Startliste for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:30 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1987) 52.69 2017-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
69 |
1 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
FARUM |
|
50m |
1:01.80 |
103 |
2 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
0246AC |
HELSINGØR |
|
50m |
1:01.47 |
263 |
3 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
50m |
1:01.25 |
430 |
4 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:00.35 |
39 |
5 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
1:00.65 |
150 |
6 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:01.42 |
17 |
7 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
LAKSEN |
|
50m |
1:01.69 |
158 |
8 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
0174AP |
GENTOFTE |
|
50m |
1:01.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
70 |
1 |
Sofia Altoft |
1998 |
9878AF |
FARUM |
|
50m |
1:00.33 |
364 |
2 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
50m |
59.27 |
21 |
3 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GTI |
|
50m |
57.67 |
444 |
4 |
Signe Bro |
1999 |
9942AA |
TRITON B |
|
50m |
56.66 |
398 |
5 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
HELSINGE |
|
50m |
56.99 |
443 |
6 |
Sarah Bro |
1996 |
9686AE |
HOLBÆK |
|
50m |
58.04 |
190 |
7 |
Amanda Højberg |
1998 |
9868AP |
GLADSAXE |
|
50m |
59.69 |
221 |
8 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
50m |
1:00.34 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:30 |
|