2018-08-19   10:16:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danish Open 2018    Udskriftsdato  11 april 2018   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  20:33   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstaden         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 april 2018         
 
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Damer  Indledende (7) 
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 23.67 2017-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 23.67 2017-07-29 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.00 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 
 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
288  Liva Stjernholm  2004  0486AA  TRITON B    50m  28.40 
255  Martha Vitus Tversted  2002  0202AE  SØLLERØD    50m  28.26 
76  Louise Jensen  2003  0322AZ  ERRITSØ    50m  28.32 
174  Johanne Marie Poulsen  2001  0144AC  AALBORG    50m  28.88 
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
35  Ida Maria Nielsen  2000  0002AR  HOLBÆK    50m  27.99 
159  Camilla Brøgger-Andersen  2002  0246AQ  AALBORG    50m  27.94 
10  Sandra Lendt  2000  AH0400  HS    50m  27.87 
228  Frederikke Marie Hansen  2003  0358AH  GLADSAXE    50m  27.85 
195  Alberte V. Bisgaard  2003  0336AK  GENTOFTE    50m  27.85 
388  Amalie Bach Nielsen  1999  9942AG  HORSENS    50m  27.90 
152  Amalie W. Olsen  2001  0162AR  HERLUFSHOL    50m  27.98 
48  Sarah Sirek Hansen  2003  0352AB  KVIK    50m  28.10 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
72  Freja Stenbækgård  2003  0306AJ  HELSINGØR    50m  27.83 
327  Johanna Berthelsen  2000  0096AO  VAT CPH-MK    50m  27.75 
322  Katja Korbo Petersson  2001  0134AA  JYLLINGE    50m  27.75 
201  Caroline Hørlykke  2000  0032AH  GENTOFTE    50m  27.73 
86  Astrid Nielsen  2002  0276AO  ESBJERG    50m  27.74 
313  Sarah Missing  2001  0192AN  VEST    50m  27.75 
103  Stine Saaby Schmidt  2002  0258AI  FARUM    50m  27.82 
407  Marina Nissen Jakobsen  2000  0022AI  HØRSHOLM    50m  27.84 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
371  Iben Bak  2001  0124AH  NYBORG    50m  27.70 
487  Rebecca E. Jacobsen  2003  0318AO  VIBORG    50m  27.59 
102  Camilla Rask  1999  9984AJ  FARUM    50m  27.45 
273  Julie Darlem Brandt  2001  0182AH  TRITON B    50m  27.43 
292  Cecilie B. Andersen  2001  0116AI  VEJLE    50m  27.44 
239  Clara Schade Cantby  2000  0042AC  SLAGELSE    50m  27.46 
395  My Phuong Bui  2003  0322AS  H2Odense    50m  27.70 
223  Karoline Sørensen  2002  0236AI  THISTED    50m  27.70 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
155  Amalie Bærentsen  2000  0078AE  AALBORG    50m  27.35 
264  Andrea Paaske  2001  0186AF  ROSKILDE    50m  27.12 
344  Johanne Hingebjerg  2002  0298AA  HOVEDSTAD    50m  26.56 
409  Karoline Barrett  2002  0286AA  GREVE    50m  25.91 
138  Caroline Erichsen  1998  9814AC  BIRKERØD    50m  26.50 
501  Amalie Mikkelsen  1997  9728AA  GLADSAXE    50m  26.58 
297  Line J. V. Hededal  2001  0186AG  VEJLE    50m  27.29 
177  Lisa Schøn  1999  9956AR  AALBORG    50m  27.41 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
184  Helena V. Elling  2000  0078AC  SILKEBORG    50m  27.35 
94  Sofia Altoft  1998  9878AF  FARUM    50m  27.02 
399  Laura Glerup Jensen  1998  9854AV  H2Odense    50m  26.55 
500  Emily Gantriis  1999  9966AB  HELSINGE    50m  25.88 
349  Marie Voigt Lauridsen  1995  9564AT  HOVEDSTAD    50m  26.42 
34  Amalie Søby Mortensen  2001  0112AJ  HOLBÆK    50m  26.57 
488  Louise D. Liboriussen  2002  0242AV  VIBORG    50m  27.28 
158  Line Jørgensen Bruun  1995  9544AF  AALBORG    50m  27.36 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
64  Julie Krøyer Svendsen  2002  0222AA  KVIK    50m  27.32 
425  Snæfridur Sol  2000  0082AL  AGF    50m  27.00 
197  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  0206AG  GENTOFTE    50m  26.55 
319  Julie Kepp Jensen  2000  0042AA  JYLLINGE    50m  25.32 
497  Sarah Bro  1996  9686AE  HOLBÆK    50m  26.12 
229  Amanda Højberg  1998  9868AP  GLADSAXE    50m  26.56 
172  Camilla Ottesen  2000  0032AE  AALBORG    50m  27.21 
226  Freja Gram  1999  9962AL  GLADSAXE    50m  27.36 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 april 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark