2018-06-22   22:33:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Färsingadoppet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Färsingadoppet 2018
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018
65 100m Ryggsim Damer 13-13
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 455 Alicia Sjögren Trelleborg Sim 2005 AA8205 25m 1:09.10
2 183 Elina Holgersson Osby Simsällskap 2005 AF6605 25m 1:11.34
3 92 Siri Lindén Karlskrona Simsällskap 2005 AF2205 25m 1:12.90
4 534 Hannah B. Pedersen VAT Copenhagen-MK31 2005 0574AD 25m 1:13.73
5 445 Erma   Duratovic Trelleborg Sim 2005 AP2205 25m 1:13.84
6 383 Zinna Bengtsson Nimander Simklubben Triton 2005 AD1405 25m 1:14.37
7 194 Selma Seipp Osby Simsällskap 2005 AC6605 25m 1:16.11
8 678 Elida Thornsen SVØM Korsør 25m 1:17.46
2005 0528AA
9 518 Filippa Eiler VAT Copenhagen-MK31 2005 0588AI 25m 1:19.52
10 198 Johanna Andersson Medhanie Simklubben Poseidon 2005 AG0405 25m 1:19.82
11 525 Cille Kirketerp VAT Copenhagen-MK31 2005 0526AK 25m 1:19.84
12 187 Jonna Möller Osby Simsällskap 2005 AA1605 25m 1:20.24
13 538 Kajsa Salomonsen VAT Copenhagen-MK31 2005 0514AD 50m 1:20.67
14 398 Jenny Nilsson Simklubben Triton 2005 AV9805 25m 1:21.86
15 122 Ella Röiseth Landskrona Simsällskap 2005 AE0805 25m 1:22.23
16 403 Nellie Siöland Simklubben Triton 25m 1:23.08
2005 BD0405
17 130 Elicia  Allard Simklubben Laxen 2005 AP0805 25m 1:23.37
18 615 Kathrine E. Larsen Lyngby Svømmeklub 2005 0584AM 25m 1:23.46
19 377 Jennifer Norlén Simklubben Sydsim 25m 1:24.21
2005 AX8405
20 6 Linnea Ranvert Simsällskapet Delfin 2005 AC4605 25m 1:25.31
21 370 Alice Öberg SK Stimmet 2005 AV2805 50m 1:25.32
22 99 Myra Ramström-Andersson Karlskrona Simsällskap 2005 AC3605 25m 1:25.34
23 131 Beatrice Andersson Simklubben Laxen 2005 BB3205 50m 1:29.28
24 440 Thea Qvarnström Falkenbergs Simklubb 2005 AE1205 25m 1:29.29
25 526 Luna Luminari VAT Copenhagen-MK31 2005 0534AO 25m 1:30.32
26 280 Ella Zetterström Simklubben Poseidon 2005 BH2805 25m 1:32.58
27 304 Alva Olofsson S71 25m 1:33.70
2005 AD6605
28 250 Cecila Lång Rune Simklubben Poseidon 2005 BH4605 25m 1:34.32
29 134 Sandra Barisic Simklubben Laxen 2005 BJ3405 25m 1:35.54
30 254 Anna Markenlöv Simklubben Poseidon 2005 AX4805 25m 1:36.15
31 471 Nicoline Mørch Andersen Hvidovre Svømme Klub 2005 0534AL 50m 1:37.07
32 340 Mimmi Palm Sjöbo Simsällskap 2005 BA2805 25m 1:37.19
33 560 Aurora Troldahl Jakobsen Helsinge Svømmeklub 2005 0564AX 25m 1:39.68
34 268 Emma Pjanic Simklubben Poseidon 2005 BH3605 25m 1:40.17
35 479 Mathilde F Handberg Hvidovre Svømme Klub 2005 0576AX 25m 1:40.78
36 429 Wilma Carlsson Falkenbergs Simklubb 2005 BL8605 25m 1:46.01
37 415 Julia Lennartsson Vellinge-Näsets Simklubb 2005 BJ5205 25m 1:48.33
38 182 Katarina Eskilsson Osby Simsällskap 25m 1:57.00
2005 BC2805
39 649 Sofie Christiansen Rønne Svømme Klub 2005 0558AV 25m 1:59.46
40 468 Luna Simonsson Ringsjö Simklubb 2005 BT1805 50m
41 408 Vilma Wigren Simklubben Triton 2005 BU0605 50m
42 617 Kaisa Falkenberg Lending Lyngby Svømmeklub 2005 0504AM 50m EFT
43 691 Patricia Petersen Lyngby Svømmeklub 2005 0526AA 50m EFT
2018-06-14 20:19:52 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner