVIK  0593AA  25 m  30.09   
10  321  Knudsen Marco  2003  GREVE  0399AF  25 m  30.26   
11  59  Madsen Rasmus Skarby  2003  A6  0363AB  25 m  30.66   
12  325  Isberg Oscar  2004  TUNE  0433AC  25 m  31.00   
13  264  Madsen Phillip Niemann  2004  LYNGBY  0447AH  25 m  31.26   
14  317  Hansen Nicolai D. B.  2004  GREVE  0423AG  25 m  31.38   
15  134  Rasmussen Esben  2004  VEST  0413AJ  25 m  31.80   
16  252  Halck Michael  2004  LYNGBY  0495AD  25 m  31.82   
17  61  Svarrer Julius  2005  A6  0507AH  25 m  31.95   
18  260  Kragh Valdemar Ditlev  2003  LYNGBY  0337AD  25 m  32.02   
19  274  Thorn Kasper  2004  LYNGBY  0401AH  25 m  32.14   
20  94  Jørgensen Malte Hagbarth  2005  ROSKILDE  0515AE  25 m  32.34   
21  182  Dobel Niklas Wiese  2004  KVIK  0433AB  25 m  32.35   
22  251  Frederiksen Christoffer W  2003  LYNGBY  0363AG  25 m  32.57   
23  412  Rendlev Sebastian  2005  VI39  0547AB  25 m  32.72   
24  170  Andersen Sejer  2005  KVIK  0517AN  25 m  32.77   
25  314  Gath Nicolai Schuster  2003  ISHØJ  0365AK  25 m  32.97   
26  64  Toftehøj Victor  2003  A6  0309AG  50 m  33.55   
27  205  Kroos Oscar  2004  KVIK  0459AF  50 m  33.56   
28  95  Nyegaard Bertram  2004  ROSKILDE  0471AJ  25 m  33.58   
29  278  Andersen Gustav Steen  2006  HOVEDSTAD  0689AA  25 m  33.86   
30  414  Vinge-Maigaard Oscar  2007  VI39  0751AA  25 m  34.35   
31  248  Dohn Andreas Hammer  2006  LYNGBY  0659AC  25 m  34.49   
32  217  Prehn Viggo  2004  KVIK  0493AE  25 m  34.81   
33  52  Hansen Emil Witzner  2004  A6  0475AD  25 m  35.15   
34  65  Tranum Noah  2004  A6  0449AG  25 m  35.17   
35  89  Echardt Carl-Emil  2005  ROSKILDE  0541AD  25 m  35.84   
36  151  Rasmussen Frederik  2005  VATCPH-STT  0531AF  25 m  36.02   
37  293  Jespersen Halfdan Dahl  2006  HOVEDSTAD  0623AB  25 m  36.10   
38  27  Madsen Cilas  2005  TUNE  0557AB  25 m  36.70   
39  277  Abildgaard Gustav  2005  HOVEDSTAD  0553AD  25 m  37.16   
40  229  Svej Lucas  2005  KVIK  0595AN  25 m  38.40   
41  253  Haldan Jakob Nikolai  2006  LYNGBY  0609AC  25 m  39.13   
42  82  Nyegaard Jonathan  2007  ROSKILDE  0765AA  25 m  39.68   
43  408  Møller-Ern Valdemar  2008  VI39  0821AA  25 m  40.97   
44  230  Svendson Martin Munch  2005  KVIK  0571AJ  25 m  41.55   
45  81  Møller-Munkøe Sebastian  2005  ROSKILDE  0541AI  25 m  42.26   
46  18  Olsen Mathias  2005  GREVE  0521AF  25 m  42.36   
47  22  Schärer Vincent Borup  2006  GREVE  0675AB  25 m  42.38   
48  411  Rasmussen Jonathan  2006  VI39  0617AD  25 m  44.84   
49  267  Piontek Jonathan  2005  LYNGBY  0525AG  50 m  45.14   
50  76  Isaksen Frederik  2007  ROSKILDE  0759AA  25 m  45.50   
51  196  Hvid Jacob Riiber  2007  KVIK  0703AC  25 m  45.85   
52  409  Nielsen Nikolaj  2007  VI39  0793AG  25 m  48.97   
53  200  Knakkergaard Frederik  2005  KVIK  0509AJ  25 m  49.14   
54  75  Granic Valdemar  2006  ROSKILDE  0695AE  25 m  50.26   
55  69  Andersen Christoffer Bo  2007  ROSKILDE  0797AC  25 m  51.68   
56  402  Hvid William  2007  VI39  0737AH  25 m  52.35   
57  364  Nielsen Tristan Hovedskov  2007  TUNE  0741AH  25 m  1:04.05   
58  72  Colmorten Cornelis  2006  ROSKILDE  0695AI  25 m     
59  84  Skyt Daniel  2006  ROSKILDE  0691AF  25 m     
60  385  Karaibrahim Semih Güven  2009  GREVE    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
16_S
Løb 16, 50m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
257  Jacobsen Laura Borre  2004  LYNGBY  0488AD  25 m  30.48   
287  Fuhrmann Coco Li  2006  HOVEDSTAD  0678AC  25 m  30.50   
139  Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  25 m  30.73   
333  Sørensen Josefine Arbo  2004  TUNE  0446AD  25 m  31.20   
254  Hansen Lærke Vinneck  2004  LYNGBY  0458AB  25 m  31.26   
17  Madsen Julie Liv  2006  GREVE  0682AB  25 m  31.27   
255  Have Fiona Andrea  2004  LYNGBY  0402AG  25 m  31.87   
285  Christensen Malu Melody  2006  HOVEDSTAD  0636AF  25 m  31.87   
98  Petersen Sofie Lykke  2005  ROSKILDE  0512AI  25 m  32.16   
10  140  Devantier Anne Sofie  2004  VEST  0406AG  25 m  32.20   
11  271  Smirnov Anastasia  2004  LYNGBY  0458AE  25 m  32.50   
12  106  Zafra Antoinette  2005  ROSKILDE  0518AA  25 m  33.01   
13  270  Severs Mathilde  2006  LYNGBY  0648AE  25 m  33.27   
14  55  Jung Mathilda Hyldal  2004  A6  0414AM  25 m  33.61   
15  407  Møller-Ern Alma  2006  VI39  0662AB  25 m  33.69   
16  Gotfredsen Emilia  2005  ISHØJ  0562AE  25 m  33.83   
17  173  Berthou Mille Maxwell  2005  KVIK  0534AA  25 m  34.26   
18  249  Elster Frederikke  2004  LYNGBY  0404AY  25 m  34.41   
19  58  Lillebæk Isabel  2004  A6  0466AT  50 m  34.79   
20  180  Damborg Martine  2007  KVIK  0742AF  25 m  34.89   
21  221  Refsgaard Lise  2005  KVIK  0552AC  25 m  34.90   
22  141  Jensen Lykke Gøttrup  2004  VEST  0418AQ  25 m  35.06   
23  14  Englev Elisabeth Augusta  2006  GREVE  0604AE  25 m  35.10   
24  261  Larsen Kathrine E.  2005  LYNGBY  0584AM  25 m  35.45   
25  266  Olivarius Alma  2005  LYNGBY  0532AF  25 m  35.58   
26  190  Hansen Emma  2007  KVIK  0742AB  25 m  35.81   
27  331  Schmedes Clara  2004  TUNE  0478AI  25 m  35.91   
28  258  Jensen Isabella Ravn  2004  LYNGBY  0404AM  25 m  35.95   
29  223  Roskær Elisabeth  2004  KVIK  0464AC  25 m  36.01   
30  300  Pedersen Isabella  2007  HOVEDSTAD  0706AD  25 m  36.11   
31  201  Koch Caroline  2005  KVIK  0536AC  25 m  36.23   
32  250  Elster Marie  2006  LYNGBY  0614AE  25 m  36.27   
33  298  Maagøe Matilde  2007  HOVEDSTAD  0706AA  25 m  36.41   
34  417  Gudme Sarah  2007  VI39  0738AE  25 m  36.44   
35  294  Krag Sofie Amalie  2006  HOVEDSTAD  0678AD  25 m  36.58   
36  306  Traberg Zoe Overby  2006  HOVEDSTAD  0646AB  25 m  36.78   
37  189  Guldberg Emma Karoline  2005  KVIK  0578AK  25 m  37.25   
38  262  Lending Kaisa Falkenberg  2005  LYNGBY  0504AM  25 m  37.80   
39  295  Lundsgaard Juliane Sarauw  2006  HOVEDSTAD  0638AB  25 m  38.07   
40  281  Andersen Sara Kaarup  2006  HOVEDSTAD  0636AL  25 m  38.08   
41  99  Rasmussen Cille Winskov  2006  ROSKILDE  0624AA  25 m  38.12   
42  90  From Frederikke Meisner  2004  ROSKILDE  0418AM  25 m  38.62   
43  97  Palmund Asta  2005  ROSKILDE  0582AC  25 m  38.72   
44  301  Philip Julie  2007  HOVEDSTAD  0742AC  25 m  38.77   
45  272  Sørensen Laura Møller  2004  LYNGBY  0466AI  25 m  38.84   
46  405  Larsen Sofie  2006  VI39  0632AQ  25 m  38.92   
47  150  Madsen Rebecca Ella  2006  VATCPH-STT  0628AB  25 m  39.00   
48  396  Pedersen Line  2005  GSK  0562AO  25 m  39.29   
49  20  Pejø Sabrina Meldgaard  2006  GREVE  0626AJ  25 m  39.31   
50  215  Pihl Mathilde  2005  KVIK  0522AK  25 m  39.31   
51  16  Knudsen Frida Caroline  2007  GREVE  0754AG  25 m  39.58   
52  10  Andersen Nicole Damhøj  2006  GREVE  0674AN  25 m  39.66   
53  256  Højberg Asta  2005  LYNGBY  0546AB  25 m  40.08   
54  275  Wiingaard Victoria  2006  LYNGBY  0662AC  25 m  40.36   
55  23  Willumsen Mathilde  2006  GREVE  0634AI  25 m  40.43   
56  276  Zhang Sofia Yuwei  2006  LYNGBY  0658AA  25 m  40.50   
57  290  Høyer Astrid  2007  HOVEDSTAD  0792AB  25 m  40.91   
58  418  Petersen Patricia  2005  LYNGBY  0526AA  25 m  40.95   
59  269  Salling Laura Cecilie  2006  LYNGBY  0678AE  25 m  41.49   
60  19  Pedersen Sarah Ankjær  2006  GREVE  0686AJ  25 m  41.62   
61  263  Maack Emily  2004  LYNGBY  0446AB  25 m  42.17   
62  144  Thorborg Mathilde U.  2005  VEST  0596AU  25 m  42.52   
63  291  Jacoby Vigga  2007  HOVEDSTAD  0782AE  25 m  42.59   
64  25  Larsen Alberte Crone  2006  TUNE  0682AK  25 m  42.67   
65  313  Andersen Frida Høj  2005  ISHØJ  0504AL  25 m  42.73   
66  268  Reuter Emily  2006  LYNGBY  0688AE  25 m  44.29   
67  24  Giolbas Mille  2006  TUNE  0604AL  25 m  44.41   
68  400  Ghizzaui Lara  2007  VI39  0702AF  25 m  44.63   
69  184  Englund Zenia  2008  KVIK  0868AE  25 m  46.78   
70  197  Jacobsen Freja Fyller  2007  KVIK  0774AJ  25 m  47.78   
71  168  Andersen Emma  2007  KVIK  0768AM  25 m  47.89   
72  367  Popp-Madsen Louise  2007  TUNE  0758AJ  25 m  48.39   
73  265  Nissen Nina Katrine N.  2006  LYNGBY  0656AJ  25 m  48.47   
74  167  Aidinian Amanda  2007  KVIK  0792AJ  25 m  48.97   
75  220  Qvant Ingeborg Fleron  2007  KVIK  0756AN  25 m  49.34   
76  192  Hauge Smilla  2007  KVIK  0798AM  25 m  50.13   
77  83  Schyth Tilde  2006  ROSKILDE  0622AG  25 m  51.09   
78  175  Bysand Mie  2007  KVIK  0706AJ  25 m  54.01   
79  13  Dithmar Malene  2006  GREVE  0634AN  25 m  54.64   
80  210  Michelsen Josephine  2007  KVIK  0704AJ  25 m  58.22   
81  149  Hansen Maja  2006  VATCPH-STT  0652AE  25 m  58.31   
82  237  Wahl-Brink Leonora  2007  KVIK  0782AJ  25 m  59.27   
83  361  Kristensen Rebekka Gjørup  2007  TUNE  0722AI  25 m  1:03.67   
84  183  Ellehøj Ingrid  2007  KVIK  0752AJ  25 m  1:06.23   
85  85  Sørensen Silje  2007  ROSKILDE  0754AB  25 m     
86  148  Haagen Emma  2006  VATCPH-STT  0676AH  25 m     
87  186  Fabricius Ronja Skriver  2006  KVIK  0642AP  25 m     
88  398  Andersen Maja  2007  VI39  0748AP  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
17_S
Løb 17, 4X50m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
159  Kvik Dudes  2003  KVIK    25 m  1:54.50   
166  Kvik Youngsters  2004  KVIK    25 m  1:58.50   
48  A6 Drange  2003  A6    25 m  1:59.01   
307  Gti2 Drenge 1  2003  GTI    25 m  1:59.01   
308  Gti2 Drenge 2  2004  GTI    25 m  2:03.01   
102  Roskilde Vikings Årg  2003  ROSKILDE    25 m  2:10.68   
132  Vg17 Vest Drenge  2003  VEST    25 m  2:11.50   
388  Vg17 Gsk Drenge  2003  GSK    25 m  2:11.70   
160  Kvik K3 Drenge  2004  KVIK    25 m  2:18.60   
10  415  Vi39 Gun Show  2005  VI39    25 m  2:19.00   
11  Gti3 Drenge X  2005  GTI    25 m  2:20.34   
12  103  Roskilde Vikings Årg 2  2003  ROSKILDE    25 m  2:23.67   
13  156  Kvik Drenge 1  2005  KVIK    25 m  2:38.59   
14  Gti3 Drenge Y  2005  GTI    25 m  2:38.83   
15  157  Kvik Drenge 2  2005  KVIK    25 m  2:42.91   
16  158  Kvik Drenge 3  2005  KVIK    25 m  2:50.69   
17  337  Gtis 07Er Drenge  2007  GTI    25 m  2:54.00   
18  336  Gtis 06Er Drenge  2006  GTI    25 m  2:57.50   
19  341  Gtis Talent Drenge  2006  GTI    25 m  3:37.50   
20  66  Roskilde Vikinger 1  2003  ROSKILDE    25 m     
21  67  Roskilde Vikinger 2  2003  ROSKILDE    25 m     
22  242  Lyngby Drenge X  2003  LYNGBY    25 m     
23  243  Lyngby Drenge Y  2004  LYNGBY    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
18_S
Løb 18, 4X50m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
162  Kvik Ladys  2005  KVIK    25 m  2:08.00   
49  A6 Piger  2004  A6    25 m  2:12.33   
137  Vg17 Vest Piger 1  2004  VEST    25 m  2:13.50   
310  Gti2 Piger 1  2004  GTI    25 m  2:15.01   
392  Vg17 Gsk Piger  2004  GSK    25 m  2:19.19   
416  Vi39 Super Sild  2006  VI39    25 m  2:20.00   
311  Gti2 Piger 2  2004  GTI    25 m  2:20.01   
101  Roskilde Skjoldmøer Årg 2  2004  ROSKILDE    25 m  2:21.74   
161  Kvik K3 Piger  2005  KVIK    25 m  2:26.80   
10  Gti3 Piger X  2006  GTI    25 m  2:27.10   
11  142  Vg17 Vest Piger 2  2005  VEST    25 m  2:27.53   
12  Gti3 Piger Y  2006  GTI    25 m  2:42.00   
13  Gti3 Piger T  2006  GTI    25 m  2:43.88   
14  Gti3 Piger Z  2005  GTI    25 m  2:44.95   
15  Gti3 Piger 2007  2007  GTI    25 m  2:49.28   
16  163  Kvik Piger 1  2006  KVIK    25 m  3:15.00   
17  164  Kvik Piger 2  2006  KVIK    25 m  3:25.00   
18  165  Kvik Piger 3  2006  KVIK    25 m  3:30.00   
19  338  Gtis 08 Piger  2008  GTI    25 m  3:35.00   
20  68  Roskildes Skjoldmøer 1  2004  ROSKILDE    25 m     
21  244  Lyngby Piger 1  2005  LYNGBY    25 m     
22  245  Lyngby Piger 2  2004  LYNGBY    25 m     
23  246  Lyngby Piger X  2004  LYNGBY    25 m     
24  247  Lyngby Piger Y  2006  LYNGBY    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
19_S
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
334  Thestrup Nickolas Kofoed  2003  TUNE  0345AC  25 m  59.36   
54  Jensen Mikkel Bjellekjær  2003  A6  0359AN  25 m  59.64   
133  Davidsen Tobias  2003  VEST  0329AD  25 m  59.85   
314  Gath Nicolai Schuster  2003  ISHØJ  0365AK  25 m  1:01.32   
233  Tankmar Andreas Eriksen  2004  KVIK  0471AE  25 m  1:01.51   
134  Rasmussen Esben  2004  VEST  0413AJ  25 m  1:01.93   
315  Englev Alexander Marcus  2004  GREVE  0481AI  25 m  1:02.31   
178  Christensen Mathias  2004  KVIK  0489AE  25 m  1:02.92   
182  Dobel Niklas Wiese  2004  KVIK  0433AB  25 m  1:04.19   
10  56  Kortegaard Anders K.  2004  A6  0471AB  25 m  1:04.84   
11  205  Kroos Oscar  2004  KVIK  0459AF  25 m  1:05.18   
12  410  Petersen Sean  2006  VI39  0625AA  25 m  1:05.83   
13  170  Andersen Sejer  2005  KVIK  0517AN  25 m  1:07.01   
14  15  Hartington Mads Mørkhøj  2006  GREVE  0645AA  25 m  1:07.69   
15  203  Kristensen David  2003  KVIK  0359AP  25 m  1:07.80   
16  412  Rendlev Sebastian  2005  VI39  0547AB  25 m  1:08.01   
17  319  Jensen Villads Brasch  2004  GREVE  0419AK  25 m  1:11.46   
18  414  Vinge-Maigaard Oscar  2007  VI39  0751AA  25 m  1:11.61   
19  195  Hillhouse Alexander  2004  KVIK  0461AL  25 m  1:12.92   
20  65  Tranum Noah  2004  A6  0449AG  25 m  1:13.56   
21  27  Madsen Cilas  2005  TUNE  0557AB  25 m  1:14.25   
22  229  Svej Lucas  2005  KVIK  0595AN  25 m  1:15.88   
23  82  Nyegaard Jonathan  2007  ROSKILDE  0765AA  25 m  1:16.20   
24  200  Knakkergaard Frederik  2005  KVIK  0509AJ  25 m  1:16.62   
25  22  Schärer Vincent Borup  2006  GREVE  0675AB  25 m  1:17.23   
26  211  Mikkelsen Gustav Majkjær  2005  KVIK  0577AJ  25 m  1:17.73   
27  347  Dimon Mark  2006  GREVE  0667AJ  25 m  1:18.08   
28  28  Rasmussen Mathias W.  2005  TUNE  0519AE  25 m  1:18.41   
29  230  Svendson Martin Munch  2005  KVIK  0571AJ  25 m  1:19.28   
30  411  Rasmussen Jonathan  2006  VI39  0617AD  25 m  1:19.28   
31  76  Isaksen Frederik  2007  ROSKILDE  0759AA  25 m  1:19.53   
32  185  Espinoza Emil  2006  KVIK  0623AL  25 m  1:20.59   
33  357  Bøgeskov Oliver Holst  2006  TUNE  0637AI  25 m  1:21.83   
34  406  Leisvig Marinus  2007  VI39  0773AD  25 m  1:21.85   
35  75  Granic Valdemar  2006  ROSKILDE  0695AE  25 m  1:22.84   
36  348  Hansen Nicolai Østergaard  2007  GREVE  0763AC  25 m  1:23.09   
37  202  Koch Viktor Sønder  2006  KVIK  0699AL  25 m  1:23.14   
38  409  Nielsen Nikolaj  2007  VI39  0793AG  25 m  1:23.14   
39  69  Andersen Christoffer Bo  2007  ROSKILDE  0797AC  25 m  1:23.26   
40  344  Bjørneborg Victor  2007  GREVE  0729AD  25 m  1:23.62   
41  408  Møller-Ern Valdemar  2008  VI39  0821AA  25 m  1:24.51   
42  353  Pedersen Emil Szipli  2006  GREVE  0627AF  25 m  1:25.02   
43  191  Hansen Simon Dines  2006  KVIK  0621AK  25 m  1:25.95   
44  196  Hvid Jacob Riiber  2007  KVIK  0703AC  25 m  1:26.18   
45  231  Sørensen Carl S.  2006  KVIK  0651AF  25 m  1:26.57   
46  402  Hvid William  2007  VI39  0737AH  25 m  1:26.86   
47  72  Colmorten Cornelis  2006  ROSKILDE  0695AI  25 m  1:34.20   
48  73  Echardt William  2008  ROSKILDE  0845AB  25 m  1:35.71   
49  358  Dabelsteen Alex Leander  2006  TUNE  0699AG  25 m  1:39.33   
50  370  Toft Simon Hasting  2006  TUNE  0613AD  25 m  1:39.79   
51  362  Larsen Sebastian Crone  2008  TUNE  0859AD  25 m  1:39.86   
52  368  Rasmussen William Zuk  2008  TUNE  0801AE  25 m  1:45.37   
53  364  Nielsen Tristan Hovedskov  2007  TUNE  0741AH  25 m  1:50.09   
54  366  Petersen Philip Kriwat  2007  TUNE  0723AH  25 m  2:03.77   
55  371  Pedersen Mathias Ankjær  2009  GREVE  0963AB  25 m     
56  375  Olsen Mikkel  2009  TUNE    25 m     
57  376  Thomsen Pelle Mølholm Lent  2009  GREVE    25 m     
58  380  Tvedskov Valdemar Rudolf  2008  TUNE  0821AE  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  06:50 
 
20_S
Løb 20, 100m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
316  Engsbro Sidse M. Ø.  2004  GREVE  0482AK  25 m  1:02.37   
55  Jung Mathilda Hyldal  2004  A6  0414AM  25 m  1:02.69   
393  Hørning Laura L.  2004  GSK  0456AC  25 m  1:03.42   
138  Thorsen Emma Vega  2004  VEST  0402AH  25 m  1:05.89   
226  Stage Alma Heyn  2004  KVIK  0462AC  25 m  1:05.97   
324  Baadsgaard Nicoline H.  2004  TUNE  0464AK  25 m  1:06.14   
58  Lillebæk Isabel  2004  A6  0466AT  25 m  1:06.68   
223  Roskær Elisabeth  2004  KVIK  0464AC  25 m  1:06.78   
140  Devantier Anne Sofie  2004  VEST  0406AG  50 m  1:07.32   
10  50  Brage Silja  2005  A6  0544AL  25 m  1:07.89   
11  193  Herche Sofie Ravn  2007  KVIK  0766AE  25 m  1:07.95   
12  397  Andersen Anna  2007  VI39  0732AK  25 m  1:08.09   
13  333  Sørensen Josefine Arbo  2004  TUNE  0446AD  50 m  1:09.73   
14  394  Nielsen Freya Ry  2005  GSK  0544AJ  25 m  1:09.76   
15  327  Larsen Annika Britt  2005  TUNE  0586AD  25 m  1:09.93   
16  323  Svendsen Mathilde  2004  GREVE  0472AQ  25 m  1:09.95   
17  330  Schau Nomi I. K.  2004  TUNE  0408AI  25 m  1:11.08   
18  141  Jensen Lykke Gøttrup  2004  VEST  0418AQ  25 m  1:12.11   
19  328  Mørk Ida  2004  TUNE  0492AJ  25 m  1:12.82   
20  190  Hansen Emma  2007  KVIK  0742AB  25 m  1:12.83   
21  77  Johansen Klara Frida  2005  ROSKILDE  0586AQ  25 m  1:13.13   
22  57  Larsen Julie Merl  2005  A6  0584AB  25 m  1:13.23   
23  145  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  25 m  1:13.49   
24  313  Andersen Frida Høj  2005  ISHØJ  0504AL  25 m  1:13.99   
25  234  Tankmar Julie Eriksen  2006  KVIK  0678AI  25 m  1:14.24   
26  Gotfredsen Emilia  2005  ISHØJ  0562AE  25 m  1:15.58   
27  401  Hartvig-Olsen Emilie  2006  VI39  0634AH  25 m  1:16.19   
28  216  Poulsen Katja  2006  KVIK  0624AJ  25 m  1:19.40   
29  405  Larsen Sofie  2006  VI39  0632AQ  25 m  1:19.45   
30  150  Madsen Rebecca Ella  2006  VATCPH-STT  0628AB  25 m  1:20.86   
31  74  Grange Fanny  2006  ROSKILDE    25 m  1:21.33   
32  25  Larsen Alberte Crone  2006  TUNE  0682AK  25 m  1:21.77   
33  186  Fabricius Ronja Skriver  2006  KVIK  0642AP  25 m  1:21.78   
34  359  Frederiksen Annika  2007  TUNE  0766AI  25 m  1:21.93   
35  24  Giolbas Mille  2006  TUNE  0604AL  25 m  1:22.27   
36  152  Rørbech Hanna  2006  VATCPH-STT  0672AG  25 m  1:23.39   
37  153  Schnabelrauch Signe  2006  VATCPH-STT  0606AP  25 m  1:23.64   
38  236  Thomsen Clara  2006  KVIK  0692AM  25 m  1:23.88   
39  148  Haagen Emma  2006  VATCPH-STT  0676AH  25 m  1:24.41   
40  400  Ghizzaui Lara  2007  VI39  0702AF  25 m  1:24.91   
41  83  Schyth Tilde  2006  ROSKILDE  0622AG  25 m  1:26.48   
42  365  Naaby Signe C. H.  2007  TUNE  0712AI  25 m  1:27.08   
43  398  Andersen Maja  2007  VI39  0748AP  25 m  1:27.10   
44  29  Sørensen Marie Skole  2006  TUNE  0636AI  25 m  1:27.24   
45  351  Madsen Amalie Lykke  2008  GREVE  0866AC  25 m  1:28.58   
46  198  Jørgensen Laura  2007  KVIK  0754AJ  25 m  1:28.62   
47  147  Barrisøe Rosa Cornelia  2006  VATCPH-STT  0686AL  25 m  1:28.69   
48  363  Neergaard Naja O. K.  2007  TUNE  0704AI  25 m  1:28.81   
49  184  Englund Zenia  2008  KVIK  0868AE  25 m  1:28.85   
50  187  Fam Isabella  2006  KVIK  0622AN  25 m  1:29.19   
51  85  Sørensen Silje  2007  ROSKILDE  0754AB  25 m  1:30.05   
52  168  Andersen Emma  2007  KVIK  0768AM  25 m  1:31.61   
53  167  Aidinian Amanda  2007  KVIK  0792AJ  25 m  1:32.71   
54  367  Popp-Madsen Louise  2007  TUNE  0758AJ  25 m  1:33.43   
55  149  Hansen Maja  2006  VATCPH-STT  0652AE  25 m  1:33.74   
56  220  Qvant Ingeborg Fleron  2007  KVIK  0756AN  25 m  1:34.25   
57  346  Byrne Fiona Lei  2007  GREVE  0776AI  25 m  1:34.60   
58  78  Kjeldsen Sofja  2006  ROSKILDE  0694AS  25 m  1:35.51   
59  188  Fuchs Sophie Harborg  2007  KVIK  0762AJ  25 m  1:35.74   
60  355  Sørensen Mathilde Bremer  2006  GREVE  0688AN  25 m  1:36.11   
61  237  Wahl-Brink Leonora  2007  KVIK  0782AJ  25 m  1:37.31   
62  361  Kristensen Rebekka Gjørup  2007  TUNE  0722AI  25 m  1:39.26   
63  360  Kirkegaard Freja Monrad  2008  TUNE  0878AE  25 m  1:41.52   
64  354  Rasmussen Sarah Cecilie  2008  GREVE  0842AH  25 m  1:43.49   
65  70  Berg Nora  2006  ROSKILDE  0634AT  25 m  1:45.29   
66  356  Ünal Jasmin Freja Hansen  2007  GREVE  0774AH  25 m  1:48.66   
67  369  Siggaard Sally M. Dalfoss  2008  TUNE  0816AG  25 m  1:49.72   
68  349  Hedetoft-Winther Caroline  2008  GREVE  0874AG  25 m  1:58.49   
69  352  Nielsen Emily Kampmann  2007  GREVE  0784AP  25 m  2:01.44   
70  350  Johansen Isabella Høj  2008  GREVE  0894AH  25 m  2:10.15   
71  345  Bruun Julie  2008  GREVE  0802AF  25 m  2:33.32   
72  192  Hauge Smilla  2007  KVIK  0798AM  25 m     
73  372  Dithmar Mathilde  2009  GREVE  0902AC  25 m     
74  373  Poulsen Luna Madrid  2009  TUNE  0972AC  25 m     
75  374  Eirfeldt Anna  2009  GREVE    25 m     
76  379  Didriksen Jasmin Algünerhan  2009  TUNE    25 m     
77  381  Pedersen Sofia Linnea Birk  2009  TUNE    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  06:50 
 
21_S
Løb 21, 400m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
207  Køhn Joakim  2003  KVIK  0375AE  25 m  5:00.06   
332  Søby Emil  2004  TUNE  0443AF  25 m  5:23.60   
390  Johansen Asger  2003  GSK  0395AE  25 m  5:23.82   
239  Warberg Rasmus  2004  KVIK  0477AA  25 m  5:28.87   
59  Madsen Rasmus Skarby  2003  A6  0363AB  25 m  5:30.01   
227  Stage Carl Heyn  2003  KVIK  0331AD  25 m  5:30.78   
219  Puggaard Casper  2005  KVIK  0593AA  25 m  5:37.03   
399  Gaard Anders  2006  VI39  0683AB  25 m  5:45.51   
64  Toftehøj Victor  2003  A6  0309AG  25 m  5:50.11   
10  387  Grell Anton Skov  2004  GSK  0469AE  25 m  5:53.27   
11  88  Colmorten Pelle  2004  ROSKILDE  0443AL  25 m  5:55.00   
12  391  Johansen Lauritz  2004  GSK  0411AG  25 m  6:02.01   
13  94  Jørgensen Malte Hagbarth  2005  ROSKILDE  0515AE  25 m  6:23.33   
14  18  Olsen Mathias  2005  GREVE  0521AF  25 m  6:57.29   
15  92  Isaksen Emil  2005  ROSKILDE  0573AI  25 m  7:12.00   
16  26  Larsen Magnus Ulrik  2005  TUNE  0513AF  25 m     
17  135  Nielsen Daniel Bornhøft  2004  VEST  0471AD  25 m     
18  176  Cairo Carlo-Viggo  2005  KVIK  0515AB  25 m     
19  217  Prehn Viggo  2004  KVIK  0493AE  25 m     
20  232  Sørensen Mads  2005  KVIK  0585AB  25 m     
21  321  Knudsen Marco  2003  GREVE  0399AF  25 m     
22  329  Plank Nicklas  2004  TUNE  0463AN  25 m     
23  389  Risager Samuel  2003  GSK  0305AN  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  06:50 
 
22_S
Løb 22, 400m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
87  Andersen Juliane Bo  2005  ROSKILDE  0564AL  25 m  5:53.12   
97  Palmund Asta  2005  ROSKILDE  0582AC  25 m  5:57.92   
138  Thorsen Emma Vega  2004  VEST  0402AH  25 m  5:59.22   
17  Madsen Julie Liv  2006  GREVE  0682AB  25 m  6:05.21   
386  Dahl Julie  2004  GSK  0418AN  25 m  6:15.27   
201  Koch Caroline  2005  KVIK  0536AC  25 m  6:22.98   
189  Guldberg Emma Karoline  2005  KVIK  0578AK  25 m  6:31.56   
407  Møller-Ern Alma  2006  VI39  0662AB  25 m  6:37.77   
327  Larsen Annika Britt  2005  TUNE  0586AD  25 m  6:42.63   
10  106  Zafra Antoinette  2005  ROSKILDE  0518AA  25 m  6:43.22   
11  98  Petersen Sofie Lykke  2005  ROSKILDE  0512AI  25 m  6:50.13   
12  221  Refsgaard Lise  2005  KVIK  0552AC  25 m     
13  222  Reimer Siv  2006  KVIK  0688AI  25 m     
14  225  Smerdal Lara  2006  KVIK  0628AI  25 m     
15  238  Walløe Filippa  2005  KVIK  0502AC  25 m     
16  324  Baadsgaard Nicoline H.  2004  TUNE  0464AK  25 m     
17  365  Naaby Signe C. H.  2007  TUNE  0712AI  25 m     
18  395  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  06:50 
 
23_S
Løb 23, 100m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
199  Jørgensen Mikkel  2003  KVIK  0365AE  25 m  1:01.30   
63  Therkelsen Nicolai  2003  A6  0337AG  25 m  1:03.33   
325  Isberg Oscar  2004  TUNE  0433AC  25 m  1:07.76   
61  Svarrer Julius  2005  A6  0507AH  25 m  1:07.98   
318  Jensen Esben Brasch  2003  GREVE  0367AC  25 m  1:09.45   
326  Jensen Kristoffer H.  2003  TUNE  0351AG  25 m  1:09.45   
317  Hansen Nicolai D. B.  2004  GREVE  0423AG  25 m  1:12.62   
387  Grell Anton Skov  2004  GSK  0469AE  25 m  1:13.35   
182  Dobel Niklas Wiese  2004  KVIK  0433AB  25 m  1:15.17   
10  314  Gath Nicolai Schuster  2003  ISHØJ  0365AK  25 m  1:15.98   
11  155  Vergmann Sune  2005  VATCPH-STT  0595AH  25 m  1:18.47   
12  11  Bastholm Daniel  2005  GREVE  0569AF  25 m  1:19.25   
13  389  Risager Samuel  2003  GSK  0305AN  25 m  1:19.27   
14  89  Echardt Carl-Emil  2005  ROSKILDE  0541AD  25 m  1:20.14   
15  151  Rasmussen Frederik  2005  VATCPH-STT  0531AF  25 m  1:21.70   
16  95  Nyegaard Bertram  2004  ROSKILDE  0471AJ  25 m  1:25.91   
17  233  Tankmar Andreas Eriksen  2004  KVIK  0471AE  25 m  1:29.56   
18  27  Madsen Cilas  2005  TUNE  0557AB  25 m  1:32.41   
19  229  Svej Lucas  2005  KVIK  0595AN  25 m  1:33.14   
20  93  Jørgense Jonatan Hagbarth  2005  ROSKILDE  0595AE  25 m  1:35.92   
21  171  Ankerdal Frederik Grove  2005  KVIK  0539AF  25 m  1:37.23   
22  230  Svendson Martin Munch  2005  KVIK  0571AJ  25 m  1:37.71   
23  204  Kristensen Karl Svane  2005  KVIK  0529AJ  25 m  1:51.01   
24  170  Andersen Sejer  2005  KVIK  0517AN  25 m     
25  185  Espinoza Emil  2006  KVIK  0623AL  25 m     
26  203  Kristensen David  2003  KVIK  0359AP  25 m     
27  209  Melhede Tobias  2006  KVIK  0653AA  25 m     
28  240  Zacho Marcus Skov  2006  KVIK  0641AK  25 m     
29  342  Holm Frederik William  2007  ISHØJ  0727AE  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  06:50 
 
24_S
Løb 24, 100m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
62  Terp Maya Hauerberg  2005  A6  0564AA  25 m  1:12.89   
324  Baadsgaard Nicoline H.  2004  TUNE  0464AK  25 m  1:14.13   
139  Jensen Caroline Wiuff  2004  VEST  0492AD  25 m  1:15.40   
60  Møller Freja  2004  A6  0442AF  25 m  1:19.42   
417  Gudme Sarah  2007  VI39  0738AE  25 m  1:20.26   
226  Stage Alma Heyn  2004  KVIK  0462AC  25 m  1:20.36   
141  Jensen Lykke Gøttrup  2004  VEST  0418AQ  25 m  1:21.66   
223  Roskær Elisabeth  2004  KVIK  0464AC  25 m  1:22.15   
331  Schmedes Clara  2004  TUNE  0478AI  25 m  1:25.73   
10  96  Paaske Ulrika  2004  ROSKILDE  0482AL  25 m  1:26.07   
11  20  Pejø Sabrina Meldgaard  2006  GREVE  0626AJ  25 m  1:29.24   
12  10  Andersen Nicole Damhøj  2006  GREVE  0674AN  25 m  1:29.49   
13  99  Rasmussen Cille Winskov  2006  ROSKILDE  0624AA  25 m  1:29.79   
14  143  Jacobsen Ida  2005  VEST  0528AD  25 m  1:30.63   
15  235  Taul Signe Astrup  2004  KVIK  0402AQ  25 m  1:30.94   
16  150  Madsen Rebecca Ella  2006  VATCPH-STT  0628AB  25 m  1:32.30   
17  234  Tankmar Julie Eriksen  2006  KVIK  0678AI  25 m  1:33.16   
18  396  Pedersen Line  2005  GSK  0562AO  25 m  1:37.90   
19  146  Packert-Frandsen Natascha  2005  VEST  0588AJ  25 m  1:41.28   
20  19  Pedersen Sarah Ankjær  2006  GREVE  0686AJ  25 m     
21  216  Poulsen Katja  2006  KVIK  0624AJ  25 m     
22  313  Andersen Frida Høj  2005  ISHØJ  0504AL  25 m     
23  328  Mørk Ida  2004  TUNE  0492AJ  25 m     
24  330  Schau Nomi I. K.  2004  TUNE  0408AI  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  06:50 
 
25_S
Løb 25, 50m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
227  Stage Carl Heyn  2003  KVIK  0331AD  25 m  25.48   
321  Knudsen Marco  2003  GREVE  0399AF  25 m  26.63   
334  Thestrup Nickolas Kofoed  2003  TUNE  0345AC  25 m  26.88   
239  Warberg Rasmus  2004  KVIK  0477AA  25 m  27.08   
315  Englev Alexander Marcus  2004  GREVE  0481AI  25 m  27.59   
332  Søby Emil  2004  TUNE  0443AF  25 m  27.81   
54  Jensen Mikkel Bjellekjær  2003  A6  0359AN  25 m  28.26   
219  Puggaard Casper  2005  KVIK  0593AA  25 m  28.37   
53  Hirsbak Frederik Lund  2004  A6  0481AB  25 m  28.77   
10  135  Nielsen Daniel Bornhøft  2004  VEST  0471AD  25 m  28.85   
11  134  Rasmussen Esben  2004  VEST  0413AJ  25 m  28.90   
12  52  Hansen Emil Witzner  2004  A6  0475AD  25 m  29.89   
13  64  Toftehøj Victor  2003  A6  0309AG  25 m  30.11   
14  26  Larsen Magnus Ulrik  2005  TUNE  0513AF  25 m  30.35   
15  412  Rendlev Sebastian  2005  VI39  0547AB  25 m  30.43   
16  94  Jørgensen Malte Hagbarth  2005  ROSKILDE  0515AE  25 m  30.77   
17  399  Gaard Anders  2006  VI39  0683AB  25 m  31.24   
18  11  Bastholm Daniel  2005  GREVE  0569AF  25 m  31.29   
19  212  Mønsted-Martin Nicolas  2004  KVIK  0437AK  25 m  31.53   
20  176  Cairo Carlo-Viggo  2005  KVIK  0515AB  25 m  31.93   
21  195  Hillhouse Alexander  2004  KVIK  0461AL  25 m  31.97   
22  209  Melhede Tobias  2006  KVIK  0653AA  25 m  31.99   
23  181  Dobel Andreas Wiese  2006  KVIK  0645AE  25 m  33.83   
24  240  Zacho Marcus Skov  2006  KVIK  0641AK  25 m  34.91   
25  177  Cairo Otto  2007  KVIK  0769AE  25 m  35.27   
26  202  Koch Viktor Sønder  2006  KVIK  0699AL  25 m  36.09   
27  Mains Marius  2005  ISHØJ  0551AF  25 m  36.54   
28  409  Nielsen Nikolaj  2007  VI39  0793AG  25 m  36.78   
29  411  Rasmussen Jonathan  2006  VI39  0617AD  25 m  37.33   
30  69  Andersen Christoffer Bo  2007  ROSKILDE  0797AC  25 m  37.86   
31  174  Brink Alexander  2005  KVIK  0505AK  25 m  38.04   
32  179  Christiansen Philip Schou  2006  KVIK  0689AJ  25 m  40.13   
33  72  Colmorten Cornelis  2006  ROSKILDE  0695AI  25 m  41.97   
34  362  Larsen Sebastian Crone  2008  TUNE  0859AD  25 m  43.48   
35  73  Echardt William  2008  ROSKILDE  0845AB  25 m  43.97   
36  364  Nielsen Tristan Hovedskov  2007  TUNE  0741AH  25 m  44.82   
37  368  Rasmussen William Zuk  2008  TUNE  0801AE  25 m  45.37   
38  366  Petersen Philip Kriwat  2007  TUNE  0723AH  25 m  52.84   
39  371  Pedersen Mathias Ankjær  2009  GREVE  0963AB  25 m     
40  376  Thomsen Pelle Mølholm Lent  2009  GREVE    25 m     
41  380  Tvedskov Valdemar Rudolf  2008  TUNE  0821AE  25 m     
42  383  Thomsen Mingus Pold  2009  TUNE    25 m     
43  385  Karaibrahim Semih Güven  2009  GREVE    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  06:50 
 
26_S
Løb 26, 50m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
226  Stage Alma Heyn  2004  KVIK  0462AC  25 m  28.42   
55  Jung Mathilda Hyldal  2004  A6  0414AM  25 m  28.74   
189  Guldberg Emma Karoline  2005  KVIK  0578AK  25 m  29.74   
173  Berthou Mille Maxwell  2005  KVIK  0534AA  25 m  29.81   
138  Thorsen Emma Vega  2004  VEST  0402AH  25 m  29.83   
333  Sørensen Josefine Arbo  2004  TUNE  0446AD  25 m  30.32   
17  Madsen Julie Liv  2006  GREVE  0682AB  25 m  30.38   
140  Devantier Anne Sofie  2004  VEST  0406AG  50 m  30.51   
397  Andersen Anna  2007  VI39  0732AK  25 m  31.48   
10  51  Ekman Emma  2004  A6  0494AG  25 m  31.57   
11  50  Brage Silja  2005  A6  0544AL  25 m  31.78   
12  98  Petersen Sofie Lykke  2005  ROSKILDE  0512AI  25 m  31.98   
13  Gotfredsen Emilia  2005  ISHØJ  0562AE  25 m  32.19   
14  228  Stahl Victoria W.  2005  KVIK  0566AJ  25 m  32.33   
15  145  Metz Ella Gohr  2005  VEST  0542AS  25 m  32.75   
16  190  Hansen Emma  2007  KVIK  0742AB  25 m  32.80   
17  77  Johansen Klara Frida  2005  ROSKILDE  0586AQ  25 m  32.88   
18  14  Englev Elisabeth Augusta  2006  GREVE  0604AE  25 m  33.28   
19  213  Namensen Molly  2006  KVIK  0684AJ  25 m  33.30   
20  20  Pejø Sabrina Meldgaard  2006  GREVE  0626AJ  25 m  34.17   
21  407  Møller-Ern Alma  2006  VI39  0662AB  25 m  34.27   
22  19  Pedersen Sarah Ankjær  2006  GREVE  0686AJ  25 m  35.18   
23  10  Andersen Nicole Damhøj  2006  GREVE  0674AN  25 m  35.25   
24  16  Knudsen Frida Caroline  2007  GREVE  0754AG  25 m  35.37   
25  12  Clausen Lærke Marie  2005  GREVE  0504AE  25 m  35.47   
26  25  Larsen Alberte Crone  2006  TUNE  0682AK  25 m  35.52   
27  222  Reimer Siv  2006  KVIK  0688AI  25 m  36.00   
28  24  Giolbas Mille  2006  TUNE  0604AL  25 m  36.10   
29  214  Pedersen Laura  2007  KVIK  0776AD  25 m  36.46   
30  396  Pedersen Line  2005  GSK  0562AO  25 m  36.74   
31  153  Schnabelrauch Signe  2006  VATCPH-STT  0606AP  25 m  36.92   
32  29  Sørensen Marie Skole  2006  TUNE  0636AI  25 m  37.03   
33  147  Barrisøe Rosa Cornelia  2006  VATCPH-STT  0686AL  25 m  37.66   
34  152  Rørbech Hanna  2006  VATCPH-STT  0672AG  25 m  38.08   
35  85  Sørensen Silje  2007  ROSKILDE  0754AB  25 m  38.44   
36  83  Schyth Tilde  2006  ROSKILDE  0622AG  25 m  39.26   
37  187  Fam Isabella  2006  KVIK  0622AN  25 m  39.35   
38  220  Qvant Ingeborg Fleron  2007  KVIK  0756AN  25 m  40.22   
39  78  Kjeldsen Sofja  2006  ROSKILDE  0694AS  25 m  40.43   
40  218  Profeta Flora Rebecca  2008  KVIK  0836AA  25 m  40.49   
41  197  Jacobsen Freja Fyller  2007  KVIK  0774AJ  25 m  41.41   
42  175  Bysand Mie  2007  KVIK  0706AJ  25 m  42.57   
43  70  Berg Nora  2006  ROSKILDE  0634AT  25 m  43.33   
44  355  Sørensen Mathilde Bremer  2006  GREVE  0688AN  25 m  43.64   
45  183  Ellehøj Ingrid  2007  KVIK  0752AJ  25 m  44.04   
46  210  Michelsen Josephine  2007  KVIK  0704AJ  25 m  44.25   
47  361  Kristensen Rebekka Gjørup  2007  TUNE  0722AI  25 m  44.35   
48  354  Rasmussen Sarah Cecilie  2008  GREVE  0842AH  25 m  44.99   
49  369  Siggaard Sally M. Dalfoss  2008  TUNE  0816AG  25 m  46.80   
50  349  Hedetoft-Winther Caroline  2008  GREVE  0874AG  25 m  57.10   
51  345  Bruun Julie  2008  GREVE  0802AF  25 m  59.29   
52  74  Grange Fanny  2006  ROSKILDE    25 m     
53  372  Dithmar Mathilde  2009  GREVE  0902AC  25 m     
54  373  Poulsen Luna Madrid  2009  TUNE  0972AC  25 m     
55  374  Eirfeldt Anna  2009  GREVE    25 m     
56  378  Marquardsen Luna Lizette  2007  GREVE    25 m     
57  379  Didriksen Jasmin Algünerhan  2009  TUNE    25 m     
58  381  Pedersen Sofia Linnea Birk  2009  TUNE    25 m     
59  382  Rasmussen Maja Maria  2008  TUNE    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  06:50 
 
27_S
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
390  Johansen Asger  2003  GSK  0395AE  25 m  32.20   
207  Køhn Joakim  2003  KVIK  0375AE  25 m  33.15   
89  Echardt Carl-Emil  2005  ROSKILDE  0541AD  25 m  34.09   
178  Christensen Mathias  2004  KVIK  0489AE  25 m  36.98   
329  Plank Nicklas  2004  TUNE  0463AN  25 m  39.99   
88  Colmorten Pelle  2004  ROSKILDE  0443AL  25 m  40.08   
410  Petersen Sean  2006  VI39  0625AA  25 m  40.25   
414  Vinge-Maigaard Oscar  2007  VI39  0751AA  25 m  41.20   
95  Nyegaard Bertram  2004  ROSKILDE  0471AJ  25 m  42.46   
10  155  Vergmann Sune  2005  VATCPH-STT  0595AH  25 m  42.59   
11  317  Hansen Nicolai D. B.  2004  GREVE  0423AG  25 m  43.23   
12  151  Rasmussen Frederik  2005  VATCPH-STT  0531AF  25 m  44.14   
13  18  Olsen Mathias  2005  GREVE  0521AF  25 m  44.72   
14  200  Knakkergaard Frederik  2005  KVIK  0509AJ  25 m  45.81   
15  92  Isaksen Emil  2005  ROSKILDE  0573AI  25 m  45.96   
16  Mains Marius  2005  ISHØJ  0551AF  25 m  47.16   
17  76  Isaksen Frederik  2007  ROSKILDE  0759AA  25 m  47.84   
18  204  Kristensen Karl Svane  2005  KVIK  0529AJ  25 m  48.18   
19  408  Møller-Ern Valdemar  2008  VI39  0821AA  25 m  49.72   
20  406  Leisvig Marinus  2007  VI39  0773AD  25 m  51.17   
21  402  Hvid William  2007  VI39  0737AH  25 m  52.37   
22  202  Koch Viktor Sønder  2006  KVIK  0699AL  25 m  53.85   
23  343  Lamprecht Frederik Luca  2006  ISHØJ  0689AF  25 m  54.14   
24  177  Cairo Otto  2007  KVIK  0769AE  25 m  54.28   
25  196  Hvid Jacob Riiber  2007  KVIK  0703AC  25 m  57.35   
26  171  Ankerdal Frederik Grove  2005  KVIK  0539AF  25 m     
27  326  Jensen Kristoffer H.  2003  TUNE  0351AG  25 m     
28  375  Olsen Mikkel  2009  TUNE    25 m     
29  383  Thomsen Mingus Pold  2009  TUNE    25 m     
30  385  Karaibrahim Semih Güven  2009  GREVE    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  06:50 
 
28_S
Løb 28, 50m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
55  Jung Mathilda Hyldal  2004  A6  0414AM  25 m  34.79   
401  Hartvig-Olsen Emilie  2006  VI39  0634AH  25 m  36.97   
62  Terp Maya Hauerberg  2005  A6  0564AA  25 m  38.73   
394  Nielsen Freya Ry  2005  GSK  0544AJ  25 m  38.86   
144  Thorborg Mathilde U.  2005  VEST  0596AU  25 m  40.01   
417  Gudme Sarah  2007  VI39  0738AE  25 m  40.60   
235  Taul Signe Astrup  2004  KVIK  0402AQ  25 m  42.25   
106  Zafra Antoinette  2005  ROSKILDE  0518AA  25 m  42.27   
180  Damborg Martine  2007  KVIK  0742AF  25 m  42.36   
10  400  Ghizzaui Lara  2007  VI39  0702AF  25 m  43.72   
11  331  Schmedes Clara  2004  TUNE  0478AI  25 m  43.94   
12  323  Svendsen Mathilde  2004  GREVE  0472AQ  25 m  44.17   
13  23  Willumsen Mathilde  2006  GREVE  0634AI  25 m  44.36   
14  148  Haagen Emma  2006  VATCPH-STT  0676AH  25 m  45.99   
15  214  Pedersen Laura  2007  KVIK  0776AD  25 m  47.13   
16  405  Larsen Sofie  2006  VI39  0632AQ  25 m  47.53   
17  13  Dithmar Malene  2006  GREVE  0634AN  25 m  47.65   
18  198  Jørgensen Laura  2007  KVIK  0754AJ  25 m  50.42   
19  87  Andersen Juliane Bo  2005  ROSKILDE  0564AL  25 m  52.41   
20  188  Fuchs Sophie Harborg  2007  KVIK  0762AJ  25 m  52.97   
21  97  Palmund Asta  2005  ROSKILDE  0582AC  25 m  53.00   
22  192  Hauge Smilla  2007  KVIK  0798AM  25 m  53.53   
23  149  Hansen Maja  2006  VATCPH-STT  0652AE  25 m  53.64   
24  237  Wahl-Brink Leonora  2007  KVIK  0782AJ  25 m  54.19   
25  187  Fam Isabella  2006  KVIK  0622AN  25 m  54.36   
26  21  Rasmussen Sophie Amalie  2006  GREVE  0692AJ  25 m  57.42   
27  218  Profeta Flora Rebecca  2008  KVIK  0836AA  25 m  57.93   
28  186  Fabricius Ronja Skriver  2006  KVIK  0642AP  25 m  1:01.86   
29  367  Popp-Madsen Louise  2007  TUNE  0758AJ  25 m  1:05.08   
30  175  Bysand Mie  2007  KVIK  0706AJ  25 m  1:06.09   
31  356  Ünal Jasmin Freja Hansen  2007  GREVE  0774AH  25 m  1:10.08   
32  350  Johansen Isabella Høj  2008  GREVE  0894AH  25 m     
33  352  Nielsen Emily Kampmann  2007  GREVE  0784AP  25 m     
34  377  Jarner Olivia  2009  GREVE    25 m     
35  398  Andersen Maja  2007  VI39  0748AP  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  06:50 
 
29_S
Løb 29, 200m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
334  Thestrup Nickolas Kofoed  2003  TUNE  0345AC  25 m  2:10.58   
317  Hansen Nicolai D. B.  2004  GREVE  0423AG  25 m  2:26.77   
199  Jørgensen Mikkel  2003  KVIK  0365AE  25 m  2:26.81   
326  Jensen Kristoffer H.  2003  TUNE  0351AG  25 m  2:30.49   
219  Puggaard Casper  2005  KVIK  0593AA  25 m  2:31.62   
321  Knudsen Marco  2003  GREVE  0399AF  25 m  2:32.03   
217  Prehn Viggo  2004  KVIK  0493AE  25 m  2:32.45   
325  Isberg Oscar  2004  TUNE  0433AC  25 m  2:39.58   
133  Davidsen Tobias  2003  VEST  0329AD  25 m  2:40.33   
10  410  Petersen Sean  2006  VI39  0625AA  25 m  2:43.65   
11  205  Kroos Oscar  2004  KVIK  0459AF  25 m  2:44.42   
12  211  Mikkelsen Gustav Majkjær  2005  KVIK  0577AJ  25 m  2:48.26   
13  212  Mønsted-Martin Nicolas  2004  KVIK  0437AK  25 m  2:51.44   
14  391  Johansen Lauritz  2004  GSK  0411AG  25 m  2:55.33   
15  171  Ankerdal Frederik Grove  2005  KVIK  0539AF  25 m  2:56.82   
16  22  Schärer Vincent Borup  2006  GREVE  0675AB  25 m  3:00.47   
17  93  Jørgense Jonatan Hagbarth  2005  ROSKILDE  0595AE  25 m  3:02.44   
18  28  Rasmussen Mathias W.  2005  TUNE  0519AE  25 m  3:04.35   
19  82  Nyegaard Jonathan  2007  ROSKILDE  0765AA  25 m  3:08.93   
20  357  Bøgeskov Oliver Holst  2006  TUNE  0637AI  25 m  3:13.26   
21  343  Lamprecht Frederik Luca  2006  ISHØJ  0689AF  25 m  3:15.22   
22  196  Hvid Jacob Riiber  2007  KVIK  0703AC  25 m  3:20.07   
23  204  Kristensen Karl Svane  2005  KVIK  0529AJ  25 m  3:23.53   
24  69  Andersen Christoffer Bo  2007  ROSKILDE  0797AC  25 m  3:31.89   
25  370  Toft Simon Hasting  2006  TUNE  0613AD  25 m  3:41.54   
26  353  Pedersen Emil Szipli  2006  GREVE  0627AF  25 m  3:59.32   
27  73  Echardt William  2008  ROSKILDE  0845AB  25 m     
28  177  Cairo Otto  2007  KVIK  0769AE  25 m     
29  181  Dobel Andreas Wiese  2006  KVIK  0645AE  25 m     
30  185  Espinoza Emil  2006  KVIK  0623AL  25 m     
31  191  Hansen Simon Dines  2006  KVIK  0621AK  25 m     
32  200  Knakkergaard Frederik  2005  KVIK  0509AJ  25 m     
33  209  Melhede Tobias  2006  KVIK  0653AA  25 m     
34  231  Sørensen Carl S.  2006  KVIK  0651AF  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 marts 2018 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  06:50 
 
30_S
Løb 30, 200m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
393  Hørning Laura L.  2004  GSK  0456AC  25 m  2:36.54   
173  Berthou Mille Maxwell  2005  KVIK  0534AA  25 m  2:45.33   
58  Lillebæk Isabel  2004  A6  0466AT  25 m  2:45.38   
228  Stahl Victoria W.  2005  KVIK  0566AJ  25 m  2:48.13   
180  Damborg Martine  2007  KVIK  0742AF  25 m  2:49.39   
193  Herche Sofie Ravn  2007  KVIK  0766AE  25 m  2:49.63   
140  Devantier Anne Sofie  2004  VEST  0406AG  25 m  2:53.26   
395  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  25 m  2:53.72   
386  Dahl Julie  2004  GSK  0418AN  25 m  2:53.83   
10  99  Rasmussen Cille Winskov  2006  ROSKILDE  0624AA  25 m  2:55.21   
11  14  Englev Elisabeth Augusta  2006  GREVE  0604AE  25 m  2:58.93   
12  141  Jensen Lykke Gøttrup  2004  VEST  0418AQ  25 m  3:00.78   
13  222  Reimer Siv  2006  KVIK  0688AI  25 m  3:03.96   
14  143  Jacobsen Ida  2005  VEST  0528AD  25 m  3:04.24   
15  214  Pedersen Laura  2007  KVIK  0776AD  25 m  3:09.07   
16  225  Smerdal Lara  2006  KVIK  0628AI  25 m  3:09.21   
17