Program för UGP 1 2018-2019, Borås
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Insim: 13.30 1:a start kl. 14:30
Heatlista Gren 26
|
Tävling |
UGP 1 2018-2019 |
|
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Borås |
|
Utskriftstid |
11:41 |
|
|
Arrangör |
SK 70 (Simklubben 1970) |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer |
Finaler (17) |
Beräknad start 17:11 |
Heat 1 (17) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
390 |
1 |
Judi Abdelkareem |
2004 |
BG9804 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:49.72 |
568 |
2 |
Julia Dicander |
2006 |
BG6806 |
MASS |
|
25m |
1:43.01 |
569 |
3 |
Iselin Mattsdotter |
2006 |
BI9606 |
MASS |
|
25m |
1:41.90 |
562 |
4 |
Linnéa Ottosson |
2007 |
AP3407 |
MASS |
|
25m |
1:37.43 |
587 |
5 |
Alice Friman |
2005 |
BE4605 |
MASS |
|
25m |
1:36.58 |
563 |
6 |
Beatrice Stefanescu |
2007 |
AP3607 |
MASS |
|
25m |
1:37.05 |
571 |
7 |
Lilith Annmark |
2006 |
BL4606 |
MASS |
|
25m |
1:40.66 |
602 |
8 |
Freja Kinnander |
2007 |
AI3407 |
MASS |
|
25m |
1:41.92 |
574 |
9 |
Leia Haley Åslin |
2006 |
BO9206 |
MASS |
|
25m |
1:43.08 |
709 |
10 |
Agnes Wahlberg |
2004 |
ae3604 |
ELFSBORG |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
566 |
1 |
Nina Ljunggren |
2007 |
AU9207 |
MASS |
|
50m |
1:34.35 |
686 |
2 |
Lovisa Lidén |
2006 |
BH0206 |
VARBERG |
|
25m |
1:32.32 |
573 |
3 |
Meja Mulder Pettersson |
2005 |
BT0405 |
MASS |
|
50m |
1:30.85 |
590 |
4 |
Tindra Janson |
2005 |
BE9605 |
MASS |
|
25m |
1:29.78 |
472 |
5 |
Elsie Nysten |
2006 |
BJ5606 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:29.09 |
601 |
6 |
Isa Janson |
2006 |
AU3206 |
MASS |
|
25m |
1:29.11 |
476 |
7 |
Amanda Ljungberg |
2005 |
BS1205 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:30.67 |
389 |
8 |
Juliette Erixon |
2005 |
AQ2405 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:31.82 |
611 |
9 |
Anna-Maria Niemi |
2006 |
AZ1606 |
MASS |
|
25m |
1:32.81 |
699 |
10 |
Wilma Carlsson |
2005 |
BL8605 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:34.36 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
627 |
1 |
Ida Hansson |
2005 |
AK5205 |
SK 1970 |
|
25m |
1:28.28 |
681 |
2 |
Melva Eriksson |
2006 |
AY1806 |
VARBERG |
|
25m |
1:27.74 |
459 |
3 |
Sofia Isberg |
2006 |
BA8206 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:27.32 |
628 |
4 |
Agnes Hörder |
2007 |
AA4607 |
SK 1970 |
|
50m |
1:26.17 |
350 |
5 |
Ebba Kemper |
2004 |
BA6404 |
ANDERSTORP |
|
25m |
1:25.88 |
449 |
6 |
Linda Asterling |
2005 |
AY3205 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:26.08 |
560 |
7 |
Gilma Janesjö |
2007 |
AP5207 |
MASS |
|
50m |
1:26.79 |
444 |
8 |
Lo Stranne |
2005 |
AX6805 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:27.58 |
696 |
9 |
Adiyat Coles |
2008 |
AB1808 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:28.14 |
633 |
10 |
Lina Larsson |
2005 |
BR8805 |
SK 1970 |
|
25m |
1:28.77 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
629 |
1 |
Mirabelle Hedendahl |
2007 |
AB3407 |
SK 1970 |
|
25m |
1:24.21 |
445 |
2 |
Alma Mellegård Fastén |
2006 |
AM2406 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:24.12 |
607 |
3 |
Clara Uddheim |
2005 |
BJ3805 |
MASS |
|
25m |
1:22.85 |
465 |
4 |
Cornelia Cederbrant |
2005 |
BB5406 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:22.15 |
694 |
5 |
Bianca Havner |
2005 |
BB2205 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:21.62 |
610 |
6 |
Amanda Mankinen |
2006 |
AZ0606 |
MASS |
|
25m |
1:21.64 |
473 |
7 |
Sara Högstedt |
2005 |
BR7605 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:22.58 |
631 |
8 |
Hilda Boman |
2008 |
AA4608 |
SK 1970 |
|
50m |
1:23.53 |
606 |
9 |
Tuva Byfeldt |
2005 |
BJ4605 |
MASS |
|
25m |
1:24.13 |
592 |
10 |
Laura Perisic |
2005 |
BE1805 |
MASS |
|
25m |
1:24.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
665 |
1 |
Freja Gustafsson |
2004 |
AZ9604 |
VARBERG |
|
50m |
1:21.13 |
620 |
2 |
Liza Vesterberg |
2002 |
BD5202 |
SK 1970 |
|
25m |
1:20.86 |
695 |
3 |
Maja Mcadam |
2006 |
AO0806 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:19.82 |
400 |
4 |
Ellen Johansson |
2008 |
AB6208 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:19.40 |
403 |
5 |
Edith Fredriksson |
2007 |
AJ7407 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:19.02 |
388 |
6 |
Amalia Ödman |
2005 |
AP5605 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:19.22 |
630 |
7 |
Evelina Hallman |
2006 |
AG8406 |
SK 1970 |
|
25m |
1:19.60 |
579 |
8 |
Alice Alsterstad |
2005 |
AY8405 |
MASS |
|
25m |
1:19.95 |
554 |
9 |
Matilda Wedel |
2006 |
AZ8606 |
MASS |
|
25m |
1:20.86 |
438 |
10 |
Klara Rask |
2005 |
AL9405 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:21.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
598 |
1 |
Sigrid Carlsson |
2006 |
AS9406 |
MASS |
|
25m |
1:18.65 |
447 |
2 |
Nadja Karlsson |
2004 |
BK8404 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:18.51 |
580 |
3 |
Anna Ström |
2006 |
AM7606 |
MASS |
|
25m |
1:18.14 |
596 |
4 |
Elsa Blomberg |
2006 |
AS1606 |
MASS |
|
50m |
1:18.11 |
644 |
5 |
Alice Öberg |
2005 |
AV2805 |
SK STIMMET |
|
50m |
1:17.58 |
603 |
6 |
Maja Burenius |
2006 |
AV5806 |
MASS |
|
25m |
1:18.01 |
542 |
7 |
Fiona Ernst |
2004 |
AV1204 |
MASS |
|
25m |
1:18.14 |
508 |
8 |
Josephine Andersson |
2007 |
AN8207 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:18.29 |
600 |
9 |
Agnes Sjöström |
2006 |
AS3606 |
MASS |
|
25m |
1:18.64 |
393 |
10 |
Enna Karanovic |
2006 |
AM8206 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:18.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
642 |
1 |
Moa Fagerström |
2003 |
AN4803 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:17.02 |
466 |
2 |
Charlize Nyström |
2005 |
BN7405 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:16.76 |
635 |
3 |
Saga Nikumaa |
2004 |
AP1404 |
SKENE SIM |
|
25m |
1:16.54 |
575 |
4 |
Ebba Carlström |
2006 |
AJ3606 |
MASS |
|
25m |
1:16.26 |
690 |
5 |
Thea Qvarnström |
2005 |
AE1205 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:15.72 |
398 |
6 |
Nirvana Cavka |
2004 |
BN3204 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:15.84 |
492 |
7 |
Emmalina Ottosson |
2005 |
AP3405 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:16.40 |
700 |
8 |
Maja Gustafsson |
2007 |
AO3407 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:16.60 |
462 |
9 |
Selma Hahne |
2004 |
BU5604 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:16.98 |
679 |
10 |
Märta Arnqvist |
2005 |
BB1205 |
VARBERG |
|
25m |
1:17.14 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
691 |
1 |
Izabelle Andersson |
2004 |
AM9204 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:15.54 |
502 |
2 |
Tilda Hägglund |
2005 |
BB6205 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:15.33 |
597 |
3 |
Livia Bravert |
2006 |
AS6406 |
MASS |
|
25m |
1:15.08 |
613 |
4 |
Lovisa Stokke Eriksson |
2006 |
AZ8406 |
MASS |
|
25m |
1:15.00 |
382 |
5 |
Sarah Nilsson |
2003 |
BN6603 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:14.50 |
680 |
6 |
Emma Johansson |
2005 |
BG7805 |
VARBERG |
|
25m |
1:14.69 |
531 |
7 |
Tova Söderberg |
2004 |
AJ8204 |
MASS |
|
25m |
1:15.02 |
604 |
8 |
Alva Gadolin |
2006 |
AY3806 |
MASS |
|
25m |
1:15.30 |
533 |
9 |
Elsa Stenfeldt |
2004 |
AJ9204 |
MASS |
|
25m |
1:15.50 |
461 |
10 |
Ines Norlander |
2006 |
BA1406 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:15.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
551 |
1 |
Fanny Sjöström |
2004 |
BF5804 |
MASS |
|
25m |
1:14.49 |
506 |
2 |
Emilia Pålsson |
2005 |
BB1405 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:14.22 |
500 |
3 |
Beatrice Andersson |
2005 |
BB3205 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:14.16 |
412 |
4 |
Josefine Stensson |
2003 |
BM6603 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:13.96 |
578 |
5 |
Ingrid Toresäter |
2005 |
AY9405 |
MASS |
|
25m |
1:13.61 |
612 |
6 |
Elin Ryman |
2006 |
AZ7406 |
MASS |
|
50m |
1:13.80 |
405 |
7 |
Nellie Siversjö |
2006 |
BA6806 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:14.04 |
618 |
8 |
Matilda Hörder |
2004 |
AH5604 |
SK 1970 |
|
25m |
1:14.20 |
485 |
9 |
Tilda Westergren |
2004 |
AN4404 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:14.35 |
585 |
10 |
Alicia Smith |
2005 |
BB5805 |
MASS |
|
25m |
1:14.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
397 |
1 |
Alma Strömberg |
2007 |
AD0807 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:13.50 |
672 |
2 |
Johanna Kuylenstjerna |
2003 |
BS9403 |
VARBERG |
|
25m |
1:13.19 |
443 |
3 |
Stina Klara Brokstorp |
2005 |
AX8805 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:13.04 |
645 |
4 |
Simona Gunnarsson |
2007 |
AC8807 |
SK STIMMET |
|
50m |
1:12.79 |
505 |
5 |
Isa Persson |
2006 |
AO4806 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:12.68 |
545 |
6 |
Emilia Isberg |
2003 |
BK9203 |
MASS |
|
50m |
1:12.77 |
430 |
7 |
Elma Eklund |
2005 |
AG5205 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:12.91 |
494 |
8 |
Elicia Allard |
2005 |
AP0805 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:13.05 |
451 |
9 |
Elin Ha |
2006 |
AM7406 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:13.20 |
482 |
10 |
Cazzandra Lindblad |
2003 |
AQ5803 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:13.55 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
577 |
1 |
Matilda Lundberg |
2005 |
AY6605 |
MASS |
|
25m |
1:12.58 |
383 |
2 |
Emmy Fjeld |
2006 |
AE6806 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:12.38 |
522 |
3 |
Hannah Flodin |
2003 |
AK2403 |
MASS |
|
50m |
1:12.32 |
666 |
4 |
Ronja Gustafsson |
2006 |
AD4606 |
VARBERG |
|
25m |
1:12.10 |
455 |
5 |
Elin Göransson |
2003 |
BV7603 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:11.91 |
656 |
6 |
Alva Tingstorp |
2005 |
AB6405 |
VARBERG |
|
25m |
1:11.92 |
698 |
7 |
Elise Dahlberg |
2006 |
AY2806 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:12.11 |
453 |
8 |
Elin Sjöberg |
2005 |
AY9205 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:12.34 |
550 |
9 |
Frida Olofsson |
2004 |
BF7804 |
MASS |
|
25m |
1:12.49 |
677 |
10 |
Felicia Ceveryd |
2005 |
AZ1605 |
VARBERG |
|
25m |
1:12.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
401 |
1 |
Ella Flyckt |
2007 |
AH7607 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:11.68 |
594 |
2 |
Alva Sonberger |
2005 |
BE8605 |
MASS |
|
50m |
1:11.17 |
433 |
3 |
Viola Berlin |
2002 |
BO9602 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:10.43 |
493 |
4 |
Nikita Reljanovic |
2004 |
BD4404 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:10.18 |
351 |
5 |
Annie Seppälä |
2004 |
BD6804 |
ANDERSTORP |
|
25m |
1:09.89 |
409 |
6 |
Filippa Lind |
2004 |
AB7204 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:10.00 |
457 |
7 |
Filippa Hemberg |
2004 |
BT5204 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:10.20 |
687 |
8 |
Linnea Andersson |
2004 |
AF7604 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:10.72 |
501 |
9 |
Stina Holmqvist |
2006 |
AO6606 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:11.62 |
586 |
10 |
Melis Suleyman |
2005 |
BC7405 |
MASS |
|
25m |
1:11.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
349 |
1 |
Agnes Torén |
2003 |
BE2603 |
ANDERSTORP |
|
25m |
1:09.70 |
431 |
2 |
Frida Skåring |
2002 |
BO5602 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:09.21 |
692 |
3 |
Elsa Kanth |
2004 |
AN9204 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:08.97 |
539 |
4 |
Alva Ström |
2003 |
BG5603 |
MASS |
|
25m |
1:08.92 |
369 |
5 |
Emilia Esborn |
2003 |
AP7403 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:08.50 |
527 |
6 |
Wilma Ericsson |
2002 |
BE8602 |
MASS |
|
25m |
1:08.92 |
583 |
7 |
Lia Wallström |
2004 |
BK5804 |
MASS |
|
25m |
1:08.93 |
375 |
8 |
Felicia Johansson Thörngren |
2003 |
BA9203 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:09.03 |
540 |
9 |
Elsa Höstner |
2003 |
BG8403 |
MASS |
|
25m |
1:09.42 |
617 |
10 |
Linnea Andersson |
2003 |
AU1403 |
SK 1970 |
|
25m |
1:09.81 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
668 |
1 |
Emmie Dahlgren |
2004 |
BA8204 |
VARBERG |
|
50m |
1:08.26 |
515 |
2 |
Elin Salegård |
2005 |
AT0405 |
LIDKÖPING |
|
25m |
1:07.99 |
662 |
3 |
Tilda Hilbert |
2004 |
AZ0804 |
VARBERG |
|
50m |
1:07.52 |
378 |
4 |
Ebba Skoog |
2004 |
AZ2404 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:07.39 |
622 |
5 |
Ella Westerlund |
2004 |
AL6604 |
SK 1970 |
|
25m |
1:07.16 |
434 |
6 |
Saga Johannesson |
2005 |
AE3705 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:07.21 |
359 |
7 |
Nelly Askengren Stråhle |
2003 |
AE7403 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:07.44 |
518 |
8 |
Linnea Reuterberg |
2001 |
AQ9601 |
MASS |
|
25m |
1:07.99 |
387 |
9 |
Sally Olsson |
2005 |
AP4405 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:08.04 |
423 |
10 |
Anna Maria Jökulsdottir |
2003 |
BA4203 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:08.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
659 |
1 |
Nikki Berggren |
2005 |
AD9805 |
VARBERG |
|
25m |
1:06.93 |
442 |
2 |
Ebba Egnell |
2005 |
AX3805 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:06.23 |
484 |
3 |
Elsa Jonsson |
2004 |
AN0404 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:05.81 |
541 |
4 |
Olivia Sandberg |
2003 |
BH0403 |
MASS |
|
25m |
1:05.40 |
619 |
5 |
Clara Sandberg |
2004 |
AH6604 |
SK 1970 |
|
25m |
1:05.07 |
424 |
6 |
Polina Zhirkova |
2004 |
AN4204 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:05.15 |
543 |
7 |
Elina Wang |
2004 |
AV4204 |
MASS |
|
50m |
1:05.47 |
556 |
8 |
Wilma Christensen |
2003 |
CA8203 |
MASS |
|
50m |
1:05.88 |
422 |
9 |
Ebba Holmdahl |
2003 |
BA2203 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:06.52 |
553 |
10 |
Anya Chen |
2004 |
BH1604 |
MASS |
|
25m |
1:06.99 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
364 |
1 |
Sofie Persson |
2004 |
AB5804 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:04.80 |
544 |
2 |
Astrid Virén |
2004 |
AV5204 |
MASS |
|
25m |
1:04.12 |
411 |
3 |
Julia Jonsson |
2004 |
AR5804 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:03.90 |
538 |
4 |
Sara Nyqvist |
2003 |
BG4603 |
MASS |
|
25m |
1:03.81 |
410 |
5 |
Francesca Clark |
2001 |
BE1801 |
FALKÖPING |
|
25m |
1:03.66 |
391 |
6 |
Amanda Böhrén |
2005 |
AU8405 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:03.77 |
486 |
7 |
Emilia Hedman |
2003 |
BE6803 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:03.85 |
704 |
8 |
Olivia Thonander |
2005 |
AD7605 |
ALE |
|
25m |
1:04.06 |
526 |
9 |
Melissa Nyberg |
2003 |
AW7403 |
MASS |
|
50m |
1:04.70 |
625 |
10 |
Matilda Hallman |
2003 |
BF7403 |
SK 1970 |
|
25m |
1:04.81 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
421 |
1 |
Sara Hopmark |
2004 |
AJ7204 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:03.25 |
441 |
2 |
Linnea Högstedt |
2004 |
BK2404 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:03.04 |
517 |
3 |
Saga Janzén |
2002 |
AB9802 |
MASS |
|
25m |
1:01.46 |
415 |
4 |
Hannah Hemberg |
2002 |
AD2402 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:01.09 |
416 |
5 |
Andrea Reinhold |
2001 |
AS3401 |
GÖTEBORG |
|
25m |
58.46 |
475 |
6 |
Lucie Hanquet |
2003 |
CC2403 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:00.90 |
417 |
7 |
Michelle Nordenmark |
2002 |
AN6602 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:01.10 |
418 |
8 |
Johanna de Jonge |
2001 |
BE1401 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:01.97 |
373 |
9 |
Thilda Häll |
2005 |
AE5205 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:03.07 |
435 |
10 |
Johanna Edgren |
2004 |
AZ5604 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:03.37 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 |
Utskriftstid |
11:41 |
|