2018-12-17   10:48:01
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for UGP 2 2017-2018, Åkersberga

Below are all entry- and startlists shown by session.

Pass 1 Lördag 27/1

Heatlista Gren 2
Heatlista 
 
  Tävling  UGP-2    Utskriftsdatum  27 januari 2018   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  08:11   
  Arrangör  Åkersberga         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 januari 2018         
 
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
478  Hussain Bostani  2000  BA7100  ÅKERSBERGA    25m   
22  Elijas Eriksson  2005  AG6905  JÄRFÄLLA S    25m  1:37.88 
29  Oliver Harper  2005  AD2705  JÄRFÄLLA S    25m  1:35.14 
499  Jesper Sandström  2003  AM1103  ÅKERSBERGA    25m  1:35.44 
506  Isak Widstrand  2004  AA1113  ÅKERSBERGA    50m  1:41.78 
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
491  Elias Kling  2003  AP7503  ÅKERSBERGA    25m  1:30.50 
28  Marcus Hansson  2005  AD7705  JÄRFÄLLA S    25m  1:26.96 
44  Ludwig Skantz  2005  AE6705  JÄRFÄLLA S    25m  1:21.87 
378  Jousef Hanna  2003  AS3503  TÄBY SIM    25m  1:26.13 
447  Ivar Lövefors  2003  AY4903  VÄSBY SS    25m  1:28.14 
484  Kalle Glassel  2003  AS5303  ÅKERSBERGA    25m  1:30.62 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
408  Tor Stein  2003  AR2903  TÄBY SIM    25m  1:17.64 
428  Ludvig Ahlström  2002  AK8302  VÄSBY SS    25m  1:16.73 
397  Samuel Nilsson  2003  AR9703  TÄBY SIM    25m  1:16.21 
51  John Zetterqvist  2004  AH6504  JÄRFÄLLA S    25m  1:16.66 
332  Filip Westlund  2003  AL9703  TUREBERG    25m  1:16.97 
490  David Kjellberg  2003  AA4103  ÅKERSBERGA    25m  1:17.81 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
485  Sebastian Hosokawa  2002  AT0302  ÅKERSBERGA    25m  1:13.99 
38  Nils Malmberg  2004  AI3504  JÄRFÄLLA S    25m  1:11.91 
37  Hugo Malmberg  2001  AH9701  JÄRFÄLLA S    25m  1:11.25 
139  Victor Karell  2003  AF7103  NORRTÄLJE    25m  1:11.36 
363  David Alonso  2003  AS6703  TÄBY SIM    25m  1:12.52 
432  Erik Bergman  2004  AC1104  VÄSBY SS    50m  1:14.98 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
415  Erik Åstrand  2003  AO2903  TÄBY SIM    25m  1:09.83 
321  Ludvig Holfve  2003  AG5503  TUREBERG    25m  1:07.68 
448  William Malmborg  2003  AW8503  VÄSBY SS    25m  1:07.01 
455  Kevin Rathnasiri  2003  AJ0103  VÄSBY SS    25m  1:07.08 
329  Niclas Ruimeng Li  2004  AE0704  TUREBERG    25m  1:09.64 
436  Eric Hansson  2002  AD0302  VÄSBY SS    50m  1:09.96 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
503  Emil Tikkanen  2002  AD2502  ÅKERSBERGA    25m  1:05.32 
442  William Lernå  2002  AF4102  VÄSBY SS    25m  1:03.35 
362  Jonas Al-Khalili  2002  AI6502  TÄBY SIM    50m  1:01.12 
402  Lukas Roosmark  2002  AI1702  TÄBY SIM    25m  1:02.56 
401  Andres Pöllänen  2001  AM5901  TÄBY SIM    25m  1:03.55 
487  William Jansson  2000  AX1100  ÅKERSBERGA    25m  1:06.10 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  27 januari 2018 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  08:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner