2018-10-20   04:40:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Färsingadoppet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Färsingadoppet 2018
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018
46 100m Fjärilsim Herrar 15-99
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 328 Isak Larsson Sjöbo Simsällskap 2000 AF4900 25m 55.83
2 200 Sebastian Bergenzaun Simklubben Poseidon 1991 AP5391 25m 55.98
3 338 Oscar Olsson Sjöbo Simsällskap 1999 AK2199 25m 56.44
4 86 Axel Auer Karlskrona Simsällskap 2003 AB8103 25m 57.10
5 486 Oliver Jacobsen Hvidovre Svømme Klub 1997 9781AQ 25m 57.26
6 262 Jesper Olsson Simklubben Poseidon 1998 AJ2798 25m 57.70
7 214 Alexander Dahlén Simklubben Poseidon 1999 AI4399 25m 59.26
8 5 Jakob Petersen Simsällskapet Delfin 25m 59.53
2001 AD9901
9 282 Gustav Östlund Simklubben Poseidon 2000 AH1100 25m 59.93
10 474 Mikkel Samsøe Borch Hvidovre Svømme Klub 1997 9771AD 25m 1:00.20
11 642 Nikolaj Almeborg Rønne Svømme Klub 2000 0097AN 25m 1:00.98
12 174 Gunnar Widerberg Simklubben Laxen 2000 AG3700 25m 1:01.65
13 572 Frederik Junker Neldeberg Helsinge Svømmeklub 2000 0095AI 25m 1:01.87
14 247 Linus Ljunghusen Simklubben Poseidon 2000 AT6900 25m 1:01.91
15 228 Axel Hörestrand Simklubben Poseidon 2002 AN0702 25m 1:03.06
16 461 Oscar Nordström Kiviks Simklubb 25m 1:03.50
2003 AH4303
17 516 August Hertz Bugge VAT Copenhagen-MK31 2000 0089AU 50m 1:04.23
18 478 Owais Hamid Hvidovre Svømme Klub 2000 0077AP 25m 1:04.33
19 102 Jakob Werner Karlskrona Simsällskap 25m 1:04.45
2000 AN3100
20 510 Rasmus Hatting Petersen Swim Team Taastrup -
VATCPH
2002 0205AF 50m 1:04.74
21 492 Mads Lind Hvidovre Svømme Klub 25m 1:04.80
2002 0255AI
22 575 Andreas Gram Peters Helsinge Svømmeklub 2001 0173AI 25m 1:05.87
23 504 Anders Skousen Hvidovre Svømme Klub 2002 0215AB 50m 1:06.61
24 480 Mads Haugård Hansen Hvidovre Svømme Klub 2000 0059AH 50m 1:06.98
25 508 Mads Ørsted Nielsen Swim Team Taastrup -
VATCPH
1999 9921AF 50m 1:07.28
26 94 Dennis Micin Karlskrona Simsällskap 25m 1:08.08
2002 AX3902
27 269 Luke Postema Simklubben Poseidon 1995 AS6195 25m 1:08.26
28 500 Mathias Parkhøi Hvidovre Svømme Klub 2003 0383AD 25m 1:08.26
29 708 Arvid Axelsson Simklubben Ran 2003 AN5303 50m 1:08.33 EFT
30 153 Gustaf Jonsson Simklubben Laxen 2003 AH3103 25m 1:09.44
31 39 Joel Wall Simklubben Hajen 2001 AH4501 25m 1:09.48
32 266 Emil Pettersson Simklubben Poseidon 2002 AM6702 25m 1:09.95
33 441 Carl Storberg Falkenbergs Simklubb 2002 AK5502 25m 1:10.34
34 91 Sebastian Karlsson Karlskrona Simsällskap 25m 1:10.83
1993 AW2993
35 192 Andreas Nordh Osby Simsällskap 1991 AN6591 25m 1:11.32
36 121 Jesper Ring Landskrona Simsällskap 2003 AF6103 25m 1:11.45
37 81 Simon Ljungbeck Simsällskapet Iden 25m 1:11.69
2000 AK2700
38 511 Simon Bergendorff VAT Copenhagen-MK31 2002 0285AR 25m 1:11.77
39 96 Elias Nilsson Karlskrona Simsällskap 2002 AD9502 25m 1:12.42
40 231 Anton Jansson Simklubben Poseidon 2002 AC4702 25m 1:15.56
41 669 Frederik Schmidt Johansen SVØM Korsør 2002 0239AT 25m 1:16.72
42 502 Xander Pontoppidan Hvidovre Svømme Klub 2003 0353AD 25m 1:16.77
43 243 Daniel Li Simklubben Poseidon 2002 AL8702 50m 1:17.99
44 344 Alfred Rosberg Sjöbo Simsällskap 2003 AJ4103 25m 1:18.89
45 490 Kasper Kusk Hvidovre Svømme Klub 50m 1:18.95
2003 0327AD
46 664 Gustav Hartig-Larsen SVØM Korsør 2003 0379AN 25m 1:19.76
47 676 Viktor Holst Rasmussen SVØM Korsør 2003 0311AL 25m 1:19.95
48 549 Marcus Christiansen Helsinge Svømmeklub 2001 0145AT 50m 1:20.58
49 685 Marcus Barkrot Karlskrona Simsällskap 2002 AD7502 50m EFT
50 578 Mads Steen Petersen Helsinge Svømmeklub 1997 9765AJ 50m EFT
51 696 Nicklas Andersen Helsinge Svømmeklub 2001 0171AI 50m EFT
2018-06-14 20:19:45 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner