Program för Luciasimmet 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 16
|
Tävling |
Luciasimmet 2018 |
|
Utskriftsdatum |
16 december 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
14:04 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
16 december 2017 |
|
|
|
|
Gren 16, 100m Fjärilsim Herrar |
Finaler (5) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
292 |
3 |
Allan Herulf |
2006 |
AN4506 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
298 |
4 |
Ludvig Löfström |
2006 |
AI4506 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
200 |
5 |
Lucas Vainio |
2004 |
AN2504 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
305 |
1 |
Christos Theodosiadis |
2006 |
AI7106 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
297 |
2 |
Marcus Lundgren |
2006 |
AN1506 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
172 |
3 |
Alvin Hamzehnejad |
2004 |
AV9304 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
|
90 |
4 |
Måns Gunnarson |
2006 |
AK8506 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:43.18 |
303 |
5 |
Oliver Rundström |
2008 |
AC9108 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
304 |
6 |
Axel Skott Storheden |
2006 |
AI3506 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
293 |
7 |
Walter Herulf |
2006 |
AN3506 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
7 |
1 |
Samir Haidari |
2003 |
AW9703 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:33.87 |
242 |
2 |
Emil Frisendahl |
2003 |
AV8303 |
SPIF SF |
|
50m |
1:23.33 |
239 |
3 |
Erik Falk |
2003 |
AL0103 |
SPIF SF |
|
50m |
1:21.71 |
17 |
4 |
Robin Serti |
2001 |
AS4501 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
1:20.22 |
244 |
5 |
Jakob Gnalin |
2003 |
AR8303 |
SPIF SF |
|
50m |
1:20.52 |
222 |
6 |
Michael Andrée |
2004 |
AX7904 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:22.72 |
131 |
7 |
Alex Rappoccio |
2002 |
AY3502 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:31.76 |
306 |
8 |
Georgios Theodosiadis |
2005 |
AN6105 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:42.44 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
154 |
1 |
Victor Karell |
2003 |
AF7103 |
NORRTÄLJE |
|
50m |
1:19.34 |
71 |
2 |
Gustav Edman |
2005 |
AG3505 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:18.86 |
155 |
3 |
Rasmus Skyving |
2003 |
AB2703 |
NORRTÄLJE |
|
50m |
1:17.51 |
252 |
4 |
Axel Lewander |
2004 |
AI7304 |
SPIF SF |
|
50m |
1:14.14 |
227 |
5 |
Zain Mardeni |
2001 |
AY0501 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:15.04 |
125 |
6 |
Hjalmar Mueller |
2004 |
AR8104 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:18.37 |
117 |
7 |
Morris Martin |
2004 |
AH0504 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:18.92 |
77 |
8 |
Jonatan Eriksson |
2006 |
AB1106 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:19.83 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
180 |
1 |
Gustav Jonsson |
2002 |
AG6502 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:10.07 |
171 |
2 |
Johan Gutierrez |
2002 |
AM9502 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:01.49 |
84 |
3 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
AG9599 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:00.47 |
113 |
4 |
William Lulek |
1998 |
AJ6998 |
SK NEPTUN |
|
50m |
59.80 |
279 |
5 |
Alfred Åström |
1997 |
AP0197 |
SPIF SF |
|
50m |
1:00.20 |
83 |
6 |
Wiggo Frohde |
2000 |
AX3300 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:00.99 |
235 |
7 |
Kenzo Buchli |
2000 |
AL0700 |
SPIF SF |
|
50m |
1:06.20 |
157 |
8 |
Guillermo Illanes |
2000 |
AE8100 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:10.23 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
16 december 2017 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
14:04 |
|