2018-10-17   20:41:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

3_S
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer 
 
Europarekord Senior: Frederic Bousquet (1981) 20.94 2009-04-26 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
414  Bjerg Tobias B.  1998  AGF  9807AC  50 m  23.09   
492  Kistorp Jonas Nervil  1997  LYNGBY  9751AL  50 m  23.25   
154  Bach Jens  1997  AALBORG  9789AC  50 m  23.37   
377  Andersen Daniel Steen  1995  HORSENS  9523AG  50 m  23.61   
454  Rindshøj Frederik  1999  LYNGBY  9955AN  50 m  23.69   
97  Christensen Kevin Witt  1995  FARUM  9595AF  50 m  23.71   
150  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  50 m  23.72   
23  Rattsev Ilia  1998  UMBC    50 m  23.76   
147  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  50 m  23.78   
10  118  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  50 m  23.79   
11  59  Ovesen Sebastian  1994  KVIK  9429AB  50 m  23.81   
12  107  Christensen Viktor  1995  KØGE  9501AJ  50 m  23.81   
13  83  Larsen Simon Vingolf  1998  ESBJERG  9807AA  50 m  23.87   
14  137  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  50 m  24.03   
15  299  Juul Jakob  2000  VEJLE  0015AK  50 m  24.12   
16  394  Bui Andreas  2000  H2Odense  0031AJ  50 m  24.12   
17  434  Lund Felix  2001  HERLEV  0123AM  50 m  24.17   
18  211  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  50 m  24.19   
19  82  Jørgensen Christian Holm  1999  ESBJERG  9973AK  50 m  24.33   
20  457  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  50 m  24.36   
21  65  Svendsen Marcus Krøyer  1997  KVIK  9787AB  50 m  24.40   
22  392  Udbye Rasmus  2000  HORSENS  0007AM  50 m  24.40   
23  168  Moos Kristoffer  1996  AALBORG  9639AJ  50 m  24.51   
24  270  Andersen Tobias  1998  TRITON B  9853AF  50 m  24.54   
25  367  Nørfjand Rasmus  2000  HOLSTEBRO  0043AP  50 m  24.59   
26  376  Lindeblad Malthe  2001  DELTA  0125AS  50 m  24.61   
27  421  Julius Jesper Stilling  1993  AGF  9315AO  50 m  24.62   
28  396  Burgaard Malthe  2000  H2Odense  0071AA  50 m  24.63   
29  416  Fallesen Magnus  1998  AGF  9869AB  50 m  24.66   
30  30  Brixner Simon  2000  HOLBÆK  0001AL  50 m  24.68   
31  258  Mikkelsen Matthias Bach  2000  KOLDING  0029AM  50 m  24.70   
32  317  Vestergaard Andreas  1999  VEST  9997AG  50 m  24.72   
33  166  Lyhne Lars  1999  AALBORG  9909AI  50 m  24.83   
34  11  Lindekrantz Karl  1999  HS  AN0599  50 m  24.86   
35  225  Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  50 m  24.86   
36  276  Hansen Claus  1995  TRITON B  9593AP  50 m  24.86   
37  52  Jørgensen Jacob M.  1997  KVIK  9737AB  50 m  24.88   
38  357  Vestergaard Mathias  2001  HOVEDSTAD  0175AC  50 m  24.90   
39  451  Nickelsen Rasmus  2003  LYNGBY  0347AC  50 m  24.93   
40  440  Dall Lasse  1997  ODDER  9763AR  50 m  24.98   
41  307  Immerkjær Mathias  1999  VEST  9961AF  50 m  24.99   
42  291  Vang Oliver  1994  TRITON B  9411AD  50 m  25.05   
43  284  Rasmussen Mads Tornow  2000  TRITON B  0073AD  50 m  25.14   
44  433  Kenskov Laurits  2001  HERLEV  0145AC  50 m  25.23   
45  311  Mariegaard Valdemar  1999  VEST  9969AF  50 m  25.24   
46  75  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  50 m  25.26   
47  236  Steenberg Rasmus  2000  GLADSAXE  0021AB  50 m  25.26   
48  296  Hansen Jonas Gadegaard  1998  VEJLE  9849AN  50 m  25.28   
49  202  Larsen Tomas Stensballe  2000  GENTOFTE  0035AK  50 m  25.30   
50  21  Holme Magnus Dyg  2002  IKAST  0205AG  50 m  25.31   
51  36  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  50 m  25.35   
52  88  Olesen Michael Terp  1999  ESBJERG  9917AA  50 m  25.37   
53  53  Jørgensen Jonas M.  2001  KVIK  0193AA  50 m  25.40   
54  151  Bækgaard Filip  2000  HERLUFSHOL  0035AF  50 m  25.40   
55  215  Rasmussen Marius  1999  SK-SYD  9937AL  50 m  25.40   
56  109  Danielsen Rasmus  2001  KØGE  0183AB  50 m  25.41   
57  389  Petersen Rune Friis  1996  HORSENS  9675AG  50 m  25.42   
58  279  Jensen Mads Raaby  2001  TRITON B  0149AB  50 m  25.43   
59  42  Toft Mads  2001  HOLBÆK  0175AL  50 m  25.52   
60  219  Johansen Erling  2000  NAKSKOV  0065AS  50 m  25.52   
61  100  Møller Rasmus Thode  2002  FARUM  0281AR  50 m  25.59   
62  336  Nielsen Mads Ørsted  1999  VATCPH-STT  9921AF  50 m  25.60   
63  32  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  25.61   
64  244  Johansen Emil Mølholm  2000  SLAGELSE  0093AT  50 m  25.63   
65  73  Andersen Nicklas  2001  HELSINGE  0171AI  50 m  25.65   
66  359  Weiss Linus Koefoed  1999  HOVEDSTAD  9969AJ  50 m  25.65   
67  449  Hansen Mads Ejdrup  1999  LYNGBY  9971AL  50 m  25.66   
68  22  Pennington Jonah  1999  UMBC    50 m  25.68   
69  254  Hansen Jannick  2001  SØLLERØD  0117AD  50 m  25.68   
70  260  Blomgaard Emil  1999  ROSKILDE  9935AB  50 m  25.68   
71  180  Vestergaard Anders  2001  AALBORG  0121AJ  50 m  25.83   
72  412  Jørgensen Jacob Funch  1999  TUNE  9951AG  50 m  25.99   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 april 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark