2018-10-23   22:53:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 32
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danish Open 2018    Udskriftsdato  14 april 2018   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  19:55   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstaden         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 april 2018         
 
 
 
Løb 32, 400m Frisvømning Damer  Indledende (6) 
Europarekord Senior: Frederica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
393  Cecilie Baraviec  2000  0016AB  H2Odense    50m  4:40.20 
374  Frederikke Skau Hansen  2002  0204AJ  DELTA    50m  4:39.91 
483  Ingeborg Muri Stangeland  2001    BRYNE    50m  4:39.97 
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
159  Camilla Brøgger-Andersen  2002  0246AQ  AALBORG    50m  4:37.10 
114  Naya Modin Thomsen  2003  0374AA  KØGE    50m  4:36.74 
288  Liva Stjernholm  2004  0486AA  TRITON B    50m  4:36.49 
431  Alberte M Hansen  2000  0004AC  HERLEV    50m  4:36.73 
229  Amanda Højberg  1998  9868AP  GLADSAXE    50m  4:36.81 
352  Sofie Maagøe  2003  0366AA  HOVEDSTAD    50m  4:39.29 
               

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
60  Tine Petersen  2003  0304AO  KVIK    50m  4:35.45 
38  Mai Pallvi  2000  0072AS  HOLBÆK    50m  4:34.43 
140  Anne Føyn  2002  0282AF  BIRKERØD    50m  4:33.87 
84  Caroline Laursen  2002  0224AW  ESBJERG    50m  4:33.50 
19  Olivia Ülger  2000  AK3800  HS    50m  4:33.59 
220  Thea Søe Bach  2002  0222AD  THISTED    50m  4:34.29 
144  Ingrid Lindemann  2003  0312AE  BIRKERØD    50m  4:34.93 
14  Johanna Palmkvist  1999  AN2899  HS    50m  4:36.25 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
302  Sofie Theophil Petersen  2003  0312AH  VEJLE    50m  4:32.98 
313  Sarah Missing  2001  0192AN  VEST    50m  4:32.77 
223  Karoline Sørensen  2002  0236AI  THISTED    50m  4:30.21 
261  Anna Aavang Brendstrup  2000  0066AO  ROSKILDE    50m  4:28.44 
373  Karina Høybye Olesen  2001  0106AA  NYBORG    50m  4:28.64 
381  Josefine Due Christensen  2001  0166AT  HORSENS    50m  4:30.70 
371  Iben Bak  2001  0124AH  NYBORG    50m  4:32.97 
233  Michelle Mortensen  2002  0274AH  GLADSAXE    50m  4:33.21 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
117  Silja Nielsdóttir Hansen  2001  0104AT  HVIDOVRE    50m  4:25.15 
134  Anna Boutrup  1998  9856AJ  BIRKERØD    50m  4:24.22 
341  Maria Grandt  1998  9806AF  HOVEDSTAD    50m  4:19.20 
127  Marina Heller Hansen  1994  9404AL  ALLERØD    50m  4:14.47 
128  Maj Howardsen  1997  9798AD  ALLERØD    50m  4:15.20 
153  Louise Bach Andersen  2001  0164AM  AALBORG    50m  4:21.93 
155  Amalie Bærentsen  2000  0078AE  AALBORG    50m  4:24.70 
161  Jackie Gade  1998  9836AS  AALBORG    50m  4:28.35 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
453  Klara Reeh  1999  9934AO  LYNGBY    50m  4:24.71 
209  Nina Toft  2000  0072AD  GENTOFTE    50m  4:22.86 
181  Katrine Bukh Villesen  2000  0042AL  AALBORG    50m  4:15.35 
399  Laura Glerup Jensen  1998  9854AV  H2Odense    50m  4:13.93 
362  Helena Rosendahl Bach  2000  0074AM  HOLSTEBRO    50m  4:15.07 
226  Freja Gram  1999  9962AL  GLADSAXE    50m  4:20.73 
158  Line Jørgensen Bruun  1995  9544AF  AALBORG    50m  4:24.54 
262  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  0232AJ  ROSKILDE    50m  4:26.14 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 april 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark