Program för Öresund Meeting 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag EM
Heatlista Gren 37
|
Tävling |
Öresund Meeting 2018 |
|
Utskriftsdatum |
24 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Helsingborg |
|
Utskriftstid |
15:23 |
|
|
Arrangör |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 mars 2018 |
|
|
|
|
Gren 37, 100m Fjärilsim Fl.14-15år |
Finaler (6) |
ÖM-rekord: |
2015 - Hanna Rosvall, Ängelholms Simsällskap, 1:03.14 |
Förra året: |
Linnéa Persson, Kappsimningsklubben Karpen, 1:04.20 |
|
Beräknad start 18:09 |
Heat 1 (6) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
283 |
0 |
Tuva Pålsson |
2003 |
AC8803 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:22.76 |
80 |
1 |
Estelle Allard |
2003 |
AX3203 |
HS |
|
25m |
1:22.28 |
314 |
2 |
Filippa Karlsson |
2004 |
AF8804 |
KATRINEHOL |
|
25m |
1:21.52 |
578 |
3 |
Alva Stenebo |
2003 |
AY6403 |
S 71 |
|
25m |
1:20.61 |
687 |
4 |
Izabella Thompson |
2003 |
AG0203 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:19.87 |
403 |
5 |
Elsa Jonsson |
2004 |
AN0404 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:20.07 |
672 |
6 |
Tyra Öhlin |
2004 |
AX5204 |
SK TRITON |
|
25m |
1:21.44 |
826 |
7 |
Bianca Jarbsjö |
2003 |
AI6603 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:21.54 |
443 |
8 |
Andrea Wollentz |
2004 |
BC3404 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:22.30 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
336 |
0 |
Isabella Djuric |
2004 |
BJ1204 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:19.35 |
773 |
1 |
Hanna Mirkhan |
2003 |
AH9403 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:18.78 |
334 |
2 |
Josefin Dellhede |
2003 |
AD3403 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:18.31 |
237 |
3 |
Wilma Carlheim |
2003 |
AI6403 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:18.02 |
770 |
4 |
Siri Bälter |
2004 |
AB6804 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:16.97 |
249 |
5 |
Felicia Tubbin |
2003 |
BK3203 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:17.67 |
553 |
6 |
Maja Olofsson |
2004 |
AF7204 |
OSBY SS |
|
25m |
1:18.22 |
788 |
7 |
Elvira Eriksson |
2003 |
AJ5803 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:18.76 |
339 |
8 |
Emelie Ek-Värn |
2004 |
AJ8604 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:18.98 |
344 |
9 |
Fanny Hess |
2004 |
AD4404 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:19.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
509 |
0 |
Ester Eilertsson |
2003 |
AE0203 |
MKK |
|
25m |
1:16.36 |
343 |
1 |
Emma Hassling |
2004 |
AD5404 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:16.16 |
30 |
2 |
Nelly Askengren Stråhle |
2003 |
AE7403 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:15.98 |
574 |
3 |
Michaela Ruzic |
2003 |
AG8203 |
S 71 |
|
25m |
1:15.46 |
758 |
4 |
Maya Wallström |
2004 |
AT4804 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:14.77 |
190 |
5 |
Karla Stjepanetic |
2003 |
AT2803 |
HS |
|
25m |
1:15.08 |
660 |
6 |
Isabel Persson |
2004 |
AB3804 |
SK TRITON |
|
25m |
1:15.75 |
402 |
7 |
Erica Ivansson |
2003 |
AQ8803 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:16.11 |
548 |
8 |
Felicia Karlsson |
2003 |
AF1603 |
OSBY SS |
|
25m |
1:16.22 |
651 |
9 |
Mica Nolén |
2004 |
AG1204 |
SK TRITON |
|
25m |
1:16.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
391 |
0 |
Hannah Fritz |
2003 |
BB5603 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:13.87 |
884 |
1 |
Julia Olsson |
2004 |
AL0804 |
KIVIKS SK |
|
50m |
1:13.06 |
698 |
2 |
Ronja Berggren |
2003 |
AE1403 |
VARBERG |
|
25m |
1:12.35 |
526 |
3 |
Mollie Morfelt |
2003 |
AG8803 |
MKK |
|
25m |
1:11.84 |
751 |
4 |
Klara Rödin |
2003 |
AE2603 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:11.37 |
819 |
5 |
Nelly Hansson |
2004 |
AG9204 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:11.71 |
772 |
6 |
Jennifer Jingmark |
2003 |
AO0603 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:11.92 |
247 |
7 |
Natalie Stjärnås |
2003 |
AL3403 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:12.93 |
396 |
8 |
Emilia Hedman |
2003 |
BE6803 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:13.24 |
680 |
9 |
Emma Jobe |
2003 |
BP0203 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:14.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
353 |
0 |
Linnéa Lindh |
2003 |
AI3803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:11.19 |
25 |
1 |
Emma Ragnarsson |
2004 |
AI4203 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:10.97 |
119 |
2 |
Alicia Johansson |
2003 |
AI2603 |
HS |
|
25m |
1:10.29 |
707 |
3 |
Ellie Geigel |
2003 |
BR2203 |
VARBERG |
|
25m |
1:10.02 |
822 |
4 |
Ebba Hellzén |
2003 |
AE3603 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:09.84 |
163 |
5 |
Emilia Nordén |
2003 |
AT3803 |
HS |
|
25m |
1:09.90 |
493 |
6 |
Isabel Smideberg |
2004 |
AJ7804 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:10.13 |
53 |
7 |
Elsa Bitzén |
2003 |
AD8203 |
SK HAJEN |
|
25m |
1:10.78 |
335 |
8 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
AD2403 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:11.15 |
854 |
9 |
Vilma Andersson |
2004 |
AE5604 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:11.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
151 |
0 |
Tyra Littorin |
2004 |
AG8404 |
HS |
|
25m |
1:08.85 |
580 |
1 |
Selma Avdic |
2003 |
AM6803 |
S 02 |
|
25m |
1:07.96 |
22 |
2 |
Astrid Nilsson |
2004 |
AA3604 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:07.56 |
556 |
3 |
Alma Torkelsson |
2003 |
AE5603 |
OSBY SS |
|
25m |
1:07.36 |
240 |
4 |
Annie Hegmegi |
2003 |
AA1403 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:03.24 |
76 |
5 |
Angelina Agrell |
2003 |
AR6803 |
HS |
|
25m |
1:06.12 |
346 |
6 |
Matilda Hoff |
2003 |
AG6803 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:07.50 |
439 |
7 |
Karin Widerberg |
2003 |
AO3803 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:07.76 |
879 |
8 |
Olivia Hansson |
2003 |
AP5403 |
KIVIKS SK |
|
25m |
1:08.18 |
173 |
9 |
Alice Persson |
2003 |
AN5803 |
HS |
|
25m |
1:09.01 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
24 mars 2018 |
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap |
Utskriftstid |
15:23 |
|