2017-12-12   20:56:55
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma DOC-Sprinttiuinnit

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

1_S
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
446  Mäntynen Salma  2005  AQUILA  05A445  25 m  32.77  32.77   
290  Bogdanova Eevi-maria  2005  LaUS  05A106  25 m  35.54  35.54   
357  Tamminen Tinka  2006  LaUS  06A126  25 m  35.62  35.62   
356  Tamminen Tiinu  2006  LaUS  06A122  25 m  35.97  35.97   
349  Sakomaa Juulia  2005  LaUS  05A564  25 m  36.47  36.47   
411  Mäkelä Hilda  2005  HäUS  05A513  25 m  37.80  37.80   
264  Peltola Iida  2005  KoU  05A719  25 m  37.94  37.94   
298  Haverinen Siiri  2007  LaUS  07A176  25 m  40.09  40.09   
227  Kaivola Sini  2005  HyUS  05A061  25 m  40.63  40.63   
10  307  Hyvönen Saana  2005  LaUS  05A309  25 m  40.87  40.87   
11  321  Kähkönen Milla  2005  LaUS  05A054  25 m  41.69  41.69   
12  354  Simberg Ebba  2007  LaUS  07A087  50 m  41.89  41.89   
13  405  Kunelius Aino  2005  HäUS  05A813  25 m  43.08  43.08   
14  432  Viskari Veera  2005  HäUS  05A797  25 m  43.77  43.77   
15  426  Salonen Iida  2005  HäUS  05A155  25 m  44.23  44.23   
16  299  Heikkilä Kaisa  2005  LaUS  05A301  25 m  45.13  45.13   
17  286  Backman Rilla  2006  LaUS  06A205  25 m  45.59  45.59   
18  344  Romo Olivia  2005  LaUS  05A297  25 m  47.87  47.87   
19  441  Baindurashvili Taisiya  2008  USH  08A215  25 m  48.10  48.10   
20  322  Lehtiö Liisi  2008  LaUS  08A101  25 m  48.67  48.67   
21  328  Makkula Mea  2006  LaUS  06A859  25 m  53.06  53.06   
22  338  Porter Olivia  2007  LaUS  07A275  25 m  54.84  54.84   
23  323  Leppänen Annika  2006  LaUS  06A921  25 m  56.01  56.01   
24  312  Järvinen Lotta  2008  LaUS  08A304  25 m  57.53  57.53   
25  319  Koskinen Lotta  2008  LaUS  08A096  25 m  1:00.34  1:00.34   
26  337  Pitkänen Saaga  2008  LaUS  08A111  25 m       
27  341  Pulkkinen Moona  2008  LaUS  08A206  25 m       
28  347  Rumask Isabel  2006  LaUS  06A823  25 m       
29  355  Suponina Maija  2006  LaUS  06A923  25 m       
30  415  Nurminen Heidi  2005  HäUS  05A612  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:24 
 
2_S
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
233  Peltonen Nico  2005  HyUS  05A046  25 m  32.57  32.57   
361  Tynjä Topias  2005  LaUS  05A627  25 m  33.29  33.29   
352  Saltykov Stefan  2005  LaUS  05A145  25 m  37.75  37.75   
339  Pulkkinen Arto  2005  LaUS  05A629  25 m  38.83  38.83   
315  Karvanen Maksim  2005  LaUS  05A421  25 m  40.06  40.06   
305  Huuhka Riku  2005  LaUS  05A549  50 m  41.67  41.67   
385  Korkalainen Miska  2006  VoVi  06A374  25 m  43.14  43.14   
225  Fagerstedt William  2005  BS-PU  05A803  50 m  43.76  43.76   
364  Virtanen Miko  2005  LaUS  05A764  25 m  43.98  43.98   
10  444  Voloshin Jan  2008  USH  08A207  25 m  44.29  44.29   
11  330  Molodtsov Elias  2005  LaUS  05B088  25 m  46.86  46.86   
12  316  Katunov Denis  2006  LaUS  06A164  25 m  46.92  46.92   
13  358  Teno Vilho  2006  LaUS  06A245  25 m  47.97  47.97   
14  443  Rantsev Nikita  2007  USH  07A393  25 m  47.98  47.98   
15  406  Kyllönen Iiro  2005  HäUS  05A758  25 m  48.24  48.24   
16  340  Pulkkinen Joonas  2007  LaUS  07A083  25 m  48.70  48.70   
17  442  Kajava Daniel  2007  USH  07A391  25 m  48.78  48.78   
18  296  Haverinen Kasperi  2005  LaUS  05B041  25 m  49.05  49.05   
19  353  Semenov Viacheslav  2006  LaUS  06A319  25 m  49.06  49.06   
20  351  Salo Aleksi  2008  LaUS  08A115  25 m  51.46  51.46   
21  313  Kabanov Vasily  2006  LaUS  06A327  25 m  55.58  55.58   
22  288  Bajalan Raman  2007  LaUS  07A326  25 m  58.38  58.38   
23  309  Immonen Leevi  2007  LaUS  07A249  25 m  1:00.52  1:00.52   
24  320  Kotselainen Oskar  2006  LaUS  06A314  25 m  1:06.14  1:06.14   
25  289  Bogdanov Iakov Ivar  2009  LaUS  09A130  25 m  1:08.55  1:08.55   
26  294  Fadeechev Ivan  2007  LaUS  07A582  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:24 
 
3_S
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
446  Mäntynen Salma  2005  AQUILA  05A445  25 m  35.70  35.70   
321  Kähkönen Milla  2005  LaUS  05A054  25 m  36.36  36.36   
290  Bogdanova Eevi-maria  2005  LaUS  05A106  25 m  37.37  37.37   
356  Tamminen Tiinu  2006  LaUS  06A122  25 m  37.74  37.74   
357  Tamminen Tinka  2006  LaUS  06A126  25 m  40.53  40.53   
299  Heikkilä Kaisa  2005  LaUS  05A301  25 m  41.72  41.72   
354  Simberg Ebba  2007  LaUS  07A087  25 m  41.72  41.72   
349  Sakomaa Juulia  2005  LaUS  05A564  25 m  42.03  42.03   
426  Salonen Iida  2005  HäUS  05A155  25 m  42.97  42.97   
10  307  Hyvönen Saana  2005  LaUS  05A309  25 m  43.05  43.05   
11  344  Romo Olivia  2005  LaUS  05A297  25 m  43.37  43.37   
12  298  Haverinen Siiri  2007  LaUS  07A176  25 m  43.61  43.61   
13  432  Viskari Veera  2005  HäUS  05A797  25 m  43.77  43.77   
14  411  Mäkelä Hilda  2005  HäUS  05A513  25 m  43.94  43.94   
15  286  Backman Rilla  2006  LaUS  06A205  25 m  44.29  44.29   
16  252  Fihlman Minja  2005  KoU  05A860  25 m  47.13  47.13   
17  322  Lehtiö Liisi  2008  LaUS  08A101  25 m  48.15  48.15   
18  441  Baindurashvili Taisiya  2008  USH  08A215  25 m  48.51  48.51   
19  405  Kunelius Aino  2005  HäUS  05A813  50 m  49.48  49.48   
20  338  Porter Olivia  2007  LaUS  07A275  25 m  50.18  50.18   
21  328  Makkula Mea  2006  LaUS  06A859  25 m  52.04  52.04   
22  312  Järvinen Lotta  2008  LaUS  08A304  25 m  52.62  52.62   
23  347  Rumask Isabel  2006  LaUS  06A823  25 m  54.59  54.59   
24  319  Koskinen Lotta  2008  LaUS  08A096  25 m  57.11  57.11   
25  341  Pulkkinen Moona  2008  LaUS  08A206  25 m  57.27  57.27   
26  271  Virtanen Saara  2008  KoU  08A139  25 m  57.47  57.47   
27  337  Pitkänen Saaga  2008  LaUS  08A111  25 m  58.22  58.22   
28  323  Leppänen Annika  2006  LaUS  06A921  25 m       
29  355  Suponina Maija  2006  LaUS  06A923  25 m       
30  399  Heinonen Helmi  2006  HäUS  06A897  25 m       
31  408  Leipijärvi Aino  2007  HäUS  07A651  25 m       
32  415  Nurminen Heidi  2005  HäUS  05A612  25 m       
33  418  Rantanen Tytti  2006  HäUS  06A853  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:24 
 
4_S
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
233  Peltonen Nico  2005  HyUS  05A046  25 m  36.40  36.40   
361  Tynjä Topias  2005  LaUS  05A627  25 m  37.87  37.87   
352  Saltykov Stefan  2005  LaUS  05A145  25 m  40.06  40.06   
442  Kajava Daniel  2007  USH  07A391  25 m  40.72  40.72   
315  Karvanen Maksim  2005  LaUS  05A421  25 m  42.86  42.86   
330  Molodtsov Elias  2005  LaUS  05B088  25 m  43.05  43.05   
364  Virtanen Miko  2005  LaUS  05A764  25 m  43.43  43.43   
225  Fagerstedt William  2005  BS-PU  05A803  50 m  43.99  43.99   
305  Huuhka Riku  2005  LaUS  05A549  25 m  44.27  44.27   
10  316  Katunov Denis  2006  LaUS  06A164  50 m  44.51  44.51   
11  358  Teno Vilho  2006  LaUS  06A245  25 m  45.15  45.15   
12  254  Järvinen Miro  2005  KoU  05A573  25 m  45.31  45.31   
13  339  Pulkkinen Arto  2005  LaUS  05A629  50 m  45.72  45.72   
14  340  Pulkkinen Joonas  2007  LaUS  07A083  25 m  45.84  45.84   
15  423  Saarikko Juuso  2006  HäUS  06A881  25 m  46.01  46.01   
16  385  Korkalainen Miska  2006  VoVi  06A374  25 m  46.39  46.39   
17  353  Semenov Viacheslav  2006  LaUS  06A319  50 m  46.91  46.91   
18  351  Salo Aleksi  2008  LaUS  08A115  25 m  47.78  47.78   
19  424  Salmi Miko  2005  HäUS  05A936  25 m  49.41  49.41   
20  309  Immonen Leevi  2007  LaUS  07A249  25 m  50.04  50.04   
21  288  Bajalan Raman  2007  LaUS  07A326  25 m  50.73  50.73   
22  289  Bogdanov Iakov Ivar  2009  LaUS  09A130  25 m  51.14  51.14   
23  313  Kabanov Vasily  2006  LaUS  06A327  50 m  52.09  52.09   
24  406  Kyllönen Iiro  2005  HäUS  05A758  50 m  52.39  52.39   
25  320  Kotselainen Oskar  2006  LaUS  06A314  50 m  52.55  52.55   
26  244  Häll Casper  2005  HeiI  05A963  50 m  53.73  53.73   
27  396  Ahvonen Emil  2005  HäUS  05A580  50 m  54.29  54.29   
28  416  Partanen Ilmari  2006  HäUS  06A612  25 m  55.34  55.34   
29  296  Haverinen Kasperi  2005  LaUS  05B041  50 m  55.52  55.52   
30  390  Turtiainen Joel  2006  VoVi  06A672  25 m  56.29  56.29   
31  389  Turtiainen Eemil  2006  VoVi  06A673  25 m  1:01.08  1:01.08   
32  294  Fadeechev Ivan  2007  LaUS  07A582  25 m       
33  409  Louhe Timi  2005  HäUS  05B109  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:24 
 
5_S
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
357  Tamminen Tinka  2006  LaUS  06A126  25 m  39.74  39.74   
446  Mäntynen Salma  2005  AQUILA  05A445  25 m  40.24  40.24   
356  Tamminen Tiinu  2006  LaUS  06A122  25 m  41.80  41.80   
298  Haverinen Siiri  2007  LaUS  07A176  25 m  42.28  42.28   
227  Kaivola Sini  2005  HyUS  05A061  25 m  43.26  43.26   
290  Bogdanova Eevi-maria  2005  LaUS  05A106  25 m  43.64  43.64   
411  Mäkelä Hilda  2005  HäUS  05A513  25 m  44.31  44.31   
415  Nurminen Heidi  2005  HäUS  05A612  25 m  44.61  44.61   
307  Hyvönen Saana  2005  LaUS  05A309  25 m  44.69  44.69   
10  388  Punkkinen Laura  2005  VoVi  05A247  25 m  44.70  44.70   
11  405  Kunelius Aino  2005  HäUS  05A813  25 m  45.40  45.40   
12  349  Sakomaa Juulia  2005  LaUS  05A564  25 m  46.19  46.19   
13  299  Heikkilä Kaisa  2005  LaUS  05A301  25 m  46.89  46.89   
14  321  Kähkönen Milla  2005  LaUS  05A054  25 m  47.62  47.62   
15  250  Ahonen Aada  2005  KoU  05A977  25 m  48.91  48.91   
16  425  Salomäki Meri  2006  HäUS  06A901  25 m  48.99  48.99   
17  354  Simberg Ebba  2007  LaUS  07A087  25 m  49.99  49.99   
18  418  Rantanen Tytti  2006  HäUS  06A853  25 m  50.81  50.81   
19  286  Backman Rilla  2006  LaUS  06A205  25 m  51.13  51.13   
20  426  Salonen Iida  2005  HäUS  05A155  25 m  52.74  52.74   
21  338  Porter Olivia  2007  LaUS  07A275  50 m  52.98  52.98   
22  441  Baindurashvili Taisiya  2008  USH  08A215  25 m  53.00  53.00   
23  344  Romo Olivia  2005  LaUS  05A297  25 m  53.16  53.16   
24  432  Viskari Veera  2005  HäUS  05A797  25 m  53.89  53.89   
25  399  Heinonen Helmi  2006  HäUS  06A897  25 m  55.64  55.64   
26  347  Rumask Isabel  2006  LaUS  06A823  25 m  55.79  55.79   
27  322  Lehtiö Liisi  2008  LaUS  08A101  25 m  56.72  56.72   
28  337  Pitkänen Saaga  2008  LaUS  08A111  25 m  57.00  57.00   
29  328  Makkula Mea  2006  LaUS  06A859  25 m  57.33  57.33   
30  319  Koskinen Lotta  2008  LaUS  08A096  25 m  57.47  57.47   
31  393  Lampinen Julia  2009  JIlves  09A053  25 m  57.60  57.60   
32  341  Pulkkinen Moona  2008  LaUS  08A206  25 m  1:03.02  1:03.02   
33  312  Järvinen Lotta  2008  LaUS  08A304  25 m  1:03.70  1:03.70   
34  323  Leppänen Annika  2006  LaUS  06A921  25 m       
35  355  Suponina Maija  2006  LaUS  06A923  25 m       
36  386  Korkalainen Vilma  2009  VoVi  09A193  25 m       
37  391  Turtiainen Matilda  2007  VoVi  07A742  25 m       
38  408  Leipijärvi Aino  2007  HäUS  07A651  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:24 
 
6_S
Laji 6, 50m Rintauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
361  Tynjä Topias  2005  LaUS  05A627  25 m  42.40  42.40   
352  Saltykov Stefan  2005  LaUS  05A145  25 m  42.88  42.88   
316  Katunov Denis  2006  LaUS  06A164  50 m  43.00  43.00   
249  Salonen Santeri  2005  HeiI  05A686  25 m  43.71  43.71   
305  Huuhka Riku  2005  LaUS  05A549  25 m  44.50  44.50   
396  Ahvonen Emil  2005  HäUS  05A580  50 m  45.65  45.65   
315  Karvanen Maksim  2005  LaUS  05A421  25 m  45.83  45.83   
339  Pulkkinen Arto  2005  LaUS  05A629  25 m  46.52  46.52   
353  Semenov Viacheslav  2006  LaUS  06A319  50 m  46.62  46.62   
10  364  Virtanen Miko  2005  LaUS  05A764  25 m  47.07  47.07   
11  416  Partanen Ilmari  2006  HäUS  06A612  25 m  47.07  47.07   
12  330  Molodtsov Elias  2005  LaUS  05B088  25 m  47.56  47.56   
13  442  Kajava Daniel  2007  USH  07A391  25 m  47.78  47.78   
14  443  Rantsev Nikita  2007  USH  07A393  25 m  49.23  49.23   
15  254  Järvinen Miro  2005  KoU  05A573  25 m  50.24  50.24   
16  444  Voloshin Jan  2008  USH  08A207  25 m  50.38  50.38   
17  406  Kyllönen Iiro  2005  HäUS  05A758  25 m  51.18  51.18   
18  340  Pulkkinen Joonas  2007  LaUS  07A083  25 m  51.29  51.29   
19  320  Kotselainen Oskar  2006  LaUS  06A314  25 m  51.32  51.32   
20  358  Teno Vilho  2006  LaUS  06A245  25 m  51.93  51.93   
21  409  Louhe Timi  2005  HäUS  05B109  25 m  52.32  52.32   
22  423  Saarikko Juuso  2006  HäUS  06A881  25 m  52.35  52.35   
23  313  Kabanov Vasily  2006  LaUS  06A327  25 m  52.86  52.86   
24  296  Haverinen Kasperi  2005  LaUS  05B041  25 m  54.81  54.81   
25  309  Immonen Leevi  2007  LaUS  07A249  25 m  56.10  56.10   
26  385  Korkalainen Miska  2006  VoVi  06A374  25 m  56.28  56.28   
27  389  Turtiainen Eemil  2006  VoVi  06A673  25 m  56.86  56.86   
28  288  Bajalan Raman  2007  LaUS  07A326  50 m  57.86  57.86   
29  289  Bogdanov Iakov Ivar  2009  LaUS  09A130  25 m  58.72  58.72   
30  351  Salo Aleksi  2008  LaUS  08A115  25 m  59.28  59.28   
31  272  Virtanen Saku  2008  KoU  08A138  25 m  59.47  59.47   
32  294  Fadeechev Ivan  2007  LaUS  07A582  25 m  1:06.33  1:06.33   
33  390  Turtiainen Joel  2006  VoVi  06A672  25 m  1:08.73  1:08.73   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:24 
 
7_S
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
446  Mäntynen Salma  2005  AQUILA  05A445  25 m  29.85  29.85   
349  Sakomaa Juulia  2005  LaUS  05A564  25 m  30.67  30.67   
356  Tamminen Tiinu  2006  LaUS  06A122  25 m  31.20  31.20   
357  Tamminen Tinka  2006  LaUS  06A126  25 m  32.32  32.32   
290  Bogdanova Eevi-maria  2005  LaUS  05A106  25 m  32.35  32.35   
321  Kähkönen Milla  2005  LaUS  05A054  25 m  32.53  32.53   
264  Peltola Iida  2005  KoU  05A719  25 m  33.52  33.52   
426  Salonen Iida  2005  HäUS  05A155  25 m  34.26  34.26   
405  Kunelius Aino  2005  HäUS  05A813  25 m  34.42  34.42   
10  298  Haverinen Siiri  2007  LaUS  07A176  25 m  34.72  34.72   
11  411  Mäkelä Hilda  2005  HäUS  05A513  25 m  35.06  35.06   
12  415  Nurminen Heidi  2005  HäUS  05A612  25 m  35.20  35.20   
13  432  Viskari Veera  2005  HäUS  05A797  25 m  35.43  35.43   
14  307  Hyvönen Saana  2005  LaUS  05A309  25 m  35.72  35.72   
15  388  Punkkinen Laura  2005  VoVi  05A247  25 m  35.80  35.80   
16  299  Heikkilä Kaisa  2005  LaUS  05A301  50 m  36.53  36.53   
17  441  Baindurashvili Taisiya  2008  USH  08A215  25 m  36.71  36.71   
18  252  Fihlman Minja  2005  KoU  05A860  25 m  36.81  36.81   
19  227  Kaivola Sini  2005  HyUS  05A061  25 m  37.20  37.20   
20  344  Romo Olivia  2005  LaUS  05A297  25 m  37.35  37.35   
21  286  Backman Rilla  2006  LaUS  06A205  25 m  37.62  37.62   
22  354  Simberg Ebba  2007  LaUS  07A087  25 m  37.67  37.67   
23  418  Rantanen Tytti  2006  HäUS  06A853  25 m  38.04  38.04   
24  250  Ahonen Aada  2005  KoU  05A977  25 m  38.54  38.54   
25  322  Lehtiö Liisi  2008  LaUS  08A101  25 m  41.23  41.23   
26  394  Mäkinen Eevi  2005  JIlves  05A249  25 m  41.24  41.24   
27  338  Porter Olivia  2007  LaUS  07A275  25 m  43.26  43.26   
28  393  Lampinen Julia  2009  JIlves  09A053  50 m  43.70  43.70   
29  347  Rumask Isabel  2006  LaUS  06A823  25 m  44.21  44.21   
30  328  Makkula Mea  2006  LaUS  06A859  25 m  45.13  45.13   
31  323  Leppänen Annika  2006  LaUS  06A921  25 m  45.41  45.41   
32  408  Leipijärvi Aino  2007  HäUS  07A651  25 m  45.79  45.79   
33  312  Järvinen Lotta  2008  LaUS  08A304  25 m  45.82  45.82   
34  319  Koskinen Lotta  2008  LaUS  08A096  25 m  45.99  45.99   
35  271  Virtanen Saara  2008  KoU  08A139  25 m  46.89  46.89   
36  425  Salomäki Meri  2006  HäUS  06A901  25 m  49.00  49.00   
37  337  Pitkänen Saaga  2008  LaUS  08A111  25 m  52.37  52.37   
38  341  Pulkkinen Moona  2008  LaUS  08A206  25 m  53.54  53.54   
39  355  Suponina Maija  2006  LaUS  06A923  25 m       
40  386  Korkalainen Vilma  2009  VoVi  09A193  25 m       
41  387  Laakkonen Inkeri  2005  VoVi  05B130  25 m       
42  391  Turtiainen Matilda  2007  VoVi  07A742  25 m       
43  399  Heinonen Helmi  2006  HäUS  06A897  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:24 
 
8_S
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
233  Peltonen Nico  2005  HyUS  05A046  25 m  30.23  30.23   
361  Tynjä Topias  2005  LaUS  05A627  25 m  30.45  30.45   
249  Salonen Santeri  2005  HeiI  05A686  25 m  31.30  31.30   
352  Saltykov Stefan  2005  LaUS  05A145  25 m  31.56  31.56   
315  Karvanen Maksim  2005  LaUS  05A421  25 m  32.51  32.51   
339  Pulkkinen Arto  2005  LaUS  05A629  25 m  33.89  33.89   
316  Katunov Denis  2006  LaUS  06A164  25 m  33.96  33.96   
385  Korkalainen Miska  2006  VoVi  06A374  25 m  35.05  35.05   
364  Virtanen Miko  2005  LaUS  05A764  25 m  35.39  35.39   
10  330  Molodtsov Elias  2005  LaUS  05B088  25 m  35.43  35.43   
11  305  Huuhka Riku  2005  LaUS  05A549  25 m  35.62  35.62   
12  353  Semenov Viacheslav  2006  LaUS  06A319  25 m  35.63  35.63   
13  225  Fagerstedt William  2005  BS-PU  05A803  50 m  35.73  35.73   
14  442  Kajava Daniel  2007  USH  07A391  25 m  35.98  35.98   
15  340  Pulkkinen Joonas  2007  LaUS  07A083  25 m  37.48  37.48   
16  396  Ahvonen Emil  2005  HäUS  05A580  25 m  37.95  37.95   
17  406  Kyllönen Iiro  2005  HäUS  05A758  25 m  38.54  38.54   
18  358  Teno Vilho  2006  LaUS  06A245  25 m  39.42  39.42   
19  313  Kabanov Vasily  2006  LaUS  06A327  25 m  39.86  39.86   
20  389  Turtiainen Eemil  2006  VoVi  06A673  25 m  40.10  40.10   
21  320  Kotselainen Oskar  2006  LaUS  06A314  25 m  40.12  40.12   
22  424  Salmi Miko  2005  HäUS  05A936  50 m  40.25  40.25   
23  296  Haverinen Kasperi  2005  LaUS  05B041  25 m  40.55  40.55   
24  423  Saarikko Juuso  2006  HäUS  06A881  25 m  41.24  41.24   
25  409  Louhe Timi  2005  HäUS  05B109  25 m  41.56  41.56   
26  288  Bajalan Raman  2007  LaUS  07A326  25 m  41.74  41.74   
27  416  Partanen Ilmari  2006  HäUS  06A612  25 m  41.95  41.95   
28  289  Bogdanov Iakov Ivar  2009  LaUS  09A130  25 m  42.30  42.30   
29  351  Salo Aleksi  2008  LaUS  08A115  25 m  42.43  42.43   
30  443  Rantsev Nikita  2007  USH  07A393  25 m  43.11  43.11   
31  390  Turtiainen Joel  2006  VoVi  06A672  25 m  43.77  43.77   
32  309  Immonen Leevi  2007  LaUS  07A249  25 m  47.90  47.90   
33  272  Virtanen Saku  2008  KoU  08A138  25 m  50.96  50.96   
34  294  Fadeechev Ivan  2007  LaUS  07A582  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:24 
 
9_S
Laji 9, 4X50m Sekauinti Seka 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
374  Laus Seka 1 [2005]  2005  LaUS    25 m  2:20.95  2:20.95   
378  Laus Seka 3 [2005]  2005  LaUS    25 m  2:37.06  2:37.06   
376  Laus Seka 2 [2005]  2005  LaUS    25 m  2:37.24  2:37.24   
436  Häus Pippurit 1  2005  HäUS    25 m  2:43.72  2:43.72   
380  Laus Seka 4 [2005]  2005  LaUS    25 m  2:45.70  2:45.70   
375  Laus Seka 1 [2007]  2007  LaUS    25 m  2:54.44  2:54.44   
277  Kou Seka [2005]  2005  KoU    25 m  2:56.68  2:56.68   
438  Häus Pippurit 3  2005  HäUS    25 m  3:00.30  3:00.30   
445  Ush Seka [2007]  2007  USH    25 m  3:02.10  3:02.10   
10  381  Laus Seka 5 [2005]  2005  LaUS    25 m  3:04.77  3:04.77   
11  377  Laus Seka 2 [2007]  2007  LaUS    25 m  3:14.12  3:14.12   
12  382  Laus Seka 6 [2005]  2005  LaUS    25 m  3:24.44  3:24.44   
13  379  Laus Seka 3 [2007]  2007  LaUS    25 m       
14  437  Häus Pippurit 2  2005  HäUS    25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:24 
 
10_S
Laji 10, 50m Perhosuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
292  Bruneau Julia  1999  LaUS  99A066  25 m  28.01  28.01   
285  Ayarci Melek  1999  LaUS  99A045  25 m  28.54  28.54   
293  Bärlund Raakel  2001  LaUS  01A081  25 m  28.90  28.90   
246  Kärkkäinen Kiia  2003  HeiI  03A235  25 m  29.48  29.48   
325  Liikonen Saana  2001  LaUS  01A705  25 m  29.71  29.71   
420  Reunanen Nea  2001  HäUS  01A298  25 m  29.97  29.97   
348  Sairanen Julia  2003  LaUS  03A868  25 m  30.38  30.38   
295  Haapakoski Jemilia  2002  LaUS  02A236  25 m  30.39  30.39   
308  Hämäläinen Aino  2000  LaUS  00A469  25 m  30.46  30.46   
10  326  Lillman Essi-maria  2000  LaUS  00A057  50 m  30.64  30.64   
11  334  Paalanen Minttu  2003  LaUS  03A274  25 m  30.80  30.80   
12  449  Osanova Sofiia  2003  SDUSSHOR 3    25 m  30.90  30.90   
13  265  Pulkkinen Jenna  2004  KoU  04A155  25 m  31.42  31.42   
14  403  Kilponen Sanni  2001  HäUS  01A145  25 m  31.54  31.54   
15  238  Koskinen Siiri  2002  TuUS  02A806  25 m  32.11  32.11   
16  363  Uuttu Vilma  2001  LaUS  01A432  25 m  32.22  32.22   
17  241  Sinivuori Maari  2001  TuUS  01A354  25 m  33.01  33.01   
18  253  Hermonen Lotta  2004  KoU  04A405  25 m  33.14  33.14   
19  395  Ahti Peppi-stiina  2003  HäUS  03A921  25 m  33.30  33.30   
20  333  Ovaskainen Senni  2001  LaUS  01A093  25 m  33.45  33.45   
21  332  Mustonen Nea  2004  LaUS  04A265  25 m  33.69  33.69   
22  243  Välimaa Siiri  2002  TuUS  02A327  25 m  33.87  33.87   
23  263  Mäkinen Milja  2004  KoU  04A192  25 m  33.95  33.95   
24  314  Kallinen Sohvi  2004  LaUS  04A222  50 m  33.99  33.99   
25  343  Romo Julia  2003  LaUS  03A094  25 m  34.09  34.09   
26  350  Salminen Janna  2003  LaUS  03A489  50 m  34.40  34.40   
27  229  Kuisma Tiia  2003  HyUS  03A412  25 m  34.52  34.52   
28  360  Tuokko Vilma  2002  LaUS  02A414  25 m  34.57  34.57   
29  422  Riikonen Hanni  2002  HäUS  02A632  50 m  35.16  35.16   
30  226  Guljajeva Vlada  2004  HyUS  04A365  25 m  35.38  35.38   
31  259  Laitala Noora  2003  KoU  03B201  25 m  35.46  35.46   
32  327  Lindström Venla  2004  LaUS  04A263  25 m  35.47  35.47   
33  398  Ekroos Erin  2002  HäUS  02B006  25 m  35.57  35.57   
34  419  Reinonen Siiri  2004  HäUS  04A278  25 m  35.76  35.76   
35  303  Hokkanen Emilia  2003  LaUS  03A503  25 m  36.21  36.21   
36  383  Hirvonen Kerttu  2002  VoVi  02B196  25 m  36.24  36.24   
37  261  Lonka Matilda  2003  KoU  03A814  50 m  37.36  37.36   
38  430  Viitamäki Aada  2003  HäUS  03B051  25 m  37.54  37.54   
39  384  Kaksonen Laura  2004  VoVi  04B198  25 m  38.73  38.73   
40  400  Hieto Silja  2003  HäUS  03A995  25 m  38.74  38.74   
41  413  Mäkelä Venla  2003  HäUS  03A964  25 m  39.36  39.36   
42  266  Pulkkinen Lilja  2004  KoU  04A680  25 m  40.67  40.67   
43  407  Laine Lotta  2003  HäUS  03A604  25 m  44.75  44.75   
44  402  Kajander Alisa  2002  HäUS  02B167  25 m  50.07  50.07   
45  392  Walden Laura Katriina  1993  SWIM  93A588  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:24 
 
11_S
Laji 11, 50m Perhosuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
421  Reunanen Niklas  1998  HäUS  98A184  25 m  25.63  25.63   
329  Mokitchev Alexei  1994  LaUS  94A018  25 m  25.65  25.65   
311  Jämsä Kasper  1997  LaUS  97A109  25 m  26.72  26.72   
304  Hulkko Santeri  2000  LaUS  00A843  25 m  26.87  26.87   
428  Torkkel Timi  2001  HäUS  01A015  25 m  26.89  26.89   
245  Kärkkäinen Joona  1998  HeiI  98A909  25 m  27.14  27.14   
331  Mustonen Joonas  2001  LaUS  01A643  25 m  27.83  27.83   
365  Zimmermann Harry  2001  LaUS  01A148  25 m  27.99  27.99   
336  Pennanen Atte  2001  LaUS  01A161  25 m  28.47  28.47   
10  401  Hyvärinen Juha  1998  HäUS  98A057  25 m  28.49  28.49   
11  297  Haverinen Petteri  2001  LaUS  01B030  50 m  28.54  28.54   
12  447  Nihtilä Mikko  1985  AQUILA  85A161  25 m  28.86  28.86   
13  300  Helander Elmeri  2002  LaUS  02A238  25 m  29.17  29.17   
14  342  Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  25 m  29.31  29.31   
15  301  Helminen Aleksi  2001  LaUS  01A494  25 m  29.65  29.65   
16  248  Ridal Markus  2003  HeiI  03B078  25 m  29.70  29.70   
17  324  Leppänen Antti  2002  LaUS  02A243  25 m  29.82  29.82   
18  345  Romo Saku  2000  LaUS  00A504  25 m  29.94  29.94   
19  287  Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  25 m  30.05  30.05   
20  234  Tuomi Santeri  2001  HyUS  01A567  25 m  30.11  30.11   
21  359  Tsutsunen Roope  2002  LaUS  02A336  25 m  30.30  30.30   
22  335  Palvanen Eetu  2003  LaUS  03A507  25 m  30.43  30.43   
23  240  Sarkima Aarne  1999  TuUS  99B029  25 m  30.48  30.48   
24  270  Ursin Manu  2002  KoU  02A800  25 m  30.55  30.55   
25  410  Löyttyniemi Aapo  2001  HäUS  01B168  25 m  30.55  30.55   
26  302  Hoffren Otto  2002  LaUS  02A253  25 m  30.64  30.64   
27  230  Maaranen Akseli  2004  HyUS  04A834  25 m  30.94  30.94   
28  231  Maaranen Joonas  2004  HyUS  04A835  25 m  31.44  31.44   
29  262  Martikainen Risto  2003  KoU  03A605  25 m  31.50  31.50   
30  362  Uosukainen Lauri  2002  LaUS  02A568  25 m  31.50  31.50   
31  260  Lekander Joonatan  2002  KoU  02A674  25 m  31.77  31.77   
32  237  Korpikoski Pyry  1999  TuUS  99B123  25 m  31.95  31.95   
33  318  Koskinen Eetu  2002  LaUS  02A250  25 m  32.30  32.30   
34  284  Airas Julius  2003  LaUS  03A835  25 m  32.61  32.61   
35  256  Korhonen Janne  2003  KoU  03B139  25 m  32.84  32.84   
36  404  Kukkonen Lenni  2001  HäUS  01A961  25 m  33.39  33.39   
37  310  Isoranta Jonne  2003  LaUS  03A748  25 m  33.92  33.92   
38  306  Hyppönen Jesse  2004  LaUS  04A842  25 m  34.08  34.08   
39  427  Soini Akseli  2004  HäUS  04A562  25 m  34.90  34.90   
40  448  Ylä-Sahra Perttu  1994  Plaani  94A357  25 m  36.90  36.90   
41  317  Koskinen Aapo  2004  LaUS  04A115  25 m  37.12  37.12   
42  232  Nyman Alexander  2004  HyUS  04A275  25 m  38.92  38.92   
43  414  Nieminen Joonas  2003  HäUS  03A723  25 m  39.30  39.30   
44  291  Bortsov Egor  2004  LaUS  04B136  25 m  39.87  39.87   
45  412  Mäkelä Osmo  2004  HäUS  04A814  25 m  40.44  40.44   
46  397  Ahvonen Otto  2003  HäUS  03A671  50 m  42.50  42.50   
47  346  Ruban Antero  2004  LaUS  04B114  25 m  43.80  43.80   
48  251  Arveli Jeremias  2004  KoU  04B039  25 m  44.09  44.09   
49  429  Wiberg Eelis  2004  HäUS  04A788  50 m  51.15  51.15   
50  417  Pykälistö Luka  2004  HäUS  04A920  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:24 
 
12_S
Laji 12, 50m Selkäuinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
285  Ayarci Melek  1999  LaUS  99A045  25 m  29.03  29.03   
326  Lillman Essi-maria  2000  LaUS  00A057  25 m  30.29  30.29   
293  Bärlund Raakel  2001  LaUS  01A081  25 m  30.97  30.97   
265  Pulkkinen Jenna  2004  KoU  04A155  25 m  31.28  31.28   
449  Osanova Sofiia  2003  SDUSSHOR 3    25 m  31.39  31.39   
334  Paalanen Minttu  2003  LaUS  03A274  25 m  31.94  31.94   
236  Hinkka Sofia  2001  TuUS  01A852  25 m  32.16  32.16   
431  Virkkunen Selina Aleksandra  1997  HäUS  97A195  25 m  32.39  32.39   
292  Bruneau Julia  1999  LaUS  99A066  50 m  32.55  32.55   
10  295  Haapakoski Jemilia  2002  LaUS  02A236  25 m  32.58  32.58   
11  325  Liikonen Saana  2001  LaUS  01A705  50 m  32.64  32.64   
12  308  Hämäläinen Aino  2000  LaUS  00A469  25 m  33.02  33.02   
13  420  Reunanen Nea  2001  HäUS  01A298  25 m  33.10  33.10   
14  333  Ovaskainen Senni  2001  LaUS  01A093  25 m  33.19  33.19   
15  243  Välimaa Siiri  2002  TuUS  02A327  25 m  33.58  33.58   
16  363  Uuttu Vilma  2001  LaUS  01A432  25 m  33.73  33.73   
17  253  Hermonen Lotta  2004  KoU  04A405  25 m  34.04  34.04   
18  268  Sjöblom Jenna  2001  KoU  01A952  25 m  34.40  34.40   
19  403  Kilponen Sanni  2001  HäUS  01A145  25 m  34.53  34.53   
20  348  Sairanen Julia  2003  LaUS  03A868  25 m  34.91  34.91   
21  350  Salminen Janna  2003  LaUS  03A489  25 m  35.32  35.32   
22  332  Mustonen Nea  2004  LaUS  04A265  25 m  35.41  35.41   
23  430  Viitamäki Aada  2003  HäUS  03B051  25 m  35.48  35.48   
24  314  Kallinen Sohvi  2004  LaUS  04A222  50 m  35.81  35.81   
25  327  Lindström Venla  2004  LaUS  04A263  25 m  36.35  36.35   
26  303  Hokkanen Emilia  2003  LaUS  03A503  25 m  36.50  36.50   
27  343  Romo Julia  2003  LaUS  03A094  25 m  36.93  36.93   
28  226  Guljajeva Vlada  2004  HyUS  04A365  25 m  37.03  37.03   
29  413  Mäkelä Venla  2003  HäUS  03A964  25 m  37.27  37.27   
30  422  Riikonen Hanni  2002  HäUS  02A632  25 m  37.46  37.46   
31  360  Tuokko Vilma  2002  LaUS  02A414  25 m  37.80  37.80   
32  398  Ekroos Erin  2002  HäUS  02B006  25 m  38.30  38.30   
33  395  Ahti Peppi-stiina  2003  HäUS  03A921  25 m  38.84  38.84   
34  259  Laitala Noora  2003  KoU  03B201  50 m  38.96  38.96   
35  400  Hieto Silja  2003  HäUS  03A995  25 m  39.23  39.23   
36  261  Lonka Matilda  2003  KoU  03A814  25 m  39.61  39.61   
37  263  Mäkinen Milja  2004  KoU  04A192  25 m  39.82  39.82   
38  229  Kuisma Tiia  2003  HyUS  03A412  25 m  40.08  40.08   
39  228  Kuisma Susanna  2003  HyUS  03A414  25 m  40.32  40.32   
40  407  Laine Lotta  2003  HäUS  03A604  25 m  40.98  40.98   
41  269  Toikka Senni  2003  KoU  03A663  50 m  41.52  41.52   
42  267  Raitio Inka  2004  KoU  04A303  25 m  41.57  41.57   
43  242  Syvänne Elina  2004  TuUS  04A343  25 m  42.31  42.31   
44  419  Reinonen Siiri  2004  HäUS  04A278  50 m  42.61  42.61   
45  402  Kajander Alisa  2002  HäUS  02B167  25 m  47.81  47.81   
46  257  Koukkari Noora  2004  KoU  04A497  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:24 
 
13_S
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
421  Reunanen Niklas  1998  HäUS  98A184  25 m  26.18  26.18   
297  Haverinen Petteri  2001  LaUS  01B030  25 m  26.85  26.85   
311  Jämsä Kasper  1997  LaUS  97A109  25 m  27.98  27.98   
455  Gramén Isak  2001  Cetus  01B058  25 m  28.39  28.39   
304  Hulkko Santeri  2000  LaUS  00A843  25 m  29.58  29.58   
428  Torkkel Timi  2001  HäUS  01A015  25 m  29.59  29.59   
365  Zimmermann Harry  2001  LaUS  01A148  25 m  29.78  29.78   
262  Martikainen Risto  2003  KoU  03A605  25 m  30.46  30.46   
255  Kleimola Ossi  2001  KoU  01A663  25 m  30.68  30.68   
10  336  Pennanen Atte  2001  LaUS  01A161  25 m  31.42  31.42   
11  345  Romo Saku  2000  LaUS  00A504  25 m  31.48  31.48   
12  331  Mustonen Joonas  2001  LaUS  01A643  25 m  31.51  31.51   
13  301  Helminen Aleksi  2001  LaUS  01A494  25 m  31.82  31.82   
14  239  Rahikainen Juuso  2003  TuUS  03A265  25 m  32.06  32.06   
15  359  Tsutsunen Roope  2002  LaUS  02A336  25 m  32.39  32.39   
16  362  Uosukainen Lauri  2002  LaUS  02A568  25 m  32.93  32.93   
17  335  Palvanen Eetu  2003  LaUS  03A507  25 m  33.00  33.00   
18  302  Hoffren Otto  2002  LaUS  02A253  25 m  33.02  33.02   
19  235  Äijälä Onni  2004  HyUS  04A344  25 m  33.11  33.11   
20  230  Maaranen Akseli  2004  HyUS  04A834  25 m  33.49  33.49   
21  231  Maaranen Joonas  2004  HyUS  04A835  25 m  33.93  33.93   
22  287  Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  25 m  34.30  34.30   
23  318  Koskinen Eetu  2002  LaUS  02A250  25 m  34.31  34.31   
24  256  Korhonen Janne  2003  KoU  03B139  25 m  34.84  34.84   
25  450  Dorofeev Grigory  2003  SDUSSHOR 3    25 m  35.12  35.12   
26  342  Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  50 m  35.15  35.15   
27  284  Airas Julius  2003  LaUS  03A835  25 m  36.32  36.32   
28  410  Löyttyniemi Aapo  2001  HäUS  01B168  25 m  36.55  36.55   
29  310  Isoranta Jonne  2003  LaUS  03A748  25 m  36.88  36.88   
30  412  Mäkelä Osmo  2004  HäUS  04A814  25 m  36.92  36.92   
31  427  Soini Akseli  2004  HäUS  04A562  25 m  37.11  37.11   
32  404  Kukkonen Lenni  2001  HäUS  01A961  25 m  37.26  37.26   
33  300  Helander Elmeri  2002  LaUS  02A238  50 m  37.43  37.43   
34  317  Koskinen Aapo  2004  LaUS  04A115  25 m  37.57  37.57   
35  232  Nyman Alexander  2004  HyUS  04A275  25 m  37.77  37.77   
36  260  Lekander Joonatan  2002  KoU  02A674  50 m  38.58  38.58   
37  397  Ahvonen Otto  2003  HäUS  03A671  25 m  39.60  39.60   
38  306  Hyppönen Jesse  2004  LaUS  04A842  50 m  39.65  39.65   
39  291  Bortsov Egor  2004  LaUS  04B136  50 m  40.05  40.05   
40  346  Ruban Antero  2004  LaUS  04B114  25 m  44.85  44.85   
41  448  Ylä-Sahra Perttu  1994  Plaani  94A357  50 m  45.99  45.99   
42  414  Nieminen Joonas  2003  HäUS  03A723  25 m  46.64  46.64   
43  429  Wiberg Eelis  2004  HäUS  04A788  25 m  46.91  46.91   
44  417  Pykälistö Luka  2004  HäUS  04A920  50 m  50.43  50.43   
45  324  Leppänen Antti  2002  LaUS  02A243  25 m       
46  401  Hyvärinen Juha  1998  HäUS  98A057  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:24 
 
14_S
Laji 14, 50m Rintauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
326  Lillman Essi-maria  2000  LaUS  00A057  25 m  33.52  33.52   
292  Bruneau Julia  1999  LaUS  99A066  25 m  34.58  34.58   
285  Ayarci Melek  1999  LaUS  99A045  25 m  34.71  34.71   
314  Kallinen Sohvi  2004  LaUS  04A222  25 m  34.73  34.73   
308  Hämäläinen Aino  2000  LaUS  00A469  25 m  34.92  34.92   
265  Pulkkinen Jenna  2004  KoU  04A155  25 m  34.95  34.95   
293  Bärlund Raakel  2001  LaUS  01A081  25 m  35.32  35.32   
348  Sairanen Julia  2003  LaUS  03A868  25 m  36.17  36.17   
325  Liikonen Saana  2001  LaUS  01A705  25 m  36.76  36.76   
10  295  Haapakoski Jemilia  2002  LaUS  02A236  25 m  37.62  37.62   
11  363  Uuttu Vilma  2001  LaUS  01A432  25 m  38.01  38.01   
12  226  Guljajeva Vlada  2004  HyUS  04A365  25 m  38.14  38.14   
13  422  Riikonen Hanni  2002  HäUS  02A632  25 m  38.26  38.26   
14  303  Hokkanen Emilia  2003  LaUS  03A503  25 m  38.40  38.40   
15  395  Ahti Peppi-stiina  2003  HäUS  03A921  25 m  38.61  38.61   
16  419  Reinonen Siiri  2004  HäUS  04A278  25 m  38.77  38.77   
17  236  Hinkka Sofia  2001  TuUS  01A852  25 m  39.25  39.25   
18  398  Ekroos Erin  2002  HäUS  02B006  25 m  39.31  39.31   
19  259  Laitala Noora  2003  KoU  03B201  25 m  39.36  39.36   
20  241  Sinivuori Maari  2001  TuUS  01A354  25 m  39.68  39.68   
21  261  Lonka Matilda  2003  KoU  03A814  25 m  39.72  39.72   
22  332  Mustonen Nea  2004  LaUS  04A265  25 m  39.89  39.89   
23  360  Tuokko Vilma  2002  LaUS  02A414  25 m  39.89  39.89   
24  263  Mäkinen Milja  2004  KoU  04A192  25 m  40.05  40.05   
25  333  Ovaskainen Senni  2001  LaUS  01A093  25 m  40.33  40.33   
26  403  Kilponen Sanni  2001  HäUS  01A145  25 m  40.75  40.75   
27  257  Koukkari Noora  2004  KoU  04A497  25 m  40.81  40.81   
28  420  Reunanen Nea  2001  HäUS  01A298  25 m  40.97  40.97   
29  350  Salminen Janna  2003  LaUS  03A489  25 m  41.19  41.19   
30  334  Paalanen Minttu  2003  LaUS  03A274  25 m  41.28  41.28   
31  228  Kuisma Susanna  2003  HyUS  03A414  25 m  41.29  41.29   
32  253  Hermonen Lotta  2004  KoU  04A405  25 m  41.48  41.48   
33  327  Lindström Venla  2004  LaUS  04A263  25 m  42.13  42.13   
34  267  Raitio Inka  2004  KoU  04A303  25 m  42.15  42.15   
35  343  Romo Julia  2003  LaUS  03A094  25 m  42.37  42.37   
36  238  Koskinen Siiri  2002  TuUS  02A806  25 m  42.53  42.53   
37  384  Kaksonen Laura  2004  VoVi  04B198  25 m  42.81  42.81   
38  383  Hirvonen Kerttu  2002  VoVi  02B196  25 m  43.30  43.30   
39  400  Hieto Silja  2003  HäUS  03A995  25 m  44.68  44.68   
40  430  Viitamäki Aada  2003  HäUS  03B051  50 m  44.84  44.84   
41  242  Syvänne Elina  2004  TuUS  04A343  25 m  47.45  47.45   
42  407  Laine Lotta  2003  HäUS  03A604  25 m  47.66  47.66   
43  402  Kajander Alisa  2002  HäUS  02B167  25 m  48.87  48.87   
44  413  Mäkelä Venla  2003  HäUS  03A964  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:24 
 
15_S
Laji 15, 50m Rintauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
401  Hyvärinen Juha  1998  HäUS  98A057  25 m  29.10  29.10   
421  Reunanen Niklas  1998  HäUS  98A184  25 m  29.70  29.70   
365  Zimmermann Harry  2001  LaUS  01A148  25 m  29.90  29.90   
336  Pennanen Atte  2001  LaUS  01A161  25 m  30.04  30.04   
311  Jämsä Kasper  1997  LaUS  97A109  25 m  30.26  30.26   
428  Torkkel Timi  2001  HäUS  01A015  25 m  30.99  30.99   
301  Helminen Aleksi  2001  LaUS  01A494  25 m  31.18  31.18   
297  Haverinen Petteri  2001  LaUS  01B030  25 m  31.39  31.39   
324  Leppänen Antti  2002  LaUS  02A243  25 m  31.96  31.96   
10  455  Gramén Isak  2001  Cetus  01B058  25 m  32.95  32.95   
11  342  Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  25 m  33.27  33.27   
12  304  Hulkko Santeri  2000  LaUS  00A843  25 m  34.10  34.10   
13  318  Koskinen Eetu  2002  LaUS  02A250  25 m  34.13  34.13   
14  331  Mustonen Joonas  2001  LaUS  01A643  25 m  34.21  34.21   
15  230  Maaranen Akseli  2004  HyUS  04A834  25 m  34.80  34.80   
16  231  Maaranen Joonas  2004  HyUS  04A835  25 m  34.80  34.80   
17  345  Romo Saku  2000  LaUS  00A504  25 m  35.21  35.21   
18  234  Tuomi Santeri  2001  HyUS  01A567  25 m  35.88  35.88   
19  306  Hyppönen Jesse  2004  LaUS  04A842  25 m  36.17  36.17   
20  359  Tsutsunen Roope  2002  LaUS  02A336  25 m  36.62  36.62   
21  410  Löyttyniemi Aapo  2001  HäUS  01B168  25 m  36.62  36.62   
22  404  Kukkonen Lenni  2001  HäUS  01A961  25 m  36.65  36.65   
23  397  Ahvonen Otto  2003  HäUS  03A671  25 m  36.72  36.72   
24  362  Uosukainen Lauri  2002  LaUS  02A568  50 m  36.93  36.93   
25  302  Hoffren Otto  2002  LaUS  02A253  25 m  37.03  37.03   
26  335  Palvanen Eetu  2003  LaUS  03A507  25 m  37.14  37.14   
27  260  Lekander Joonatan  2002  KoU  02A674  25 m  37.61  37.61   
28  300  Helander Elmeri  2002  LaUS  02A238  25 m  37.94  37.94   
29  317  Koskinen Aapo  2004  LaUS  04A115  25 m  37.95  37.95   
30  287  Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  25 m  37.96  37.96   
31  450  Dorofeev Grigory  2003  SDUSSHOR 3    25 m  38.34  38.34   
32  256  Korhonen Janne  2003  KoU  03B139  25 m  38.67  38.67   
33  284  Airas Julius  2003  LaUS  03A835  25 m  38.74  38.74   
34  310  Isoranta Jonne  2003  LaUS  03A748  25 m  39.71  39.71   
35  346  Ruban Antero  2004  LaUS  04B114  25 m  39.90  39.90   
36  247  Nylund Eemeli  2003  HeiI  03A915  25 m  40.91  40.91   
37  232  Nyman Alexander  2004  HyUS  04A275  25 m  42.83  42.83   
38  448  Ylä-Sahra Perttu  1994  Plaani  94A357  50 m  44.13  44.13   
39  273  Virtanen Simo  2004  KoU  04A913  25 m  45.92  45.92   
40  417  Pykälistö Luka  2004  HäUS  04A920  25 m  46.42  46.42   
41  291  Bortsov Egor  2004  LaUS  04B136  50 m  47.12  47.12   
42  414  Nieminen Joonas  2003  HäUS  03A723  25 m  47.94  47.94   
43  427  Soini Akseli  2004  HäUS  04A562  25 m  48.94  48.94   
44  429  Wiberg Eelis  2004  HäUS  04A788  25 m  58.31  58.31   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:24 
 
16_S
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
292  Bruneau Julia  1999  LaUS  99A066  25 m  25.23  25.23   
246  Kärkkäinen Kiia  2003  HeiI  03A235  25 m  26.88  26.88   
325  Liikonen Saana  2001  LaUS  01A705  25 m  27.11  27.11   
326  Lillman Essi-maria  2000  LaUS  00A057  25 m  27.34  27.34   
285  Ayarci Melek  1999  LaUS  99A045  25 m  27.41  27.41   
308  Hämäläinen Aino  2000  LaUS  00A469  25 m  27.54  27.54   
363  Uuttu Vilma  2001  LaUS  01A432  25 m  27.56  27.56   
293  Bärlund Raakel  2001  LaUS  01A081  25 m  27.57  27.57   
265  Pulkkinen Jenna  2004  KoU  04A155  25 m  27.65  27.65   
10  348  Sairanen Julia  2003  LaUS  03A868  25 m  27.91  27.91   
11  420  Reunanen Nea  2001  HäUS  01A298  25 m  28.13  28.13   
12  295  Haapakoski Jemilia  2002  LaUS  02A236  25 m  28.33  28.33   
13  334  Paalanen Minttu  2003  LaUS  03A274  25 m  28.62  28.62   
14  253  Hermonen Lotta  2004  KoU  04A405  25 m  29.08  29.08   
15  403  Kilponen Sanni  2001  HäUS  01A145  25 m  29.29  29.29   
16  430  Viitamäki Aada  2003  HäUS  03B051  25 m  29.31  29.31   
17  268  Sjöblom Jenna  2001  KoU  01A952  25 m  29.37  29.37   
18  327  Lindström Venla  2004  LaUS  04A263  25 m  29.41  29.41   
19  259  Laitala Noora  2003  KoU  03B201  25 m  29.45  29.45   
20  314  Kallinen Sohvi  2004  LaUS  04A222  50 m  29.46  29.46   
21  395  Ahti Peppi-stiina  2003  HäUS  03A921  25 m  29.58  29.58   
22  236  Hinkka Sofia  2001  TuUS  01A852  25 m  29.77  29.77   
23  431  Virkkunen Selina Aleksandra  1997  HäUS  97A195  25 m  29.84  29.84   
24  333  Ovaskainen Senni  2001  LaUS  01A093  25 m  29.95  29.95   
25  449  Osanova Sofiia  2003  SDUSSHOR 3    25 m  29.97  29.97   
26  263  Mäkinen Milja  2004  KoU  04A192  25 m  30.07  30.07   
27  243  Välimaa Siiri  2002  TuUS  02A327  25 m  30.21  30.21   
28  241  Sinivuori Maari  2001  TuUS  01A354  25 m  30.36  30.36   
29  238  Koskinen Siiri  2002  TuUS  02A806  25 m  30.38  30.38   
30  398  Ekroos Erin  2002  HäUS  02B006  25 m  30.44  30.44   
31  332  Mustonen Nea  2004  LaUS  04A265  25 m  30.75  30.75   
32  343  Romo Julia  2003  LaUS  03A094  25 m  31.15  31.15   
33  350  Salminen Janna  2003  LaUS  03A489  25 m  31.17  31.17   
34  226  Guljajeva Vlada  2004  HyUS  04A365  25 m  31.18  31.18   
35  360  Tuokko Vilma  2002  LaUS  02A414  25 m  31.25  31.25   
36  422  Riikonen Hanni  2002  HäUS  02A632  25 m  31.31  31.31   
37  413  Mäkelä Venla  2003  HäUS  03A964  25 m  31.68  31.68   
38  269  Toikka Senni  2003  KoU  03A663  25 m  31.77  31.77   
39  229  Kuisma Tiia  2003  HyUS  03A412  25 m  31.85  31.85   
40  419  Reinonen Siiri  2004  HäUS  04A278  25 m  31.96  31.96   
41  261  Lonka Matilda  2003  KoU  03A814  25 m  31.99  31.99   
42  303  Hokkanen Emilia  2003  LaUS  03A503  25 m  32.21  32.21   
43  384  Kaksonen Laura  2004  VoVi  04B198  25 m  32.66  32.66   
44  400  Hieto Silja  2003  HäUS  03A995  25 m  33.23  33.23   
45  383  Hirvonen Kerttu  2002  VoVi  02B196  25 m  33.50  33.50   
46  266  Pulkkinen Lilja  2004  KoU  04A680  25 m  33.64  33.64   
47  242  Syvänne Elina  2004  TuUS  04A343  25 m  33.77  33.77   
48  228  Kuisma Susanna  2003  HyUS  03A414  25 m  34.47  34.47   
49  407  Laine Lotta  2003  HäUS  03A604  25 m  34.52  34.52   
50  402  Kajander Alisa  2002  HäUS  02B167  25 m  36.04  36.04   
51  392  Walden Laura Katriina  1993  SWIM  93A588  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:24 
 
17_S
Laji 17, 50m Vapaauinti Miehet 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
421  Reunanen Niklas  1998  HäUS  98A184  25 m  23.76  23.76   
297  Haverinen Petteri  2001  LaUS  01B030  25 m  24.07  24.07   
245  Kärkkäinen Joona  1998  HeiI  98A909  25 m  24.45  24.45   
428  Torkkel Timi  2001  HäUS  01A015  25 m  24.46  24.46   
331  Mustonen Joonas  2001  LaUS  01A643  25 m  24.48  24.48   
304  Hulkko Santeri  2000  LaUS  00A843  25 m  24.78  24.78   
311  Jämsä Kasper  1997  LaUS  97A109  25 m  25.26  25.26   
447  Nihtilä Mikko  1985  AQUILA  85A161  25 m  25.36  25.36   
255  Kleimola Ossi  2001  KoU  01A663  25 m  25.46  25.46   
10  301  Helminen Aleksi  2001  LaUS  01A494  25 m  25.90  25.90   
11  324  Leppänen Antti  2002  LaUS  02A243  50 m  26.02  26.02   
12  401  Hyvärinen Juha  1998  HäUS  98A057  25 m  26.26  26.26   
13  365  Zimmermann Harry  2001  LaUS  01A148  25 m  26.34  26.34   
14  239  Rahikainen Juuso  2003  TuUS  03A265  25 m  26.45  26.45   
15  270  Ursin Manu  2002  KoU  02A800  25 m  26.68  26.68   
16  342  Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  25 m  26.68  26.68   
17  455  Gramén Isak  2001  Cetus  01B058  25 m  26.77  26.77   
18  336  Pennanen Atte  2001  LaUS  01A161  25 m  26.91  26.91   
19  345  Romo Saku  2000  LaUS  00A504  25 m  26.99  26.99   
20  262  Martikainen Risto  2003  KoU  03A605  25 m  27.08  27.08   
21  248  Ridal Markus  2003  HeiI  03B078  25 m  27.34  27.34   
22  318  Koskinen Eetu  2002  LaUS  02A250  25 m  27.91  27.91   
23  302  Hoffren Otto  2002  LaUS  02A253  25 m  27.92  27.92   
24  310  Isoranta Jonne  2003  LaUS  03A748  25 m  28.03  28.03   
25  230  Maaranen Akseli  2004  HyUS  04A834  50 m  28.06  28.06   
26  234  Tuomi Santeri  2001  HyUS  01A567  25 m  28.13  28.13   
27  329  Mokitchev Alexei  1994  LaUS  94A018  25 m  28.24  28.24   
28  359  Tsutsunen Roope  2002  LaUS  02A336  25 m  28.26  28.26   
29  231  Maaranen Joonas  2004  HyUS  04A835  25 m  28.27  28.27   
30  335  Palvanen Eetu  2003  LaUS  03A507  25 m  28.29  28.29   
31  256  Korhonen Janne  2003  KoU  03B139  25 m  28.33  28.33   
32  284  Airas Julius  2003  LaUS  03A835  25 m  28.38  28.38   
33  450  Dorofeev Grigory  2003  SDUSSHOR 3    25 m  28.45  28.45   
34  240  Sarkima Aarne  1999  TuUS  99B029  25 m  28.54  28.54   
35  260  Lekander Joonatan  2002  KoU  02A674  25 m  28.60  28.60   
36  300  Helander Elmeri  2002  LaUS  02A238  25 m  28.68  28.68   
37  235  Äijälä Onni  2004  HyUS  04A344  25 m  28.82  28.82   
38  287  Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  25 m  28.83  28.83   
39  237  Korpikoski Pyry  1999  TuUS  99B123  25 m  28.94  28.94   
40  362  Uosukainen Lauri  2002  LaUS  02A568  25 m  29.20  29.20   
41  247  Nylund Eemeli  2003  HeiI  03A915  25 m  29.30  29.30   
42  306  Hyppönen Jesse  2004  LaUS  04A842  25 m  29.39  29.39   
43  410  Löyttyniemi Aapo  2001  HäUS  01B168  25 m  29.39  29.39   
44  404  Kukkonen Lenni  2001  HäUS  01A961  25 m  30.34  30.34   
45  317  Koskinen Aapo  2004  LaUS  04A115  25 m  30.48  30.48   
46  397  Ahvonen Otto  2003  HäUS  03A671  25 m  31.13  31.13   
47  232  Nyman Alexander  2004  HyUS  04A275  25 m  31.78  31.78   
48  346  Ruban Antero  2004  LaUS  04B114  25 m  32.67  32.67   
49  427  Soini Akseli  2004  HäUS  04A562  50 m  32.79  32.79   
50  291  Bortsov Egor  2004  LaUS  04B136  50 m  32.82  32.82   
51  412  Mäkelä Osmo  2004  HäUS  04A814  25 m  32.90  32.90   
52  448  Ylä-Sahra Perttu  1994  Plaani  94A357  50 m  33.59  33.59   
53  417  Pykälistö Luka  2004  HäUS  04A920  25 m  33.62  33.62   
54  414  Nieminen Joonas  2003  HäUS  03A723  25 m  37.21  37.21   
55  429  Wiberg Eelis  2004  HäUS  04A788  25 m  37.86  37.86   
56  273  Virtanen Simo  2004  KoU  04A913  25 m  38.83  38.83   
57  251  Arveli Jeremias  2004  KoU  04B039  25 m  40.56  40.56   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:24 
 
18_S
Laji 18, 4X50m Sekauinti Seka 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
451  Laus Seka 1  1918  LaUS    25 m  1:52.53  1:52.53   
452  Laus Seka 2  1918  LaUS    25 m  1:54.63  1:54.63   
453  Laus Seka 3  1918  LaUS    25 m  1:56.79  1:56.79   
454  Laus Seka 4  1918  LaUS    25 m  2:00.68  2:00.68   
366  Laus 1  2003  LaUS    25 m  2:03.95  2:03.95   
368  Laus 2  2003  LaUS    25 m  2:08.60  2:08.60   
275  Kou Seka [2004]  2004  KoU    25 m  2:09.35  2:09.35   
274  Kou Seka N&m  1991  KoU    25 m  2:11.96  2:11.96   
370  Laus 3  2003  LaUS    25 m  2:14.85  2:14.85   
10  433  Häus Chilit 1  2003  HäUS    25 m  2:19.90  2:19.90   
11  372  Laus 4  2003  LaUS    25 m  2:24.30  2:24.30   
12  434  Häus Chilit 2  2003  HäUS    25 m  2:28.93  2:28.93   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Lahden Uimaseura  Tulostusaika  18:24 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare