2018-08-15   07:26:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Färsingadoppet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Färsingadoppet 2018
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018
90 100m Frisim Herrar 12-12
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 172 Emil Wannem Simklubben Laxen 2006 AG8906 25m 1:05.77
2 604 Jakob Nikolai Haldan Lyngby Svømmeklub 2006 0609AC 25m 1:07.41
3 661 Rasmus Bønsøe SVØM Korsør 2006 0669AG 25m 1:08.43
4 532 Toke Olsen VAT Copenhagen-MK31 2006 0685AF 50m 1:09.07
5 149 Jonah Hullegård Simklubben Laxen 2006 AN1306 25m 1:09.25
6 359 Alexander Ljungdahl SK Stimmet 2006 AI0306 25m 1:09.47
7 567 Victor Møller Klitgaard Helsinge Svømmeklub 2006 0691AE 50m 1:09.84
8 473 Viktor Bernstein Hvidovre Svømme Klub 25m 1:10.31
2006
9 49 Viggo Holst Helsingborgs Simsällskap 2006 AI0106 25m 1:10.75
10 252 Filip Lönnerfors Simklubben Poseidon 2006 AK4906 25m 1:13.35
11 210 Axel Carlius Simklubben Poseidon 2006 AC4906 25m 1:13.40
12 220 David Hagander Simklubben Poseidon 2006 AL7706 25m 1:14.51
13 594 Mads Emil Christiansen Lyngby Svømmeklub 2006 0611AH 50m 1:15.82
14 554 Lasse S. Frederiksen Helsinge Svømmeklub 2006 0617AI 50m 1:15.94
15 164 Georgie Reljanovic Simklubben Laxen 2006 AN6506 50m 1:16.44
16 184 Vincent Johnson Osby Simsällskap 25m 1:16.72
2006 AD3506
17 569 Nicklas Kolt Købsted Helsinge Svømmeklub 2006 0601AG 50m 1:17.23
18 460 Anton Nordström Kiviks Simklubb 2006 AA8906 25m 1:17.43
19 57 Melvin Losvall Helsingborgs Simsällskap 25m 1:17.45
2006 AM2906
20 397 Rasmus Mårtensson Simklubben Triton 2006 AF1306 25m 1:18.29
21 515 Asbjørn Brandt-Lassen VAT Copenhagen-MK31 2006 0631AH 25m 1:18.64
22 484 Marco Gundel Harmens Hvidovre Svømme Klub 2006 0669AC 50m 1:18.93
23 224 Jacob Hansson Simklubben Poseidon 2006 AF3506 25m 1:18.97
24 74 Elias Albrektsson Simsällskapet Iden 2006 AF4706 25m 1:19.97
25 186 Erik Moberg Osby Simsällskap 2006 AD3106 25m 1:20.17
26 481 Mathias Bidsted Hansen Hvidovre Svømme Klub 2006 0673AE 50m 1:22.64
27 498 Asbjørn Nybroe Hvidovre Svømme Klub 50m 1:23.43
2006 0683AC
28 191 Oscar Nord Osby Simsällskap 2006 AE5506 25m 1:24.44
29 79 Theo Karlsson Simsällskapet Iden 2006 AF3706 25m 1:24.58
30 378 Jonathan Olofsson Simklubben Sydsim 2006 AE5906 25m 1:25.76
31 530 Sebastian Nymark-Jensen VAT Copenhagen-MK31 2006 25m 1:25.91
32 240 Pierrick Lagoguez Simklubben Poseidon 2006 AF6506 25m 1:26.77
33 227 Marius Holmberg Simklubben Poseidon 2006 AJ5906 25m 1:27.68
34 605 Marcus Hammergart Lyngby Svømmeklub 2006 0649AG 25m 1:28.04
35 606 Alexander Hartvigsen Lyngby Svømmeklub 2006 0661AL 25m 1:28.65
36 437 Markus Kanth Falkenbergs Simklubb 2006 AN3306 50m 1:29.04
37 363 Samuel Nilsson SK Stimmet 2006 AE3906 25m 1:30.50
38 529 Kalle Hannibal Nielsen VAT Copenhagen-MK31 25m 1:38.54
2006 0665AF
39 556 Tobias Frederiksen Helsinge Svømmeklub 2006 0657AC 50m EFT
2018-06-17 08:49:30 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner