2018-10-23   14:28:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danish Open

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 23
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danish Open 2018    Udskriftsdato  13 april 2018   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  19:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstaden         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 april 2018         
 
 
 
Løb 23, 200m Medley Herrer  Indledende (7) 
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:55.18 2009-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
188  Magnus Mikkelsen  2001  0171AM  SKOVBAKKEN    50m  2:23.02 
375  Daniel Jensen  2001  0119AH  DELTA    50m  2:22.53 
267  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  ROSKILDE    50m  2:22.54 
               
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
31  Christopher H. Brown  2002  0297AQ  HOLBÆK    50m  2:22.21 
384  Nicklas Steen Hansen  1999  9905AI  HORSENS    50m  2:17.69 
110  Mert Kaya  2001  0193AF  KØGE    50m  2:17.49 
480  Heine Reime Løge  1999    BRYNE    50m  2:17.22 
298  Jeppe Vestergaard Jensen  2001  0121AH  VEJLE    50m  2:17.47 
402  Gustav Stahl  2002  0245AM  H2Odense    50m  2:17.62 
482  Viktor Anfinnsen  2002    BRYNE    50m  2:21.44 
               

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
243  Matthias Hansen  2001  0191AH  SLAGELSE    50m  2:17.03 
331  Jon Riedel Pedersen  1998  9821AG  VAT CPH-MK    50m  2:16.57 
386  Viktor Bull Kramer  2000  0079AF  HORSENS    50m  2:16.43 
29  David Arneskov  2002  0287AC  HOLBÆK    50m  2:15.70 
203  Carl Emil Lønborg  2002  0241AJ  GENTOFTE    50m  2:15.86 
378  Nicolaj Løth Andersen  2001  0173AC  HORSENS    50m  2:16.55 
40  Jakob Schmidt  1999  9913AO  HOLBÆK    50m  2:16.67 
180  Anders Vestergaard  2001  0121AJ  AALBORG    50m  2:17.12 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
148  Ulrik Blach Petersen  2001  0177AC  BIRKERØD    50m  2:15.43 
27  Simon Perzynski  2002  0289AG  SØNDERBORG    50m  2:15.18 
357  Mathias Vestergaard  2001  0175AC  HOVEDSTAD    50m  2:14.98 
202  Tomas Stensballe Larsen  2000  0035AK  GENTOFTE    50m  2:14.45 
481  Mats Fjogstad Tobiassen  2002    BRYNE    50m  2:14.67 
106  Philip Krogh Brønnicke  2000  0075AI  KØGE    50m  2:15.10 
280  Johan Joensen  2000  0005AB  TRITON B    50m  2:15.36 
387  Tais Andkjær Kristensen  1999  9987AB  HORSENS    50m  2:15.46 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
287  Gustav Klit Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    50m  2:13.79 
368  Christian Rasmussen  1998  9867AF  HOLSTEBRO    50m  2:10.84 
295  Andreas Hansen  2000  0089AH  VEJLE    50m  2:07.89 
52  Jacob M. Jørgensen  1997  9737AB  KVIK    50m  2:05.16 
24  Nikola Trajkovic  1994    UMBC    50m  2:06.32 
81  Magnus B. Høgild  1999  9959AD  ESBJERG    50m  2:09.62 
21  Magnus Dyg Holme  2002  0205AG  IKAST    50m  2:12.18 
245  Gustav Jørgensen  2000  0075AP  SLAGELSE    50m  2:14.05 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
366  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  0007AN  HOLSTEBRO    50m  2:12.68 
122  Anton Borring Andersen  1999  9919AD  ALLERØD    50m  2:10.81 
447  Arthur Dalén Ellegaard  2001  0197AE  LYNGBY    50m  2:07.45 
435  Alexander Mundt  1994  9477AC  HERLEV    50m  2:04.80 
454  Frederik Rindshøj  1999  9955AN  LYNGBY    50m  2:05.97 
277  Mikkel S. Hansen  2000  0001AG  TRITON B    50m  2:09.44 
489  Alvi Hjelm  1996  9665AG  SSF    50m  2:12.06 
285  Mads Rishøj  1999  9943AN  TRITON B    50m  2:14.03 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
355  Bertram Dreyer Riis  2002  0223AG  HOVEDSTAD    50m  2:12.49 
80  Mikkel Gadgaard  1999  9923AA  ESBJERG    50m  2:10.30 
493  Viktor B. Bromer  1993  9337AB  AALBORG    50m  2:06.70 
495  Daniel Skaaning  1993  9319AA  VATCPH-STT    50m  2:00.80 
207  Lucas Bruun Strøbek  2001  0135AG  GENTOFTE    50m  2:05.64 
89  Jonas Bruun Sleiman  1998  9807AD  ESBJERG    50m  2:08.26 
51  Viktor Holm  1996  9607AD  KVIK    50m  2:11.36 
236  Rasmus Steenberg  2000  0021AB  GLADSAXE    50m  2:14.01 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  13 april 2018 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark