Program för Västerås Meet 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar |
Sponsor: Kansliet AB |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 177 | Skagius Johannes | 1995 | SUNDSVALL | AH8595 | 25 m | 57.90 | |
2 | 426 | Fürst Andreas | 1990 | VÄSBY SS | AE1990 | 25 m | 1:00.75 | |
3 | 424 | Frylmark Karl | 1999 | VÄSBY SS | AK6599 | 25 m | 1:01.94 | |
4 | 445 | Palosaari Robert | 1992 | VÄSBY SS | AC1392 | 25 m | 1:01.98 | |
5 | 198 | Hareskog Ludwig | 1998 | SÖDERTÄLJE | AH5398 | 25 m | 1:03.80 | |
6 | 477 | Dijkhuizen Gijs | 2000 | VÄSTERÅS | AL8300 | 25 m | 1:03.99 | |
7 | 444 | Nyblom Niklas | 1999 | VÄSBY SS | AK2999 | 25 m | 1:04.71 | |
8 | 226 | Schreck Klaudius | 2001 | SÖDERTÖRN | AN2701 | 25 m | 1:05.37 | |
9 | 463 | Widholm Anton | 1999 | VÄSBY SS | AE6199 | 25 m | 1:06.20 | |
10 | 566 | Gustafson Oskar | 2002 | UDDEVALLA | AE1302 | 25 m | 1:06.32 | |
11 | 235 | Lindwall Algot | 2002 | TYRESÖ SS | AJ4102 | 25 m | 1:07.31 | |
12 | 94 | Campalto Anton | 1998 | LUDVIKA SS | AI5398 | 25 m | 1:07.95 | |
13 | 163 | Styrman Arvid | 2002 | SPÅRVÄGEN | AQ2502 | 25 m | 1:08.05 | |
14 | 431 | Lernå William | 2002 | VÄSBY SS | AF4102 | 25 m | 1:08.38 | |
15 | 169 | Hiltonsson Jonathan | 2000 | SUNDSVALL | AH1300 | 25 m | 1:08.49 | |
16 | 555 | Hennert Johan | 2001 | SS04 | AL6901 | 25 m | 1:08.51 | |
17 | 518 | Sterling Lucas | 2004 | VÄSTERÅS | AC6704 | 25 m | 1:08.56 | |
18 | 212 | Soume Sebastian | 2001 | SÖDERTÄLJE | AE2901 | 25 m | 1:08.59 | |
19 | 310 | Simic Victor | 2000 | TÄBY SIM | AD5500 | 25 m | 1:08.65 | |
20 | 160 | Karlsson Adam | 2000 | SPÅRVÄGEN | AK5900 | 25 m | 1:08.86 | |
21 | 162 | Neuhardt David | 2003 | SPÅRVÄGEN | AU6103 | 25 m | 1:09.48 | |
22 | 559 | Montes Leonardo | 2002 | SS04 | AN2902 | 25 m | 1:09.88 | |
23 | 151 | Åkerblom Lukas | 2002 | SKURU IK | AO2302 | 25 m | 1:09.98 | |
24 | 211 | Seeliger Björn | 2000 | SÖDERTÄLJE | BA7300 | 25 m | 1:10.22 | |
25 | 67 | Bransell Henrik | 1999 | FALUN | AG2599 | 25 m | 1:10.45 | |
26 | 595 | Sidorov Alexandr | 2002 | SPIF SF | AN5702 | 25 m | 1:10.63 | |
27 | 128 | Nordgren Elias | 2001 | SALA SS | AE2101 | 25 m | 1:10.73 | |
28 | 164 | Wallén Andreas | 2002 | SPÅRVÄGEN | AP9302 | 25 m | 1:11.02 | |
29 | 434 | Lindholm Christopher | 2002 | VÄSBY SS | AQ1702 | 25 m | 1:11.11 | |
30 | 429 | Hansson Eric | 2002 | VÄSBY SS | AD0302 | 25 m | 1:11.23 | |
31 | 456 | Sundberg Max | 1999 | VÄSBY SS | AS5399 | 25 m | 1:11.39 | |
32 | 561 | Reuterskiöld Douglas | 2002 | SS04 | AM1302 | 25 m | 1:11.88 | |
33 | 453 | Sköld Theodor | 2001 | VÄSBY SS | AJ1701 | 25 m | 1:11.92 | |
34 | 544 | Svennberg Anton | 2002 | ÖSA | AV3702 | 25 m | 1:12.45 | |
35 | 156 | Erneholm Oliver | 2003 | SPÅRVÄGEN | AO4503 | 25 m | 1:12.53 | |
36 | 441 | Melinder Martin | 2001 | VÄSBY SS | AG1301 | 25 m | 1:12.55 | |
37 | 267 | Fernandez Tobias | 1999 | TÄBY SIM | AN7799 | 25 m | 1:12.64 | |
38 | 563 | Jansson Vilmer | 2000 | HK SIM | AI2100 | 25 m | 1:12.83 | |
39 | 98 | Krysén Erik | 2000 | LUDVIKA SS | AE0100 | 25 m | 1:12.89 | |
40 | 6 | Ruijs Daniel | 2004 | BORLÄNGE | AE5504 | 25 m | 1:12.96 | |
41 | 104 | Björklund Johan | 1999 | NJURUNDA | AE7199 | 25 m | 1:13.29 | |
42 | 494 | Khabarov Peter | 2002 | VÄSTERÅS | AM6302 | 25 m | 1:13.58 | |
43 | 420 | Brandt Simon | 2000 | VÄSBY SS | AJ4700 | 25 m | 1:13.64 | |
44 | 172 | Nilsson Jonathan | 2003 | SUNDSVALL | AD5103 | 25 m | 1:13.89 | |
45 | 519 | Szabo Gellert | 2001 | VÄSTERÅS | AM6901 | 25 m | 1:14.23 | |
46 | 322 | Westholm Hugo | 2004 | TÄBY SIM | AI2904 | 25 m | 1:14.49 | |
47 | 309 | Seel Simon | 2003 | TÄBY SIM | AO0903 | 50 m | 1:14.92 | |
48 | 371 | Milkin Roman | 1999 | UPSALA S | AH0599 | 25 m | 1:14.95 | |
49 | 174 | Näsman Markus | 2003 | SUNDSVALL | AD6103 | 25 m | 1:15.37 | |
50 | 528 | Baastad Simon | 2002 | ÖSA | AC2102 | 25 m | 1:15.53 | |
51 | 478 | Dijkhuizen Tom | 2003 | VÄSTERÅS | AH5703 | 25 m | 1:15.65 | |
52 | 594 | Seemann Hugo | 2003 | SPIF SF | AT0703 | 25 m | 1:15.85 | |
53 | 147 | Randqvist Charles | 2001 | SKURU IK | AY0701 | 25 m | 1:16.37 | |
54 | 484 | Granlund Per | 2002 | VÄSTERÅS | AH9502 | 25 m | 1:16.87 | |
55 | 523 | Walldén Gustaf | 2003 | VÄSTERÅS | AE8503 | 25 m | 1:17.77 | |
56 | 34 | Jonsson Evert | 2003 | ESKILSTUNA | AA0303 | 25 m | 1:17.83 | |
57 | 257 | Bergström Alexander | 2002 | TÄBY SIM | AP2502 | 25 m | 1:18.28 | |
58 | 312 | Stein Tor | 2003 | TÄBY SIM | AR2903 | 25 m | 1:18.47 | |
59 | 301 | Persson Taylor Marcus | 2005 | TÄBY SIM | AC4905 | 25 m | 1:18.68 | |
60 | 355 | Holst Elias | 2002 | UPSALA S | AO9302 | 25 m | 1:19.46 | |
61 | 93 | Bjärud Hampus | 2001 | LUDVIKA SS | AF6301 | 25 m | 1:20.37 | |
62 | 127 | Nilsson Olle | 2004 | SALA SS | AL3104 | 25 m | 1:21.03 | |
63 | 227 | Tapia Danér Alex | 2005 | SÖDERTÖRN | AG9305 | 25 m | 1:21.19 | |
64 | 208 | Oerther Theo | 2003 | SÖDERTÄLJE | AF0503 | 50 m | 1:21.34 | |
65 | 84 | Jovancic Uros | 2000 | KARLSTAD | AS3300 | 25 m | 1:21.67 | |
66 | 197 | Fällman Oscar | 2003 | SÖDERTÄLJE | AM5103 | 25 m | 1:21.98 | |
67 | 99 | Söderholm Emil | 1999 | LUDVIKA SS | AG5599 | 25 m | 1:22.07 | |
68 | 341 | Fischer Jonatan | 2001 | UPSALA S | AM1301 | 25 m | 1:22.17 | |
69 | 532 | Flyman Robin | 1995 | ÖSA | BA0795 | 50 m | 1:22.27 | |
70 | 416 | Bergman Erik | 2004 | VÄSBY SS | AC1104 | 25 m | 1:22.45 | |
71 | 378 | Parekh Ravi | 2005 | UPSALA S | AL7705 | 25 m | 1:22.50 | |
72 | 3 | Henry Örtlund Leo | 2001 | BORLÄNGE | AY9701 | 25 m | 1:22.71 | |
73 | 386 | Rismyhr William | 2004 | UPSALA S | AK5104 | 25 m | 1:23.36 | |
74 | 357 | Höglund Lukas | 2004 | UPSALA S | AK0904 | 25 m | 1:23.79 | |
75 | 391 | Simaleza Danny | 2005 | UPSALA S | AE4905 | 25 m | 1:24.24 | |
76 | 292 | Lingham Karl | 2002 | TÄBY SIM | AM0502 | 25 m | 1:24.50 | |
77 | 79 | Bülund Marcus | 2004 | KARLSTAD | AE4304 | 25 m | 1:24.61 | |
78 | 404 | Wiell Botvid | 2005 | UPSALA S | AB3305 | 25 m | 1:24.66 | |
79 | 449 | Rathnasiri Kevin | 2003 | VÄSBY SS | AJ0103 | 25 m | 1:24.72 | |
80 | 83 | Jovancic Lazar | 2004 | KARLSTAD | AK2104 | 25 m | 1:26.81 | |
81 | 287 | Kappling Albin | 2003 | TÄBY SIM | AS2503 | 25 m | 1:27.17 | |
82 | 31 | Holm Maximilian | 2005 | ESKILSTUNA | AD7305 | 25 m | 1:27.45 | |
83 | 520 | Ulfvebrand Gustav | 2003 | VÄSTERÅS | AT4103 | 25 m | 1:27.54 | |
84 | 255 | Bebenek Daniel | 2006 | TÄBY SIM | AC4706 | 25 m | 1:27.83 | |
85 | 338 | Do Felix | 2004 | UPSALA S | AF4304 | 25 m | 1:28.02 | |
86 | 117 | Antonsson Max | 2004 | SALA SS | AG6304 | 25 m | 1:28.86 | |
87 | 108 | Hansson Anton | 2003 | NJURUNDA | AO7103 | 25 m | 1:30.77 | |
88 | 334 | Brenning Markus | 2005 | UPSALA S | AD4105 | 25 m | 1:31.13 | |
89 | 350 | Hallin Filip | 2006 | UPSALA S | AD6106 | 25 m | 1:33.71 | |
90 | 285 | Juhlin Fredriksson Noah | 2005 | TÄBY SIM | AI2505 | 25 m | 1:33.78 | |
91 | 280 | Humble Caspian | 2005 | TÄBY SIM | AO6705 | 25 m | 1:33.79 | |
92 | 501 | Löfqvist Gustav | 2005 | VÄSTERÅS | AS4505 | 25 m | 1:34.68 | |
93 | 496 | Kokki Lucas | 2003 | VÄSTERÅS | AZ3303 | 25 m | 1:36.72 | |
94 | 236 | Lundvall Love | 2004 | TYRESÖ SS | AK8504 | 25 m | 1:40.96 | |
95 | 343 | Franzén Malte | 2007 | UPSALA S | AA3707 | 25 m | 1:41.33 | |
96 | 346 | Furuhall Axel | 2004 | UPSALA S | AZ9504 | 25 m | 1:41.75 | |
97 | 483 | Fägerblad Arvid | 2004 | VÄSTERÅS | AT1304 | 25 m | 1:42.13 | |
98 | 65 | Åhlén Eric | 2006 | ESKILSTUNA | AA1506 | 25 m | 1:44.84 | |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 24 mars 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 07:05 |