2018-08-15   07:27:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Färsingadoppet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Färsingadoppet 2018
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018
85 100m Bröstsim Damer 15-99
Sponsor: Hyrmaskiner
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 535 Josefine B. Pedersen VAT Copenhagen-MK31 1999 9928AB 25m 1:06.40
2 202 Hanna Bergman Simklubben Poseidon 2001 AF9601 25m 1:11.30
3 233 Sara Jendbro Simklubben Poseidon 25m 1:11.96
2000 BA7800
4 201 Olivia Berglund Simklubben Poseidon 1998 AR9898 25m 1:12.00
5 346 Olga Schubert Sjöbo Simsällskap 2000 AK2800 25m 1:15.85
6 352 Sofia Stålnacke Sjöbo Simsällskap 2001 AT7801 25m 1:16.15
7 239 Mary Lagoguez Simklubben Poseidon 2001 BD9801 25m 1:16.21
8 387 Siri Bokander Simklubben Triton 2003 BF8403 25m 1:17.11
9 17 Thea Dahlqvist Simklubben Hajen 2003 AR4603 25m 1:17.26
10 88 Disa Gladher Karlskrona Simsällskap 2002 AA2202 25m 1:17.92
11 302 Tova Nilsson S71 25m 1:19.33
2002 AC0202
12 203 Boel Bergquist Simklubben Poseidon 2003 BI2803 25m 1:20.25
13 85 Tufva Alexandersson Karlskrona Simsällskap 2002 AV9202 25m 1:25.59
14 367 Kinga Szczesniak SK Stimmet 25m 1:26.32
2001 AL5801
15 244 Alma Lindberg Simklubben Poseidon 2002 AQ4202 25m 1:27.09
16 319 Emmy Johnsson Sjöbo Simsällskap 2001 AT6801 25m 1:27.36
17 264 Ditte Oredsson Simklubben Poseidon 2003 AM9403 25m 1:27.37
18 93 Tove Lindén Karlskrona Simsällskap 2002 AH8702 25m 1:29.57
19 95 Aurora Nilsson Karlskrona Simsällskap 2002 AL9602 25m 1:30.00
20 681 Maja Marie Elmgreen Helsinge Svømmeklub 2003 0376AE 50m 1:30.05
21 4 Alexandra Petersen Simsällskapet Delfin 2003 AC1803 25m 1:30.71
22 208 Emma Bontidean Simklubben Poseidon 25m 1:31.79
2003 AW1803
23 679 Madeleine Thornsen SVØM Korsør 2001 0108AQ 25m 1:34.56
24 433 Maja Feldhusen Falkenbergs Simklubb 2003 AP0803 25m 1:35.64
25 345 Sabina Rosengren Sjöbo Simsällskap 2003 AV1803 25m 1:35.68
26 432 Ebba Davidsson Falkenbergs Simklubb 2003 AW1603 25m 1:36.95
27 643 Rebecca Andersen Rønne Svømme Klub 2003 0304AW 25m 1:38.66
28 189 Lina Nilsson Osby Simsällskap 2002 AN5802 25m 1:39.12
29 156 Cazzandra Lindblad Simklubben Laxen 2003 AQ5803 25m 1:39.30
30 355 Moa Fagerström SK Stimmet 25m 1:40.95
2003 AN4803
31 98 Astrid Nyblom Karlskrona Simsällskap 2002 AV6402 25m 1:41.59
2018-06-14 20:19:58 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner