Startliste for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
10:29 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer |
Indledende (6) |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
253 |
2 |
Mie Trothe |
1998 |
9816BE |
LYSENG |
|
50m |
1:22.11 |
339 |
3 |
Sara Farag |
2003 |
0356AT |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:19.55 |
280 |
4 |
Mille Trier Pedersen |
2003 |
0386AI |
VEJLE |
|
50m |
1:15.10 |
363 |
5 |
Holly Lønne Turner |
2003 |
0376AW |
DELTA |
|
50m |
1:16.47 |
404 |
6 |
Clara Lynggaard |
2002 |
0272AY |
ERRITSØ |
|
50m |
1:21.24 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
402 |
1 |
Randi Jørgensen |
2002 |
0286AR |
NYBORG |
|
50m |
1:13.55 |
79 |
2 |
Camilla Tommerup Sørensen |
2003 |
0356AJ |
PINGVINEN |
|
50m |
1:13.23 |
367 |
3 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
0242AF |
NORD |
|
50m |
1:12.91 |
90 |
4 |
Helene Marie Andersen |
2001 |
0112AY |
VIBORG |
|
50m |
1:11.91 |
376 |
5 |
Nikoline Andersen |
2003 |
0368AR |
H2Odense |
|
50m |
1:12.54 |
91 |
6 |
Josefine Heuer |
2003 |
0386AM |
VIBORG |
|
50m |
1:13.21 |
382 |
7 |
Alma Burgaard |
2003 |
0332AA |
H2Odense |
|
50m |
1:13.24 |
220 |
8 |
Maria Mehlsen |
2003 |
0392AX |
AGF |
|
50m |
1:14.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
326 |
1 |
Camilla Kjær |
2003 |
0354AD |
THISTED |
|
50m |
1:11.43 |
384 |
2 |
Freya Ellehus |
2000 |
0076AJ |
H2Odense |
|
50m |
1:10.53 |
133 |
3 |
Mie Buch Nielsen |
2001 |
0188AH |
HORSENS |
|
50m |
1:10.32 |
134 |
4 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
0368AD |
HORSENS |
|
50m |
1:09.82 |
174 |
5 |
Isabella Bach |
2002 |
0296AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:10.19 |
332 |
6 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
50m |
1:10.40 |
44 |
7 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
0326AQ |
AALBORG |
|
50m |
1:10.53 |
305 |
8 |
Sarah Bryld Jensen |
2001 |
0152AQ |
ESBJERG |
|
50m |
1:11.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
381 |
1 |
My Phuong Bui |
2003 |
0322AS |
H2Odense |
|
50m |
1:09.50 |
43 |
2 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
0298AB |
AALBORG |
|
50m |
1:07.75 |
122 |
3 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
0166AT |
HORSENS |
|
50m |
1:05.28 |
173 |
4 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:02.35 |
58 |
5 |
Lisa Schøn |
1999 |
9956AR |
AALBORG |
|
50m |
1:03.28 |
10 |
6 |
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
50m |
1:06.38 |
85 |
7 |
Louise D. Liboriussen |
2002 |
0242AV |
VIBORG |
|
50m |
1:08.94 |
234 |
8 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
ODDER |
|
50m |
1:09.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
177 |
1 |
Cecilie Christiansen |
2003 |
0338AR |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:09.22 |
244 |
2 |
Mia Seehausen |
2001 |
0186AH |
LYSENG |
|
50m |
1:07.34 |
400 |
3 |
Iben Bak |
2001 |
0124AH |
NYBORG |
|
50m |
1:04.63 |
60 |
4 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
9466AE |
AALBORG |
|
50m |
1:01.92 |
235 |
5 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
0038AC |
ODDER |
|
50m |
1:02.92 |
8 |
6 |
Lærke Toftgaard |
2001 |
0136AJ |
KOLDING |
|
50m |
1:06.06 |
261 |
7 |
Alberte Ehrenreich-Birn |
2003 |
0382AJ |
VEJLE |
|
50m |
1:08.88 |
314 |
8 |
Thilde Timmermand |
2002 |
0272AP |
ESBJERG |
|
50m |
1:09.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
161 |
1 |
Sofie Sjøgren |
2002 |
0292BB |
ERRITSØ |
|
50m |
1:09.04 |
199 |
2 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
AGF |
|
50m |
1:06.62 |
33 |
3 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
0078AE |
AALBORG |
|
50m |
1:04.13 |
62 |
4 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
0042AL |
AALBORG |
|
50m |
59.15 |
56 |
5 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
0136AF |
AALBORG |
|
50m |
1:02.89 |
229 |
6 |
Signe Villumsen |
2001 |
0146AQ |
AGF |
|
50m |
1:06.05 |
46 |
7 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
0258AF |
AALBORG |
|
50m |
1:08.84 |
306 |
8 |
Emma Jørgensen |
2001 |
0182AV |
ESBJERG |
|
50m |
1:09.53 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
10:29 |
|