Program for Øst Junior/senior Langbane
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 337 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 1:01.78 | |
2 | 12 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 50 m | 1:02.51 | |
3 | 56 | Palmund Liva | 2002 | TRITON B | 0246AA | 50 m | 1:02.55 | |
4 | 154 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 50 m | 1:02.57 | |
5 | 403 | Bierre Victoria | 2000 | GLADSAXE | 0022AS | 50 m | 1:02.64 | |
6 | 382 | Nekhorochko Katharina | 2000 | ALLERØD | 0014AH | 50 m | 1:03.83 | |
7 | 153 | Ebbesen Elisabeth Sabroe | 2002 | GENTOFTE | 0206AG | 50 m | 1:04.37 | |
8 | 438 | Mathiesen Caroline | 2001 | AIF | 0172AG | 50 m | 1:05.41 | |
9 | 159 | Rindshøj Mia | 2003 | GENTOFTE | 0306AC | 50 m | 1:05.70 | |
10 | 163 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 1:05.72 | |
11 | 296 | Eggertsen Melanie | 2002 | NAKSKOV | 0232AI | 50 m | 1:05.85 | |
12 | 150 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 1:06.48 | |
13 | 343 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 1:07.23 | |
14 | 68 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | FARUM | 9952AB | 50 m | 1:07.37 | |
15 | 185 | Aarestrup Zenia | 2001 | GLADSAXE | 0104AS | 50 m | 1:07.40 | |
16 | 172 | Stampe Julie | 2002 | ALLERØD | 0276AB | 50 m | 1:07.44 | |
17 | 265 | Elkjær Cecilie | 2001 | HVIDOVRE | 0104AC | 50 m | 1:07.50 | |
18 | 191 | Ingeman-Petersen Nicoline | 2002 | GLADSAXE | 0232AM | 50 m | 1:08.34 | |
19 | 91 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 50 m | 1:08.35 | |
20 | 432 | Høvring Mille Bruun | 2001 | VAT CPH-MK | 0156AG | 50 m | 1:08.37 | |
21 | 140 | Nielsen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0198AF | 50 m | 1:08.38 | |
22 | 195 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 50 m | 1:08.50 | |
23 | 98 | Balle Karla Louise | 2001 | HELSINGØR | 0122AO | 50 m | 1:08.53 | |
24 | 274 | Mertins Frederikke | 2000 | HVIDOVRE | 0014AE | 50 m | 1:08.58 | |
25 | 102 | Wennecke Mia | 1999 | HELSINGØR | 9924AD | 50 m | 1:08.65 | |
26 | 257 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | KØGE | 0338AQ | 50 m | 1:08.70 | |
27 | 259 | Pedersen Pernille | 2001 | KØGE | 0134AC | 50 m | 1:08.72 | |
28 | 275 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 1:08.80 | |
29 | 342 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 50 m | 1:09.11 | |
30 | 139 | Mosegård Matilde Mantzius | 2003 | SLAGELSE | 0378AA | 50 m | 1:09.53 | |
31 | 155 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 1:09.56 | |
32 | 128 | Andersen Sofie | 2001 | SLAGELSE | 0174AM | 50 m | 1:09.64 | |
33 | 369 | Lund-Scherbeck Sofie | 2003 | VÆRLØSE | 0398AJ | 50 m | 1:09.75 | |
34 | 111 | Bay-Smidt Johanna Juul | 2002 | HELSINGØR | 0262AU | 50 m | 1:09.99 | |
35 | 437 | Sander Lærke Rask | 2002 | VAT CPH-MK | 0212AL | 50 m | 1:10.14 | |
36 | 441 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 50 m | 1:10.25 | |
37 | 189 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 1:10.41 | |
38 | 352 | Olsen Amalie W. | 2001 | HERLUFSHOL | 0162AR | 50 m | 1:10.61 | |
39 | 347 | Bruhn Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0206AQ | 50 m | 1:10.65 | |
40 | 279 | Grubert Esther Else | 2003 | HOVEDSTAD | 0374AG | 50 m | 1:10.71 | |
41 | 263 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 1:10.83 | |
42 | 326 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 1:10.84 | |
43 | 171 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 1:10.89 | |
44 | 278 | Gammelgaard Luna | 2003 | HOVEDSTAD | 0382AD | 50 m | 1:10.91 | |
45 | 181 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 1:11.22 | |
46 | 368 | Hansen Ida Holm | 2002 | VÆRLØSE | 0268AN | 50 m | 1:11.60 | |
47 | 38 | Borch Mikala Ravn | 2003 | TRITON B | 0348AR | 50 m | 1:11.61 | |
48 | 345 | Bækgaard Emma | 2002 | HERLUFSHOL | 0262AS | 50 m | 1:12.14 | |
49 | 223 | Sjøgren Xenia Bonnén | 1997 | VEST | 9764AE | 50 m | 1:12.50 | |
50 | 148 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 50 m | 1:12.62 | |
51 | 144 | Nielsen Sofie | 2003 | HASLEV | 0324AU | 50 m | 1:12.67 | |
52 | 324 | Weiner Carla Lyhne | 2003 | SØLLERØD | 0318AU | 50 m | 1:12.93 | |
53 | 74 | Jensen Maj | 2003 | FARUM | 0314BC | 50 m | 1:13.13 | |
54 | 203 | Holm Elena Westmark | 2003 | HØRSHOLM | 0336AD | 50 m | 1:13.18 | |
55 | 121 | Søeborg Ulrikke Juul | 2003 | HELSINGØR | 0366AJ | 50 m | 1:13.47 | |
56 | 120 | Sylvander Pil | 2003 | HELSINGØR | 0386AN | 50 m | 1:13.75 | |
57 | 288 | Pedersen Thea | 2003 | HOVEDSTAD | 0364AL | 50 m | 1:15.04 | |
58 | 350 | Lønborg Emilia | 2002 | HERLUFSHOL | 0214AQ | 50 m | 1:15.22 | |
59 | 442 | Nielsen Emma Hebsgaard | 2003 | ISHØJ | 0362AE | 50 m | 1:16.13 | |
60 | 239 | Gribsvad Josephine | 2003 | HILLERØD | 0384AR | 50 m | 1:18.48 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 marts 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:38 |