Program för Öresund Meeting 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 61
|
Tävling |
Öresund Meeting 2018 |
|
Utskriftsdatum |
25 mars 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Helsingborg |
|
Utskriftstid |
07:09 |
|
|
Arrangör |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 mars 2018 |
|
|
|
|
Gren 61, 100m Bröstsim Po. 16år oä |
Finaler (4) |
ÖM-rekord: |
2015 - Marcus Svensson, Simklubben Triton, 1:01.79 |
Förra året: |
Erik Kähr, Helsingborgs Simsällskap, 1:03.36 |
|
Beräknad start 11:51 |
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
488 |
0 |
Isak Paulsson |
2002 |
AG1502 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:14.74 |
648 |
1 |
Fredrik Nilsson |
2002 |
AA8302 |
SK TRITON |
|
25m |
1:14.70 |
233 |
2 |
Daniel Agestav |
2002 |
AB7102 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:14.44 |
495 |
3 |
Nils Wergeland |
2002 |
AE4902 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:12.49 |
210 |
4 |
Daniel Öhman |
2002 |
AL9302 |
HS |
|
25m |
1:12.26 |
505 |
5 |
Bo Beckman |
2002 |
AI4902 |
MKK |
|
25m |
1:12.37 |
46 |
6 |
Albin Svenneby |
2001 |
AL4301 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:13.54 |
149 |
7 |
Isac Lindén |
2001 |
AK7901 |
HS |
|
25m |
1:14.56 |
478 |
8 |
Roy Hangård |
1999 |
AH0999 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:14.73 |
521 |
9 |
Alexander Kulagowski |
2002 |
AV3502 |
MKK |
|
25m |
1:15.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
368 |
0 |
Casper Svärd |
2001 |
AC0101 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:11.57 |
206 |
1 |
Dante Vollmer |
2001 |
AH3501 |
HS |
|
25m |
1:10.93 |
371 |
2 |
Jonatan Wede |
1988 |
AB7388 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:10.58 |
356 |
3 |
Tim Petersson |
1999 |
AB9799 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:10.05 |
79 |
4 |
Johan Alderbrink |
2001 |
AO7701 |
HS |
|
25m |
1:09.72 |
731 |
5 |
Zacharias Olausson |
2000 |
AG4700 |
VARBERG |
|
25m |
1:10.00 |
323 |
6 |
Jonathan Skog |
2000 |
AB0900 |
KLIPPAN |
|
25m |
1:10.45 |
129 |
7 |
William Kerman |
2001 |
AA6501 |
HS |
|
25m |
1:10.88 |
15 |
8 |
Birkan Ates |
2002 |
AD8302 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:11.25 |
657 |
9 |
Gustaf Palmqvist |
2001 |
AC5101 |
SK TRITON |
|
25m |
1:11.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
717 |
0 |
Erik Josefson |
2000 |
AG2500 |
VARBERG |
|
25m |
1:09.47 |
508 |
1 |
Joaquin Diaz |
2001 |
AH4101 |
MKK |
|
25m |
1:08.24 |
803 |
2 |
Gustaf Persson |
2001 |
AJ4301 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:07.19 |
269 |
3 |
Elias Kromnow |
1999 |
AL5799 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:06.09 |
293 |
4 |
August Mathisen |
2001 |
AF5901 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:05.56 |
513 |
5 |
Carl Gerstenfeld |
2002 |
AI5902 |
MKK |
|
25m |
1:05.66 |
804 |
6 |
Max Persson |
2001 |
AE9501 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:07.01 |
352 |
7 |
Lucas Lindblom |
2000 |
AG8500 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:07.83 |
28 |
8 |
Jonathan Arvidsson |
2000 |
AE1900 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:08.43 |
201 |
9 |
Stefan Varga |
2000 |
AH3500 |
HS |
|
50m |
1:09.53 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
LAND |
Bassäng |
Tid |
|
828 |
0 |
Erik Juliusson |
1998 |
AQ2798 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:05.10 |
527 |
1 |
Felix Nilsson |
1990 |
AM6590 |
MKK |
|
25m |
1:03.25 |
338 |
2 |
Julius Ekstrand |
1998 |
AJ9798 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:02.64 |
342 |
3 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:02.31 |
136 |
4 |
Erik Kähr |
1995 |
BC7595 |
HS |
|
25m |
1:00.60 |
205 |
5 |
Olle Williamsson |
1998 |
AH4198 |
HS |
|
25m |
1:01.96 |
175 |
6 |
Gustav Persson |
2000 |
AJ4500 |
HS |
|
25m |
1:02.37 |
350 |
7 |
Linus Kahl |
2001 |
AE1501 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:02.87 |
98 |
8 |
Albin Edvardsson |
2000 |
AN1300 |
HS |
|
25m |
1:03.33 |
783 |
9 |
Erik Stensson |
2002 |
AC2902 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
1:05.20 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
25 mars 2018 |
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap |
Utskriftstid |
07:09 |
|