2018-05-24   09:56:01
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 29
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danish Open 2018    Udskriftsdato  14 april 2018   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  19:55   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstaden         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 april 2018         
 
 
 
Løb 29, 50m Rygsvømning Herrer  Indledende (5) 
Europarekord Senior: Liam Tancock (1985) 24.04 2008-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 25.14 2014-08-20 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
263  Anders Engtorp Olesen  1999  9951AI  ROSKILDE    50m  30.88 
110  Mert Kaya  2001  0193AF  KØGE    50m  29.71 
176  Thomas Schiby  2001  0181AF  AALBORG    50m  30.36 
               
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
73  Nicklas Andersen  2001  0171AI  HELSINGE    50m  29.51 
316  Lars Thor Sørensen  1999  9935AL  VEST    50m  29.09 
231  Frederik Riedel Lentz  2001  0187AN  GLADSAXE    50m  28.45 
427  Luccas Dam Brenner  2001  0193AK  HERLEV    50m  28.31 
Gustav Kroon  1998  AM6398  HS    50m  28.38 
109  Rasmus Danielsen  2001  0183AB  KØGE    50m  28.65 
412  Jacob Funch Jørgensen  1999  9951AG  TUNE    50m  29.51 
               

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
190  Anton Borg Hjort  2000  0065AO  LYSENG    50m  27.96 
416  Magnus Fallesen  1998  9869AB  AGF    50m  27.53 
424  Kasper Schultz  1995  9557AI  AGF    50m  26.94 
436  Nicklas Östman Pedersen  2002  0231AC  HERLEV    50m  26.53 
448  Andreas Kaas Elmgreen  1999  9903AA  LYNGBY    50m  26.68 
392  Rasmus Udbye  2000  0007AM  HORSENS    50m  27.07 
367  Rasmus Nørfjand  2000  0043AP  HOLSTEBRO    50m  27.74 
449  Mads Ejdrup Hansen  1999  9971AL  LYNGBY    50m  28.27 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
40  Jakob Schmidt  1999  9913AO  HOLBÆK    50m  27.95 
137  Alexander Eggers  1999  9967AD  BIRKERØD    50m  27.51 
83  Simon Vingolf Larsen  1998  9807AA  ESBJERG    50m  26.80 
97  Kevin Witt Christensen  1995  9595AF  FARUM    50m  26.15 
506  Simon Sjödin  1986  8619AC  VAT CPH-MK    50m  26.63 
24  Nikola Trajkovic  1994    UMBC    50m  27.05 
139  Gustav Friberg  1997  9709AB  BIRKERØD    50m  27.66 
166  Lars Lyhne  1999  9909AI  AALBORG    50m  28.13 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
58  Jakob Strunge Nissen  2002  0291AC  KVIK    50m  27.81 
310  Sebastian Bidstrup Lantz  1999  9901AH  VEST    50m  27.41 
275  Lukas Gustafson  1999  9991AA  TRITON B    50m  26.72 
414  Tobias B. Bjerg  1998  9807AC  AGF    50m  25.77 
441  Oliver Degn  1996  9653AG  ODDER    50m  26.55 
141  Alexander Gliese  1997    BIRKERØD    50m  27.04 
221  Mads Kloster  2002  0229AF  THISTED    50m  27.53 
Gustaf Hansson  2001  AD5101  HS    50m  28.00 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 april 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark