Startliste for Ringsted cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
lørdag
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Ringsted cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
22 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
09:20 |
|
|
Arrangør |
Mamaluxus |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 september 2018 |
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer |
Finaler (16) |
Sponsor: Gulerodshuset |
|
Heat 1 (16) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
591 |
2 |
Malou Hansen |
2004 |
0454AM |
NAKSKOV |
|
25m |
|
434 |
3 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
0716AH |
GENTOFTE |
|
25m |
|
195 |
4 |
Anna Marott Hansen |
2004 |
0442BC |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
193 |
5 |
Amanda Fafner |
2007 |
0756AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
569 |
6 |
Nicoline Bohn Jacobsen |
2006 |
0642AH |
HASLEV |
|
25m |
|
149 |
7 |
Victoria Paulsen |
2006 |
0614AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
544 |
1 |
Sofja Kjeldsen |
2006 |
0694AS |
ROSKILDE |
|
25m |
|
40 |
2 |
Viktoria Annabel Graulund |
2007 |
0774AK |
KORSØR |
|
25m |
|
387 |
3 |
Maja Burø Redke |
2007 |
0718AO |
RINGSTED |
|
25m |
4:13.11 |
421 |
4 |
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
0664AK |
GENTOFTE |
|
50m |
3:22.07 |
411 |
5 |
Sophie Flamand |
2007 |
0752AO |
GENTOFTE |
|
50m |
3:28.39 |
492 |
6 |
Nora Briskog |
2006 |
|
KARLSHAMN |
|
25m |
|
134 |
7 |
Sofie Løfmark Jensen |
2004 |
0494AW |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
531 |
8 |
Nora Berg |
2006 |
0634AT |
ROSKILDE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
41 |
1 |
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
0848AC |
KORSØR |
|
25m |
3:19.93 |
100 |
2 |
Signe Schnabelrauch |
2006 |
0606AP |
VATCPH-STT |
|
50m |
3:13.31 |
45 |
3 |
Johanne Jensen-Mattebjerg |
2006 |
0638AP |
KORSØR |
|
25m |
3:07.81 |
102 |
4 |
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
0628AB |
VATCPH-STT |
|
25m |
3:06.10 |
601 |
5 |
Signe Hofmann Petersen |
2006 |
0612AU |
NAKSKOV |
|
25m |
3:07.56 |
46 |
6 |
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
0794AK |
KORSØR |
|
25m |
3:11.77 |
447 |
7 |
Edith Louise Vedel |
2007 |
0742AD |
GENTOFTE |
|
50m |
3:19.29 |
557 |
8 |
Silje Sørensen |
2007 |
0754AB |
ROSKILDE |
|
25m |
3:20.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
437 |
1 |
Dikte Johanne Schrøder |
2006 |
0614AG |
GENTOFTE |
|
50m |
3:02.47 |
291 |
2 |
Silja Sol Jørgensen |
2005 |
0522AW |
VORDINGB |
|
50m |
2:58.40 |
106 |
3 |
Emilia Høffer |
2001 |
0176BD |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:55.75 |
466 |
4 |
Dicte Maar |
2006 |
0672AK |
NÆSTVED |
|
50m |
2:53.44 |
380 |
5 |
Lara W. S. Olsen |
2006 |
0696AA |
RINGSTED |
|
50m |
2:54.05 |
457 |
6 |
Leonora Franck |
2006 |
0658AH |
NÆSTVED |
|
25m |
2:57.62 |
404 |
7 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
0646AN |
GENTOFTE |
|
50m |
3:02.05 |
465 |
8 |
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
0616AM |
NÆSTVED |
|
25m |
3:03.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
50 |
1 |
Laura Kroman |
2004 |
0444AW |
KORSØR |
|
25m |
2:50.27 |
485 |
2 |
Maja Olson |
2003 |
|
KARLSHAMN |
|
25m |
2:48.17 |
283 |
3 |
Amanda F. Christiansen |
2005 |
0514AW |
VORDINGB |
|
25m |
2:47.06 |
401 |
4 |
Anna E.e. Balle |
2006 |
0628AL |
GENTOFTE |
|
25m |
2:43.64 |
73 |
5 |
Josefine Meng Langhorn |
2006 |
0676AO |
SK-SYD |
|
25m |
2:44.66 |
164 |
6 |
Luna Hein |
2005 |
0518AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:48.09 |
603 |
7 |
Nana Andersen |
2006 |
0634AA |
HOLBÆK |
|
25m |
2:50.06 |
127 |
8 |
Kamille Bentsen |
2006 |
0638AL |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:51.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
594 |
1 |
Line Høj |
2004 |
0444AM |
NAKSKOV |
|
50m |
2:43.23 |
207 |
2 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:40.05 |
261 |
3 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
2:39.87 |
191 |
4 |
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
0536AV |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:39.57 |
324 |
5 |
Helena Fogh Kronborg |
2005 |
0506AK |
VAT CPH |
|
50m |
2:39.80 |
320 |
6 |
Mille Hansen |
2005 |
0548AO |
VAT CPH |
|
25m |
2:40.00 |
74 |
7 |
Emilie Larsen |
2005 |
0568AV |
SK-SYD |
|
25m |
2:42.76 |
187 |
8 |
Maja Zastrojevic |
2006 |
0646AE |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:43.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
212 |
1 |
Alba Seneca |
2005 |
0576AN |
KALUNDBORG |
|
50m |
2:38.06 |
385 |
2 |
Aliyah Savannah Rasmussen |
2005 |
0564AN |
RINGSTED |
|
25m |
2:37.77 |
312 |
3 |
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
0342AU |
VAT CPH |
|
50m |
2:35.62 |
584 |
4 |
Maya Baltser |
2004 |
0426AP |
NAKSKOV |
|
25m |
2:33.89 |
406 |
5 |
Liva la Cour |
2006 |
0642AQ |
GENTOFTE |
|
50m |
2:35.31 |
156 |
6 |
Mie Visler |
2006 |
0626AI |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:36.15 |
177 |
7 |
Johanna Rasmussen |
2006 |
0632AG |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:37.88 |
190 |
8 |
Pauline Andersen |
2005 |
0592AP |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:38.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
281 |
1 |
Léa Zoé Bingler |
2000 |
0082AX |
VORDINGB |
|
25m |
2:33.41 |
311 |
2 |
Annika Køhn |
2005 |
0596AK |
VAT CPH |
|
25m |
2:32.71 |
452 |
3 |
Caroline Bendtsen |
2002 |
0254AK |
NÆSTVED |
|
25m |
2:32.17 |
553 |
4 |
Sofie Lykke Petersen |
2005 |
0512AI |
ROSKILDE |
|
25m |
2:31.91 |
44 |
5 |
Isabella Hejlesen |
2004 |
0428AW |
KORSØR |
|
25m |
2:31.97 |
518 |
6 |
Sveda Naima Grude |
2006 |
|
SCH |
|
25m |
2:32.23 |
76 |
7 |
Signe Bagge Møller |
2004 |
0414AW |
SK-SYD |
|
25m |
2:33.01 |
171 |
8 |
Laura Kristensen |
2004 |
0424AW |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:33.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
621 |
1 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
25m |
2:30.99 |
440 |
2 |
Molly Szczepanski |
2006 |
0662AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
2:30.35 |
82 |
3 |
Ida Marie Bundgaard Ravn |
2004 |
0488AV |
SK-SYD |
|
25m |
2:29.89 |
572 |
4 |
Lærke Møller |
2005 |
0578AN |
HASLEV |
|
25m |
2:28.62 |
310 |
5 |
Astrid Høffer |
2004 |
0438AB |
VAT CPH |
|
25m |
2:29.23 |
250 |
6 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
50m |
2:30.29 |
147 |
7 |
Fanta O. Petersen |
2005 |
0568AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:30.72 |
573 |
8 |
Sisse Berg Olesen |
2005 |
0514AB |
HASLEV |
|
25m |
2:31.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
611 |
1 |
Ida Larsen |
2000 |
0008BA |
HOLBÆK |
|
25m |
2:25.16 |
300 |
2 |
Freja Søndergaard |
2004 |
0452AO |
VORDINGB |
|
25m |
2:25.00 |
467 |
3 |
Gaya Josefine Maar |
2003 |
0318AQ |
NÆSTVED |
|
25m |
2:24.62 |
400 |
4 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
50m |
2:23.59 |
201 |
5 |
Anna Larsen |
2004 |
0498AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:24.14 |
72 |
6 |
Ida Kjølby |
2003 |
0398BB |
SK-SYD |
|
25m |
2:24.63 |
200 |
7 |
Thea Kaiser |
2004 |
0402AZ |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:25.14 |
299 |
8 |
Freja Petersen |
2000 |
0018BE |
VORDINGB |
|
25m |
2:26.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
613 |
1 |
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
HOLBÆK |
|
25m |
2:21.82 |
298 |
2 |
Maya Nykjær |
2001 |
0144AW |
VORDINGB |
|
25m |
2:21.54 |
444 |
3 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:20.95 |
525 |
4 |
Amelie Ritter |
2003 |
|
SCH |
|
25m |
2:20.34 |
585 |
5 |
Malou Carlsen |
2000 |
0036AO |
NAKSKOV |
|
25m |
2:20.48 |
496 |
6 |
Mille Bergmann |
2004 |
0408AR |
RØNNE |
|
25m |
2:21.33 |
436 |
7 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:21.62 |
255 |
8 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
2:23.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
321 |
1 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VAT CPH |
|
25m |
2:19.79 |
398 |
2 |
Josephine Wismann |
2002 |
0236AS |
RINGSTED |
|
25m |
2:19.21 |
178 |
3 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
0366AC |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:18.79 |
337 |
4 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VAT CPH |
|
50m |
2:17.27 |
318 |
5 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
VAT CPH |
|
50m |
2:18.68 |
179 |
6 |
Elisabeth Roskær |
2004 |
0464AC |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:18.98 |
493 |
7 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
0392AB |
GENTOFTE |
|
25m |
2:19.47 |
262 |
8 |
Ida Rishøj |
2002 |
0286AF |
TRITON B |
|
50m |
2:20.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
273 |
1 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
TRITON B |
|
50m |
2:16.72 |
354 |
2 |
Sophie Grandjean |
2003 |
0346AR |
RINGSTED |
|
25m |
2:16.29 |
453 |
3 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
25m |
2:16.12 |
378 |
4 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
50m |
2:14.06 |
405 |
5 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
25m |
2:15.44 |
397 |
6 |
Cathrine Wismann |
2002 |
0264AS |
RINGSTED |
|
25m |
2:16.26 |
346 |
7 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
RINGSTED |
|
25m |
2:16.69 |
410 |
8 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
25m |
2:17.10 |
|
|
Heat 14 (16) (Årg. 2007-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
358 |
1 |
Sascha Haste |
2007 |
0706AC |
RINGSTED |
|
25m |
3:03.67 |
523 |
2 |
Clara Ylva Pickenbach |
2007 |
|
SCH |
|
25m |
2:58.68 |
245 |
3 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
50m |
2:54.20 |
269 |
4 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
25m |
2:37.90 |
163 |
5 |
Caroline Hansen |
2007 |
0784AG |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:50.75 |
460 |
6 |
Asta Marie R. Jensen |
2007 |
0742AE |
NÆSTVED |
|
25m |
2:55.99 |
511 |
7 |
Mila Sophie Brade |
2007 |
|
SCH |
|
25m |
3:00.18 |
297 |
8 |
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
0716AD |
VORDINGB |
|
50m |
3:06.48 |
|
|
Heat 15 (16) (Årg. 2005-2006) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
617 |
1 |
Alberte Pedersen |
2006 |
0618AB |
HOLBÆK |
|
50m |
2:26.02 |
575 |
2 |
Petrine R. E. Sørensen |
2005 |
0512AB |
HASLEV |
|
25m |
2:22.81 |
389 |
3 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
0582AD |
RINGSTED |
|
25m |
2:21.53 |
308 |
4 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
0542AE |
VAT CPH |
|
25m |
2:18.98 |
552 |
5 |
Asta Palmund |
2005 |
0582AC |
ROSKILDE |
|
25m |
2:20.84 |
58 |
6 |
Elida Thornsen |
2005 |
0528AA |
KORSØR |
|
25m |
2:22.36 |
68 |
7 |
Josephine Frederiksen |
2005 |
0532AP |
SK-SYD |
|
25m |
2:25.00 |
559 |
8 |
Antoinette Zafra |
2005 |
0518AA |
ROSKILDE |
|
25m |
2:27.50 |
|
|
Heat 16 (16) (Årg. 1920-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
394 |
1 |
Maria Szokody |
2002 |
0252AE |
RINGSTED |
|
25m |
2:13.71 |
253 |
2 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
25m |
2:11.68 |
335 |
3 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH |
|
25m |
2:10.19 |
239 |
4 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
25m |
2:06.75 |
276 |
5 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
25m |
2:08.84 |
232 |
6 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
50m |
2:10.90 |
215 |
7 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:12.55 |
449 |
8 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:13.90 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
22 september 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
09:20 |
|