Startliste for Danish Open
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 28
|
Stævne navn |
Danish Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
14 april 2018 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
19:55 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstaden |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 april 2018 |
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Damer |
Indledende (7) |
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 55.48 2016-08-07 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 55.48 2016-08-07 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
72 |
2 |
Freja Stenbækgård |
2003 |
0306AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:10.02 |
488 |
3 |
Louise D. Liboriussen |
2002 |
0242AV |
VIBORG |
|
50m |
1:08.94 |
163 |
4 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
0298AB |
AALBORG |
|
50m |
1:07.75 |
68 |
5 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
0374AC |
KVIK |
|
50m |
1:07.78 |
265 |
6 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
0224AH |
ROSKILDE |
|
50m |
1:09.95 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
200 |
1 |
Cecilie C. Helmark |
2005 |
0502AL |
GENTOFTE |
|
50m |
1:07.59 |
461 |
2 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
50m |
1:07.41 |
442 |
3 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
ODDER |
|
50m |
1:07.21 |
119 |
4 |
Laura Lange |
2001 |
0132AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:07.08 |
178 |
5 |
Emma Stecher |
2003 |
0316AJ |
AALBORG |
|
50m |
1:07.19 |
165 |
6 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
0258AF |
AALBORG |
|
50m |
1:07.25 |
333 |
7 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:07.47 |
61 |
8 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
50m |
1:07.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
121 |
1 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:06.68 |
415 |
2 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
AGF |
|
50m |
1:06.62 |
358 |
3 |
Victoria Vorm |
2001 |
0104AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:06.03 |
8 |
4 |
Rebecca Hesslevik |
2000 |
AZ0800 |
HS |
|
50m |
1:05.94 |
239 |
5 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
50m |
1:06.01 |
184 |
6 |
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
50m |
1:06.38 |
352 |
7 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:06.66 |
126 |
8 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
50m |
1:07.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
429 |
1 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
HERLEV |
|
50m |
1:05.82 |
234 |
2 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:05.51 |
381 |
3 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
0166AT |
HORSENS |
|
50m |
1:05.28 |
62 |
4 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
50m |
1:04.84 |
264 |
5 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
50m |
1:04.93 |
232 |
6 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
0082AG |
GLADSAXE |
|
50m |
1:05.37 |
259 |
7 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
0126AC |
ROSKILDE |
|
50m |
1:05.72 |
196 |
8 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
50m |
1:05.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
450 |
1 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
LYNGBY |
|
50m |
1:04.41 |
34 |
2 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
0112AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:03.37 |
197 |
3 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
50m |
1:02.47 |
437 |
4 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
HERLEV |
|
50m |
1:00.48 |
409 |
5 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GREVE |
|
50m |
1:01.38 |
87 |
6 |
Ellen Nielsen |
2001 |
0168AP |
ESBJERG |
|
50m |
1:02.88 |
340 |
7 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:03.98 |
426 |
8 |
Signe Villumsen |
2001 |
0146AQ |
AGF |
|
50m |
1:04.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
313 |
1 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
50m |
1:04.41 |
177 |
2 |
Lisa Schøn |
1999 |
9956AR |
AALBORG |
|
50m |
1:03.28 |
349 |
3 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
9564AT |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:02.19 |
138 |
4 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
50m |
59.19 |
179 |
5 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
9466AE |
AALBORG |
|
50m |
1:00.50 |
175 |
6 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
0136AF |
AALBORG |
|
50m |
1:02.67 |
140 |
7 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
BIRKERØD |
|
50m |
1:03.49 |
329 |
8 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:04.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
35 |
1 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
0002AR |
HOLBÆK |
|
50m |
1:04.13 |
125 |
2 |
Camilla Dufour |
1996 |
9662AN |
ALLERØD |
|
50m |
1:02.94 |
47 |
3 |
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
KVIK |
|
50m |
1:01.67 |
496 |
4 |
Emilie Beckmann |
1997 |
9778AG |
TUNE |
|
50m |
58.58 |
501 |
5 |
Amalie Mikkelsen |
1997 |
9728AA |
GLADSAXE |
|
50m |
1:00.49 |
64 |
6 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
50m |
1:02.60 |
136 |
7 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:03.44 |
205 |
8 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
50m |
1:04.51 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
14 april 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
19:55 |
|