2018-10-24   00:42:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 34
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danish Open 2018    Udskriftsdato  15 april 2018   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  13:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstaden         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 april 2018         
 
 
 
Løb 34, 200m Brystsvømning Damer  Finaler (3) 
Europarekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:28.15 2017-07-28 
 
A-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
136  Mia Steen Duus  2001  0114AE  BIRKERØD    50m  2:36.44 
129  Josephine Kruse  2002  0242AQ  ALLERØD    50m  2:35.10 
360  Anna Wermuth  1996  9658AM  HOVEDSTAD    50m  2:32.11 
504  Rikke Møller Pedersen  1989  8996AB  HOLBÆK    50m  2:29.16 
133  Thea Blomsterberg  2002  0272AC  BIRKERØD    50m  2:30.52 
332  Josefine B. Pedersen  1999  9928AB  VAT CPH-MK    50m  2:34.11 
206  Clara Rybak-Andersen  2003  0342AO  GENTOFTE    50m  2:35.60 
193  Laura Fogh  2003  0352AI  HEI    50m  2:38.86 

 
B-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
281  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    50m  2:42.91 
39  Kirstine Mørk Rasmussen  2003  0352AQ  HOLBÆK    50m  2:42.47 
365  Annika Hausgaard Godt  2003  0306AE  HOLSTEBRO    50m  2:41.70 
274  Frederikke Echardt  2002  0274AG  TRITON B    50m  2:41.29 
46  Caroline Brink  2003  0316AE  KVIK    50m  2:41.59 
86  Astrid Nielsen  2002  0276AO  ESBJERG    50m  2:42.16 
326  Alberte Kjærsgaard  2001  0102AA  SLANGERUP    50m  2:42.47 
293  Laura Mathilde Elkjær  1998  9804BC  VEJLE    50m  2:42.97 

 
C-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
446  Emma Bjørnholdt  2000  0034AM  LYNGBY    50m  2:45.11 
327  Johanna Berthelsen  2000  0096AO  VAT CPH-MK    50m  2:44.99 
173  Victoria Haahr Pallesen  2002  0226AC  AALBORG    50m  2:44.17 
131  Julie K Rose  2003  0324AL  ALLERØD    50m  2:43.14 
372  Maria Bebe Hansen  2004  0482AG  NYBORG    50m  2:43.53 
33  Pernille Jensen  1998  9858AZ  HOLBÆK    50m  2:44.27 
401  Freja Nicholas  2000  0084AN  H2Odense    50m  2:45.07 
162  Julie D. Hald  1996  9692AX  AALBORG    50m  2:46.64 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 april 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark