Program för Sandaredssimmet 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 4
|
Tävling |
Sandaredssimmet 2018 |
|
Utskriftsdatum |
02 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Sandared |
|
Utskriftstid |
20:46 |
|
|
Arrangör |
SK 70 (Simklubben 1970) |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 mars 2018 |
|
|
|
|
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar -13 |
Finaler (11) |
Beräknad start 10:02 |
Heat 1 (11) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
122 |
1 |
Jakub Bober |
2007 |
AM2907 |
GÖTEBORG |
|
25m |
|
3 |
2 |
Wilmer Erixon |
2005 |
AU9705 |
ALE |
|
25m |
|
235 |
3 |
Filip Kalin |
2007 |
AL5307 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
|
254 |
4 |
Maximilian Thorsell |
2007 |
AC6907 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
|
421 |
5 |
Milton Krantz |
2006 |
AQ8506 |
SK 1970 |
|
25m |
|
457 |
6 |
Måns Bengtsson |
2006 |
AN3106 |
VARBERG |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
241 |
1 |
Victor Millheim |
2006 |
AO2906 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
|
426 |
2 |
Filip Pantzare |
2007 |
AI6907 |
SK 1970 |
|
25m |
|
65 |
3 |
Oscar Sabo |
2008 |
AA6108 |
ELFSBORG |
|
25m |
|
353 |
4 |
Jonathan Vlanikolin |
2006 |
AN8706 |
SK LAXEN |
|
25m |
|
165 |
5 |
Calvin Lindén |
2007 |
AL7707 |
GÖTEBORG |
|
25m |
|
183 |
6 |
Victor Rudolfsson |
2007 |
AK4507 |
GÖTEBORG |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
121 |
1 |
Willem Barkebo Jalmgård |
2005 |
AV3305 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:19.04 |
247 |
2 |
Alejandro Poller |
2007 |
AH7307 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:14.00 |
230 |
3 |
Emrik Hammar |
2007 |
AH8307 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:10.39 |
238 |
4 |
Filip Lindquist |
2006 |
AP4706 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:10.99 |
40 |
5 |
Philip Hansson |
2007 |
AB6507 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:17.10 |
221 |
6 |
Alexander Alvstrand |
2007 |
AI8707 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
128 |
1 |
Viktor de Jonge |
2007 |
AK1507 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:03.42 |
242 |
2 |
Liam Mumford |
2006 |
AR8306 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:00.04 |
20 |
3 |
Max Askengren Stråhle |
2006 |
AF9906 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:58.33 |
497 |
4 |
Edvin Pettersson |
2008 |
AB2908 |
SK ALINGSÅ |
|
25m |
1:59.94 |
163 |
5 |
Elias Lai |
2006 |
AR4706 |
GÖTEBORG |
|
25m |
2:01.93 |
225 |
6 |
Max Andersson |
2007 |
AH4307 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
2:09.49 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
232 |
1 |
William Hörgren |
2007 |
AE7307 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:57.04 |
240 |
2 |
Emil Magnusson |
2006 |
AO3906 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:56.61 |
478 |
3 |
Axel Lambertsson |
2008 |
AE3308 |
VARBERG |
|
25m |
1:55.45 |
71 |
4 |
Eric Thörngren |
2006 |
AB2906 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:56.42 |
228 |
5 |
Miles Engdar |
2007 |
AB8307 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:56.74 |
477 |
6 |
Isak Kvorning |
2008 |
AE2308 |
VARBERG |
|
25m |
1:57.44 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
331 |
1 |
Marcus Kvarnhäll |
2006 |
AS7306 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:54.06 |
48 |
2 |
David Johansson |
2005 |
AS7505 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:53.34 |
153 |
3 |
Azad Inci |
2005 |
AT4705 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:51.95 |
126 |
4 |
Wille Damber |
2005 |
AR1105 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:52.86 |
222 |
5 |
Albin Amrén |
2006 |
AL7106 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:53.45 |
354 |
6 |
Anton Ymén |
2005 |
AM6105 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:54.28 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
281 |
1 |
Erik Isaksson |
2005 |
AD6505 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:48.02 |
330 |
2 |
Gustav Karlsson |
2007 |
AF9507 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:46.27 |
244 |
3 |
Love Nystedt |
2005 |
AK4305 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:45.33 |
327 |
4 |
Jonah Hullegård |
2006 |
AN1306 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:45.36 |
166 |
5 |
Albert Lindroth |
2005 |
AK0705 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:46.39 |
335 |
6 |
Otto Lövdahl |
2007 |
AF4707 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:48.80 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
164 |
1 |
Jonathan Larsson |
2006 |
AN2306 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:44.17 |
41 |
2 |
Filip Hoff |
2005 |
AI8505 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:43.59 |
481 |
3 |
Willgot Malmström |
2005 |
AR7305 |
VARBERG |
|
25m |
1:41.49 |
255 |
4 |
Max Törnqvist |
2006 |
AJ9106 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:41.53 |
417 |
5 |
Joar Kivistö |
2005 |
AP9305 |
SK 1970 |
|
25m |
1:44.02 |
195 |
6 |
Erik Ulvdal |
2005 |
AT8905 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:44.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
285 |
1 |
Linus Krohn |
2005 |
AS3505 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:40.73 |
344 |
2 |
Georgie Reljanovic |
2006 |
AN6506 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:40.06 |
345 |
3 |
Hampus Rosdahl |
2005 |
AM4105 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:37.52 |
398 |
4 |
Melker Boman |
2005 |
AB2905 |
SK 1970 |
|
25m |
1:38.97 |
422 |
5 |
Leon Larsson |
2005 |
AB6905 |
SK 1970 |
|
25m |
1:40.42 |
314 |
6 |
Petter Bergdahl |
2005 |
AM3105 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:41.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
67 |
1 |
Lowe Stenberg |
2006 |
AC2506 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:36.82 |
455 |
2 |
Lucas Axelsson |
2005 |
AK5705 |
VARBERG |
|
25m |
1:36.08 |
24 |
3 |
Hannes Bergnell |
2006 |
AG0106 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:33.42 |
470 |
4 |
Max Jilek |
2006 |
AB0906 |
VARBERG |
|
25m |
1:35.97 |
500 |
5 |
Lucas Larsson |
2006 |
AN0306 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:36.09 |
140 |
6 |
Max Ha |
2006 |
AF0906 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:37.19 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
257 |
1 |
Anton Windeman |
2006 |
AM5906 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:32.10 |
453 |
2 |
Julius Andersson |
2005 |
AE9505 |
VARBERG |
|
25m |
1:30.01 |
28 |
3 |
William Dahlqvist |
2005 |
AG5305 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:25.86 |
61 |
4 |
Tim Nageus |
2005 |
AB1505 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:29.13 |
489 |
5 |
Alvin Åkesson |
2005 |
AH4505 |
VARBERG |
|
25m |
1:31.55 |
336 |
6 |
Bence Márkus |
2005 |
AM5105 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:32.61 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
02 mars 2018 |
Licensierad till: Simklubben 1970 |
Utskriftstid |
20:46 |
|