2018-10-20   04:20:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Färsingadoppet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Färsingadoppet 2018
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018
73 50m Fjärilsim Damer 00-10
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 425 Alma Gummesson Föreningen Österlen Sim 2008 AG1808 25m 43.85
2 588 Wilma Berg Lyngby Svømmeklub 2008 0868AD 25m 43.90
3 374 Philippa Lindgren Simklubben Sydsim 2008 AD2408 25m 44.46
4 19 Anna Gutenwik Simklubben Hajen 2008 AC5808 25m 46.22
5 179 Ellen Bernhardsson Osby Simsällskap 2008 AB7408 25m 49.64
6 300 Amilia Hart S71 2008 AC6808 25m 50.56
7 624 Ida Mathiesen Lyngby Svømmeklub 2008 0876AK 25m 54.76
8 449 Alicia Olsson Trelleborg Sim 25m 56.72
2008 AC2608
9 185 Signe Malmberg Osby Simsällskap 2008 AB6408 25m 58.71
10 626 Emma Mollerup Lyngby Svømmeklub 2009 0974AE 25m 1:02.77
11 620 Caroline Madsen Lyngby Svømmeklub 2009 0934AE 25m 1:04.54
12 641 Sophia Zøllner Lyngby Svømmeklub 2008 0874AA 50m 1:06.50
13 602 Karen Sander Fotland Lyngby Svømmeklub 2009 0984AE 25m 1:07.72
14 596 Galina Duric Lyngby Svømmeklub 2008 0886AK 25m 1:09.06
15 190 Ella Nord Osby Simsällskap 2009 AC9609 25m 1:11.43
16 600 Ellen Fenger Lyngby Svømmeklub 25m 1:12.53
2009 0992AF
17 599 Cirkeline Feldt-Sørensen Lyngby Svømmeklub 2010 1042AC 25m 1:25.60
18 219 Ebba Eriksson Simklubben Poseidon 2008 AK0808 50m
19 639 Maria Weiste Lyngby Svømmeklub 50m
2009 0978AA
20 360 Gabriella Ljungdahl SK Stimmet 2008 AB8408 50m
21 631 Sofie Ross Lyngby Svømmeklub 2008 0802AE 50m
22 614 Caroline Toftelund Larsen Lyngby Svømmeklub 2008 0866AK 50m
23 434 Alva Gustafsson Falkenbergs Simklubb 2009 AA5809 50m
24 583 Maria Holstein Arnesen Lyngby Svømmeklub 2010 1032AC 50m
25 609 Freja Itenov Lyngby Svømmeklub 2008 0808AK 50m
26 364 Signe Nilsson SK Stimmet 2008 AB9408 50m
27 259 Isabella Nilsson Simklubben Poseidon 50m
2008 AT6408
28 684 Rebecca Ericsson Simsällskapet Iden 2009 AI0409 50m EFT
29 330 Vilda Larsson Sjöbo Simsällskap 2008 AJ0408 50m
30 590 Sara Kjær Bollesen Lyngby Svømmeklub 2008 0888AD 50m
31 636 Ellen-Mai Teilmann Lyngby Svømmeklub 2009 0964AE 50m
32 625 Kamille Drejer Mikkelsen Lyngby Svømmeklub 2009 0944AE 50m
33 204 Hennie Bergquist Simklubben Poseidon 2008 AJ5808 50m
34 427 Alma Persson Föreningen Österlen Sim 2008 AG2808 50m
35 448 Ella Knutsson Trelleborg Sim 2009 AG0809 50m
36 585 Mathilde Juul Bay Lyngby Svømmeklub 2008 0898AD 50m
37 608 Laura Emilie Hoegh Lyngby Svømmeklub 2008 0896AK 50m
38 635 Ella Simonsgaard Lyngby Svømmeklub 50m
2008 0832AE
2018-06-14 20:19:55 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner