2018-10-23   14:10:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 30
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danish Open 2018    Udskriftsdato  15 april 2018   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  13:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstaden         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 april 2018         
 
 
 
Løb 30, 50m Rygsvømning Damer  Finaler (3) 
Europarekord Senior: Daniela Samulski (1984) 27.23 2009-07-30 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
A-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
49  Sofie Hansen  2002  0202AI  KVIK    50m  30.06 
66  Sara Sylvest  2000  0086AD  KVIK    50m  30.00 
179  Isabella K. Sørensen  1994  9466AE  AALBORG    50m  29.58 
319  Julie Kepp Jensen  2000  0042AA  JYLLINGE    50m  28.31 
502  Mie Ø. Nielsen  1996  9662AF  AALBORG    50m  28.57 
503  Victoria Bierre  2000  0022AS  GLADSAXE    50m  29.70 
452  Anna Brandt Nielsen  1998  9856AK  LYNGBY    50m  30.01 
283  Liva Palmund  2002  0246AA  TRITON B    50m  30.12 

 
B-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
104  Sophie Amalie Schøn  1999  9952AB  FARUM    50m  31.14 
487  Rebecca E. Jacobsen  2003  0318AO  VIBORG    50m  31.08 
198  Emilie Falbe-Hansen  1999  9962AD  GENTOFTE    50m  30.71 
223  Karoline Sørensen  2002  0236AI  THISTED    50m  30.31 
383  Cecilie Grøndal  2002  0282AK  HORSENS    50m  30.63 
391  Anna Tørnæs  1994  9426AA  HORSENS    50m  30.81 
388  Amalie Bach Nielsen  1999  9942AG  HORSENS    50m  31.13 
346  Cæcilie Buchholt Johansen  2001  0152AB  HOVEDSTAD    50m  31.17 

 
C-finale 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
205  Mia Rindshøj  2003  0306AC  GENTOFTE    50m  31.53 
43  Zara Wendel  2002  0222AW  HOLBÆK    50m  31.49 
328  Mille Bruun Høvring  2001  0156AG  VAT CPH-MK    50m  31.35 
195  Alberte V. Bisgaard  2003  0336AK  GENTOFTE    50m  31.27 
216  Melanie Eggertsen  2002  0232AI  NAKSKOV    50m  31.27 
303  Anna Emile Skjerning  1999  9912BF  VEJLE    50m  31.42 
344  Johanne Hingebjerg  2002  0298AA  HOVEDSTAD    50m  31.52 
300  Stine Knudsen  1999  9918AI  VEJLE    50m  31.55 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 april 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark