2020-02-25   06:40:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 2018-2019, Borås

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Insim: 08:00 1:a start kl. 09:00

Heatlista Gren 3
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019    Utskriftsdatum  12 oktober 2018   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  21:19   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer  Finaler (15) 
Beräknad start 10:08 
Heat 1 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
566  Nina Ljunggren  2007  AU9207  MASS    50m  2:18.20 
699  Wilma Carlsson  2005  BL8605  FALKENBERG    50m  2:10.07 
459  Sofia Isberg  2006  BA8206  GÖTEBORG    25m  2:03.05 
572  Inez Ringbo  2006  BN5406  MASS    25m  1:58.77 
602  Freja Kinnander  2007  AI3407  MASS    50m  1:56.66 
445  Alma Mellegård Fastén  2006  AM2406  GÖTEBORG    25m  1:57.94 
611  Anna-Maria Niemi  2006  AZ1606  MASS    25m  1:59.96 
634  Alva Johansson  2005  BS3405  SK 1970    25m  2:06.64 
600  Agnes Sjöström  2006  AS3606  MASS    25m  2:11.40 
  10               

 
Heat 2 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
633  Lina Larsson  2005  BR8805  SK 1970    25m  1:55.20 
681  Melva Eriksson  2006  AY1806  VARBERG    25m  1:53.96 
460  Freja Johansson  2005  BK3405  GÖTEBORG    25m  1:53.39 
465  Cornelia Cederbrant  2005  BB5406  GÖTEBORG    50m  1:51.33 
492  Emmalina Ottosson  2005  AP3405  SK LAXEN    25m  1:49.68 
597  Livia Bravert  2006  AS6406  MASS    25m  1:49.74 
686  Lovisa Lidén  2006  BH0206  VARBERG    25m  1:51.47 
694  Bianca Havner  2005  BB2205  FALKENBERG    25m  1:53.40 
381  Tova Figas  2006  AD6806  ELFSBORG    25m  1:54.04 
608  10  Clara Almqvist  2006  AZ3206  MASS    50m  1:56.06 

 
Heat 3 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
472  Elsie Nysten  2006  BJ5606  GÖTEBORG    25m  1:48.30 
606  Tuva Byfeldt  2005  BJ4605  MASS    25m  1:47.48 
432  Liv Johansson  2002  BO0802  GÖTEBORG    50m  1:47.17 
697  Kristin Johannesson  2004  BQ9804  FALKENBERG    50m  1:46.52 
383  Emmy Fjeld  2006  AE6806  ELFSBORG    25m  1:45.74 
546  Gabriella Rolf  2004  AW7204  MASS    25m  1:46.46 
397  Alma Strömberg  2007  AD0807  ELFSBORG    25m  1:46.53 
461  Ines Norlander  2006  BA1406  GÖTEBORG    25m  1:47.17 
695  Maja Mcadam  2006  AO0806  FALKENBERG    25m  1:47.56 
470  10  Paloma Consil  2004  BX7804  GÖTEBORG    25m  1:49.39 

 
Heat 4 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
444  Lo Stranne  2005  AX6805  GÖTEBORG    25m  1:45.52 
601  Isa Janson  2006  AU3206  MASS    25m  1:45.07 
554  Matilda Wedel  2006  AZ8606  MASS    25m  1:44.80 
612  Elin Ryman  2006  AZ7406  MASS    25m  1:44.55 
429  Amalia Mattisson  2004  AQ7804  GÖTEBORG    25m  1:44.34 
440  Aramis Yaghobi  2004  BD0204  GÖTEBORG    25m  1:44.46 
605  Matilda Boreström  2005  BJ6605  MASS    25m  1:44.57 
646  Clara Lövenkjaer  2006  AW6806  SK STIMMET    25m  1:45.04 
690  Thea Qvarnström  2005  AE1205  FALKENBERG    50m  1:45.07 
522  10  Hannah Flodin  2003  AK2403  MASS    25m  1:45.69 

 
Heat 5 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
438  Klara Rask  2005  AL9405  GÖTEBORG    25m  1:44.22 
506  Emilia Pålsson  2005  BB1405  SK LAXEN    25m  1:42.68 
635  Saga Nikumaa  2004  AP1404  SKENE SIM    25m  1:41.83 
629  Mirabelle Hedendahl  2007  AB3407  SK 1970    25m  1:41.54 
642  Moa Fagerström  2003  AN4803  SK STIMMET    25m  1:40.95 
631  Hilda Boman  2008  AA4608  SK 1970    25m  1:41.26 
494  Elicia Allard  2005  AP0805  SK LAXEN    50m  1:41.62 
449  Linda Asterling  2005  AY3205  GÖTEBORG    25m  1:42.41 
540  Elsa Höstner  2003  BG8403  MASS    25m  1:43.95 
476  10  Amanda Ljungberg  2005  BS1205  GÖTEBORG    25m  1:44.28 

 
Heat 6 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
680  Emma Johansson  2005  BG7805  VARBERG    25m  1:40.85 
594  Alva Sonberger  2005  BE8605  MASS    25m  1:40.63 
466  Charlize Nyström  2005  BN7405  GÖTEBORG    25m  1:40.29 
501  Stina Holmqvist  2006  AO6606  SK LAXEN    50m  1:39.48 
446  Evelina Liu  2004  BK7404  GÖTEBORG    25m  1:39.34 
567  Eva Ding  2006  BG9806  MASS    25m  1:39.36 
607  Clara Uddheim  2005  BJ3805  MASS    25m  1:39.84 
508  Josephine Andersson  2007  AN8207  SK LAXEN    25m  1:40.31 
628  Agnes Hörder  2007  AA4607  SK 1970    25m  1:40.68 
665  10  Freja Gustafsson  2004  AZ9604  VARBERG    25m  1:40.91 

 
Heat 7 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
502  Tilda Hägglund  2005  BB6205  SK LAXEN    50m  1:39.23 
404  Emelie Johansson  2005  BH2205  ELFSBORG    25m  1:38.77 
485  Tilda Westergren  2004  AN4404  SK LAXEN    25m  1:38.43 
443  Stina Klara Brokstorp  2005  AX8805  GÖTEBORG    25m  1:37.89 
645  Simona Gunnarsson  2007  AC8807  SK STIMMET    25m  1:37.66 
578  Ingrid Toresäter  2005  AY9405  MASS    25m  1:37.69 
590  Tindra Janson  2005  BE9605  MASS    50m  1:38.17 
482  Cazzandra Lindblad  2003  AQ5803  SK LAXEN    25m  1:38.55 
473  Sara Högstedt  2005  BR7605  GÖTEBORG    25m  1:38.98 
604  10  Alva Gadolin  2006  AY3806  MASS    25m  1:39.31 

 
Heat 8 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
551  Fanny Sjöström  2004  BF5804  MASS    25m  1:37.35 
545  Emilia Isberg  2003  BK9203  MASS    25m  1:37.32 
677  Felicia Ceveryd  2005  AZ1605  VARBERG    25m  1:36.86 
531  Tova Söderberg  2004  AJ8204  MASS    25m  1:36.75 
613  Lovisa Stokke Eriksson  2006  AZ8406  MASS    25m  1:36.48 
453  Elin Sjöberg  2005  AY9205  GÖTEBORG    25m  1:36.62 
583  Lia Wallström  2004  BK5804  MASS    25m  1:36.86 
698  Elise Dahlberg  2006  AY2806  FALKENBERG    25m  1:37.11 
451  Elin Ha  2006  AM7406  GÖTEBORG    25m  1:37.34 
393  10  Enna Karanovic  2006  AM8206  ELFSBORG    25m  1:37.52 

 
Heat 9 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
679  Märta Arnqvist  2005  BB1205  VARBERG    25m  1:36.43 
504  Maja Ljungdahl  2006  AO9606  SK LAXEN    25m  1:35.87 
687  Linnea Andersson  2004  AF7604  FALKENBERG    25m  1:35.46 
374  Elly Sjöberg  2005  AE6205  ELFSBORG    25m  1:35.08 
592  Laura Perisic  2005  BE1805  MASS    25m  1:34.81 
354  Klara Tallbäck  2003  BQ5203  ANDERSTORP    25m  1:34.83 
691  Izabelle Andersson  2004  AM9204  FALKENBERG    25m  1:35.10 
596  Elsa Blomberg  2006  AS1606  MASS    25m  1:35.65 
704  Olivia Thonander  2005  AD7605  ALE    25m  1:36.36 
577  10  Matilda Lundberg  2005  AY6605  MASS    25m  1:36.44 

 
Heat 10 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
619  Clara Sandberg  2004  AH6604  SK 1970    50m  1:33.45 
513  Agnes Carlsson-Djerf  2006  AD6606  LIDKÖPING    25m  1:33.15 
586  Melis Suleyman  2005  BC7405  MASS    25m  1:32.59 
585  Alicia Smith  2005  BB5805  MASS    25m  1:32.19 
423  Anna Maria Jökulsdottir  2003  BA4203  GÖTEBORG    25m  1:31.97 
462  Selma Hahne  2004  BU5604  GÖTEBORG    50m  1:32.00 
447  Nadja Karlsson  2004  BK8404  GÖTEBORG    50m  1:32.37 
426  Ida Norlander  2003  BD2203  GÖTEBORG    50m  1:33.01 
644  Alice Öberg  2005  AV2805  SK STIMMET    25m  1:33.24 
503  10  Olivia Laaksonen  2006  AO5606  SK LAXEN    25m  1:33.68 

 
Heat 11 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
539  Alva Ström  2003  BG5603  MASS    25m  1:31.47 
364  Sofie Persson  2004  AB5804  ELFSBORG    25m  1:30.69 
500  Beatrice Andersson  2005  BB3205  SK LAXEN    25m  1:30.09 
666  Ronja Gustafsson  2006  AD4606  VARBERG    25m  1:29.69 
505  Isa Persson  2006  AO4806  SK LAXEN    25m  1:29.33 
382  Sarah Nilsson  2003  BN6603  ELFSBORG    25m  1:29.58 
553  Anya Chen  2004  BH1604  MASS    25m  1:29.81 
610  Amanda Mankinen  2006  AZ0606  MASS    25m  1:30.48 
431  Frida Skåring  2002  BO5602  GÖTEBORG    25m  1:30.98 
556  10  Wilma Christensen  2003  CA8203  MASS    50m  1:31.68 

 
Heat 12 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
398  Nirvana Cavka  2004  BN3204  ELFSBORG    50m  1:28.76 
533  Elsa Stenfeldt  2004  AJ9204  MASS    25m  1:27.97 
375  Felicia Johansson Thörngren  2003  BA9203  ELFSBORG    50m  1:26.59 
526  Melissa Nyberg  2003  AW7403  MASS    25m  1:26.08 
493  Nikita Reljanovic  2004  BD4404  SK LAXEN    50m  1:24.82 
662  Tilda Hilbert  2004  AZ0804  VARBERG    25m  1:25.27 
537  Clara Sjöstedt  2003  BG6603  MASS    25m  1:26.31 
391  Amanda Böhrén  2005  AU8405  ELFSBORG    25m  1:27.07 
362  Linn Thid  2003  AG5803  ELFSBORG    50m  1:28.16 
351  10  Annie Seppälä  2004  BD6804  ANDERSTORP    25m  1:29.14 

 
Heat 13 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
515  Elin Salegård  2005  AT0405  LIDKÖPING    25m  1:24.72 
659  Nikki Berggren  2005  AD9805  VARBERG    25m  1:24.62 
415  Hannah Hemberg  2002  AD2402  GÖTEBORG    25m  1:24.19 
511  Klara Torén  2006  AB1406  LIDKÖPING    25m  1:24.07 
524  Tuva Gustavsson  2004  AF5604  MASS    25m  1:23.81 
621  Alva Emardson  2001  BP6401  SK 1970    25m  1:24.05 
527  Wilma Ericsson  2002  BE8602  MASS    25m  1:24.13 
543  Elina Wang  2004  AV4204  MASS    25m  1:24.26 
377  Elsa Berge Kleber  2004  AY5204  ELFSBORG    25m  1:24.62 
409  10  Filippa Lind  2004  AB7204  FALKÖPING    25m  1:24.75 

 
Heat 14 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
369  Emilia Esborn  2003  AP7403  ELFSBORG    25m  1:23.02 
455  Elin Göransson  2003  BV7603  GÖTEBORG    25m  1:22.04 
637  Nikita Kapron  2003  AL2803  SKÖVDE SS    25m  1:21.94 
434  Saga Johannesson  2005  AE3705  GÖTEBORG    50m  1:19.99 
638  Molly Lund  2005  AB6605  SKÖVDE SS    25m  1:19.52 
442  Ebba Egnell  2005  AX3805  GÖTEBORG    25m  1:19.64 
433  Viola Berlin  2002  BO9602  GÖTEBORG    25m  1:21.32 
387  Sally Olsson  2005  AP4405  ELFSBORG    25m  1:21.96 
664  Emmi Engström  2005  AL3605  VARBERG    25m  1:22.65 
396  10  Hilda Hou Vasiiliagou  2006  AM3606  ELFSBORG    25m  1:23.69 

 
Heat 15 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
517  Saga Janzén  2002  AB9802  MASS    25m  1:19.09 
359  Nelly Askengren Stråhle  2003  AE7403  ELFSBORG    25m  1:18.67 
652  Ronja Berggren  2003  AE1403  VARBERG    25m  1:17.64 
706  Linnea Hyvönen  2005  AB2405  ELFSBORG    25m  1:17.16 
416  Andrea Reinhold  2001  AS3401  GÖTEBORG    25m  1:12.17 
536  Thindra Hackwitz  2003  BG9403  MASS    25m  1:15.73 
707  Linnea Edgren  2002  AT7202  GÖTEBORG    25m  1:17.25 
656  Alva Tingstorp  2005  AB6405  VARBERG    25m  1:18.31 
484  Elsa Jonsson  2004  AN0404  SK LAXEN    50m  1:18.87 
407  10  Ida Johansson  2002  AE1602  FALKÖPING    25m  1:19.33 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  12 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  21:19 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner