2020-02-25   07:01:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 1 2018-2019, Borås

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 200m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
474  Hanquet Marion  2001  GÖTEBORG  BY2401  25 m  2:04.88   
639  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  2:07.73   
475  Hanquet Lucie  2003  GÖTEBORG  CC2403  50 m  2:09.99   
362  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  2:10.21   
636  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  2:11.98   
415  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AD2402  25 m  2:13.94   
418  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  25 m  2:14.76   
421  Hopmark Sara  2004  GÖTEBORG  AJ7204  25 m  2:15.59   
538  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  25 m  2:16.08   
10  640  Kristiansson Ida  2004  SKÖVDE SS  AX8204  25 m  2:16.64   
11  435  Edgren Johanna  2004  GÖTEBORG  AZ5604  50 m  2:16.81   
12  537  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  2:17.12   
13  373  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  50 m  2:17.21   
14  419  Olsson Sissy  2001  GÖTEBORG  BH1601  50 m  2:17.55   
15  517  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  2:18.53   
16  532  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  50 m  2:19.57   
17  707  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  25 m  2:19.97  EFT 
18  364  Persson Sofie  2004  ELFSBORG  AB5804  25 m  2:21.26   
19  486  Hedman Emilia  2003  SK LAXEN  BE6803  25 m  2:22.21   
20  422  Holmdahl Ebba  2003  GÖTEBORG  BA2203  50 m  2:22.37   
21  704  Thonander Olivia  2005  ALE  AD7605  25 m  2:22.65   
22  647  Balslev Clara  2001  VARBERG  AE7601  25 m  2:22.72   
23  484  Jonsson Elsa  2004  SK LAXEN  AN0404  25 m  2:22.82   
24  556  Christensen Wilma  2003  MASS  CA8203  50 m  2:24.53   
25  544  Virén Astrid  2004  MASS  AV5204  25 m  2:24.91   
26  526  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  2:26.30   
27  442  Egnell Ebba  2005  GÖTEBORG  AX3805  25 m  2:26.43   
28  370  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  2:26.47   
29  692  Kanth Elsa  2004  FALKENBERG  AN9204  25 m  2:27.00   
30  543  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  50 m  2:27.02   
31  424  Zhirkova Polina  2004  GÖTEBORG  AN4204  50 m  2:27.18   
32  668  Dahlgren Emmie  2004  VARBERG  BA8204  50 m  2:27.83   
33  434  Johannesson Saga  2005  GÖTEBORG  AE3705  25 m  2:28.23   
34  423  Jökulsdottir Anna Maria  2003  GÖTEBORG  BA4203  25 m  2:28.90   
35  503  Laaksonen Olivia  2006  SK LAXEN  AO5606  25 m  2:29.23   
36  409  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  2:29.31   
37  541  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  25 m  2:29.72   
38  662  Hilbert Tilda  2004  VARBERG  AZ0804  25 m  2:30.51   
39  488  Gullberg Ellen  2005  SK LAXEN  AJ3605  25 m  2:30.97   
40  553  Chen Anya  2004  MASS  BH1604  25 m  2:31.00   
41  377  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  2:31.01   
42  431  Skåring Frida  2002  GÖTEBORG  BO5602  25 m  2:31.28   
43  619  Sandberg Clara  2004  SK 1970  AH6604  25 m  2:31.72   
44  641  Szczesniak Kinga  2001  SK STIMMET  AL5801  25 m  2:31.84   
45  433  Berlin Viola  2002  GÖTEBORG  BO9602  25 m  2:32.29   
46  501  Holmqvist Stina  2006  SK LAXEN  AO6606  25 m  2:33.49   
47  396  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  2:33.78   
48  505  Persson Isa  2006  SK LAXEN  AO4806  25 m  2:33.84   
49  391  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  2:33.86   
50  349  Torén Agnes  2003  ANDERSTORP  BE2603  25 m  2:33.89   
51  378  Skoog Ebba  2004  ELFSBORG  AZ2404  50 m  2:34.13   
52  515  Salegård Elin  2005  LIDKÖPING  AT0405  25 m  2:34.25   
53  366  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  2:34.43   
54  429  Mattisson Amalia  2004  GÖTEBORG  AQ7804  25 m  2:35.10   
55  583  Wallström Lia  2004  MASS  BK5804  25 m  2:35.39   
56  375  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG  BA9203  25 m  2:35.44   
57  586  Suleyman Melis  2005  MASS  BC7405  25 m  2:35.46   
58  379  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  50 m  2:35.64   
59  539  Ström Alva  2003  MASS  BG5603  50 m  2:36.34   
60  493  Reljanovic Nikita  2004  SK LAXEN  BD4404  25 m  2:36.39   
61  457  Hemberg Filippa  2004  GÖTEBORG  BT5204  25 m  2:36.52   
62  643  Pettersson Elsa  2005  SK STIMMET  AV3805  25 m  2:36.80   
63  482  Lindblad Cazzandra  2003  SK LAXEN  AQ5803  25 m  2:37.76   
64  504  Ljungdahl Maja  2006  SK LAXEN  AO9606  25 m  2:37.85   
65  545  Isberg Emilia  2003  MASS  BK9203  25 m  2:38.66   
66  455  Göransson Elin  2003  GÖTEBORG  BV7603  25 m  2:39.38   
67  551  Sjöström Fanny  2004  MASS  BF5804  25 m  2:39.57   
68  687  Andersson Linnea  2004  FALKENBERG  AF7604  25 m  2:40.58   
69  698  Dahlberg Elise  2006  FALKENBERG  AY2806  25 m  2:41.08   
70  664  Engström Emmi  2005  VARBERG  AL3605  25 m  2:41.16   
71  540  Höstner Elsa  2003  MASS  BG8403  25 m  2:41.33   
72  672  Kuylenstjerna Johanna  2003  VARBERG  BS9403  25 m  2:41.45   
73  618  Hörder Matilda  2004  SK 1970  AH5604  25 m  2:42.01   
74  577  Lundberg Matilda  2005  MASS  AY6605  50 m  2:42.02   
75  536  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  50 m  2:42.32   
76  494  Allard Elicia  2005  SK LAXEN  AP0805  25 m  2:42.35   
77  506  Pålsson Emilia  2005  SK LAXEN  BB1405  25 m  2:42.72   
78  697  Johannesson Kristin  2004  FALKENBERG  BQ9804  25 m  2:42.87   
79  531  Söderberg Tova  2004  MASS  AJ8204  25 m  2:43.29   
80  706  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  25 m  2:43.59   
81  604  Gadolin Alva  2006  MASS  AY3806  25 m  2:43.81   
82  500  Andersson Beatrice  2005  SK LAXEN  BB3205  25 m  2:43.93   
83  516  Westh Clara  2004  LIDKÖPING  BT2404  50 m  2:43.93   
84  594  Sonberger Alva  2005  MASS  BE8605  50 m  2:44.31   
85  446  Liu Evelina  2004  GÖTEBORG  BK7404  25 m  2:44.61   
86  382  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  25 m  2:45.14   
87  585  Smith Alicia  2005  MASS  BB5805  25 m  2:45.20   
88  691  Andersson Izabelle  2004  FALKENBERG  AM9204  25 m  2:45.62   
89  546  Rolf Gabriella  2004  MASS  AW7204  25 m  2:45.65   
90  690  Qvarnström Thea  2005  FALKENBERG  AE1205  25 m  2:45.99   
91  383  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  50 m  2:46.05   
92  451  Ha Elin  2006  GÖTEBORG  AM7406  50 m  2:46.08   
93  642  Fagerström Moa  2003  SK STIMMET  AN4803  25 m  2:46.54   
94  412  Stensson Josefine  2003  FALKÖPING  BM6603  25 m  2:47.07   
95  612  Ryman Elin  2006  MASS  AZ7406  25 m  2:47.79   
96  635  Nikumaa Saga  2004  SKENE SIM  AP1404  25 m  2:47.83   
97  440  Yaghobi Aramis  2004  GÖTEBORG  BD0204  25 m  2:48.10   
98  461  Norlander Ines  2006  GÖTEBORG  BA1406  50 m  2:48.34   
99  502  Hägglund Tilda  2005  SK LAXEN  BB6205  25 m  2:48.90   
100  453  Sjöberg Elin  2005  GÖTEBORG  AY9205  50 m  2:49.38   
101  603  Burenius Maja  2006  MASS  AV5806  25 m  2:49.99   
102  492  Ottosson Emmalina  2005  SK LAXEN  AP3405  25 m  2:50.01   
103  597  Bravert Livia  2006  MASS  AS6406  25 m  2:50.53   
104  578  Toresäter Ingrid  2005  MASS  AY9405  50 m  2:50.63   
105  398  Cavka Nirvana  2004  ELFSBORG  BN3204  25 m  2:51.16   
106  644  Öberg Alice  2005  SK STIMMET  AV2805  25 m  2:51.88   
107  374  Sjöberg Elly  2005  ELFSBORG  AE6205  50 m  2:51.89   
108  596  Blomberg Elsa  2006  MASS  AS1606  25 m  2:52.22   
109  613  Stokke Eriksson Lovisa  2006  MASS  AZ8406  25 m  2:52.32   
110  598  Carlsson Sigrid  2006  MASS  AS9406  25 m  2:52.76   
111  646  Lövenkjaer Clara  2006  SK STIMMET  AW6806  25 m  2:53.00   
112  533  Stenfeldt Elsa  2004  MASS  AJ9204  50 m  2:53.43   
113  351  Seppälä Annie  2004  ANDERSTORP  BD6804  25 m  2:53.52   
114  447  Karlsson Nadja  2004  GÖTEBORG  BK8404  25 m  2:54.69   
115  387  Olsson Sally  2005  ELFSBORG  AP4405  25 m  2:54.93   
116  466  Nyström Charlize  2005  GÖTEBORG  BN7405  50 m  2:55.20   
117  550  Olofsson Frida  2004  MASS  BF7804  50 m  2:55.20   
118  462  Hahne Selma  2004  GÖTEBORG  BU5604  50 m  2:55.29   
119  665  Gustafsson Freja  2004  VARBERG  AZ9604  25 m  2:56.50   
120  695  McAdam Maja  2006  FALKENBERG  AO0806  25 m  2:56.54   
121  600  Sjöström Agnes  2006  MASS  AS3606  25 m  2:58.44   
122  694  Havner Bianca  2005  FALKENBERG  BB2205  25 m  2:58.84   
123  438  Rask Klara  2005  GÖTEBORG  AL9405  50 m  2:59.63   
124  432  Johansson Liv  2002  GÖTEBORG  BO0802  50 m  3:00.28   
125  554  Wedel Matilda  2006  MASS  AZ8606  25 m  3:01.54   
126  605  Boreström Matilda  2005  MASS  BJ6605  25 m  3:01.92   
127  607  Uddheim Clara  2005  MASS  BJ3805  25 m  3:01.95   
128  470  Consil Paloma  2004  GÖTEBORG  BX7804  25 m  3:03.18   
129  606  Byfeldt Tuva  2005  MASS  BJ4605  25 m  3:03.25   
130  610  Mankinen Amanda  2006  MASS  AZ0606  25 m  3:03.69   
131  507  Barisic Sandra  2005  SK LAXEN  BJ3405  25 m  3:06.72   
132  592  Perisic Laura  2005  MASS  BE1805  25 m  3:07.67   
133  617  Andersson Linnea  2003  SK 1970  AU1403  50 m  3:09.31   
134  445  Mellegård Fastén Alma  2006  GÖTEBORG  AM2406  50 m  3:12.43   
135  472  Nysten Elsie  2006  GÖTEBORG  BJ5606  25 m  3:13.01   
136  611  Niemi Anna-Maria  2006  MASS  AZ1606  25 m  3:13.41   
137  590  Janson Tindra  2005  MASS  BE9605  25 m  3:14.25   
138  449  Asterling Linda  2005  GÖTEBORG  AY3205  25 m  3:24.07   
139  381  Figas Tova  2006  ELFSBORG  AD6806  50 m  3:24.71   
140  601  Janson Isa  2006  MASS  AU3206  25 m  3:28.35   
141  473  Högstedt Sara  2005  GÖTEBORG  BR7605  25 m  3:31.45   
142  573  Mulder Pettersson Meja  2005  MASS  BT0405  50 m  3:32.34   
143  460  Johansson Freja  2005  GÖTEBORG  BK3405  25 m  3:50.58   
144  608  Almqvist Clara  2006  MASS  AZ3206  50 m  3:59.66   
145  393  Karanovic Enna  2006  ELFSBORG  AM8206  25 m     
146  443  Brokstorp Stina Klara  2005  GÖTEBORG  AX8805  25 m     
147  444  Stranne Lo  2005  GÖTEBORG  AX6805  25 m     
148  459  Isberg Sofia  2006  GÖTEBORG  BA8206  25 m     
149  465  Cederbrant Cornelia  2005  GÖTEBORG  BB5406  25 m     
150  476  Ljungberg Amanda  2005  GÖTEBORG  BS1205  25 m     
151  567  Ding Eva  2006  MASS  BG9806  25 m     
152  666  Gustafsson Ronja  2006  VARBERG  AD4606  25 m     
153  679  Arnqvist Märta  2005  VARBERG  BB1205  25 m     
154  681  Eriksson Melva  2006  VARBERG  AY1806  25 m     
155  686  Lidén Lovisa  2006  VARBERG  BH0206  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  20:34 
 
2_S
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
365  Reinholdsson David  2002  ELFSBORG  AI3502  25 m  58.32   
528  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  59.68   
530  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  50 m  1:01.45   
420  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  25 m  1:02.28   
363  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  25 m  1:02.52   
408  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  1:04.37   
525  Castillo Karlsson Filiph  2002  MASS  AO4902  25 m  1:04.86   
616  Klasson Erik  2003  SK 1970  AH1503  25 m  1:05.53   
348  Kähr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  25 m  1:05.74   
10  658  Josefson Viking  2002  VARBERG  AQ2702  25 m  1:05.96   
11  356  Sjöström Viktor  2001  ELFSBORG  AB2101  50 m  1:06.31   
12  693  Rehn Mats  2002  FALKENBERG  AW8902  25 m  1:06.51   
13  480  Anderud August  2004  SK LAXEN  AC1904  25 m  1:06.56   
14  660  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  25 m  1:06.57   
15  688  McAdam Alexander  2004  FALKENBERG  AE7504  25 m  1:07.00   
16  512  Kraemer Henrik  2005  LIDKÖPING  AD7505  50 m  1:07.04   
17  437  Egnell Loke  2003  GÖTEBORG  AR2703  50 m  1:07.51   
18  547  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  50 m  1:07.67   
19  521  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  1:08.18   
20  427  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  1:09.41   
21  479  Jonsson Gustaf  2003  SK LAXEN  AH3103  25 m  1:09.44   
22  673  Lövenklev Samuel  2003  VARBERG  AU7703  25 m  1:09.90   
23  371  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  1:10.17   
24  534  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  50 m  1:10.34   
25  491  Swedblom Simon  2004  SK LAXEN  AN9504  50 m  1:11.08   
26  454  Lindström Axel  2003  GÖTEBORG  AW4503  25 m  1:14.20   
27  661  Jimenez Kailan  2005  VARBERG  AE4505  25 m  1:14.54   
28  489  Bjering Oscar  2004  SK LAXEN  AN6504  50 m  1:14.66   
29  352  Seppälä Ville  2004  ANDERSTORP  AO0304  25 m  1:15.43   
30  439  Mellegård Fastén Love  2003  GÖTEBORG  AS9503  50 m  1:15.50   
31  549  Andersson Isak  2004  MASS  AP4304  25 m  1:16.61   
32  353  Tallbäck Albin  2005  ANDERSTORP  AG3705  25 m  1:16.84   
33  490  Meuller Joel  2004  SK LAXEN  AN1704  25 m  1:17.05   
34  385  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  1:18.35   
35  671  Åkesson Alvin  2005  VARBERG  AH4505  25 m  1:18.35   
36  626  Hedendahl Milton  2005  SK 1970  AC5305  25 m  1:18.37   
37  487  Olsson Erik  2004  SK LAXEN  AI0504  25 m  1:18.63   
38  593  Sjögren Felix  2005  MASS  AN0705  25 m  1:18.63   
39  552  Nilsson Alexander  2005  MASS  AH6305  25 m  1:19.05   
40  576  Höglund Arvid  2005  MASS  AI5505  25 m  1:20.13   
41  623  Boman Melker  2005  SK 1970  AB2905  25 m  1:21.64   
42  663  Andersson Julius  2005  VARBERG  AE9505  25 m  1:22.44   
43  497  Rosdahl Hampus  2005  SK LAXEN  AM4105  25 m  1:23.43   
44  669  Hedberg Alfred  2004  VARBERG  AO4904  25 m  1:23.96   
45  667  Jilek Max  2006  VARBERG  AB0906  25 m  1:24.17   
46  678  Josarp Victor  2006  VARBERG  AG9706  25 m  1:25.76   
47  555  Bohlin Sixten  2003  MASS  AY2903  25 m  1:27.03   
48  529  Wretborn Simon  2003  MASS  AJ0903  25 m  1:27.06   
49  509  Hullegård Jonah  2006  SK LAXEN  AN1306  50 m  1:27.11   
50  394  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  25 m  1:27.22   
51  496  Barnabás Márkus Bence  2005  SK LAXEN  AM5105  25 m  1:29.98   
52  436  Arnell Gustav  2003  GÖTEBORG  AR0703  50 m  1:34.29   
53  355  Kerman Tony  2005  ANDERSTORP  AP8705  50 m  1:34.75   
54  588  Hellqvist Alexander  2005  MASS  AN8505  25 m  1:38.53   
55  499  Ymén Anton  2005  SK LAXEN  AM6105  50 m  1:39.21   
56  392  Hoff Filip  2005  ELFSBORG  AI8505  25 m  1:39.49   
57  584  Ling Ludvig  2004  MASS  AS5304  25 m  1:42.42   
58  495  Bergdahl Petter  2005  SK LAXEN  AM3105  50 m  1:43.83   
59  676  Danielsson Edvin  2005  VARBERG  AK6905  25 m  1:49.21   
60  450  Ha Max  2006  GÖTEBORG  AF0906  25 m  1:56.13   
61  368  Figas Jesper  2003  ELFSBORG  AH5303  25 m     
62  384  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  25 m     
63  406  Johansson David  2005  ELFSBORG  AS7505  25 m     
64  452  Lindroth Albert  2005  GÖTEBORG  AK0705  25 m     
65  535  Anderson Elias  2003  MASS  AO8303  25 m     
66  589  Holmberg Max  2005  MASS  AN1705  25 m     
67  595  Andersson Felix  2006  MASS  AI5706  25 m     
68  624  Larsson Leon  2005  SK 1970  AB6905  25 m     
69  632  Kivistö Joar  2005  SK 1970  AP9305  25 m     
70  675  Axelsson Lucas  2005  VARBERG  AK5705  25 m     
71  683  Bengtsson Måns  2006  VARBERG  AN3106  25 m     
72  689  Storberg Emil  2004  FALKENBERG  AE8504  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  20:35 
 
3_S
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
416  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  1:12.17   
639  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  1:12.61   
536  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  25 m  1:15.73   
705  Stenberg Matilda  2001  ELFSBORG  AS5401  25 m  1:16.17   
706  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  25 m  1:17.16   
707  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  25 m  1:17.25  EFT 
652  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  25 m  1:17.64   
656  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  25 m  1:18.31   
359  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  1:18.67   
10  484  Jonsson Elsa  2004  SK LAXEN  AN0404  50 m  1:18.87   
11  517  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  1:19.09   
12  407  Johansson Ida  2002  FALKÖPING  AE1602  25 m  1:19.33   
13  638  Lund Molly  2005  SKÖVDE SS  AB6605  25 m  1:19.52   
14  442  Egnell Ebba  2005  GÖTEBORG  AX3805  25 m  1:19.64   
15  434  Johannesson Saga  2005  GÖTEBORG  AE3705  50 m  1:19.99   
16  433  Berlin Viola  2002  GÖTEBORG  BO9602  25 m  1:21.32   
17  637  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  1:21.94   
18  387  Olsson Sally  2005  ELFSBORG  AP4405  25 m  1:21.96   
19  455  Göransson Elin  2003  GÖTEBORG  BV7603  25 m  1:22.04   
20  640  Kristiansson Ida  2004  SKÖVDE SS  AX8204  25 m  1:22.10   
21  664  Engström Emmi  2005  VARBERG  AL3605  25 m  1:22.65   
22  369  Esborn Emilia  2003  ELFSBORG  AP7403  25 m  1:23.02   
23  532  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  1:23.54   
24  396  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  1:23.69   
25  524  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  1:23.81   
26  621  Emardson Alva  2001  SK 1970  BP6401  25 m  1:24.05   
27  511  Torén Klara  2006  LIDKÖPING  AB1406  25 m  1:24.07   
28  527  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  25 m  1:24.13   
29  415  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AD2402  25 m  1:24.19   
30  543  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  25 m  1:24.26   
31  377  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  1:24.62   
32  659  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  25 m  1:24.62   
33  515  Salegård Elin  2005  LIDKÖPING  AT0405  25 m  1:24.72   
34  409  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  1:24.75   
35  493  Reljanovic Nikita  2004  SK LAXEN  BD4404  50 m  1:24.82   
36  662  Hilbert Tilda  2004  VARBERG  AZ0804  25 m  1:25.27   
37  526  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  1:26.08   
38  537  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  1:26.31   
39  375  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG  BA9203  50 m  1:26.59   
40  391  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  1:27.07   
41  670  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  25 m  1:27.87   
42  533  Stenfeldt Elsa  2004  MASS  AJ9204  25 m  1:27.97   
43  362  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  50 m  1:28.16   
44  398  Cavka Nirvana  2004  ELFSBORG  BN3204  50 m  1:28.76   
45  523  Gustafsson Agnes  2002  MASS  AT1602  25 m  1:29.00   
46  351  Seppälä Annie  2004  ANDERSTORP  BD6804  25 m  1:29.14   
47  505  Persson Isa  2006  SK LAXEN  AO4806  25 m  1:29.33   
48  382  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  25 m  1:29.58   
49  666  Gustafsson Ronja  2006  VARBERG  AD4606  25 m  1:29.69   
50  553  Chen Anya  2004  MASS  BH1604  25 m  1:29.81   
51  500  Andersson Beatrice  2005  SK LAXEN  BB3205  25 m  1:30.09   
52  488  Gullberg Ellen  2005  SK LAXEN  AJ3605  50 m  1:30.26   
53  610  Mankinen Amanda  2006  MASS  AZ0606  25 m  1:30.48   
54  364  Persson Sofie  2004  ELFSBORG  AB5804  25 m  1:30.69   
55  431  Skåring Frida  2002  GÖTEBORG  BO5602  25 m  1:30.98   
56  539  Ström Alva  2003  MASS  BG5603  25 m  1:31.47   
57  556  Christensen Wilma  2003  MASS  CA8203  50 m  1:31.68   
58  423  Jökulsdottir Anna Maria  2003  GÖTEBORG  BA4203  25 m  1:31.97   
59  462  Hahne Selma  2004  GÖTEBORG  BU5604  50 m  1:32.00   
60  585  Smith Alicia  2005  MASS  BB5805  25 m  1:32.19   
61  447  Karlsson Nadja  2004  GÖTEBORG  BK8404  50 m  1:32.37   
62  586  Suleyman Melis  2005  MASS  BC7405  25 m  1:32.59   
63  426  Norlander Ida  2003  GÖTEBORG  BD2203  50 m  1:33.01   
64  513  Carlsson-Djerf Agnes  2006  LIDKÖPING  AD6606  25 m  1:33.15   
65  644  Öberg Alice  2005  SK STIMMET  AV2805  25 m  1:33.24   
66  619  Sandberg Clara  2004  SK 1970  AH6604  50 m  1:33.45   
67  503  Laaksonen Olivia  2006  SK LAXEN  AO5606  25 m  1:33.68   
68  507  Barisic Sandra  2005  SK LAXEN  BJ3405  25 m  1:33.75   
69  592  Perisic Laura  2005  MASS  BE1805  25 m  1:34.81   
70  354  Tallbäck Klara  2003  ANDERSTORP  BQ5203  25 m  1:34.83   
71  374  Sjöberg Elly  2005  ELFSBORG  AE6205  25 m  1:35.08   
72  691  Andersson Izabelle  2004  FALKENBERG  AM9204  25 m  1:35.10   
73  687  Andersson Linnea  2004  FALKENBERG  AF7604  25 m  1:35.46   
74  596  Blomberg Elsa  2006  MASS  AS1606  25 m  1:35.65   
75  504  Ljungdahl Maja  2006  SK LAXEN  AO9606  25 m  1:35.87   
76  704  Thonander Olivia  2005  ALE  AD7605  25 m  1:36.36   
77  679  Arnqvist Märta  2005  VARBERG  BB1205  25 m  1:36.43   
78  577  Lundberg Matilda  2005  MASS  AY6605  25 m  1:36.44   
79  613  Stokke Eriksson Lovisa  2006  MASS  AZ8406  25 m  1:36.48   
80  453  Sjöberg Elin  2005  GÖTEBORG  AY9205  25 m  1:36.62   
81  531  Söderberg Tova  2004  MASS  AJ8204  25 m  1:36.75   
82  583  Wallström Lia  2004  MASS  BK5804  25 m  1:36.86   
83  677  Ceveryd Felicia  2005  VARBERG  AZ1605  25 m  1:36.86   
84  698  Dahlberg Elise  2006  FALKENBERG  AY2806  25 m  1:37.11   
85  545  Isberg Emilia  2003  MASS  BK9203  25 m  1:37.32   
86  451  Ha Elin  2006  GÖTEBORG  AM7406  25 m  1:37.34   
87  551  Sjöström Fanny  2004  MASS  BF5804  25 m  1:37.35   
88  393  Karanovic Enna  2006  ELFSBORG  AM8206  25 m  1:37.52   
89  645  Gunnarsson Simona  2007  SK STIMMET  AC8807  25 m  1:37.66   
90  578  Toresäter Ingrid  2005  MASS  AY9405  25 m  1:37.69   
91  443  Brokstorp Stina Klara  2005  GÖTEBORG  AX8805  25 m  1:37.89   
92  590  Janson Tindra  2005  MASS  BE9605  50 m  1:38.17   
93  485  Westergren Tilda  2004  SK LAXEN  AN4404  25 m  1:38.43   
94  482  Lindblad Cazzandra  2003  SK LAXEN  AQ5803  25 m  1:38.55   
95  404  Johansson Emelie  2005  ELFSBORG  BH2205  25 m  1:38.77   
96  473  Högstedt Sara  2005  GÖTEBORG  BR7605  25 m  1:38.98   
97  502  Hägglund Tilda  2005  SK LAXEN  BB6205  50 m  1:39.23   
98  604  Gadolin Alva  2006  MASS  AY3806  25 m  1:39.31   
99  446  Liu Evelina  2004  GÖTEBORG  BK7404  25 m  1:39.34   
100  567  Ding Eva  2006  MASS  BG9806  25 m  1:39.36   
101  501  Holmqvist Stina  2006  SK LAXEN  AO6606  50 m  1:39.48   
102  607  Uddheim Clara  2005  MASS  BJ3805  25 m  1:39.84   
103  466  Nyström Charlize  2005  GÖTEBORG  BN7405  25 m  1:40.29   
104  508  Andersson Josephine  2007  SK LAXEN  AN8207  25 m  1:40.31   
105  627  Hansson Ida  2005  SK 1970  AK5205  25 m  1:40.49   
106  594  Sonberger Alva  2005  MASS  BE8605  25 m  1:40.63   
107  628  Hörder Agnes  2007  SK 1970  AA4607  25 m  1:40.68   
108  680  Johansson Emma  2005  VARBERG  BG7805  25 m  1:40.85   
109  665  Gustafsson Freja  2004  VARBERG  AZ9604  25 m  1:40.91   
110  642  Fagerström Moa  2003  SK STIMMET  AN4803  25 m  1:40.95   
111  631  Boman Hilda  2008  SK 1970  AA4608  25 m  1:41.26   
112  629  Hedendahl Mirabelle  2007  SK 1970  AB3407  25 m  1:41.54   
113  494  Allard Elicia  2005  SK LAXEN  AP0805  50 m  1:41.62   
114  635  Nikumaa Saga  2004  SKENE SIM  AP1404  25 m  1:41.83   
115  449  Asterling Linda  2005  GÖTEBORG  AY3205  25 m  1:42.41   
116  506  Pålsson Emilia  2005  SK LAXEN  BB1405  25 m  1:42.68   
117  540  Höstner Elsa  2003  MASS  BG8403  25 m  1:43.95   
118  438  Rask Klara  2005  GÖTEBORG  AL9405  25 m  1:44.22   
119  476  Ljungberg Amanda  2005  GÖTEBORG  BS1205  25 m  1:44.28   
120  429  Mattisson Amalia  2004  GÖTEBORG  AQ7804  25 m  1:44.34   
121  440  Yaghobi Aramis  2004  GÖTEBORG  BD0204  25 m  1:44.46   
122  612  Ryman Elin  2006  MASS  AZ7406  25 m  1:44.55   
123  605  Boreström Matilda  2005  MASS  BJ6605  25 m  1:44.57   
124  554  Wedel Matilda  2006  MASS  AZ8606  25 m  1:44.80   
125  646  Lövenkjaer Clara  2006  SK STIMMET  AW6806  25 m  1:45.04   
126  601  Janson Isa  2006  MASS  AU3206  25 m  1:45.07   
127  690  Qvarnström Thea  2005  FALKENBERG  AE1205  50 m  1:45.07   
128  444  Stranne Lo  2005  GÖTEBORG  AX6805  25 m  1:45.52   
129  522  Flodin Hannah  2003  MASS  AK2403  25 m  1:45.69   
130  383  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  1:45.74   
131  546  Rolf Gabriella  2004  MASS  AW7204  25 m  1:46.46   
132  697  Johannesson Kristin  2004  FALKENBERG  BQ9804  50 m  1:46.52   
133  397  Strömberg Alma  2007  ELFSBORG  AD0807  25 m  1:46.53   
134  432  Johansson Liv  2002  GÖTEBORG  BO0802  50 m  1:47.17   
135  461  Norlander Ines  2006  GÖTEBORG  BA1406  25 m  1:47.17   
136  606  Byfeldt Tuva  2005  MASS  BJ4605  25 m  1:47.48   
137  695  McAdam Maja  2006  FALKENBERG  AO0806  25 m  1:47.56   
138  472  Nysten Elsie  2006  GÖTEBORG  BJ5606  25 m  1:48.30   
139  470  Consil Paloma  2004  GÖTEBORG  BX7804  25 m  1:49.39   
140  492  Ottosson Emmalina  2005  SK LAXEN  AP3405  25 m  1:49.68   
141  597  Bravert Livia  2006  MASS  AS6406  25 m  1:49.74   
142  465  Cederbrant Cornelia  2005  GÖTEBORG  BB5406  50 m  1:51.33   
143  686  Lidén Lovisa  2006  VARBERG  BH0206  25 m  1:51.47   
144  460  Johansson Freja  2005  GÖTEBORG  BK3405  25 m  1:53.39   
145  694  Havner Bianca  2005  FALKENBERG  BB2205  25 m  1:53.40   
146  681  Eriksson Melva  2006  VARBERG  AY1806  25 m  1:53.96   
147  381  Figas Tova  2006  ELFSBORG  AD6806  25 m  1:54.04   
148  633  Larsson Lina  2005  SK 1970  BR8805  25 m  1:55.20   
149  608  Almqvist Clara  2006  MASS  AZ3206  50 m  1:56.06   
150  602  Kinnander Freja  2007  MASS  AI3407  50 m  1:56.66   
151  445  Mellegård Fastén Alma  2006  GÖTEBORG  AM2406  25 m  1:57.94   
152  572  Ringbo Inez  2006  MASS  BN5406  25 m  1:58.77   
153  611  Niemi Anna-Maria  2006  MASS  AZ1606  25 m  1:59.96   
154  459  Isberg Sofia  2006  GÖTEBORG  BA8206  25 m  2:03.05   
155  634  Johansson Alva  2005  SK 1970  BS3405  25 m  2:06.64   
156  559  Hillström Elin  2007  MASS  AP6207  25 m  2:09.22   
157  699  Carlsson Wilma  2005  FALKENBERG  BL8605  50 m  2:10.07   
158  600  Sjöström Agnes  2006  MASS  AS3606  25 m  2:11.40   
159  566  Ljunggren Nina  2007  MASS  AU9207  50 m  2:18.20   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  20:35 
 
4_S
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
427  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  2:34.82   
521  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  2:36.15   
420  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  25 m  2:36.29   
525  Castillo Karlsson Filiph  2002  MASS  AO4902  25 m  2:37.14   
547  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  2:40.53   
520  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  50 m  2:44.72   
651  Huldén Pelle  2002  VARBERG  AE8302  25 m  2:46.80   
530  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  2:48.05   
365  Reinholdsson David  2002  ELFSBORG  AI3502  25 m  2:48.14   
10  535  Anderson Elias  2003  MASS  AO8303  25 m  2:49.39   
11  693  Rehn Mats  2002  FALKENBERG  AW8902  25 m  2:54.04   
12  348  Kähr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  25 m  2:54.32   
13  655  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  25 m  2:54.68   
14  352  Seppälä Ville  2004  ANDERSTORP  AO0304  25 m  2:56.87   
15  689  Storberg Emil  2004  FALKENBERG  AE8504  25 m  3:00.71   
16  534  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  3:01.20   
17  479  Jonsson Gustaf  2003  SK LAXEN  AH3103  25 m  3:02.38   
18  367  Lidbom Max  2004  ELFSBORG  AC0104  25 m  3:02.72   
19  385  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  50 m  3:05.58   
20  528  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  3:07.83   
21  353  Tallbäck Albin  2005  ANDERSTORP  AG3705  50 m  3:07.95   
22  593  Sjögren Felix  2005  MASS  AN0705  25 m  3:09.87   
23  483  Ekstrand Albin  2004  SK LAXEN  AG5104  50 m  3:11.21   
24  688  McAdam Alexander  2004  FALKENBERG  AE7504  25 m  3:11.35   
25  675  Axelsson Lucas  2005  VARBERG  AK5705  50 m  3:12.57   
26  371  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  3:13.75   
27  496  Barnabás Márkus Bence  2005  SK LAXEN  AM5105  25 m  3:14.01   
28  491  Swedblom Simon  2004  SK LAXEN  AN9504  25 m  3:14.10   
29  548  Kristensson Rikard  2004  MASS  AL0904  25 m  3:17.39   
30  582  Olsson Vincent  2004  MASS  AS8304  25 m  3:18.20   
31  495  Bergdahl Petter  2005  SK LAXEN  AM3105  25 m  3:19.33   
32  368  Figas Jesper  2003  ELFSBORG  AH5303  25 m  3:19.78   
33  509  Hullegård Jonah  2006  SK LAXEN  AN1306  25 m  3:22.21   
34  394  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  25 m  3:23.38   
35  588  Hellqvist Alexander  2005  MASS  AN8505  25 m  3:23.67   
36  464  Larsson Lucas  2006  GÖTEBORG  AN0306  50 m  3:26.78   
37  463  Larsson Jonathan  2006  GÖTEBORG  AN2306  50 m  3:28.61   
38  683  Bengtsson Måns  2006  VARBERG  AN3106  50 m  3:29.50   
39  392  Hoff Filip  2005  ELFSBORG  AI8505  25 m  3:30.96   
40  623  Boman Melker  2005  SK 1970  AB2905  50 m  3:32.63   
41  497  Rosdahl Hampus  2005  SK LAXEN  AM4105  25 m  3:32.77   
42  469  Pettersson Karl  2004  GÖTEBORG  AX8904  50 m  3:36.94   
43  355  Kerman Tony  2005  ANDERSTORP  AP8705  25 m  3:42.50   
44  450  Ha Max  2006  GÖTEBORG  AF0906  25 m  3:42.61   
45  499  Ymén Anton  2005  SK LAXEN  AM6105  25 m  3:44.61   
46  565  Dyring Gabriel  2006  MASS  AQ4506  50 m  3:45.56   
47  467  Inci Azad  2005  GÖTEBORG  AT4705  50 m  3:54.71   
48  471  Lai Elias  2006  GÖTEBORG  AR4706  50 m  3:55.63   
49  458  Damber Wille  2005  GÖTEBORG  AR1105  25 m  3:56.92   
50  452  Lindroth Albert  2005  GÖTEBORG  AK0705  25 m  3:59.32   
51  386  Ejdesjö Alvar  2005  ELFSBORG  AG2305  25 m     
52  406  Johansson David  2005  ELFSBORG  AS7505  25 m     
53  468  Ulvdal Erik  2005  GÖTEBORG  AT8905  25 m     
54  584  Ling Ludvig  2004  MASS  AS5304  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  20:35 
 
5_S
Gren 5, 400m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
474  Hanquet Marion  2001  GÖTEBORG  BY2401  25 m  5:00.65   
639  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  5:04.81   
636  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  5:08.09   
475  Hanquet Lucie  2003  GÖTEBORG  CC2403  50 m  5:08.89   
538  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  25 m  5:12.40   
421  Hopmark Sara  2004  GÖTEBORG  AJ7204  25 m  5:24.06   
637  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  5:27.30   
435  Edgren Johanna  2004  GÖTEBORG  AZ5604  50 m  5:31.50   
359  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  5:32.04   
10  657  Warborn Stella  2003  VARBERG  AW4603  50 m  5:33.48   
11  537  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  5:36.43   
12  425  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  25 m  5:36.57   
13  410  Clark Francesca  2001  FALKÖPING  BE1801  25 m  5:36.98   
14  648  Westholm Sara  2001  VARBERG  AL8801  25 m  5:38.67   
15  647  Balslev Clara  2001  VARBERG  AE7601  25 m  5:41.08   
16  524  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  5:42.34   
17  481  Ivansson Erica  2003  SK LAXEN  AQ8803  25 m  5:42.54   
18  650  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  50 m  5:43.81   
19  544  Virén Astrid  2004  MASS  AV5204  25 m  5:46.79   
20  428  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  25 m  5:48.03   
21  556  Christensen Wilma  2003  MASS  CA8203  25 m  5:53.57   
22  370  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  50 m  5:57.51   
23  377  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  5:58.81   
24  411  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  50 m  5:59.00   
25  358  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  25 m  6:01.29   
26  641  Szczesniak Kinga  2001  SK STIMMET  AL5801  25 m  6:04.00   
27  659  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  25 m  6:04.48   
28  536  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  25 m  6:08.11   
29  426  Norlander Ida  2003  GÖTEBORG  BD2203  25 m  6:10.88   
30  653  Carlsson Thea  2002  VARBERG  AM9402  25 m  6:18.32   
31  643  Pettersson Elsa  2005  SK STIMMET  AV3805  25 m  6:55.16   
32  366  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  50 m  6:58.71   
33  354  Tallbäck Klara  2003  ANDERSTORP  BQ5203  25 m     
34  373  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m     
35  379  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m     
36  396  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m     
37  422  Holmdahl Ebba  2003  GÖTEBORG  BA2203  25 m     
38  457  Hemberg Filippa  2004  GÖTEBORG  BT5204  25 m     
39  526  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m     
40  541  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  25 m     
41  550  Olofsson Frida  2004  MASS  BF7804  25 m     
42  640  Kristiansson Ida  2004  SKÖVDE SS  AX8204  25 m     
43  656  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  25 m     
44  677  Ceveryd Felicia  2005  VARBERG  AZ1605  25 m     
45  680  Johansson Emma  2005  VARBERG  BG7805  25 m     
46  692  Kanth Elsa  2004  FALKENBERG  AN9204  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  20:35 
 
6_S
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
616  Klasson Erik  2003  SK 1970  AH1503  50 m  18:07.20   
654  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  20:00.00   
655  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  25 m  20:00.00   
658  Josefson Viking  2002  VARBERG  AQ2702  25 m  20:00.00   
552  Nilsson Alexander  2005  MASS  AH6305  50 m  22:09.12   
624  Larsson Leon  2005  SK 1970  AB6905  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  20:35 
 
7_S
Gren 7, 800m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
360  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  50 m  8:52.69   
357  Holmdahl Linus  2001  ELFSBORG  AE4101  25 m  8:59.38   
427  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  9:20.92   
528  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  9:25.02   
489  Bjering Oscar  2004  SK LAXEN  AN6504  25 m  9:34.29   
361  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  9:36.44   
408  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  9:42.53   
487  Olsson Erik  2004  SK LAXEN  AI0504  25 m  9:45.74   
534  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  9:57.65   
10  525  Castillo Karlsson Filiph  2002  MASS  AO4902  25 m  10:06.12   
11  490  Meuller Joel  2004  SK LAXEN  AN1704  25 m  10:17.81   
12  512  Kraemer Henrik  2005  LIDKÖPING  AD7505  25 m  10:23.85   
13  371  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  10:25.35   
14  439  Mellegård Fastén Love  2003  GÖTEBORG  AS9503  25 m  10:47.88   
15  367  Lidbom Max  2004  ELFSBORG  AC0104  25 m  11:05.06   
16  582  Olsson Vincent  2004  MASS  AS8304  25 m  11:35.66   
17  549  Andersson Isak  2004  MASS  AP4304  25 m  11:42.00   
18  547  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  50 m  11:51.13   
19  663  Andersson Julius  2005  VARBERG  AE9505  25 m  11:51.85   
20  660  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  25 m  11:53.25   
21  593  Sjögren Felix  2005  MASS  AN0705  25 m  12:25.22   
22  368  Figas Jesper  2003  ELFSBORG  AH5303  25 m     
23  384  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  25 m     
24  385  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m     
25  406  Johansson David  2005  ELFSBORG  AS7505  25 m     
26  454  Lindström Axel  2003  GÖTEBORG  AW4503  25 m     
27  463  Larsson Jonathan  2006  GÖTEBORG  AN2306  25 m     
28  464  Larsson Lucas  2006  GÖTEBORG  AN0306  25 m     
29  477  Barkebo Jalmgård Willem  2005  GÖTEBORG  AV3305  25 m     
30  498  Wannem Emil  2006  SK LAXEN  AG8906  25 m     
31  548  Kristensson Rikard  2004  MASS  AL0904  25 m     
32  555  Bohlin Sixten  2003  MASS  AY2903  25 m     
33  576  Höglund Arvid  2005  MASS  AI5505  25 m     
34  588  Hellqvist Alexander  2005  MASS  AN8505  25 m     
35  626  Hedendahl Milton  2005  SK 1970  AC5305  25 m     
36  661  Jimenez Kailan  2005  VARBERG  AE4505  25 m     
37  669  Hedberg Alfred  2004  VARBERG  AO4904  25 m     
38  671  Åkesson Alvin  2005  VARBERG  AH4505  25 m     
39  678  Josarp Victor  2006  VARBERG  AG9706  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  20:35 
 
8_S
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
474  Hanquet Marion  2001  GÖTEBORG  BY2401  25 m  2:22.11   
538  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  50 m  2:29.66   
532  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  2:30.29   
475  Hanquet Lucie  2003  GÖTEBORG  CC2403  25 m  2:32.18   
636  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  2:32.52   
670  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  25 m  2:36.70   
486  Hedman Emilia  2003  SK LAXEN  BE6803  25 m  2:36.75   
537  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  2:39.35   
417  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  50 m  2:39.88   
10  362  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  2:42.32   
11  415  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AD2402  50 m  2:43.43   
12  544  Virén Astrid  2004  MASS  AV5204  25 m  2:43.95   
13  425  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  25 m  2:44.52   
14  421  Hopmark Sara  2004  GÖTEBORG  AJ7204  25 m  2:44.97   
15  428  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  25 m  2:50.44   
16  650  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  25 m  2:53.22   
17  619  Sandberg Clara  2004  SK 1970  AH6604  25 m  2:53.50  EFT 
18  524  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  2:54.52   
19  358  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  25 m  2:57.88   
20  653  Carlsson Thea  2002  VARBERG  AM9402  25 m  3:00.00   
21  657  Warborn Stella  2003  VARBERG  AW4603  25 m  3:00.00   
22  648  Westholm Sara  2001  VARBERG  AL8801  25 m  3:00.95   
23  426  Norlander Ida  2003  GÖTEBORG  BD2203  25 m  3:01.33   
24  370  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  3:03.22   
25  641  Szczesniak Kinga  2001  SK STIMMET  AL5801  25 m  3:16.51   
26  377  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  3:19.24   
27  652  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  25 m  3:21.92   
28  513  Carlsson-Djerf Agnes  2006  LIDKÖPING  AD6606  50 m  3:27.47   
29  433  Berlin Viola  2002  GÖTEBORG  BO9602  25 m  3:30.24   
30  366  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m     
31  379  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m     
32  411  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m     
33  423  Jökulsdottir Anna Maria  2003  GÖTEBORG  BA4203  25 m     
34  481  Ivansson Erica  2003  SK LAXEN  AQ8803  25 m     
35  556  Christensen Wilma  2003  MASS  CA8203  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  20:35 
 
9_S
Gren 9, 200m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
365  Reinholdsson David  2002  ELFSBORG  AI3502  25 m  2:15.66   
528  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  2:19.53   
356  Sjöström Viktor  2001  ELFSBORG  AB2101  25 m  2:20.36   
530  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  2:22.72   
420  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  25 m  2:23.02   
525  Castillo Karlsson Filiph  2002  MASS  AO4902  25 m  2:25.01   
654  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  2:25.32   
521  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  2:26.58   
427  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  2:27.27   
10  547  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  50 m  2:27.53   
11  520  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  25 m  2:28.08   
12  348  Kähr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  25 m  2:30.61   
13  519  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  25 m  2:32.15   
14  352  Seppälä Ville  2004  ANDERSTORP  AO0304  25 m  2:32.21   
15  489  Bjering Oscar  2004  SK LAXEN  AN6504  25 m  2:32.54   
16  534  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  2:33.17   
17  483  Ekstrand Albin  2004  SK LAXEN  AG5104  25 m  2:33.39   
18  437  Egnell Loke  2003  GÖTEBORG  AR2703  25 m  2:34.24   
19  480  Anderud August  2004  SK LAXEN  AC1904  50 m  2:34.36   
20  371  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  2:34.78   
21  487  Olsson Erik  2004  SK LAXEN  AI0504  25 m  2:35.56   
22  454  Lindström Axel  2003  GÖTEBORG  AW4503  25 m  2:37.07   
23  535  Anderson Elias  2003  MASS  AO8303  25 m  2:38.00   
24  658  Josefson Viking  2002  VARBERG  AQ2702  50 m  2:39.08   
25  549  Andersson Isak  2004  MASS  AP4304  25 m  2:39.56   
26  385  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  2:39.82   
27  353  Tallbäck Albin  2005  ANDERSTORP  AG3705  25 m  2:40.06   
28  498  Wannem Emil  2006  SK LAXEN  AG8906  25 m  2:40.10   
29  479  Jonsson Gustaf  2003  SK LAXEN  AH3103  25 m  2:40.34   
30  367  Lidbom Max  2004  ELFSBORG  AC0104  25 m  2:40.50   
31  663  Andersson Julius  2005  VARBERG  AE9505  25 m  2:41.62   
32  673  Lövenklev Samuel  2003  VARBERG  AU7703  25 m  2:42.37   
33  490  Meuller Joel  2004  SK LAXEN  AN1704  25 m  2:43.20   
34  548  Kristensson Rikard  2004  MASS  AL0904  25 m  2:47.34   
35  593  Sjögren Felix  2005  MASS  AN0705  25 m  2:47.72   
36  669  Hedberg Alfred  2004  VARBERG  AO4904  25 m  2:49.74   
37  582  Olsson Vincent  2004  MASS  AS8304  25 m  2:50.75   
38  394  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  25 m  2:51.65   
39  675  Axelsson Lucas  2005  VARBERG  AK5705  25 m  2:52.83   
40  552  Nilsson Alexander  2005  MASS  AH6305  25 m  2:53.96   
41  676  Danielsson Edvin  2005  VARBERG  AK6905  25 m  2:54.61   
42  576  Höglund Arvid  2005  MASS  AI5505  25 m  2:54.82   
43  555  Bohlin Sixten  2003  MASS  AY2903  25 m  2:56.24   
44  496  Barnabás Márkus Bence  2005  SK LAXEN  AM5105  25 m  2:56.80   
45  495  Bergdahl Petter  2005  SK LAXEN  AM3105  25 m  2:58.14   
46  683  Bengtsson Måns  2006  VARBERG  AN3106  25 m  2:59.01   
47  623  Boman Melker  2005  SK 1970  AB2905  50 m  2:59.36   
48  509  Hullegård Jonah  2006  SK LAXEN  AN1306  25 m  3:00.42   
49  588  Hellqvist Alexander  2005  MASS  AN8505  25 m  3:01.82   
50  624  Larsson Leon  2005  SK 1970  AB6905  50 m  3:02.18   
51  436  Arnell Gustav  2003  GÖTEBORG  AR0703  25 m  3:02.22   
52  368  Figas Jesper  2003  ELFSBORG  AH5303  25 m  3:04.26   
53  674  Carlqvist Filip  2004  VARBERG  AS7104  25 m  3:07.95   
54  452  Lindroth Albert  2005  GÖTEBORG  AK0705  50 m  3:09.14   
55  355  Kerman Tony  2005  ANDERSTORP  AP8705  25 m  3:09.78   
56  464  Larsson Lucas  2006  GÖTEBORG  AN0306  50 m  3:10.27   
57  591  Larsson Erik  2005  MASS  AN2705  25 m  3:10.45   
58  689  Storberg Emil  2004  FALKENBERG  AE8504  25 m  3:11.01   
59  595  Andersson Felix  2006  MASS  AI5706  25 m  3:11.80   
60  626  Hedendahl Milton  2005  SK 1970  AC5305  25 m  3:13.20   
61  463  Larsson Jonathan  2006  GÖTEBORG  AN2306  50 m  3:14.15   
62  584  Ling Ludvig  2004  MASS  AS5304  50 m  3:14.19   
63  499  Ymén Anton  2005  SK LAXEN  AM6105  25 m  3:15.45   
64  450  Ha Max  2006  GÖTEBORG  AF0906  50 m  3:18.72   
65  589  Holmberg Max  2005  MASS  AN1705  25 m  3:22.36   
66  599  Sjöstedt Viktor  2006  MASS  AI3706  25 m  3:26.04   
67  406  Johansson David  2005  ELFSBORG  AS7505  25 m  3:28.76   
68  399  Johansson Isac  2006  ELFSBORG  AH5306  50 m  3:32.24   
69  458  Damber Wille  2005  GÖTEBORG  AR1105  25 m  3:41.91   
70  386  Ejdesjö Alvar  2005  ELFSBORG  AG2305  25 m  3:44.18   
71  468  Ulvdal Erik  2005  GÖTEBORG  AT8905  25 m     
72  469  Pettersson Karl  2004  GÖTEBORG  AX8904  25 m     
73  471  Lai Elias  2006  GÖTEBORG  AR4706  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  20:35 
 
10_S
Gren 10, 400m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
639  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  4:28.44   
475  Hanquet Lucie  2003  GÖTEBORG  CC2403  50 m  4:29.90   
362  Thid Linn  2003  ELFSBORG  AG5803  25 m  4:35.06   
421  Hopmark Sara  2004  GÖTEBORG  AJ7204  25 m  4:44.47   
418  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  25 m  4:45.36   
638  Lund Molly  2005  SKÖVDE SS  AB6605  25 m  4:45.44   
373  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  4:45.68   
538  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  25 m  4:47.90   
640  Kristiansson Ida  2004  SKÖVDE SS  AX8204  25 m  4:49.95   
10  435  Edgren Johanna  2004  GÖTEBORG  AZ5604  50 m  4:51.00   
11  419  Olsson Sissy  2001  GÖTEBORG  BH1601  50 m  4:51.66   
12  647  Balslev Clara  2001  VARBERG  AE7601  25 m  4:54.82   
13  537  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  4:55.28   
14  517  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  4:55.57   
15  422  Holmdahl Ebba  2003  GÖTEBORG  BA2203  50 m  4:57.43   
16  659  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  25 m  4:57.47   
17  428  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  25 m  5:02.49   
18  532  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  5:04.14   
19  621  Emardson Alva  2001  SK 1970  BP6401  25 m  5:04.45   
20  541  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  25 m  5:04.65   
21  391  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  5:05.13   
22  364  Persson Sofie  2004  ELFSBORG  AB5804  25 m  5:06.40   
23  526  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  5:08.04   
24  668  Dahlgren Emmie  2004  VARBERG  BA8204  25 m  5:08.92   
25  409  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  5:09.32   
26  359  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  5:09.72   
27  484  Jonsson Elsa  2004  SK LAXEN  AN0404  25 m  5:11.89   
28  515  Salegård Elin  2005  LIDKÖPING  AT0405  25 m  5:16.19   
29  556  Christensen Wilma  2003  MASS  CA8203  25 m  5:17.84   
30  662  Hilbert Tilda  2004  VARBERG  AZ0804  25 m  5:19.06   
31  431  Skåring Frida  2002  GÖTEBORG  BO5602  50 m  5:20.62   
32  518  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  25 m  5:21.08   
33  424  Zhirkova Polina  2004  GÖTEBORG  AN4204  25 m  5:22.93   
34  387  Olsson Sally  2005  ELFSBORG  AP4405  25 m  5:23.02   
35  706  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  25 m  5:23.39   
36  543  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  25 m  5:25.51   
37  377  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  5:25.84   
38  536  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  25 m  5:27.33   
39  375  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG  BA9203  25 m  5:28.10   
40  511  Torén Klara  2006  LIDKÖPING  AB1406  25 m  5:28.49   
41  429  Mattisson Amalia  2004  GÖTEBORG  AQ7804  25 m  5:28.79   
42  656  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  25 m  5:29.00   
43  677  Ceveryd Felicia  2005  VARBERG  AZ1605  25 m  5:29.31   
44  442  Egnell Ebba  2005  GÖTEBORG  AX3805  25 m  5:32.03   
45  488  Gullberg Ellen  2005  SK LAXEN  AJ3605  25 m  5:33.07   
46  692  Kanth Elsa  2004  FALKENBERG  AN9204  25 m  5:33.89   
47  540  Höstner Elsa  2003  MASS  BG8403  25 m  5:33.93   
48  531  Söderberg Tova  2004  MASS  AJ8204  25 m  5:34.28   
49  551  Sjöström Fanny  2004  MASS  BF5804  25 m  5:34.67   
50  664  Engström Emmi  2005  VARBERG  AL3605  25 m  5:34.97   
51  545  Isberg Emilia  2003  MASS  BK9203  25 m  5:38.81   
52  369  Esborn Emilia  2003  ELFSBORG  AP7403  25 m  5:40.51   
53  505  Persson Isa  2006  SK LAXEN  AO4806  25 m  5:41.74   
54  704  Thonander Olivia  2005  ALE  AD7605  25 m  5:42.19   
55  553  Chen Anya  2004  MASS  BH1604  25 m  5:46.12   
56  594  Sonberger Alva  2005  MASS  BE8605  25 m  5:46.44   
57  503  Laaksonen Olivia  2006  SK LAXEN  AO5606  25 m  5:47.15   
58  645  Gunnarsson Simona  2007  SK STIMMET  AC8807  25 m  5:48.16   
59  583  Wallström Lia  2004  MASS  BK5804  25 m  5:49.06   
60  502  Hägglund Tilda  2005  SK LAXEN  BB6205  25 m  5:50.75   
61  506  Pålsson Emilia  2005  SK LAXEN  BB1405  25 m  5:51.00   
62  672  Kuylenstjerna Johanna  2003  VARBERG  BS9403  50 m  5:53.09   
63  382  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  50 m  5:55.27   
64  578  Toresäter Ingrid  2005  MASS  AY9405  25 m  5:55.43   
65  586  Suleyman Melis  2005  MASS  BC7405  25 m  5:56.38   
66  643  Pettersson Elsa  2005  SK STIMMET  AV3805  25 m  5:57.48   
67  585  Smith Alicia  2005  MASS  BB5805  25 m  5:58.27   
68  500  Andersson Beatrice  2005  SK LAXEN  BB3205  25 m  5:58.47   
69  687  Andersson Linnea  2004  FALKENBERG  AF7604  25 m  5:58.51   
70  446  Liu Evelina  2004  GÖTEBORG  BK7404  25 m  5:59.07   
71  440  Yaghobi Aramis  2004  GÖTEBORG  BD0204  25 m  5:59.23   
72  504  Ljungdahl Maja  2006  SK LAXEN  AO9606  25 m  5:59.39   
73  501  Holmqvist Stina  2006  SK LAXEN  AO6606  25 m  5:59.75   
74  412  Stensson Josefine  2003  FALKÖPING  BM6603  25 m  6:00.70   
75  492  Ottosson Emmalina  2005  SK LAXEN  AP3405  25 m  6:02.62   
76  644  Öberg Alice  2005  SK STIMMET  AV2805  25 m  6:03.30   
77  466  Nyström Charlize  2005  GÖTEBORG  BN7405  25 m  6:04.96   
78  646  Lövenkjaer Clara  2006  SK STIMMET  AW6806  25 m  6:05.16   
79  542  Ernst Fiona  2004  MASS  AV1204  25 m  6:10.20   
80  603  Burenius Maja  2006  MASS  AV5806  25 m  6:14.26   
81  533  Stenfeldt Elsa  2004  MASS  AJ9204  50 m  6:14.90   
82  398  Cavka Nirvana  2004  ELFSBORG  BN3204  50 m  6:15.04   
83  546  Rolf Gabriella  2004  MASS  AW7204  25 m  6:15.25   
84  550  Olofsson Frida  2004  MASS  BF7804  25 m  6:15.57   
85  680  Johansson Emma  2005  VARBERG  BG7805  25 m  6:21.25   
86  396  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  6:25.62   
87  597  Bravert Livia  2006  MASS  AS6406  25 m  6:26.17   
88  432  Johansson Liv  2002  GÖTEBORG  BO0802  50 m  6:30.68   
89  383  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  50 m  6:32.62   
90  374  Sjöberg Elly  2005  ELFSBORG  AE6205  25 m  6:33.89   
91  598  Carlsson Sigrid  2006  MASS  AS9406  25 m  6:34.51   
92  444  Stranne Lo  2005  GÖTEBORG  AX6805  25 m  6:35.86   
93  642  Fagerström Moa  2003  SK STIMMET  AN4803  25 m  6:37.55   
94  690  Qvarnström Thea  2005  FALKENBERG  AE1205  50 m  6:44.80   
95  607  Uddheim Clara  2005  MASS  BJ3805  25 m  6:52.56   
96  473  Högstedt Sara  2005  GÖTEBORG  BR7605  25 m  6:54.35   
97  592  Perisic Laura  2005  MASS  BE1805  25 m  6:54.98   
98  451  Ha Elin  2006  GÖTEBORG  AM7406  25 m  6:56.17   
99  447  Karlsson Nadja  2004  GÖTEBORG  BK8404  25 m  7:10.49   
100  449  Asterling Linda  2005  GÖTEBORG  AY3205  25 m  8:08.68   
101  381  Figas Tova  2006  ELFSBORG  AD6806  25 m     
102  438  Rask Klara  2005  GÖTEBORG  AL9405  25 m     
103  443  Brokstorp Stina Klara  2005  GÖTEBORG  AX8805  25 m     
104  453  Sjöberg Elin  2005  GÖTEBORG  AY9205  25 m     
105  461  Norlander Ines  2006  GÖTEBORG  BA1406  25 m     
106  465  Cederbrant Cornelia  2005  GÖTEBORG  BB5406  25 m     
107  470  Consil Paloma  2004  GÖTEBORG  BX7804  25 m     
108  472  Nysten Elsie  2006  GÖTEBORG  BJ5606  25 m     
109  476  Ljungberg Amanda  2005  GÖTEBORG  BS1205  25 m     
110  494  Allard Elicia  2005  SK LAXEN  AP0805  25 m     
111  507  Barisic Sandra  2005  SK LAXEN  BJ3405  25 m     
112  554  Wedel Matilda  2006  MASS  AZ8606  25 m     
113  604  Gadolin Alva  2006  MASS  AY3806  25 m     
114  606  Byfeldt Tuva  2005  MASS  BJ4605  25 m     
115  666  Gustafsson Ronja  2006  VARBERG  AD4606  25 m     
116  694  Havner Bianca  2005  FALKENBERG  BB2205  25 m     
117  697  Johannesson Kristin  2004  FALKENBERG  BQ9804  25 m     
118  698  Dahlberg Elise  2006  FALKENBERG  AY2806  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  20:35 
 
11_S
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
530  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  1:02.60   
356  Sjöström Viktor  2001  ELFSBORG  AB2101  25 m  1:02.90   
408  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  1:04.54   
528  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  1:06.43   
361  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  1:06.84   
614  Johansson Sebastian  2002  SK 1970  AF7102  25 m  1:07.52   
519  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  25 m  1:08.06   
693  Rehn Mats  2002  FALKENBERG  AW8902  25 m  1:08.40   
688  McAdam Alexander  2004  FALKENBERG  AE7504  25 m  1:09.55   
10  525  Castillo Karlsson Filiph  2002  MASS  AO4902  25 m  1:09.73   
11  660  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  25 m  1:09.95   
12  371  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  1:10.57   
13  439  Mellegård Fastén Love  2003  GÖTEBORG  AS9503  50 m  1:11.06   
14  549  Andersson Isak  2004  MASS  AP4304  25 m  1:11.43   
15  534  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  1:12.34   
16  353  Tallbäck Albin  2005  ANDERSTORP  AG3705  25 m  1:13.43   
17  661  Jimenez Kailan  2005  VARBERG  AE4505  25 m  1:13.89   
18  547  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  1:14.13   
19  663  Andersson Julius  2005  VARBERG  AE9505  25 m  1:14.57   
20  651  Huldén Pelle  2002  VARBERG  AE8302  25 m  1:14.59   
21  367  Lidbom Max  2004  ELFSBORG  AC0104  25 m  1:15.29   
22  548  Kristensson Rikard  2004  MASS  AL0904  25 m  1:15.52   
23  655  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  50 m  1:15.70   
24  384  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  25 m  1:16.54   
25  512  Kraemer Henrik  2005  LIDKÖPING  AD7505  25 m  1:16.80   
26  521  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  1:16.82   
27  582  Olsson Vincent  2004  MASS  AS8304  25 m  1:16.96   
28  552  Nilsson Alexander  2005  MASS  AH6305  25 m  1:17.36   
29  673  Lövenklev Samuel  2003  VARBERG  AU7703  25 m  1:17.44   
30  593  Sjögren Felix  2005  MASS  AN0705  50 m  1:19.38   
31  675  Axelsson Lucas  2005  VARBERG  AK5705  25 m  1:19.52   
32  529  Wretborn Simon  2003  MASS  AJ0903  25 m  1:19.58   
33  584  Ling Ludvig  2004  MASS  AS5304  25 m  1:19.74   
34  385  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  1:20.04   
35  676  Danielsson Edvin  2005  VARBERG  AK6905  25 m  1:20.20   
36  491  Swedblom Simon  2004  SK LAXEN  AN9504  25 m  1:20.54   
37  623  Boman Melker  2005  SK 1970  AB2905  25 m  1:20.68   
38  509  Hullegård Jonah  2006  SK LAXEN  AN1306  25 m  1:21.41   
39  514  Larsson Christoffer  2005  LIDKÖPING  AG6305  25 m  1:21.81   
40  576  Höglund Arvid  2005  MASS  AI5505  25 m  1:22.77   
41  683  Bengtsson Måns  2006  VARBERG  AN3106  25 m  1:22.87   
42  394  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  25 m  1:22.91   
43  588  Hellqvist Alexander  2005  MASS  AN8505  25 m  1:23.46   
44  689  Storberg Emil  2004  FALKENBERG  AE8504  25 m  1:23.46   
45  667  Jilek Max  2006  VARBERG  AB0906  25 m  1:23.87   
46  678  Josarp Victor  2006  VARBERG  AG9706  25 m  1:24.62   
47  452  Lindroth Albert  2005  GÖTEBORG  AK0705  25 m  1:24.71   
48  464  Larsson Lucas  2006  GÖTEBORG  AN0306  25 m  1:24.73   
49  595  Andersson Felix  2006  MASS  AI5706  25 m  1:25.86   
50  671  Åkesson Alvin  2005  VARBERG  AH4505  50 m  1:26.65   
51  674  Carlqvist Filip  2004  VARBERG  AS7104  25 m  1:27.41   
52  463  Larsson Jonathan  2006  GÖTEBORG  AN2306  25 m  1:27.51   
53  701  Bööck Hugo  2004  FALKENBERG  AZ8504  25 m  1:27.71   
54  497  Rosdahl Hampus  2005  SK LAXEN  AM4105  50 m  1:27.87   
55  450  Ha Max  2006  GÖTEBORG  AF0906  25 m  1:28.36   
56  406  Johansson David  2005  ELFSBORG  AS7505  25 m  1:29.12   
57  589  Holmberg Max  2005  MASS  AN1705  25 m  1:30.55   
58  392  Hoff Filip  2005  ELFSBORG  AI8505  25 m  1:30.86   
59  368  Figas Jesper  2003  ELFSBORG  AH5303  25 m  1:32.51   
60  591  Larsson Erik  2005  MASS  AN2705  50 m  1:33.21   
61  386  Ejdesjö Alvar  2005  ELFSBORG  AG2305  25 m  1:34.78   
62  682  Martinsson Carl  2005  VARBERG  AR6305  50 m  1:34.91   
63  458  Damber Wille  2005  GÖTEBORG  AR1105  25 m  1:35.08   
64  402  Engström Lukas  2007  ELFSBORG  AC8707  25 m  1:35.19   
65  557  Bailey Erik  2007  MASS  AG2307  50 m  1:35.43   
66  684  Malmström Willgot  2005  VARBERG  AR7305  25 m  1:35.95   
67  468  Ulvdal Erik  2005  GÖTEBORG  AT8905  25 m  1:38.55   
68  399  Johansson Isac  2006  ELFSBORG  AH5306  25 m  1:39.43   
69  478  Lindén Calvin  2007  GÖTEBORG  AL7707  25 m  1:39.88   
70  469  Pettersson Karl  2004  GÖTEBORG  AX8904  50 m  1:39.96   
71  467  Inci Azad  2005  GÖTEBORG  AT4705  50 m  1:40.67   
72  561  Larsson Tom  2007  MASS  AG9307  50 m  1:41.47   
73  471  Lai Elias  2006  GÖTEBORG  AR4706  50 m  1:41.88   
74  477  Barkebo Jalmgård Willem  2005  GÖTEBORG  AV3305  25 m  1:43.09   
75  570  Åsén Vinston  2007  MASS  AJ9907  50 m  1:46.00   
76  685  Berg Noah  2006  VARBERG  AN4106  50 m  1:54.25   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  20:35 
 
12_S
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
474  Hanquet Marion  2001  GÖTEBORG  BY2401  25 m  2:20.58   
637  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  2:27.81   
537  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  2:30.04   
538  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  25 m  2:30.08   
417  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  25 m  2:31.07   
648  Westholm Sara  2001  VARBERG  AL8801  25 m  2:31.55   
652  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  25 m  2:32.20   
441  Högstedt Linnea  2004  GÖTEBORG  BK2404  25 m  2:32.63   
532  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  2:32.91   
10  410  Clark Francesca  2001  FALKÖPING  BE1801  25 m  2:35.18   
11  541  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  25 m  2:35.55   
12  639  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  25 m  2:36.03   
13  556  Christensen Wilma  2003  MASS  CA8203  50 m  2:36.79   
14  370  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  2:37.56   
15  359  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  2:39.34   
16  481  Ivansson Erica  2003  SK LAXEN  AQ8803  25 m  2:39.55   
17  625  Hallman Matilda  2003  SK 1970  BF7403  25 m  2:40.03   
18  517  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  2:40.41   
19  518  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  25 m  2:41.29   
20  638  Lund Molly  2005  SKÖVDE SS  AB6605  50 m  2:41.75   
21  431  Skåring Frida  2002  GÖTEBORG  BO5602  25 m  2:43.78   
22  617  Andersson Linnea  2003  SK 1970  AU1403  25 m  2:44.37   
23  366  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  50 m  2:44.45   
24  524  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  2:44.90   
25  543  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  25 m  2:44.94   
26  640  Kristiansson Ida  2004  SKÖVDE SS  AX8204  25 m  2:45.01   
27  409  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  2:45.94   
28  375  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG  BA9203  25 m  2:45.98   
29  423  Jökulsdottir Anna Maria  2003  GÖTEBORG  BA4203  25 m  2:46.41   
30  422  Holmdahl Ebba  2003  GÖTEBORG  BA2203  25 m  2:48.93   
31  358  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  50 m  2:49.07   
32  657  Warborn Stella  2003  VARBERG  AW4603  25 m  2:50.00   
33  539  Ström Alva  2003  MASS  BG5603  25 m  2:51.37   
34  373  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  50 m  2:51.61   
35  349  Torén Agnes  2003  ANDERSTORP  BE2603  25 m  2:52.51   
36  482  Lindblad Cazzandra  2003  SK LAXEN  AQ5803  25 m  2:52.71   
37  515  Salegård Elin  2005  LIDKÖPING  AT0405  25 m  2:53.32   
38  536  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  25 m  2:53.55   
39  398  Cavka Nirvana  2004  ELFSBORG  BN3204  25 m  2:54.44   
40  526  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  2:55.19   
41  485  Westergren Tilda  2004  SK LAXEN  AN4404  25 m  2:56.03   
42  551  Sjöström Fanny  2004  MASS  BF5804  25 m  2:56.22   
43  553  Chen Anya  2004  MASS  BH1604  25 m  2:56.41   
44  426  Norlander Ida  2003  GÖTEBORG  BD2203  25 m  2:56.43   
45  486  Hedman Emilia  2003  SK LAXEN  BE6803  25 m  2:56.90   
46  641  Szczesniak Kinga  2001  SK STIMMET  AL5801  25 m  2:57.36   
47  662  Hilbert Tilda  2004  VARBERG  AZ0804  25 m  2:57.97   
48  354  Tallbäck Klara  2003  ANDERSTORP  BQ5203  25 m  2:58.06   
49  457  Hemberg Filippa  2004  GÖTEBORG  BT5204  25 m  2:58.58   
50  540  Höstner Elsa  2003  MASS  BG8403  25 m  2:59.29   
51  697  Johannesson Kristin  2004  FALKENBERG  BQ9804  25 m  3:00.05   
52  396  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  3:00.08   
53  379  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  50 m  3:00.11   
54  690  Qvarnström Thea  2005  FALKENBERG  AE1205  25 m  3:00.46   
55  391  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  3:00.92   
56  429  Mattisson Amalia  2004  GÖTEBORG  AQ7804  25 m  3:01.02   
57  455  Göransson Elin  2003  GÖTEBORG  BV7603  25 m  3:01.45   
58  618  Hörder Matilda  2004  SK 1970  AH5604  25 m  3:01.67   
59  545  Isberg Emilia  2003  MASS  BK9203  25 m  3:02.35   
60  706  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  25 m  3:02.61   
61  544  Virén Astrid  2004  MASS  AV5204  25 m  3:02.87   
62  687  Andersson Linnea  2004  FALKENBERG  AF7604  25 m  3:03.83   
63  672  Kuylenstjerna Johanna  2003  VARBERG  BS9403  25 m  3:04.47   
64  600  Sjöström Agnes  2006  MASS  AS3606  25 m  3:08.21   
65  670  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  50 m  3:08.27   
66  484  Jonsson Elsa  2004  SK LAXEN  AN0404  25 m  3:08.29   
67  597  Bravert Livia  2006  MASS  AS6406  25 m  3:09.73   
68  453  Sjöberg Elin  2005  GÖTEBORG  AY9205  25 m  3:10.33   
69  451  Ha Elin  2006  GÖTEBORG  AM7406  25 m  3:10.75   
70  446  Liu Evelina  2004  GÖTEBORG  BK7404  25 m  3:11.78   
71  585  Smith Alicia  2005  MASS  BB5805  25 m  3:12.96   
72  695  McAdam Maja  2006  FALKENBERG  AO0806  25 m  3:13.02   
73  583  Wallström Lia  2004  MASS  BK5804  25 m  3:13.64   
74  383  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  3:13.72   
75  577  Lundberg Matilda  2005  MASS  AY6605  25 m  3:14.13   
76  462  Hahne Selma  2004  GÖTEBORG  BU5604  25 m  3:15.02   
77  606  Byfeldt Tuva  2005  MASS  BJ4605  25 m  3:15.65   
78  493  Reljanovic Nikita  2004  SK LAXEN  BD4404  25 m  3:17.94   
79  598  Carlsson Sigrid  2006  MASS  AS9406  25 m  3:20.75   
80  447  Karlsson Nadja  2004  GÖTEBORG  BK8404  25 m  3:21.11   
81  374  Sjöberg Elly  2005  ELFSBORG  AE6205  25 m  3:23.52   
82  698  Dahlberg Elise  2006  FALKENBERG  AY2806  25 m  3:23.61   
83  438  Rask Klara  2005  GÖTEBORG  AL9405  25 m  3:25.07   
84  461  Norlander Ines  2006  GÖTEBORG  BA1406  50 m  3:26.19   
85  404  Johansson Emelie  2005  ELFSBORG  BH2205  25 m  3:26.20   
86  694  Havner Bianca  2005  FALKENBERG  BB2205  25 m  3:30.96   
87  586  Suleyman Melis  2005  MASS  BC7405  25 m  3:31.67   
88  449  Asterling Linda  2005  GÖTEBORG  AY3205  25 m  3:50.84   
89  460  Johansson Freja  2005  GÖTEBORG  BK3405  25 m  4:04.71   
90  445  Mellegård Fastén Alma  2006  GÖTEBORG  AM2406  50 m  4:06.43   
91  611  Niemi Anna-Maria  2006  MASS  AZ1606  50 m  4:17.23   
92  381  Figas Tova  2006  ELFSBORG  AD6806  25 m     
93  387  Olsson Sally  2005  ELFSBORG  AP4405  25 m     
94  440  Yaghobi Aramis  2004  GÖTEBORG  BD0204  25 m     
95  443  Brokstorp Stina Klara  2005  GÖTEBORG  AX8805  25 m     
96  444  Stranne Lo  2005  GÖTEBORG  AX6805  25 m     
97  459  Isberg Sofia  2006  GÖTEBORG  BA8206  25 m     
98  465  Cederbrant Cornelia  2005  GÖTEBORG  BB5406  25 m     
99  466  Nyström Charlize  2005  GÖTEBORG  BN7405  25 m     
100  470  Consil Paloma  2004  GÖTEBORG  BX7804  25 m     
101  472  Nysten Elsie  2006  GÖTEBORG  BJ5606  25 m     
102  473  Högstedt Sara  2005  GÖTEBORG  BR7605  25 m     
103  476  Ljungberg Amanda  2005  GÖTEBORG  BS1205  25 m     
104  554  Wedel Matilda  2006  MASS  AZ8606  25 m     
105  573  Mulder Pettersson Meja  2005  MASS  BT0405  25 m     
106  603  Burenius Maja  2006  MASS  AV5806  25 m     
107  668  Dahlgren Emmie  2004  VARBERG  BA8204  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  20:35 
 
13_S
Gren 13, 100m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
365  Reinholdsson David  2002  ELFSBORG  AI3502  25 m  54.91   
528  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  55.61   
530  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  56.16   
408  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  56.55   
420  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  25 m  57.81   
427  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  58.17   
519  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  25 m  58.39   
616  Klasson Erik  2003  SK 1970  AH1503  25 m  58.47   
655  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  25 m  58.54   
10  525  Castillo Karlsson Filiph  2002  MASS  AO4902  25 m  58.73   
11  352  Seppälä Ville  2004  ANDERSTORP  AO0304  25 m  58.81   
12  654  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  58.90   
13  348  Kähr Anti  2001  ANDERSTORP  AM4701  25 m  59.07   
14  521  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  59.24   
15  483  Ekstrand Albin  2004  SK LAXEN  AG5104  25 m  59.57   
16  520  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  25 m  59.74   
17  693  Rehn Mats  2002  FALKENBERG  AW8902  25 m  59.74   
18  614  Johansson Sebastian  2002  SK 1970  AF7102  25 m  1:00.77   
19  480  Anderud August  2004  SK LAXEN  AC1904  25 m  1:01.07   
20  487  Olsson Erik  2004  SK LAXEN  AI0504  25 m  1:01.11   
21  361  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  1:01.21   
22  688  McAdam Alexander  2004  FALKENBERG  AE7504  25 m  1:01.37   
23  489  Bjering Oscar  2004  SK LAXEN  AN6504  25 m  1:02.27   
24  491  Swedblom Simon  2004  SK LAXEN  AN9504  25 m  1:02.35   
25  661  Jimenez Kailan  2005  VARBERG  AE4505  25 m  1:02.53   
26  534  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  1:02.62   
27  658  Josefson Viking  2002  VARBERG  AQ2702  25 m  1:02.80   
28  673  Lövenklev Samuel  2003  VARBERG  AU7703  25 m  1:03.00   
29  660  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  25 m  1:03.03   
30  547  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  50 m  1:03.10   
31  437  Egnell Loke  2003  GÖTEBORG  AR2703  50 m  1:03.23   
32  669  Hedberg Alfred  2004  VARBERG  AO4904  25 m  1:03.41   
33  439  Mellegård Fastén Love  2003  GÖTEBORG  AS9503  50 m  1:03.59   
34  535  Anderson Elias  2003  MASS  AO8303  25 m  1:03.60   
35  549  Andersson Isak  2004  MASS  AP4304  25 m  1:04.18   
36  498  Wannem Emil  2006  SK LAXEN  AG8906  25 m  1:04.35   
37  512  Kraemer Henrik  2005  LIDKÖPING  AD7505  25 m  1:04.45   
38  479  Jonsson Gustaf  2003  SK LAXEN  AH3103  25 m  1:04.68   
39  651  Huldén Pelle  2002  VARBERG  AE8302  50 m  1:04.73   
40  593  Sjögren Felix  2005  MASS  AN0705  25 m  1:05.08   
41  555  Bohlin Sixten  2003  MASS  AY2903  25 m  1:05.09   
42  671  Åkesson Alvin  2005  VARBERG  AH4505  25 m  1:05.43   
43  367  Lidbom Max  2004  ELFSBORG  AC0104  25 m  1:05.73   
44  490  Meuller Joel  2004  SK LAXEN  AN1704  25 m  1:05.78   
45  454  Lindström Axel  2003  GÖTEBORG  AW4503  50 m  1:05.93   
46  676  Danielsson Edvin  2005  VARBERG  AK6905  25 m  1:06.09   
47  548  Kristensson Rikard  2004  MASS  AL0904  25 m  1:06.29   
48  495  Bergdahl Petter  2005  SK LAXEN  AM3105  25 m  1:06.47   
49  689  Storberg Emil  2004  FALKENBERG  AE8504  25 m  1:06.95   
50  576  Höglund Arvid  2005  MASS  AI5505  50 m  1:07.36   
51  529  Wretborn Simon  2003  MASS  AJ0903  25 m  1:07.52   
52  552  Nilsson Alexander  2005  MASS  AH6305  25 m  1:07.85   
53  667  Jilek Max  2006  VARBERG  AB0906  25 m  1:08.40   
54  582  Olsson Vincent  2004  MASS  AS8304  25 m  1:08.62   
55  626  Hedendahl Milton  2005  SK 1970  AC5305  25 m  1:09.05   
56  384  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  50 m  1:09.46   
57  675  Axelsson Lucas  2005  VARBERG  AK5705  25 m  1:10.37   
58  624  Larsson Leon  2005  SK 1970  AB6905  25 m  1:11.24   
59  368  Figas Jesper  2003  ELFSBORG  AH5303  25 m  1:11.63   
60  678  Josarp Victor  2006  VARBERG  AG9706  25 m  1:12.17   
61  497  Rosdahl Hampus  2005  SK LAXEN  AM4105  25 m  1:12.76   
62  674  Carlqvist Filip  2004  VARBERG  AS7104  25 m  1:12.80   
63  683  Bengtsson Måns  2006  VARBERG  AN3106  25 m  1:12.95   
64  452  Lindroth Albert  2005  GÖTEBORG  AK0705  50 m  1:12.97   
65  584  Ling Ludvig  2004  MASS  AS5304  25 m  1:13.03   
66  450  Ha Max  2006  GÖTEBORG  AF0906  25 m  1:13.19   
67  436  Arnell Gustav  2003  GÖTEBORG  AR0703  50 m  1:13.31   
68  684  Malmström Willgot  2005  VARBERG  AR7305  25 m  1:13.32   
69  623  Boman Melker  2005  SK 1970  AB2905  50 m  1:13.49   
70  499  Ymén Anton  2005  SK LAXEN  AM6105  25 m  1:13.53   
71  588  Hellqvist Alexander  2005  MASS  AN8505  50 m  1:14.15   
72  496  Barnabás Márkus Bence  2005  SK LAXEN  AM5105  25 m  1:16.21   
73  589  Holmberg Max  2005  MASS  AN1705  25 m  1:16.24   
74  355  Kerman Tony  2005  ANDERSTORP  AP8705  25 m  1:16.58   
75  591  Larsson Erik  2005  MASS  AN2705  25 m  1:17.29   
76  595  Andersson Felix  2006  MASS  AI5706  25 m  1:17.53   
77  392  Hoff Filip  2005  ELFSBORG  AI8505  25 m  1:17.64   
78  701  Bööck Hugo  2004  FALKENBERG  AZ8504  25 m  1:17.69   
79  514  Larsson Christoffer  2005  LIDKÖPING  AG6305  50 m  1:17.75   
80  471  Lai Elias  2006  GÖTEBORG  AR4706  50 m  1:18.29   
81  468  Ulvdal Erik  2005  GÖTEBORG  AT8905  25 m  1:18.76   
82  406  Johansson David  2005  ELFSBORG  AS7505  25 m  1:19.16   
83  682  Martinsson Carl  2005  VARBERG  AR6305  50 m  1:19.45   
84  463  Larsson Jonathan  2006  GÖTEBORG  AN2306  25 m  1:19.60   
85  632  Kivistö Joar  2005  SK 1970  AP9305  50 m  1:20.17   
86  399  Johansson Isac  2006  ELFSBORG  AH5306  25 m  1:20.28   
87  464  Larsson Lucas  2006  GÖTEBORG  AN0306  50 m  1:21.07   
88  599  Sjöstedt Viktor  2006  MASS  AI3706  50 m  1:21.69   
89  469  Pettersson Karl  2004  GÖTEBORG  AX8904  50 m  1:21.91   
90  386  Ejdesjö Alvar  2005  ELFSBORG  AG2305  25 m  1:23.28   
91  458  Damber Wille  2005  GÖTEBORG  AR1105  50 m  1:23.38   
92  702  Meisel Oliver  2006  ANGERED  AM6106  25 m  1:24.56   
93  478  Lindén Calvin  2007  GÖTEBORG  AL7707  50 m  1:25.45   
94  557  Bailey Erik  2007  MASS  AG2307  25 m  1:25.50   
95  467  Inci Azad  2005  GÖTEBORG  AT4705  25 m  1:26.53   
96  477  Barkebo Jalmgård Willem  2005  GÖTEBORG  AV3305  25 m  1:27.44   
97  402  Engström Lukas  2007  ELFSBORG  AC8707  25 m  1:27.60   
98  565  Dyring Gabriel  2006  MASS  AQ4506  50 m  1:31.40   
99  561  Larsson Tom  2007  MASS  AG9307  25 m  1:31.61   
100  570  Åsén Vinston  2007  MASS  AJ9907  50 m  1:31.86   
101  685  Berg Noah  2006  VARBERG  AN4106  25 m  1:31.89   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  20:35 
 
14_S
Gren 14, 200m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
360  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  25 m  2:02.28   
372  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  2:03.21   
528  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  2:05.93   
616  Klasson Erik  2003  SK 1970  AH1503  25 m  2:06.36   
530  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  2:07.28   
427  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  2:08.18   
519  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  50 m  2:09.47   
480  Anderud August  2004  SK LAXEN  AC1904  25 m  2:10.25   
525  Castillo Karlsson Filiph  2002  MASS  AO4902  25 m  2:10.79   
10  520  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  25 m  2:10.84   
11  521  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  2:11.22   
12  487  Olsson Erik  2004  SK LAXEN  AI0504  25 m  2:12.56   
13  361  Askengren Gustav  2004  ELFSBORG  AA9904  25 m  2:12.99   
14  655  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  50 m  2:13.58   
15  489  Bjering Oscar  2004  SK LAXEN  AN6504  25 m  2:13.73   
16  534  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  2:14.17   
17  547  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  2:15.99   
18  437  Egnell Loke  2003  GÖTEBORG  AR2703  25 m  2:16.43   
19  352  Seppälä Ville  2004  ANDERSTORP  AO0304  25 m  2:16.70  EFT 
20  491  Swedblom Simon  2004  SK LAXEN  AN9504  25 m  2:18.51   
21  439  Mellegård Fastén Love  2003  GÖTEBORG  AS9503  50 m  2:18.57   
22  498  Wannem Emil  2006  SK LAXEN  AG8906  25 m  2:20.29   
23  371  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  2:21.44   
24  660  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  25 m  2:22.29   
25  669  Hedberg Alfred  2004  VARBERG  AO4904  25 m  2:22.58   
26  495  Bergdahl Petter  2005  SK LAXEN  AM3105  25 m  2:24.17   
27  479  Jonsson Gustaf  2003  SK LAXEN  AH3103  25 m  2:24.89   
28  367  Lidbom Max  2004  ELFSBORG  AC0104  25 m  2:25.28   
29  549  Andersson Isak  2004  MASS  AP4304  25 m  2:25.81   
30  454  Lindström Axel  2003  GÖTEBORG  AW4503  25 m  2:26.40   
31  552  Nilsson Alexander  2005  MASS  AH6305  25 m  2:26.82   
32  689  Storberg Emil  2004  FALKENBERG  AE8504  25 m  2:27.05   
33  676  Danielsson Edvin  2005  VARBERG  AK6905  25 m  2:28.10   
34  535  Anderson Elias  2003  MASS  AO8303  25 m  2:28.49   
35  555  Bohlin Sixten  2003  MASS  AY2903  25 m  2:28.96   
36  593  Sjögren Felix  2005  MASS  AN0705  25 m  2:29.98   
37  673  Lövenklev Samuel  2003  VARBERG  AU7703  50 m  2:30.42   
38  548  Kristensson Rikard  2004  MASS  AL0904  25 m  2:30.59   
39  509  Hullegård Jonah  2006  SK LAXEN  AN1306  25 m  2:30.74   
40  394  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  25 m  2:31.63   
41  529  Wretborn Simon  2003  MASS  AJ0903  25 m  2:32.43   
42  384  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  25 m  2:32.44   
43  576  Höglund Arvid  2005  MASS  AI5505  50 m  2:32.75   
44  581  Skallsjö Nils  2004  MASS  AS9304  25 m  2:35.08   
45  582  Olsson Vincent  2004  MASS  AS8304  25 m  2:36.05   
46  385  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  2:36.16   
47  497  Rosdahl Hampus  2005  SK LAXEN  AM4105  25 m  2:37.54   
48  624  Larsson Leon  2005  SK 1970  AB6905  50 m  2:39.04   
49  588  Hellqvist Alexander  2005  MASS  AN8505  50 m  2:39.14   
50  683  Bengtsson Måns  2006  VARBERG  AN3106  50 m  2:41.73   
51  452  Lindroth Albert  2005  GÖTEBORG  AK0705  50 m  2:44.40   
52  499  Ymén Anton  2005  SK LAXEN  AM6105  25 m  2:47.87   
53  584  Ling Ludvig  2004  MASS  AS5304  25 m  2:48.00   
54  674  Carlqvist Filip  2004  VARBERG  AS7104  25 m  2:55.29   
55  595  Andersson Felix  2006  MASS  AI5706  25 m  2:55.97   
56  355  Kerman Tony  2005  ANDERSTORP  AP8705  25 m  2:56.11   
57  448  Gardiner Jack  2004  GÖTEBORG  AR8904  25 m  2:56.30   
58  413  Karlsson Alex  2004  FALKÖPING  AW4904  25 m  2:58.61   
59  450  Ha Max  2006  GÖTEBORG  AF0906  50 m  2:59.35   
60  471  Lai Elias  2006  GÖTEBORG  AR4706  25 m  3:00.90   
61  380  Thörngren Eric  2006  ELFSBORG  AB2906  50 m  3:02.09   
62  589  Holmberg Max  2005  MASS  AN1705  50 m  3:04.38   
63  469  Pettersson Karl  2004  GÖTEBORG  AX8904  50 m  3:04.79   
64  599  Sjöstedt Viktor  2006  MASS  AI3706  25 m  3:06.00   
65  463  Larsson Jonathan  2006  GÖTEBORG  AN2306  25 m  3:11.28   
66  477  Barkebo Jalmgård Willem  2005  GÖTEBORG  AV3305  25 m  3:25.21   
67  496  Barnabás Márkus Bence  2005  SK LAXEN  AM5105  25 m  3:31.32   
68  406  Johansson David  2005  ELFSBORG  AS7505  25 m  3:31.80   
69  458  Damber Wille  2005  GÖTEBORG  AR1105  25 m  3:38.30   
70  464  Larsson Lucas  2006  GÖTEBORG  AN0306  25 m     
71  467  Inci Azad  2005  GÖTEBORG  AT4705  25 m     
72  614  Johansson Sebastian  2002  SK 1970  AF7102  25 m     
73  682  Martinsson Carl  2005  VARBERG  AR6305  25 m     
74  684  Malmström Willgot  2005  VARBERG  AR7305  25 m     
75  685  Berg Noah  2006  VARBERG  AN4106  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  20:35 
 
15_S
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
417  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  50 m  1:05.85   
538  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  25 m  1:06.93   
537  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  1:08.65   
415  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AD2402  50 m  1:08.84   
364  Persson Sofie  2004  ELFSBORG  AB5804  50 m  1:11.12   
425  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  25 m  1:11.33   
441  Högstedt Linnea  2004  GÖTEBORG  BK2404  25 m  1:11.47   
637  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  1:11.50   
486  Hedman Emilia  2003  SK LAXEN  BE6803  25 m  1:11.72   
10  544  Virén Astrid  2004  MASS  AV5204  25 m  1:12.25   
11  619  Sandberg Clara  2004  SK 1970  AH6604  50 m  1:12.78   
12  556  Christensen Wilma  2003  MASS  CA8203  25 m  1:12.86   
13  659  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  25 m  1:13.28   
14  358  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  25 m  1:13.71   
15  411  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m  1:13.77   
16  517  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  1:13.92   
17  434  Johannesson Saga  2005  GÖTEBORG  AE3705  50 m  1:14.04   
18  370  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  1:14.06   
19  481  Ivansson Erica  2003  SK LAXEN  AQ8803  25 m  1:14.14   
20  442  Egnell Ebba  2005  GÖTEBORG  AX3805  50 m  1:15.39   
21  431  Skåring Frida  2002  GÖTEBORG  BO5602  25 m  1:15.45   
22  396  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  1:15.94   
23  524  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  50 m  1:16.03   
24  662  Hilbert Tilda  2004  VARBERG  AZ0804  25 m  1:16.87   
25  484  Jonsson Elsa  2004  SK LAXEN  AN0404  25 m  1:17.02   
26  422  Holmdahl Ebba  2003  GÖTEBORG  BA2203  25 m  1:17.22   
27  622  Westerlund Ella  2004  SK 1970  AL6604  25 m  1:17.25   
28  410  Clark Francesca  2001  FALKÖPING  BE1801  50 m  1:17.96   
29  426  Norlander Ida  2003  GÖTEBORG  BD2203  25 m  1:19.25   
30  366  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m  1:19.46   
31  617  Andersson Linnea  2003  SK 1970  AU1403  25 m  1:19.48   
32  692  Kanth Elsa  2004  FALKENBERG  AN9204  25 m  1:19.86   
33  349  Torén Agnes  2003  ANDERSTORP  BE2603  25 m  1:20.61   
34  680  Johansson Emma  2005  VARBERG  BG7805  25 m  1:20.99   
35  424  Zhirkova Polina  2004  GÖTEBORG  AN4204  50 m  1:21.01   
36  668  Dahlgren Emmie  2004  VARBERG  BA8204  25 m  1:21.01   
37  526  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  1:21.15   
38  351  Seppälä Annie  2004  ANDERSTORP  BD6804  25 m  1:21.41   
39  540  Höstner Elsa  2003  MASS  BG8403  25 m  1:22.06   
40  379  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  25 m  1:22.07   
41  672  Kuylenstjerna Johanna  2003  VARBERG  BS9403  50 m  1:22.29   
42  641  Szczesniak Kinga  2001  SK STIMMET  AL5801  25 m  1:22.88   
43  455  Göransson Elin  2003  GÖTEBORG  BV7603  25 m  1:22.96   
44  536  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  25 m  1:23.12   
45  494  Allard Elicia  2005  SK LAXEN  AP0805  50 m  1:23.26   
46  527  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  25 m  1:23.28   
47  423  Jökulsdottir Anna Maria  2003  GÖTEBORG  BA4203  25 m  1:23.33   
48  656  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  25 m  1:23.65   
49  506  Pålsson Emilia  2005  SK LAXEN  BB1405  25 m  1:23.72   
50  412  Stensson Josefine  2003  FALKÖPING  BM6603  25 m  1:24.01   
51  433  Berlin Viola  2002  GÖTEBORG  BO9602  25 m  1:24.48   
52  383  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m  1:24.56   
53  550  Olofsson Frida  2004  MASS  BF7804  25 m  1:24.87   
54  443  Brokstorp Stina Klara  2005  GÖTEBORG  AX8805  50 m  1:24.97   
55  405  Siversjö Nellie  2006  ELFSBORG  BA6806  25 m  1:25.60   
56  644  Öberg Alice  2005  SK STIMMET  AV2805  25 m  1:25.90   
57  695  McAdam Maja  2006  FALKENBERG  AO0806  50 m  1:26.05   
58  457  Hemberg Filippa  2004  GÖTEBORG  BT5204  50 m  1:26.58   
59  577  Lundberg Matilda  2005  MASS  AY6605  50 m  1:26.65   
60  503  Laaksonen Olivia  2006  SK LAXEN  AO5606  50 m  1:26.67   
61  613  Stokke Eriksson Lovisa  2006  MASS  AZ8406  25 m  1:27.02   
62  583  Wallström Lia  2004  MASS  BK5804  25 m  1:27.14   
63  643  Pettersson Elsa  2005  SK STIMMET  AV3805  25 m  1:27.27   
64  505  Persson Isa  2006  SK LAXEN  AO4806  25 m  1:27.34   
65  553  Chen Anya  2004  MASS  BH1604  25 m  1:27.35   
66  677  Ceveryd Felicia  2005  VARBERG  AZ1605  25 m  1:27.48   
67  500  Andersson Beatrice  2005  SK LAXEN  BB3205  25 m  1:27.52   
68  687  Andersson Linnea  2004  FALKENBERG  AF7604  25 m  1:28.17   
69  645  Gunnarsson Simona  2007  SK STIMMET  AC8807  25 m  1:29.69   
70  502  Hägglund Tilda  2005  SK LAXEN  BB6205  25 m  1:29.92   
71  698  Dahlberg Elise  2006  FALKENBERG  AY2806  25 m  1:30.32   
72  354  Tallbäck Klara  2003  ANDERSTORP  BQ5203  25 m  1:30.68   
73  504  Ljungdahl Maja  2006  SK LAXEN  AO9606  50 m  1:30.75   
74  485  Westergren Tilda  2004  SK LAXEN  AN4404  25 m  1:30.92   
75  665  Gustafsson Freja  2004  VARBERG  AZ9604  25 m  1:31.63   
76  492  Ottosson Emmalina  2005  SK LAXEN  AP3405  25 m  1:32.18   
77  635  Nikumaa Saga  2004  SKENE SIM  AP1404  25 m  1:32.24   
78  501  Holmqvist Stina  2006  SK LAXEN  AO6606  25 m  1:33.10   
79  598  Carlsson Sigrid  2006  MASS  AS9406  25 m  1:33.36   
80  586  Suleyman Melis  2005  MASS  BC7405  25 m  1:34.11   
81  373  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  1:34.49   
82  398  Cavka Nirvana  2004  ELFSBORG  BN3204  25 m  1:36.88   
83  447  Karlsson Nadja  2004  GÖTEBORG  BK8404  50 m  1:37.14   
84  461  Norlander Ines  2006  GÖTEBORG  BA1406  50 m  1:37.25   
85  579  Alsterstad Alice  2005  MASS  AY8405  25 m  1:37.97   
86  642  Fagerström Moa  2003  SK STIMMET  AN4803  25 m  1:38.34   
87  580  Ström Anna  2006  MASS  AM7606  25 m  1:38.54   
88  542  Ernst Fiona  2004  MASS  AV1204  25 m  1:38.88   
89  466  Nyström Charlize  2005  GÖTEBORG  BN7405  50 m  1:39.30   
90  391  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  1:39.63   
91  630  Hallman Evelina  2006  SK 1970  AG8406  50 m  1:40.07   
92  531  Söderberg Tova  2004  MASS  AJ8204  50 m  1:40.72   
93  607  Uddheim Clara  2005  MASS  BJ3805  25 m  1:42.34   
94  507  Barisic Sandra  2005  SK LAXEN  BJ3405  25 m  1:43.21   
95  453  Sjöberg Elin  2005  GÖTEBORG  AY9205  25 m  1:44.04   
96  664  Engström Emmi  2005  VARBERG  AL3605  25 m  1:44.06   
97  646  Lövenkjaer Clara  2006  SK STIMMET  AW6806  25 m  1:44.24   
98  462  Hahne Selma  2004  GÖTEBORG  BU5604  50 m  1:47.50   
99  451  Ha Elin  2006  GÖTEBORG  AM7406  25 m  1:49.41   
100  404  Johansson Emelie  2005  ELFSBORG  BH2205  50 m  1:49.70   
101  488  Gullberg Ellen  2005  SK LAXEN  AJ3605  25 m  1:54.03   
102  590  Janson Tindra  2005  MASS  BE9605  25 m  2:00.78   
103  429  Mattisson Amalia  2004  GÖTEBORG  AQ7804  25 m     
104  430  Eklund Elma  2005  GÖTEBORG  AG5205  25 m     
105  445  Mellegård Fastén Alma  2006  GÖTEBORG  AM2406  25 m     
106  459  Isberg Sofia  2006  GÖTEBORG  BA8206  25 m     
107  465  Cederbrant Cornelia  2005  GÖTEBORG  BB5406  25 m     
108  587  Friman Alice  2005  MASS  BE4605  25 m     
109  594  Sonberger Alva  2005  MASS  BE8605  25 m     
110  596  Blomberg Elsa  2006  MASS  AS1606  25 m     
111  603  Burenius Maja  2006  MASS  AV5806  25 m     
112  611  Niemi Anna-Maria  2006  MASS  AZ1606  25 m     
113  694  Havner Bianca  2005  FALKENBERG  BB2205  25 m     
114  704  Thonander Olivia  2005  ALE  AD7605  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  20:35 
 
16_S
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
420  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  25 m  1:08.97   
427  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  1:11.68   
521  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  1:11.90   
525  Castillo Karlsson Filiph  2002  MASS  AO4902  25 m  1:11.93   
530  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  1:12.53   
520  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  25 m  1:14.28   
372  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  25 m  1:14.58   
547  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  50 m  1:14.71   
352  Seppälä Ville  2004  ANDERSTORP  AO0304  25 m  1:15.93  EFT 
10  651  Huldén Pelle  2002  VARBERG  AE8302  25 m  1:17.65   
11  535  Anderson Elias  2003  MASS  AO8303  25 m  1:18.47   
12  693  Rehn Mats  2002  FALKENBERG  AW8902  25 m  1:19.40   
13  489  Bjering Oscar  2004  SK LAXEN  AN6504  25 m  1:19.98   
14  487  Olsson Erik  2004  SK LAXEN  AI0504  25 m  1:20.06   
15  528  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  1:20.42   
16  385  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m  1:21.11   
17  534  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  1:21.38   
18  593  Sjögren Felix  2005  MASS  AN0705  25 m  1:21.51   
19  689  Storberg Emil  2004  FALKENBERG  AE8504  25 m  1:21.83   
20  367  Lidbom Max  2004  ELFSBORG  AC0104  25 m  1:22.57   
21  479  Jonsson Gustaf  2003  SK LAXEN  AH3103  25 m  1:22.91   
22  576  Höglund Arvid  2005  MASS  AI5505  25 m  1:24.24   
23  454  Lindström Axel  2003  GÖTEBORG  AW4503  25 m  1:24.26   
24  688  McAdam Alexander  2004  FALKENBERG  AE7504  25 m  1:26.75   
25  671  Åkesson Alvin  2005  VARBERG  AH4505  25 m  1:26.91   
26  498  Wannem Emil  2006  SK LAXEN  AG8906  25 m  1:27.14   
27  490  Meuller Joel  2004  SK LAXEN  AN1704  50 m  1:27.67   
28  519  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  25 m  1:27.77   
29  552  Nilsson Alexander  2005  MASS  AH6305  25 m  1:28.24   
30  496  Barnabás Márkus Bence  2005  SK LAXEN  AM5105  25 m  1:28.49   
31  394  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  25 m  1:29.35   
32  623  Boman Melker  2005  SK 1970  AB2905  25 m  1:30.03   
33  491  Swedblom Simon  2004  SK LAXEN  AN9504  25 m  1:30.06   
34  582  Olsson Vincent  2004  MASS  AS8304  25 m  1:30.71   
35  450  Ha Max  2006  GÖTEBORG  AF0906  50 m  1:30.93   
36  667  Jilek Max  2006  VARBERG  AB0906  25 m  1:31.40   
37  684  Malmström Willgot  2005  VARBERG  AR7305  25 m  1:31.50   
38  661  Jimenez Kailan  2005  VARBERG  AE4505  25 m  1:31.78   
39  548  Kristensson Rikard  2004  MASS  AL0904  25 m  1:32.24   
40  464  Larsson Lucas  2006  GÖTEBORG  AN0306  25 m  1:32.48   
41  509  Hullegård Jonah  2006  SK LAXEN  AN1306  25 m  1:33.96   
42  595  Andersson Felix  2006  MASS  AI5706  25 m  1:35.34   
43  555  Bohlin Sixten  2003  MASS  AY2903  25 m  1:35.54   
44  497  Rosdahl Hampus  2005  SK LAXEN  AM4105  25 m  1:36.34   
45  384  Stenberg Lowe  2006  ELFSBORG  AC2506  25 m  1:36.82   
46  463  Larsson Jonathan  2006  GÖTEBORG  AN2306  50 m  1:36.88   
47  683  Bengtsson Måns  2006  VARBERG  AN3106  25 m  1:36.91   
48  588  Hellqvist Alexander  2005  MASS  AN8505  25 m  1:37.06   
49  676  Danielsson Edvin  2005  VARBERG  AK6905  25 m  1:37.39   
50  452  Lindroth Albert  2005  GÖTEBORG  AK0705  50 m  1:37.82   
51  469  Pettersson Karl  2004  GÖTEBORG  AX8904  50 m  1:38.10   
52  495  Bergdahl Petter  2005  SK LAXEN  AM3105  50 m  1:38.56   
53  380  Thörngren Eric  2006  ELFSBORG  AB2906  25 m  1:38.67   
54  448  Gardiner Jack  2004  GÖTEBORG  AR8904  50 m  1:38.74   
55  584  Ling Ludvig  2004  MASS  AS5304  25 m  1:38.93   
56  632  Kivistö Joar  2005  SK 1970  AP9305  25 m  1:39.69   
57  406  Johansson David  2005  ELFSBORG  AS7505  25 m  1:40.22   
58  674  Carlqvist Filip  2004  VARBERG  AS7104  25 m  1:40.29   
59  355  Kerman Tony  2005  ANDERSTORP  AP8705  50 m  1:41.35   
60  701  Bööck Hugo  2004  FALKENBERG  AZ8504  25 m  1:41.63   
61  682  Martinsson Carl  2005  VARBERG  AR6305  50 m  1:44.89   
62  499  Ymén Anton  2005  SK LAXEN  AM6105  50 m  1:48.47   
63  471  Lai Elias  2006  GÖTEBORG  AR4706  50 m  1:48.91   
64  467  Inci Azad  2005  GÖTEBORG  AT4705  50 m  1:49.12   
65  458  Damber Wille  2005  GÖTEBORG  AR1105  50 m  1:51.19   
66  570  Åsén Vinston  2007  MASS  AJ9907  50 m  1:52.92   
67  402  Engström Lukas  2007  ELFSBORG  AC8707  50 m  2:00.34   
68  558  Dalqvist Gustaf  2007  MASS  AG1307  25 m     
69  685  Berg Noah  2006  VARBERG  AN4106  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  20:35 
 
17_S
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
707  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  25 m  2:44.38  EFT 
536  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  25 m  2:45.79   
359  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  2:49.19   
435  Edgren Johanna  2004  GÖTEBORG  AZ5604  25 m  2:50.74   
433  Berlin Viola  2002  GÖTEBORG  BO9602  25 m  2:52.43   
442  Egnell Ebba  2005  GÖTEBORG  AX3805  25 m  2:53.72   
517  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  25 m  2:53.78   
377  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  2:54.96   
425  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  25 m  2:54.99   
10  407  Johansson Ida  2002  FALKÖPING  AE1602  25 m  2:55.35   
11  637  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  2:56.14   
12  409  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m  2:56.54   
13  387  Olsson Sally  2005  ELFSBORG  AP4405  50 m  3:00.41   
14  369  Esborn Emilia  2003  ELFSBORG  AP7403  25 m  3:01.25   
15  524  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  25 m  3:01.61   
16  488  Gullberg Ellen  2005  SK LAXEN  AJ3605  25 m  3:01.80   
17  541  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  25 m  3:02.15   
18  493  Reljanovic Nikita  2004  SK LAXEN  BD4404  25 m  3:03.09   
19  706  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  25 m  3:03.17   
20  375  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG  BA9203  25 m  3:04.16   
21  511  Torén Klara  2006  LIDKÖPING  AB1406  25 m  3:05.16   
22  543  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  25 m  3:05.28   
23  515  Salegård Elin  2005  LIDKÖPING  AT0405  25 m  3:06.00   
24  533  Stenfeldt Elsa  2004  MASS  AJ9204  25 m  3:08.55   
25  455  Göransson Elin  2003  GÖTEBORG  BV7603  25 m  3:09.09   
26  382  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  25 m  3:12.27   
27  505  Persson Isa  2006  SK LAXEN  AO4806  25 m  3:13.54   
28  351  Seppälä Annie  2004  ANDERSTORP  BD6804  25 m  3:14.46   
29  500  Andersson Beatrice  2005  SK LAXEN  BB3205  25 m  3:15.05   
30  373  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m  3:15.30   
31  662  Hilbert Tilda  2004  VARBERG  AZ0804  25 m  3:15.42   
32  398  Cavka Nirvana  2004  ELFSBORG  BN3204  25 m  3:17.60   
33  526  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m  3:17.65   
34  664  Engström Emmi  2005  VARBERG  AL3605  25 m  3:18.40   
35  610  Mankinen Amanda  2006  MASS  AZ0606  25 m  3:18.73   
36  585  Smith Alicia  2005  MASS  BB5805  50 m  3:19.77   
37  396  Hou Vasiiliagou Hilda  2006  ELFSBORG  AM3606  25 m  3:20.35   
38  539  Ström Alva  2003  MASS  BG5603  25 m  3:20.68   
39  596  Blomberg Elsa  2006  MASS  AS1606  25 m  3:21.19   
40  379  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  50 m  3:21.46   
41  426  Norlander Ida  2003  GÖTEBORG  BD2203  50 m  3:21.46   
42  503  Laaksonen Olivia  2006  SK LAXEN  AO5606  25 m  3:22.31   
43  507  Barisic Sandra  2005  SK LAXEN  BJ3405  25 m  3:22.48   
44  485  Westergren Tilda  2004  SK LAXEN  AN4404  25 m  3:22.63   
45  447  Karlsson Nadja  2004  GÖTEBORG  BK8404  25 m  3:23.09   
46  462  Hahne Selma  2004  GÖTEBORG  BU5604  25 m  3:23.78   
47  644  Öberg Alice  2005  SK STIMMET  AV2805  25 m  3:25.16   
48  592  Perisic Laura  2005  MASS  BE1805  25 m  3:25.93   
49  604  Gadolin Alva  2006  MASS  AY3806  25 m  3:26.08   
50  504  Ljungdahl Maja  2006  SK LAXEN  AO9606  25 m  3:27.39   
51  627  Hansson Ida  2005  SK 1970  AK5205  25 m  3:28.98   
52  691  Andersson Izabelle  2004  FALKENBERG  AM9204  50 m  3:30.82   
53  502  Hägglund Tilda  2005  SK LAXEN  BB6205  25 m  3:32.27   
54  531  Söderberg Tova  2004  MASS  AJ8204  50 m  3:32.37   
55  590  Janson Tindra  2005  MASS  BE9605  50 m  3:33.37   
56  429  Mattisson Amalia  2004  GÖTEBORG  AQ7804  25 m  3:33.56   
57  698  Dahlberg Elise  2006  FALKENBERG  AY2806  25 m  3:34.10   
58  506  Pålsson Emilia  2005  SK LAXEN  BB1405  25 m  3:34.90   
59  607  Uddheim Clara  2005  MASS  BJ3805  25 m  3:35.16   
60  551  Sjöström Fanny  2004  MASS  BF5804  25 m  3:37.35   
61  473  Högstedt Sara  2005  GÖTEBORG  BR7605  50 m  3:37.37   
62  679  Arnqvist Märta  2005  VARBERG  BB1205  25 m  3:38.25   
63  580  Ström Anna  2006  MASS  AM7606  25 m  3:39.25   
64  642  Fagerström Moa  2003  SK STIMMET  AN4803  25 m  3:39.77   
65  494  Allard Elicia  2005  SK LAXEN  AP0805  25 m  3:40.25   
66  453  Sjöberg Elin  2005  GÖTEBORG  AY9205  25 m  3:40.65   
67  391  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m  3:41.28   
68  446  Liu Evelina  2004  GÖTEBORG  BK7404  25 m  3:41.62   
69  451  Ha Elin  2006  GÖTEBORG  AM7406  25 m  3:42.68   
70  579  Alsterstad Alice  2005  MASS  AY8405  25 m  3:44.18   
71  606  Byfeldt Tuva  2005  MASS  BJ4605  25 m  3:45.84   
72  405  Siversjö Nellie  2006  ELFSBORG  BA6806  25 m  3:46.93   
73  438  Rask Klara  2005  GÖTEBORG  AL9405  25 m  3:48.77   
74  665  Gustafsson Freja  2004  VARBERG  AZ9604  25 m  3:50.48   
75  461  Norlander Ines  2006  GÖTEBORG  BA1406  50 m  3:52.23   
76  605  Boreström Matilda  2005  MASS  BJ6605  25 m  3:54.49   
77  586  Suleyman Melis  2005  MASS  BC7405  25 m  3:59.22   
78  608  Almqvist Clara  2006  MASS  AZ3206  25 m  4:03.55   
79  646  Lövenkjaer Clara  2006  SK STIMMET  AW6806  50 m  4:05.72   
80  587  Friman Alice  2005  MASS  BE4605  25 m  4:17.37   
81  393  Karanovic Enna  2006  ELFSBORG  AM8206  25 m     
82  430  Eklund Elma  2005  GÖTEBORG  AG5205  25 m     
83  444  Stranne Lo  2005  GÖTEBORG  AX6805  25 m     
84  476  Ljungberg Amanda  2005  GÖTEBORG  BS1205  25 m     
85  492  Ottosson Emmalina  2005  SK LAXEN  AP3405  25 m     
86  501  Holmqvist Stina  2006  SK LAXEN  AO6606  25 m     
87  556  Christensen Wilma  2003  MASS  CA8203  25 m     
88  564  Östberg Hedda  2006  MASS  BH7206  25 m     
89  583  Wallström Lia  2004  MASS  BK5804  25 m     
90  594  Sonberger Alva  2005  MASS  BE8605  25 m     
91  601  Janson Isa  2006  MASS  AU3206  25 m     
92  611  Niemi Anna-Maria  2006  MASS  AZ1606  25 m     
93  633  Larsson Lina  2005  SK 1970  BR8805  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  20:35 
 
18_S
Gren 18, 400m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
357  Holmdahl Linus  2001  ELFSBORG  AE4101  25 m  4:49.01   
408  Svedberg Simon  2001  FALKÖPING  AK5701  25 m  5:05.31   
547  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  25 m  5:07.70   
528  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  25 m  5:10.81   
521  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  5:11.48   
525  Castillo Karlsson Filiph  2002  MASS  AO4902  25 m  5:15.70   
616  Klasson Erik  2003  SK 1970  AH1503  50 m  5:19.29   
534  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  25 m  5:25.28   
437  Egnell Loke  2003  GÖTEBORG  AR2703  25 m  5:30.99   
10  427  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  5:32.34   
11  530  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  25 m  5:33.87   
12  655  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  25 m  5:37.00   
13  480  Anderud August  2004  SK LAXEN  AC1904  50 m  5:39.72   
14  439  Mellegård Fastén Love  2003  GÖTEBORG  AS9503  50 m  5:49.98   
15  371  Nageus Tim  2005  ELFSBORG  AB1505  25 m  5:51.83   
16  483  Ekstrand Albin  2004  SK LAXEN  AG5104  25 m  5:53.19   
17  490  Meuller Joel  2004  SK LAXEN  AN1704  25 m  5:57.40   
18  660  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  25 m  6:06.30   
19  661  Jimenez Kailan  2005  VARBERG  AE4505  50 m  8:07.98   
20  353  Tallbäck Albin  2005  ANDERSTORP  AG3705  25 m     
21  385  Dahlqvist William  2005  ELFSBORG  AG5305  25 m     
22  394  Bergnell Hannes  2006  ELFSBORG  AG0106  25 m     
23  519  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  25 m     
24  535  Anderson Elias  2003  MASS  AO8303  25 m     
25  549  Andersson Isak  2004  MASS  AP4304  25 m     
26  623  Boman Melker  2005  SK 1970  AB2905  25 m     
27  624  Larsson Leon  2005  SK 1970  AB6905  25 m     
28  626  Hedendahl Milton  2005  SK 1970  AC5305  25 m     
29  663  Andersson Julius  2005  VARBERG  AE9505  25 m     
30  667  Jilek Max  2006  VARBERG  AB0906  25 m     
31  669  Hedberg Alfred  2004  VARBERG  AO4904  25 m     
32  671  Åkesson Alvin  2005  VARBERG  AH4505  25 m     
33  673  Lövenklev Samuel  2003  VARBERG  AU7703  25 m     
34  688  McAdam Alexander  2004  FALKENBERG  AE7504  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  20:35 
 
19_S
Gren 19, 1500m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
474  Hanquet Marion  2001  GÖTEBORG  BY2401  25 m  17:21.72   
419  Olsson Sissy  2001  GÖTEBORG  BH1601  25 m  19:20.55   
428  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  25 m  20:13.92   
364  Persson Sofie  2004  ELFSBORG  AB5804  25 m  20:32.91   
621  Emardson Alva  2001  SK 1970  BP6401  25 m  20:49.91   
625  Hallman Matilda  2003  SK 1970  BF7403  25 m  21:52.23   
431  Skåring Frida  2002  GÖTEBORG  BO5602  25 m  22:56.53   
411  Jonsson Julia  2004  FALKÖPING  AR5804  25 m  23:06.37   
366  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  25 m     
10  373  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  25 m     
11  410  Clark Francesca  2001  FALKÖPING  BE1801  25 m     
12  421  Hopmark Sara  2004  GÖTEBORG  AJ7204  25 m    EFT 
13  526  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  25 m     
14  541  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 oktober 2018 
Licensierad till: Simklubben 1970  Utskriftstid  20:35 
 
20_S
Gren 20, 800m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
475  Hanquet Lucie  2003  GÖTEBORG  CC2403  50 m  9:14.45   
538  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  25 m  9:56.91   
435  Edgren Johanna  2004  GÖTEBORG  AZ5604  50 m  10:04.82   
422  Holmdahl Ebba  2003  GÖTEBORG  BA2203  25 m  10:08.82   
415  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AD2402  25 m  10:10.12   
359  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  25 m  10:32.50   
537  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  25 m  10:39.28   
377  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  25 m  10:51.25   
692  Kanth Elsa  2004  FALKENBERG  AN9204  25 m  11:07.09   
10  515  Salegård Elin  2005  LIDKÖPING  AT0405  50 m  11:08.19   
11  543  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  25 m  11:09.07   
12  423  Jökulsdottir Anna Maria  2003  GÖTEBORG  BA4203  50 m  11:10.01   
13  668  Dahlgren Emmie  2004  VARBERG  BA8204  25 m  11:11.84   
14  659  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  25 m  11:15.25   
15  544  Virén Astrid  2004  MASS  AV5204  25 m  11:22.30   
16  379  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG  AD0606  50 m  11:23.53   
17  434  Johannesson Saga  2005  GÖTEBORG  AE3705  25 m  11:29.53   
18  510  Björkdahl Gabriella  2004  LIDKÖPING  AM1404  50 m  11:38.43   
19  457  Hemberg Filippa  2004  GÖTEBORG  BT5204  25 m  11:48.93   
20  370  Holmblad Agnes  2006  ELFSBORG  AA5206  25 m  11:55.92   
21  641  Szczesniak Kinga  2001  SK STIMMET  AL5801  25 m  12:01.00   
22  441  Högstedt Linnea  2004  GÖTEBORG  BK2404  50 m  12:03.84   
23  540  Höstner Elsa  2003  MASS  BG8403  25 m  12:04.23   
24  412  Stensson Josefine  2003  FALKÖPING  BM6603  25 m  12:17.62   
25  645  Gunnarsson Simona  2007  SK STIMMET  AC8807  25 m  12:45.76   
26  687  Andersson Linnea  2004  FALKENBERG  AF7604  25 m  12:56.25   
27  382  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  25 m  12:58.38   
28  643  Pettersson Elsa  2005  SK STIMMET  AV3805  25 m  13:02.16   
29  358  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG  AA0206  25 m     
30  378  Skoog Ebba  2004  ELFSBORG  AZ2404  25 m     
31  383  Fjeld Emmy  2006  ELFSBORG  AE6806  25 m     
32  387  Olsson Sally  2005  ELFSBORG  AP4405  25 m     
33  388  Ödman Amalia  2005  ELFSBORG  AP5605  25 m     
34  391  Böhrén Amanda  2005  ELFSBORG  AU8405  25 m     
35  407  Johansson Ida  2002  FALKÖPING  AE1602  25 m     
36  409  Lind Filippa  2004  FALKÖPING  AB7204  25 m     
37  438  Rask Klara  2005  GÖTEBORG  AL9405  25 m     
38  443  Brokstorp Stina Klara  2005  GÖTEBORG  AX8805  25 m     
39  444  Stranne Lo  2005