2018-08-15   07:26:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Färsingadoppet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Färsingadoppet 2018
Arrangör:
Plats: Orebadet Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jun 2018 till den 17 jun 2018
28 50m Ryggsim Herrar 00-10
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 285 Anton Bjursell Simklubben Ran 2008 AA2908 25m 39.93
2 382 Sam Bengtsson Nimander Simklubben Triton 2008 AA2308 25m 41.25
3 454 Victor Ravn Rehnström Trelleborg Sim 2009 AI7507 25m 41.89
4 552 William Foged Helsinge Svømmeklub 2008 0805AA 25m 45.42
5 416 Lucas Lennartsson Vellinge-Näsets Simklubb 2008 AB6708 25m 45.65
6 36 Markus Thorsson Simklubben Hajen 2008 AB1508 25m 46.00
7 283 Kasper Andersson Simklubben Ran 2008 AE7708 25m 46.35
8 249 Björn Lundin Linnér Simklubben Poseidon 25m 46.76
2008 AE1108
9 376 Cristian Stefan Nicoara Simklubben Sydsim 2008 AH8908 25m 47.81
10 216 Elias Ekström Simklubben Poseidon 2008 AC4708 25m 47.84
11 638 Bertram Wagner Lyngby Svømmeklub 2008 0859AB 25m 48.09
12 619 Christian L-Gregersen Lyngby Svømmeklub 2008 0837AA 25m 48.62
13 629 Nicholas Nordquist Lyngby Svømmeklub 2008 0801AC 25m 48.63
14 375 Alp Naoumov Simklubben Sydsim 2008 AC4308 25m 48.68
15 582 Sebastian Grønb. Andersen Lyngby Svømmeklub 2009 0909AC 25m 51.59
16 107 Liam Andersson Landskrona Simsällskap 25m 51.72
2009 AA1509
17 621 Sebastian Niemann Madsen Lyngby Svømmeklub 2008 0845AG 25m 52.07
18 632 Frederik Salling Lyngby Svømmeklub 2009 0987AC 25m 52.62
19 628 Andreas Nordquist Lyngby Svømmeklub 25m 52.67
2009 0965AA
20 420 Tor Nimbeck Vellinge-Näsets Simklubb 2009 AE0309 25m 52.84
21 693 Arn Byrge Hovmand Helsinge Svømmeklub 2009 0915AC 50m 52.95
22 593 Matti Lundin Brockdorff Lyngby Svømmeklub 2010 1011AB 25m 53.82
23 146 William Hedman Simklubben Laxen 2008 AF0908 25m 53.84
24 118 Henry Palm Landskrona Simsällskap 2008 AJ2708 25m 53.93
25 694 Victor Alexander Kühl Helsinge Svømmeklub 2009 0983AA 50m 54.29
26 658 Tobias Sejr Trampedach Rønne Svømme Klub 2008 0805AE 25m 54.96
27 586 Jonas Bendixen Lyngby Svømmeklub 25m 55.11
2009 0941AC
28 618 Konrad Falkenberg Lending Lyngby Svømmeklub 2008 0835AG 25m 55.52
29 292 Bobo Månsson Simklubben Ran 2009 AC7109 25m 55.82
30 171 Charlie Wannem Simklubben Laxen 2008 AF9708 25m 58.03
31 178 Johan Bendz Lundberg Osby Simsällskap 2009 AC4709 25m 58.91
32 299 Oscar Andersson S71 2008 AJ2508 25m 59.45
33 648 Elias Løkken Boss Rønne Svømme Klub 2008 0883AE 25m 1:00.38
34 589 Julius Harald Blangsted Lyngby Svømmeklub 2008 0855AG 25m 1:04.52
35 470 Noah Zhang Ringsjö Simklubb 2008 AJ8908 25m 1:18.46
36 690 Nicklas Østrup Fisker Helsinge Svømmeklub 2008 0873AF 50m EFT
37 321 Anton Kindborg Sjöbo Simsällskap 2008 AL0708 50m
38 603 Mathias Hald Lyngby Svømmeklub 50m
2009 0977AC
39 25 Scott Köster Simklubben Hajen 2009 AD6909 50m
40 697 Conrad Feldt-Buhl Lyngby Svømmeklub 2009 0975AD 50m EFT
41 391 Teo Erkselius Simklubben Triton 2010 AB5110 50m
2018-06-14 20:19:40 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner