2020-02-25   07:07:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 2018-2019, Borås

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Insim: 08:00 1:a start kl. 09:00

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 1 2018-2019    Utskriftsdatum  12 oktober 2018   
  Tävlingsort  Borås    Utskriftstid  21:19   
  Arrangör  SK 70 (Simklubben 1970)         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2018         
 
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer  Finaler (15) 
Beräknad start 09:00 
Heat 1 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
567  Eva Ding  2006  BG9806  MASS    25m   
686  Lovisa Lidén  2006  BH0206  VARBERG    25m   
666  Ronja Gustafsson  2006  AD4606  VARBERG    25m   
459  Sofia Isberg  2006  BA8206  GÖTEBORG    25m   
               
               
  10               

 
Heat 2 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
443  Stina Klara Brokstorp  2005  AX8805  GÖTEBORG    25m   
679  Märta Arnqvist  2005  BB1205  VARBERG    25m   
681  Melva Eriksson  2006  AY1806  VARBERG    25m   
608  Clara Almqvist  2006  AZ3206  MASS    50m  3:59.66 
573  Meja Mulder Pettersson  2005  BT0405  MASS    50m  3:32.34 
460  Freja Johansson  2005  BK3405  GÖTEBORG    25m  3:50.58 
444  Lo Stranne  2005  AX6805  GÖTEBORG    25m   
465  Cornelia Cederbrant  2005  BB5406  GÖTEBORG    25m   
476  Amanda Ljungberg  2005  BS1205  GÖTEBORG    25m   
393  10  Enna Karanovic  2006  AM8206  ELFSBORG    25m   

 
Heat 3 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
601  Isa Janson  2006  AU3206  MASS    25m  3:28.35 
449  Linda Asterling  2005  AY3205  GÖTEBORG    25m  3:24.07 
611  Anna-Maria Niemi  2006  AZ1606  MASS    25m  3:13.41 
445  Alma Mellegård Fastén  2006  AM2406  GÖTEBORG    50m  3:12.43 
592  Laura Perisic  2005  BE1805  MASS    25m  3:07.67 
617  Linnea Andersson  2003  AU1403  SK 1970    50m  3:09.31 
472  Elsie Nysten  2006  BJ5606  GÖTEBORG    25m  3:13.01 
590  Tindra Janson  2005  BE9605  MASS    25m  3:14.25 
381  Tova Figas  2006  AD6806  ELFSBORG    50m  3:24.71 
473  10  Sara Högstedt  2005  BR7605  GÖTEBORG    25m  3:31.45 

 
Heat 4 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
606  Tuva Byfeldt  2005  BJ4605  MASS    25m  3:03.25 
607  Clara Uddheim  2005  BJ3805  MASS    25m  3:01.95 
554  Matilda Wedel  2006  AZ8606  MASS    25m  3:01.54 
438  Klara Rask  2005  AL9405  GÖTEBORG    50m  2:59.63 
600  Agnes Sjöström  2006  AS3606  MASS    25m  2:58.44 
694  Bianca Havner  2005  BB2205  FALKENBERG    25m  2:58.84 
432  Liv Johansson  2002  BO0802  GÖTEBORG    50m  3:00.28 
605  Matilda Boreström  2005  BJ6605  MASS    25m  3:01.92 
470  Paloma Consil  2004  BX7804  GÖTEBORG    25m  3:03.18 
610  10  Amanda Mankinen  2006  AZ0606  MASS    25m  3:03.69 

 
Heat 5 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
665  Freja Gustafsson  2004  AZ9604  VARBERG    25m  2:56.50 
550  Frida Olofsson  2004  BF7804  MASS    50m  2:55.20 
387  Sally Olsson  2005  AP4405  ELFSBORG    25m  2:54.93 
351  Annie Seppälä  2004  BD6804  ANDERSTORP    25m  2:53.52 
646  Clara Lövenkjaer  2006  AW6806  SK STIMMET    25m  2:53.00 
533  Elsa Stenfeldt  2004  AJ9204  MASS    50m  2:53.43 
447  Nadja Karlsson  2004  BK8404  GÖTEBORG    25m  2:54.69 
466  Charlize Nyström  2005  BN7405  GÖTEBORG    50m  2:55.20 
462  Selma Hahne  2004  BU5604  GÖTEBORG    50m  2:55.29 
695  10  Maja Mcadam  2006  AO0806  FALKENBERG    25m  2:56.54 

 
Heat 6 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
613  Lovisa Stokke Eriksson  2006  AZ8406  MASS    25m  2:52.32 
374  Elly Sjöberg  2005  AE6205  ELFSBORG    50m  2:51.89 
398  Nirvana Cavka  2004  BN3204  ELFSBORG    25m  2:51.16 
597  Livia Bravert  2006  AS6406  MASS    25m  2:50.53 
603  Maja Burenius  2006  AV5806  MASS    25m  2:49.99 
492  Emmalina Ottosson  2005  AP3405  SK LAXEN    25m  2:50.01 
578  Ingrid Toresäter  2005  AY9405  MASS    50m  2:50.63 
644  Alice Öberg  2005  AV2805  SK STIMMET    25m  2:51.88 
596  Elsa Blomberg  2006  AS1606  MASS    25m  2:52.22 
598  10  Sigrid Carlsson  2006  AS9406  MASS    25m  2:52.76 

 
Heat 7 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
502  Tilda Hägglund  2005  BB6205  SK LAXEN    25m  2:48.90 
440  Aramis Yaghobi  2004  BD0204  GÖTEBORG    25m  2:48.10 
612  Elin Ryman  2006  AZ7406  MASS    25m  2:47.79 
642  Moa Fagerström  2003  AN4803  SK STIMMET    25m  2:46.54 
383  Emmy Fjeld  2006  AE6806  ELFSBORG    50m  2:46.05 
451  Elin Ha  2006  AM7406  GÖTEBORG    50m  2:46.08 
412  Josefine Stensson  2003  BM6603  FALKÖPING    25m  2:47.07 
635  Saga Nikumaa  2004  AP1404  SKENE SIM    25m  2:47.83 
461  Ines Norlander  2006  BA1406  GÖTEBORG    50m  2:48.34 
453  10  Elin Sjöberg  2005  AY9205  GÖTEBORG    50m  2:49.38 

 
Heat 8 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
546  Gabriella Rolf  2004  AW7204  MASS    25m  2:45.65 
585  Alicia Smith  2005  BB5805  MASS    25m  2:45.20 
446  Evelina Liu  2004  BK7404  GÖTEBORG    25m  2:44.61 
500  Beatrice Andersson  2005  BB3205  SK LAXEN    25m  2:43.93 
706  Linnea Hyvönen  2005  AB2405  ELFSBORG    25m  2:43.59 
604  Alva Gadolin  2006  AY3806  MASS    25m  2:43.81 
594  Alva Sonberger  2005  BE8605  MASS    50m  2:44.31 
382  Sarah Nilsson  2003  BN6603  ELFSBORG    25m  2:45.14 
691  Izabelle Andersson  2004  AM9204  FALKENBERG    25m  2:45.62 
690  10  Thea Qvarnström  2005  AE1205  FALKENBERG    25m  2:45.99 

 
Heat 9 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
697  Kristin Johannesson  2004  BQ9804  FALKENBERG    25m  2:42.87 
494  Elicia Allard  2005  AP0805  SK LAXEN    25m  2:42.35 
577  Matilda Lundberg  2005  AY6605  MASS    50m  2:42.02 
540  Elsa Höstner  2003  BG8403  MASS    25m  2:41.33 
698  Elise Dahlberg  2006  AY2806  FALKENBERG    25m  2:41.08 
664  Emmi Engström  2005  AL3605  VARBERG    25m  2:41.16 
672  Johanna Kuylenstjerna  2003  BS9403  VARBERG    25m  2:41.45 
536  Thindra Hackwitz  2003  BG9403  MASS    50m  2:42.32 
506  Emilia Pålsson  2005  BB1405  SK LAXEN    25m  2:42.72 
531  10  Tova Söderberg  2004  AJ8204  MASS    25m  2:43.29 

 
Heat 10 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
455  Elin Göransson  2003  BV7603  GÖTEBORG    25m  2:39.38 
504  Maja Ljungdahl  2006  AO9606  SK LAXEN    25m  2:37.85 
457  Filippa Hemberg  2004  BT5204  GÖTEBORG    25m  2:36.52 
539  Alva Ström  2003  BG5603  MASS    50m  2:36.34 
586  Melis Suleyman  2005  BC7405  MASS    25m  2:35.46 
379  Alma Berge Kleber  2006  AD0606  ELFSBORG    50m  2:35.64 
493  Nikita Reljanovic  2004  BD4404  SK LAXEN    25m  2:36.39 
482  Cazzandra Lindblad  2003  AQ5803  SK LAXEN    25m  2:37.76 
545  Emilia Isberg  2003  BK9203  MASS    25m  2:38.66 
687  10  Linnea Andersson  2004  AF7604  FALKENBERG    25m  2:40.58 

 
Heat 11 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
583  Lia Wallström  2004  BK5804  MASS    25m  2:35.39 
366  Signe Wahlberg  2005  AA7805  ELFSBORG    25m  2:34.43 
378  Ebba Skoog  2004  AZ2404  ELFSBORG    50m  2:34.13 
391  Amanda Böhrén  2005  AU8405  ELFSBORG    25m  2:33.86 
396  Hilda Hou Vasiiliagou  2006  AM3606  ELFSBORG    25m  2:33.78 
505  Isa Persson  2006  AO4806  SK LAXEN    25m  2:33.84 
349  Agnes Torén  2003  BE2603  ANDERSTORP    25m  2:33.89 
515  Elin Salegård  2005  AT0405  LIDKÖPING    25m  2:34.25 
429  Amalia Mattisson  2004  AQ7804  GÖTEBORG    25m  2:35.10 
375  10  Felicia Johansson Thörngren  2003  BA9203  ELFSBORG    25m  2:35.44 

 
Heat 12 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
433  Viola Berlin  2002  BO9602  GÖTEBORG    25m  2:32.29 
431  Frida Skåring  2002  BO5602  GÖTEBORG    25m  2:31.28 
553  Anya Chen  2004  BH1604  MASS    25m  2:31.00 
541  Olivia Sandberg  2003  BH0403  MASS    25m  2:29.72 
503  Olivia Laaksonen  2006  AO5606  SK LAXEN    25m  2:29.23 
409  Filippa Lind  2004  AB7204  FALKÖPING    25m  2:29.31 
662  Tilda Hilbert  2004  AZ0804  VARBERG    25m  2:30.51 
377  Elsa Berge Kleber  2004  AY5204  ELFSBORG    25m  2:31.01 
619  Clara Sandberg  2004  AH6604  SK 1970    25m  2:31.72 
501  10  Stina Holmqvist  2006  AO6606  SK LAXEN    25m  2:33.49 

 
Heat 13 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
434  Saga Johannesson  2005  AE3705  GÖTEBORG    25m  2:28.23 
424  Polina Zhirkova  2004  AN4204  GÖTEBORG    50m  2:27.18 
692  Elsa Kanth  2004  AN9204  FALKENBERG    25m  2:27.00 
442  Ebba Egnell  2005  AX3805  GÖTEBORG    25m  2:26.43 
544  Astrid Virén  2004  AV5204  MASS    25m  2:24.91 
526  Melissa Nyberg  2003  AW7403  MASS    25m  2:26.30 
370  Agnes Holmblad  2006  AA5206  ELFSBORG    25m  2:26.47 
543  Elina Wang  2004  AV4204  MASS    50m  2:27.02 
668  Emmie Dahlgren  2004  BA8204  VARBERG    50m  2:27.83 
423  10  Anna Maria Jökulsdottir  2003  BA4203  GÖTEBORG    25m  2:28.90 

 
Heat 14 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
484  Elsa Jonsson  2004  AN0404  SK LAXEN    25m  2:22.82 
704  Olivia Thonander  2005  AD7605  ALE    25m  2:22.65 
486  Emilia Hedman  2003  BE6803  SK LAXEN    25m  2:22.21 
707  Linnea Edgren  2002  AT7202  GÖTEBORG    25m  2:19.97 
373  Thilda Häll  2005  AE5205  ELFSBORG    50m  2:17.21 
517  Saga Janzén  2002  AB9802  MASS    25m  2:18.53 
364  Sofie Persson  2004  AB5804  ELFSBORG    25m  2:21.26 
422  Ebba Holmdahl  2003  BA2203  GÖTEBORG    50m  2:22.37 
647  Clara Balslev  2001  AE7601  VARBERG    25m  2:22.72 
556  10  Wilma Christensen  2003  CA8203  MASS    50m  2:24.53 

 
Heat 15 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
435  Johanna Edgren  2004  AZ5604  GÖTEBORG    50m  2:16.81 
421  Sara Hopmark  2004  AJ7204  GÖTEBORG    25m  2:15.59 
415  Hannah Hemberg  2002  AD2402  GÖTEBORG    25m  2:13.94 
362  Linn Thid  2003  AG5803  ELFSBORG    25m  2:10.21 
474  Marion Hanquet  2001  BY2401  GÖTEBORG    25m  2:04.88 
475  Lucie Hanquet  2003  CC2403  GÖTEBORG    50m  2:09.99 
636  Linn Suchomel  2003  AD2203  SKÖVDE SS    25m  2:11.98 
418  Johanna de Jonge  2001  BE1401  GÖTEBORG    25m  2:14.76 
538  Sara Nyqvist  2003  BG4603  MASS    25m  2:16.08 
537  10  Clara Sjöstedt  2003  BG6603  MASS    25m  2:17.12 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  12 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  21:19 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner