Program for Speedo Swim Meet 2018
Below are all entry- and startlists shown by session.
Söndag fm. - Start kl.09:00 (insim kl.07:45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Filborna Arena |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 sep 2018 till den 23 sep 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
100m Fjärilsim Fl. 15-16 |
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
198 |
|
Linnéa Persson |
Kappsimningsklubben Karpen |
2002 |
AA5802 |
25m |
1:04.20 |
|
|
|
|
|
2 |
124 |
|
Angelina Agrell |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AR6803 |
25m |
1:04.48 |
|
|
|
|
|
3 |
281 |
|
Tilde Morin |
Simklubben Laxen |
2002 |
AM5202 |
25m |
1:05.44 |
|
|
|
|
|
4 |
52 |
|
Emilia Rönningdal |
S 71 |
2002 |
AC6202 |
25m |
1:05.88 |
|
|
|
|
|
5 |
297 |
|
Johanna Andersson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AK8202 |
25m |
1:07.06 |
|
|
|
|
|
6 |
338 |
|
Ditte Oredsson |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AM9403 |
50m |
1:07.37 |
|
|
|
|
|
7 |
262 |
|
Matilda Hoff |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
AG6803 |
25m |
1:07.50 |
|
|
|
|
|
8 |
57 |
|
Sofia Åstedt |
Simklubben Elfsborg |
2003 |
AF1403 |
25m |
1:07.97 |
|
|
|
|
|
9 |
114 |
|
Alicia Johansson |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AI2603 |
50m |
1:08.28 |
|
|
|
|
|
10 |
118 |
|
Alice Persson |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AN5803 |
25m |
1:08.77 |
|
|
|
|
|
11 |
49 |
|
Anna-Luisa Permarker |
S 71 |
2002 |
AH1402 |
25m |
1:08.91 |
|
|
|
|
|
12 |
59 |
|
Linn Thid |
Simklubben Elfsborg |
2003 |
AG5803 |
25m |
1:09.09 |
|
|
|
|
|
13 |
489 |
|
Clara Örnhem |
Växjö Simsällskap |
2002 |
AE2402 |
25m |
1:09.11 |
|
|
|
|
|
14 |
503 |
|
Ebba Hellzén |
Ängelholms Simsällskap |
2003 |
AE3603 |
25m |
1:09.84 |
|
|
|
|
|
15 |
434 |
|
Ellie Geigel |
Varberg Sim |
2003 |
BR2203 |
25m |
1:10.02 |
|
|
|
|
|
16 |
263 |
|
Linnéa Lindh |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
AI3803 |
50m |
1:10.32 |
|
|
|
|
|
17 |
499 |
|
Alva Wardrum |
Växjö Simsällskap |
2003 |
AQ1805 |
50m |
1:10.50 |
|
|
|
|
|
18 |
293 |
|
Johanna Ingner |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI4202 |
25m |
1:10.62 |
|
|
|
|
|
19 |
3 |
|
Cornelia Almqvist |
Varberg Sim |
2002 |
AJ6602 |
25m |
1:11.06 |
|
|
|
|
|
20 |
261 |
|
Viktoria Dellhede |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
AD2403 |
25m |
1:11.15 |
|
|
|
|
|
21 |
356 |
|
Boel Bergquist |
Simklubben Poseidon |
2003 |
BI2803 |
50m |
1:11.46 |
|
|
|
|
|
22 |
32 |
|
Julie K Rose |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0324AL |
25m |
1:11.56 |
|
|
|
|
|
23 |
112 |
|
Sara Kjellnäs |
Helsingborgs Simsällskap |
2002 |
AO6602 |
25m |
1:12.36 |
|
|
|
|
|
24 |
83 |
|
Freja Werker |
Simklubben Hajen |
2003 |
AH3203 |
50m |
1:12.75 |
|
|
|
|
|
25 |
459 |
|
Alice Skoglund |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
BO5603 |
25m |
1:12.82 |
|
|
|
|
|
26 |
117 |
|
Ellinor Stenhård |
Helsingborgs Simsällskap |
2002 |
AV8402 |
25m |
1:13.29 |
|
|
|
|
|
27 |
129 |
|
Karla Stjepanetic |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AT2803 |
50m |
1:14.12 |
|
|
|
|
|
28 |
31 |
|
Cassandra G. Nygaard |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0398AD |
50m |
1:14.31 |
|
|
|
|
|
29 |
327 |
|
Felicia Karlsson |
Osby Simsällskap |
2003 |
AF1603 |
25m |
1:14.59 |
|
|
|
|
|
30 |
18 |
|
Esther Marie Heunicke |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0344AE |
50m |
1:14.98 |
|
|
|
|
|
31 |
473 |
|
Lovisa Svensson |
Värnamo Simsällskap |
2002 |
AH6802 |
25m |
1:15.07 |
|
|
|
|
|
32 |
50 |
|
Michaela Ruzic |
S 71 |
2003 |
AG8203 |
25m |
1:15.46 |
|
|
|
|
|
33 |
56 |
|
Nelly Askengren Stråhle |
Simklubben Elfsborg |
2003 |
AE7403 |
25m |
1:15.98 |
|
|
|
|
|
34 |
113 |
|
Ingrid Norstedt |
Helsingborgs Simsällskap |
2002 |
AO2802 |
25m |
1:16.02 |
|
|
|
|
|
35 |
226 |
|
Louise Andersson |
Kungsbacka Simsällskap |
2003 |
AY4203 |
25m |
1:16.15 |
|
|
|
|
|
36 |
74 |
|
Cornelia Sundqvist |
Simklubben Elfsborg |
2003 |
BP3403 |
50m |
1:17.08 |
|
|
|
|
|
37 |
418 |
|
Stella Warborn |
Varberg Sim |
2003 |
AW4603 |
50m |
1:17.08 |
|
|
|
|
|
38 |
505 |
|
Bianca Jarbsjö |
Ängelholms Simsällskap |
2003 |
AI6603 |
25m |
1:17.29 |
|
|
|
|
|
39 |
260 |
|
Josefin Dellhede |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
AD3403 |
50m |
1:17.87 |
|
|
|
|
|
40 |
350 |
|
Sofia Hake |
Simklubben Poseidon |
2003 |
BD4403 |
25m |
1:19.15 |
|
|
|
|
|
41 |
266 |
|
Wilma Rundblad |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
AP5803 |
25m |
1:20.21 |
RES |
|
42 |
296 |
|
Ida Björkdahl |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AJ4202 |
25m |
1:20.37 |
RES |
|
43 |
203 |
|
Agnes Delen Abrahamsson |
Kappsimningsklubben Karpen |
2002 |
AQ3602 |
25m |
1:21.57 |
RES |
|
44 |
386 |
|
Nina Nolén |
Simklubben Triton |
2002 |
AY1402 |
25m |
1:21.76 |
RES |
|
45 |
495 |
|
Tilda Arthursson |
Växjö Simsällskap |
2003 |
BD7603 |
50m |
1:21.98 |
RES |
|
|
|
|
|
|
|
2018-09-22 20:23:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|