Startliste for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 28
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:30 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Herrer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
297 |
1 |
Mads Holm |
1998 |
9837AC |
NAKSKOV |
|
50m |
2:25.51 |
256 |
2 |
Mert Kaya |
2001 |
0193AF |
KØGE |
|
50m |
2:25.11 |
366 |
3 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
ROSKILDE |
|
50m |
2:22.54 |
134 |
4 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
SLAGELSE |
|
50m |
2:19.64 |
149 |
5 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
50m |
2:19.85 |
321 |
6 |
Janus Rosholm |
2002 |
0275AQ |
SØLLERØD |
|
50m |
2:24.50 |
233 |
7 |
Marius Rasmussen |
1999 |
9937AL |
SK-SYD |
|
50m |
2:25.31 |
22 |
8 |
Mads Enghave |
2002 |
0227AA |
GTI |
|
50m |
2:25.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
318 |
1 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
50m |
2:17.18 |
61 |
2 |
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
50m |
2:15.65 |
389 |
3 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
9833AK |
BIRKERØD |
|
50m |
2:12.70 |
339 |
4 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
9955AN |
LYNGBY |
|
50m |
2:10.64 |
332 |
5 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
9903AA |
LYNGBY |
|
50m |
2:11.91 |
388 |
6 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:13.15 |
249 |
7 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
0075AI |
KØGE |
|
50m |
2:15.99 |
157 |
8 |
Carl-Emil Lønborg |
2002 |
0241AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
2:18.41 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:30 |
|