Startliste for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 1630
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
16 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:00 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer |
Indledende (11) |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
|
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
124 |
3 |
Jonathan F. K. Jensen |
2002 |
0263AO |
VORDINGB |
|
50m |
30.21 |
197 |
4 |
Oliver Steenberg |
2002 |
0225AE |
GLADSAXE |
|
50m |
30.09 |
215 |
5 |
Carl Magnus Krievs |
2002 |
0257AD |
VEST |
|
50m |
30.16 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
356 |
1 |
Affou Adlouni |
2002 |
0287AK |
ROSKILDE |
|
50m |
30.02 |
152 |
2 |
Marcus Dessau |
2002 |
0229AB |
GENTOFTE |
|
50m |
30.00 |
143 |
3 |
Frederik Kongstad Hansen |
2001 |
0169AL |
HASLEV |
|
50m |
29.92 |
273 |
4 |
Mads Lind |
2002 |
0255AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
29.80 |
321 |
5 |
Janus Rosholm |
2002 |
0275AQ |
SØLLERØD |
|
50m |
29.86 |
360 |
6 |
Lucas Hagbarth Jørgensen |
2002 |
0225AO |
ROSKILDE |
|
50m |
29.93 |
113 |
7 |
Lucas Burmester |
2002 |
0237AK |
HELSINGØR |
|
50m |
30.02 |
119 |
8 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
0259AG |
HELSINGØR |
|
50m |
30.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
429 |
1 |
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
0205AF |
VATCPH-STT |
|
50m |
29.77 |
245 |
2 |
Carl Adelsten Kirchhoff |
2002 |
0257AL |
HILLERØD |
|
50m |
29.68 |
266 |
3 |
Owais Hamid |
2000 |
0077AP |
HVIDOVRE |
|
50m |
29.56 |
93 |
4 |
Altin Misimi |
2002 |
0231AQ |
HERLEV |
|
50m |
29.23 |
37 |
5 |
Alexander Ravn Borch |
2001 |
0151AN |
TRITON B |
|
50m |
29.39 |
136 |
6 |
Emil Mølholm Johansen |
2000 |
0093AT |
SLAGELSE |
|
50m |
29.57 |
26 |
7 |
Casper Koch |
2002 |
0227AF |
GTI |
|
50m |
29.73 |
23 |
8 |
Mikkel Gummer |
2002 |
0269AF |
GTI |
|
50m |
29.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
179 |
1 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
50m |
29.14 |
201 |
2 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
0277AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
29.04 |
210 |
3 |
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
0299AI |
VEST |
|
50m |
28.88 |
94 |
4 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
HERLEV |
|
50m |
28.64 |
84 |
5 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
50m |
28.78 |
319 |
6 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
SØLLERØD |
|
50m |
28.96 |
214 |
7 |
Martin Jacobsen |
2002 |
0267AL |
VEST |
|
50m |
29.07 |
27 |
8 |
Kevin Liang |
2002 |
0215AI |
GTI |
|
50m |
29.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
167 |
1 |
Frederik Bornemann |
2001 |
0163AH |
ALLERØD |
|
50m |
28.45 |
202 |
2 |
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
0155AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
28.43 |
213 |
3 |
Andreas Thybo Ganzhorn |
2001 |
0117AE |
VEST |
|
50m |
28.25 |
423 |
4 |
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
0215AL |
SOLRØD |
|
50m |
28.19 |
267 |
5 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
28.21 |
138 |
6 |
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
0139AH |
SLAGELSE |
|
50m |
28.40 |
301 |
7 |
Nikolai Pagh Pedersen |
2002 |
0235AB |
NAKSKOV |
|
50m |
28.44 |
123 |
8 |
Jacob Jensen |
1995 |
9599AE |
VORDINGB |
|
50m |
28.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
18 |
1 |
Morten Østergaard |
2002 |
0209AC |
LAKSEN |
|
50m |
28.14 |
61 |
2 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
50m |
28.08 |
129 |
3 |
August Schade Cantby |
2002 |
0211AG |
SLAGELSE |
|
50m |
27.99 |
388 |
4 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
BIRKERØD |
|
50m |
27.95 |
186 |
5 |
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
GLADSAXE |
|
50m |
27.96 |
431 |
6 |
August Hertz Bugge |
2000 |
0089AU |
VAT CPH-MK |
|
50m |
28.07 |
268 |
7 |
Mads Haugård Hansen |
2000 |
0059AH |
HVIDOVRE |
|
50m |
28.09 |
249 |
8 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
0075AI |
KØGE |
|
50m |
28.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
349 |
1 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
27.88 |
212 |
2 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
0277AI |
VEST |
|
50m |
27.87 |
299 |
3 |
Sebastian Jensen |
2001 |
0137AI |
NAKSKOV |
|
50m |
27.86 |
261 |
4 |
August Ryom |
2002 |
0253AJ |
KØGE |
|
50m |
27.72 |
106 |
5 |
William Houen |
2001 |
0145AF |
HELSINGØR |
|
50m |
27.80 |
262 |
6 |
Mads Hauge Sørensen |
1997 |
9775AE |
KØGE |
|
50m |
27.87 |
366 |
7 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
ROSKILDE |
|
50m |
27.87 |
79 |
8 |
Nicklas Andersen |
2001 |
0171AI |
HELSINGE |
|
50m |
27.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
300 |
1 |
Erling Johansen |
2000 |
0065AS |
NAKSKOV |
|
50m |
27.68 |
117 |
2 |
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
0137AM |
HELSINGØR |
|
50m |
27.51 |
346 |
3 |
Filip Bækgaard |
2000 |
0035AF |
HERLUFSHOL |
|
50m |
27.35 |
358 |
4 |
Jakob Gersholm Baktoft |
2000 |
0069AQ |
ROSKILDE |
|
50m |
27.23 |
313 |
5 |
Martin Szokody |
1999 |
9915AN |
RINGSTED |
|
50m |
27.27 |
348 |
6 |
Karl Bryde |
2000 |
0099AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
27.50 |
24 |
7 |
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
0239AF |
GTI |
|
50m |
27.67 |
178 |
8 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
50m |
27.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
64 |
1 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
TRITON B |
|
50m |
26.85 |
331 |
2 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
50m |
26.71 |
44 |
3 |
Claus Hansen |
1995 |
9593AP |
TRITON B |
|
50m |
26.07 |
76 |
4 |
Marcus Olesen |
1995 |
9531AC |
FARUM |
|
50m |
25.01 |
90 |
5 |
Tobias Dan Hansen |
2002 |
0243AC |
HERLEV |
|
50m |
25.77 |
50 |
6 |
Mads Raaby Jensen |
2001 |
0149AB |
TRITON B |
|
50m |
26.33 |
36 |
7 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
50m |
26.78 |
344 |
8 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
50m |
27.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
198 |
1 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
50m |
26.84 |
386 |
2 |
Alexander Eggers |
1999 |
9967AD |
BIRKERØD |
|
50m |
26.63 |
109 |
3 |
Felix Burmester |
1999 |
9913AC |
HELSINGØR |
|
50m |
26.06 |
394 |
4 |
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
9751AL |
LYNGBY |
|
50m |
24.88 |
108 |
5 |
Julius Munk |
2000 |
0055AA |
HELSINGØR |
|
50m |
25.51 |
225 |
6 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
9935AL |
VEST |
|
50m |
26.27 |
271 |
7 |
Oliver Jacobsen |
1997 |
9781AQ |
HVIDOVRE |
|
50m |
26.74 |
131 |
8 |
Anders Dam Frandsen |
2000 |
0051AN |
SLAGELSE |
|
50m |
27.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
46 |
1 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
0001AG |
TRITON B |
|
50m |
26.81 |
28 |
2 |
Hans Mølbak Petersen |
2001 |
0137AG |
GTI |
|
50m |
26.56 |
304 |
3 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
RINGSTED |
|
50m |
25.97 |
445 |
4 |
Simon Sjödin |
1986 |
|
VAT CPH |
|
50m |
24.73 |
389 |
5 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
9833AK |
BIRKERØD |
|
50m |
25.37 |
57 |
6 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
TRITON B |
|
50m |
26.11 |
71 |
7 |
Thomas Bech |
1998 |
9857AM |
FARUM |
|
50m |
26.73 |
133 |
8 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
SLAGELSE |
|
50m |
26.99 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
16 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:00 |
|