2018-10-20   02:11:19
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for UGP 2 2017-2018, Åkersberga

Below are all entry- and startlists shown by session.

Pass 1 Lördag 27/1

2_S
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
444  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  25 m  59.77   
362  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  50 m  1:01.12   
402  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  1:02.56   
442  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  25 m  1:03.35   
401  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  1:03.55   
503  Tikkanen Emil  2002  ÅKERSBERGA  AD2502  25 m  1:05.32   
487  Jansson William  2000  ÅKERSBERGA  AX1100  25 m  1:06.10   
448  Malmborg William  2003  VÄSBY SS  AW8503  25 m  1:07.01   
455  Rathnasiri Kevin  2003  VÄSBY SS  AJ0103  25 m  1:07.08   
10  321  Holfve Ludvig  2003  TUREBERG  AG5503  25 m  1:07.68   
11  394  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  25 m  1:08.25   
12  329  Ruimeng Li Niclas  2004  TUREBERG  AE0704  25 m  1:09.64   
13  415  Åstrand Erik  2003  TÄBY SIM  AO2903  25 m  1:09.83   
14  436  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  50 m  1:09.96   
15  399  Persson Taylor Isac  2003  TÄBY SIM  AE6903  25 m  1:10.36   
16  37  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  25 m  1:11.25   
17  139  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:11.36   
18  38  Malmberg Nils  2004  JÄRFÄLLA S  AI3504  25 m  1:11.91   
19  363  Alonso David  2003  TÄBY SIM  AS6703  25 m  1:12.52   
20  142  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:13.42   
21  485  Hosokawa Sebastian  2002  ÅKERSBERGA  AT0302  25 m  1:13.99   
22  451  Montero Johan  2005  VÄSBY SS  AN1905  25 m  1:14.10   
23  432  Bergman Erik  2004  VÄSBY SS  AC1104  50 m  1:14.98   
24  397  Nilsson Samuel  2003  TÄBY SIM  AR9703  25 m  1:16.21   
25  51  Zetterqvist John  2004  JÄRFÄLLA S  AH6504  25 m  1:16.66   
26  428  Ahlström Ludvig  2002  VÄSBY SS  AK8302  25 m  1:16.73   
27  332  Westlund Filip  2003  TUREBERG  AL9703  25 m  1:16.97   
28  408  Stein Tor  2003  TÄBY SIM  AR2903  25 m  1:17.64   
29  490  Kjellberg David  2003  ÅKERSBERGA  AA4103  25 m  1:17.81   
30  507  Wikner Hampus  2002  ÅKERSBERGA  AD3502  25 m  1:18.71   
31  36  Lundgren Sid  2003  JÄRFÄLLA S  AF2303  25 m  1:19.31   
32  44  Skantz Ludwig  2005  JÄRFÄLLA S  AE6705  25 m  1:21.87   
33  387  Kappling Albin  2003  TÄBY SIM  AS2503  25 m  1:24.33   
34  378  Hanna Jousef  2003  TÄBY SIM  AS3503  25 m  1:26.13   
35  28  Hansson Marcus  2005  JÄRFÄLLA S  AD7705  25 m  1:26.96   
36  313  Argelius Albin  2005  TUREBERG  AN1105  25 m  1:27.99   
37  447  Lövefors Ivar  2003  VÄSBY SS  AY4903  25 m  1:28.14   
38  491  Kling Elias  2003  ÅKERSBERGA  AP7503  25 m  1:30.50   
39  484  Glassel Kalle  2003  ÅKERSBERGA  AS5303  25 m  1:30.62   
40  29  Harper Oliver  2005  JÄRFÄLLA S  AD2705  25 m  1:35.14   
41  499  Sandström Jesper  2003  ÅKERSBERGA  AM1103  25 m  1:35.44   
42  22  Eriksson Elijas  2005  JÄRFÄLLA S  AG6905  25 m  1:37.88   
43  506  Widstrand Isak  2004  ÅKERSBERGA  AA1113  50 m  1:41.78   
44  473  Ahmade Mohammad  2001  ÅKERSBERGA  AZ7901  25 m  1:47.24   
45  478  Bostani Hussain  2000  ÅKERSBERGA  BA7100  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 januari 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  15:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner